Senas Tiškevičiaus namas atgaivintas naujam gyvenimui

Ugnė RAUDYTĖ, 2010-11-03
Peržiūrėta
2147
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje J.Basanavičiaus gatvės ir Birutės alėjos sankirtoje įsikūrė naujas restoranas „Jūros akis“. „Jis ypatingas tuo, jog yra  išsaugotas viso pastato autentiškumas. Jis atrodo lygiai taip pat kaip ir senovėje, kuomet priklausė grafui Tiškevičiui - pastatas tik atgaivintas naujam gyvenimui“,- pasakojo restorano savininkė Lilija Serapinienė.

 

Senas namas anksčiau priklausė Tiškevičiui, kuris, anot legendos, buvo pastatytas grafo meilužei ir jo nesantuokiniam vaikui. „Dabar dar domimės visa istorija ir renkame įdomius faktus, kuriuos žadame pateikti lankstinuke, nes daugelis restorano lankytojų labai norėjo sužinoti namo praeities paslaptis“,- kalbėjo L. Serapinienė.

Restoranas dirba mėnesį laiko, tačiau lankytojų jau nestinga. „Ateina tikrai daug žmonių, daugelis galvoja, kad tai net ne restoranas,  o muziejus. Įėjus į restoraną žmonės nustemba, kad ne tik išorė, bet ir vidus išliko autentiškas“,- pasakojo apie lankytojų nuostabas „Jūros akies“ barmenė Raminta Vaičiūtė.

Restoranas išsiskiria iš daugelio ne tik savo autentiškumu, bet ir valgiaraščiu. „Pati esu baigusi maisto paruošimo technologiją, ir turiu profesionalią virėją, su kuria kartu derinome valgiaraštį. Jis išskirtinis tuo, kad jame siūloma neįprastų patiekalų – tokių, kaip putpelės kepsnys, elnienos išpjova su spanguolių padažu ar ėriena. Restoranas skirtas išbandyti naujų ir išskirtinių, gurmaniškų patiekalų“,- pasakojo apie restoraną savininkė.

Restorane norima „užtvirtinti“ ir firminį „Jūros akies“ patiekalą, kuris susideda iš trijų rūšių žuvies: sviestažuvies, oto ir pengasijos filė. Patiekalas užpilamas su citrininiu, pomidorų bei kaparėlių padažu.

Taip pat yra ir netradicinių užkandžių, tarp kurių yra pievagrybiai, įdaryti su feto sūriu. „Šis užkandis jau tapo labai populiarus tarp klientų“,- pasakojo barmenė Raminta.

„Žinoma, yra ir tradicinių patiekalų, vienas iš jų – lietiniai blyneliai. Tačiau ir jie išskirtinai patiekiami: į blynelio vidų yra dedama varškė ir saulėje džiovintų pomidorų įdaras, o pats blynelis atrodo lyg suvyniota dovanėlė“,- pasakojo apie nepaprastai patiekiamus tradicinius patiekalus „Jūros akies“ savininkė L. Serapinienė.

Restorano barmenė Raminta pasakojo, kad restoranas jau susilaukė nemažai lankytojų ir iš svetur. „Per mėnesį laiko jau buvo apsilankę ir rusai, ir lenkai, ir norvegai. Visi liko labai patenkinti aplinka ir maistu. Sakė, kad būtinai sugrįš kitais metais ir rekomenduos restoraną savo draugams. Labai malonu girdėti tokias kalbas. Nemažai ir vietinių palangiškių užėję į restoraną sakė, kad sulaukę svečių būtinai juos atsiveš pavaišinti į mūsų restoraną, nes jis yra tikrai ne eilinis“, - pasakojo apie klientų atsiliepimus barmenė R. Vaičiūtė.

„Jūros akyje“ yra apie 40 vietų klientams, tačiau restoranas turi atskirą patalpą specialiai banketams, kuriame telpa apie 20 žmonių. „Jau turėjome ir keletą banketų, valgiaraštį žmonės gali derinti su profesionalia restorano virėja. Ji patiekia patiekalus ne tik iš valgiaraščio, tačiau atsižvelgia ir į žmonių pageidavimus, pasiūlo jiems įdomių naujovių“,- pasakojo restorano savininkė.

Šiuo metu dirbantis restoranas turi ir antrą aukštą, kuriame jau yra įrengti trys viešbučio apartamentai, kuriuose galės apsistoti Palangos miesto svečiai. Visi trys kambariai turi savo pavadinimus ir yra apstatyti senoviškais didingais baldais. Vienas kambarys vadinasi „Jūros akis“, kitas – grafo kambarys, kuris ir priklausė Grafui Tiškevičiui, o trečiasis kambarys vadinasi „meilužės“ kambariu, nes, anot legendos, šis kambarys ir priklausė grafo meilužei.

Kaip teigė restorano savininkė, restoranas dirbs kiekvieną dieną ir ištisus metus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„ Jei žūsta gulbė, – žūsta, krinta žemėn gulbinas, sparnus suglaudęs, krinta žemėn neplasnodamas ...“ Daina „Tu man atleisk“, kartais vadinama analogų neturinti S. Povilaičio atliekama daina. 


Velykos yra džiaugsmo ir vilties šventė – džiaugsmo dėl tiesos pergalės, dėl Kristaus įkūnyto žmonijos prisikėlimo naujam, šviesesniam ir laimingesniam gyvenimui, ir vilties, kad tamsiosios  jėgos bus nugalėtos.


Buvusi Kunigiškių vaikų poilsio stovykla pradėjo kilti naujam gyvenimui – rekonstruojamas Švietimo ir mokslo ministerijai priklausantis ir pagal panaudos sutartį nacionalinės M. K. Čiurlionio meno mokyklos valdomas turtas. Tad netrukus šiame poilsio pastatų komplekse, skirtame edukacijai, ir vėl bus priimami vaikai.


Praėjusių metų rugpjūtį istorinei Palangos „Anapilio“ vilai buvo skirtas beveik 700 tūkstančių eurų (2,415 mln. litų) finansavimas. Ilgus metus nerenovuotas šimtametis kurorto pastatas pamažu bunda naujam gyvenimui. Jau kitą vasarą „Anapilis“ turėtų atgimti kaip Palangos muziejus. Vila pastatyta pastatyta XIX amžiaus pabaigoje, apie 1898 metus, ir laikoma viena...


Palangos simboliu tapusi legendomis apipinta medinė vila „Anapilis“ netrukus pradės kilti naujam gyvenimui – penktadienį pasirašyta rangos darbų sutartis dėl šios vilos restauravimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams darbų.


Vieną iš gražiausių Palangos medinių vilų – grafų Tiškevičių laikus menantį „Anapilį“ – netrukus planuojama pradėti kelti naujam gyvenimui. Pernai parengtas šio pastato restauravimo ir pritaikymo kultūros poreikiams projektas, metų pabaigoje gautas statybos leidimas. O praėjusią savaitę paaiškėjo, jog restauravimo darbams bus skirta beveik...


Palangos Kurhauzas prikeltas naujam gyvenimui  3

"Palangos tilto" informacija, 2013 12 15 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį įvykusį Palangos Kurhauzo atidarymą galima laikyti reikšmingiausiu šio šimtmečio Palangos įvykiu- po pusantrų metų trukusios restauracijos Palangos savivaldybei priklausanti mūrinė istorinio pastato dalis atvėrė duris visuomenei, o į pastatą sugužėjo apie 200 garbingų svečių.  Iškilmingame vakare dalyvavo buvusios ir dabartinės...


Rytoj Palangoje – šio tūkstantmečio didžiausias miesto įvykis: po renovacijos bus iškilmingai atidarytas Kurhauzas. Bylojąs Palangos miesto istoriją, menąs Lietuvos didžiavyrių ir aukštuomenės žingsnius, piktavalių užsakymu padegtas,  beveik 10 metų stūksojęs ir vadintas gėdingu „vaiduoklio“ vardu, šios Palangos miesto savivaldybės...


„Anksčiau Šventosios turgus smirdėjo ir buvo atgrasu net koją į jį įkelti. Dabar tikrai matome šiuolaikišką ir jaukią turgavietę. Tikrai dabar dažniau į ją užsuksime“, – dalinosi pastebėjimais į Šventosios renovuotos turgavietės atidarymą atėję šventojiškiai ir miestelio svečiai. Nenutuokdami, kam išties reikėtų padėkoti...


Palangoje J.Basanavičiaus gatvės ir Birutės alėjos sankirtoje įsikūrė naujas restoranas „Jūros akis“. „Jis ypatingas tuo, jog yra  išsaugotas viso pastato autentiškumas. Jis atrodo lygiai taip pat kaip ir senovėje, kuomet priklausė grafui Tiškevičiui - pastatas tik atgaivintas naujam gyvenimui“,- pasakojo restorano savininkė Lilija Serapinienė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius