Šiandien – liūdna diena Palangoje

"Palangos tilto" redakcija, 2012-09-14
Peržiūrėta
854
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

R. Palaitis.
R. Palaitis.

Ilgiau neiškentusi chaoso prokuratūroje Palangos apylinkės prokuratūros vyriausioji prokurorė Nijolė Požarskienė trenkė durimis, prokuratūros žaizdas atverdama savo atvirame laiške (jį „Palangos tiltas“ skelbia 2-3 psl.) generaliniam prokurorui.
Tuo tarpu Palangos miesto apylinkės teismo teisėja Liucija Paulauskaitė, numodama ranka į įstatymą, tenkina politiko Raimundo Palaičio užgaidas ir pritaiko drakoniškas laikinąsias apsaugos priemones – areštuoti laikraščio banko sąskaitoje 80 000 litų – buvusį ministrą išdrįsusiam kritikuoti „Palangos tiltui“.
Šiandien liūdna diena Palangai, nes teisėsaugos institucijos, iš kurių tikimės teisingumo, yra nusėtos piktžaizdėmis ir iškreiptomis grimasomis.
Šiandien redakcijoje nė kiek neabejojame, kad R. Palaičio ir jo rankose įrankiu susidoroti su „Palangos tiltu“ tapusios teisėjos siekis tas pats – parklupdyti ir sužlugdyti laikraštį artimiausiu metu, kad rinkimų kampanijos pagyrų odes buvusiam ministrui giedotų tik jam palankūs leidiniai.
Kaip kitaip paaiškinti, kad teisėja įstatymo dalgiu, kaip numato Visuomenės informavimo įstatymas, užsimojo ne prieš nepalankų straipsnį R. Palaičiui paskelbusį tinklalapį www.alfa.lt, o prieš jį perspausdinusį „Palangos tiltą“?
Kaip kitaip pateisinti, kad teisėja areštavo sąskaitą tokiai didelei sumai, kai daugumoje garbės ir orumo bylų (būtent joje, iškeltoje R. Palaičio „Palangos tiltui“, L. Paulauskaitė pritaikė neadekvačias apsaugos priemones, – PT) ieškovui, pergalės atveju, priteisiama tik iki 5000 litų?
Ar Palangos teisėja „užmiršo“, kad R. Palaitis – politikas, viešas asmuo ir jam netaikytini tokie paties garbės ir orumo kriterijai kaip Pranui ar Marytei iš Sodų gatvės?
Kaip kitaip suprasti, jog teisėja, leidusi redakcijai mokėti iš areštuotos sąskaitos atlyginimus ir mokesčius valstybei, neleido mokėti spaustuvei už laikraščio spausdinimą? Už internetą? Už telefonus? Už laikraščio išnešiojimą? Kitas paslaugas?
Jau vakar „Palangos tiltas“ pajuto laikraščio – ir demokratijos! – duobkasio R. Palaičio ir jo kėslų vykdytojos L. Paulauskaitės nuodų veikimą – „Palangos tiltas“ negalėjo pervesti už šio numerio spausdinimą pinigų spaustuvei, nors redakcija banko sąskaitoje turi pakankamai lėšų.
Bet jos – areštuotos, kaupiamos R. Palaičiui tuo atveju, jeigu jam po bylinėjimosi, kuris net neprasidėjęs, būtų kas nors priteista iš „Palangos tilto“.
Kaip kitaip tai pavadinti, jei ne sąmoningu laikraščiu žlugdymu?
Kaip kitaip suprasti, kad teisėja L.Paulauskaitė, sulaukusi „Palangos tilto“ prašymo praėjusią savaitę skubos tvarka išnagrinėti redakcijos prašymą ir leisti jai apmokėti einamąsias sąskaitas už laikraščio spausdinimą, iki šiol nesiteikė tai padaryti?
Bet R. Palaitis ir L. Paulauskaitė „Palangos tilto“ neparklupdys.
Buhalterija gali būti teisėtai daroma ne tik per bankus, bet ir įmonės kasą, prie kurios nei R. Palaitis, nei L. Paulauskaitė negali pastatyti savo sargų.
Garbe ir orumu susirūpinusiam R. Palaičiui kviečiame visus „Palangos tilto“ skaitytojus ir palangiškius padėti – paaukoti centų ar lituką, kuriuos mes jam šventiškai įteiksime.
Buvęs ministras skelbiasi dirbąs Palangai, bet „Palangos tiltas“ jau netrukus atskleis ir kitokius R. Palaičio darbus – kiek palangiškių gyvenimų buvo sužlugdyta, jam vadovaujant maklerių bendrovei, kokią naują, buvusį ministrą demaskuojančią informaciją teisme mėnesio pabaigoje atskleis atleistas FNTT vadovas V. Gailius, kokius ministro „darbus Palangai“ atsimena buvęs vienas STT vadų...
Šiandien – liūdna diena, nes teisingumas Palangoje – pavojuje. Dėl to, atkreipdami į tai dėmesį, spausdiname šios dienos „Palangos tilto“ numerį tik juodos ir baltos spalvų.
Labai tikimės, kad juodos dienos teisingumui Palangoje – laikinos.
   Palangos tilto
B

Jūsų komentaras:

Kamiymaya 2012-09-26 05:42 ([email protected] / IP: 94.23.1.28)
Jeigu būtų reikalas ir dabar atirastų tokių moterų, bet džiaukimės, kad nebuvo karo, tokio kaip Čečėnijoje. Nors kaip pagalvoji reikėtų kokio nors sukrėtimo, nors ir nedidelio žemės drebėjimo, nes mes nebematome gėrio, nebematome džiaugsmo, kad bičiuliui pasisekė ar pan.tik kritikuojame ir kritikuojame

Taip pat skaitykite

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine ir neskundžiama nutartimi paliko galioti Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimą, kuriuo buvo tenkintas Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorės Lauros Paulikienės, ginančios viešąjį interesą, pareiškimas užkertant kelią neteisėto statinio statybai pajūrio juostoje Palangoje.


„Lietuvos rytas“ toliau kuria opusus apie vadinamąsias Palangos „dušines“, nors prokuratūra jau nekart teigė, tiesa, neįvardindama žurnalisto (straipsnius apie „dušines“ rašo laikraščio žurnalistas Alvydas Ziabkus – PT), kad dienraščio skleidžiama informacija nėra teisinga. Šią savaitę minėtas „Lietuvos...


Nijolė Požarskienė Palangos gyvenime paliko ryškų pėdsaką – 17 metų ji dirbo Palangos miesto vyriausiąja prokurore. Ji prisimena, kad jai pradėjus dirbti kurorte 1995 metais, Palangoje prokurorų darbo krūvis vasaromis išaugdavo keletą kartų. „Be to, tapo beveik neįmanoma kokybiškai tirti nusikaltimų ir atlikti kitų prokuratūros funkcijų, nes nauja reforma...


Nijolė Požarskienė Palangos gyvenime paliko ryškų pėdsaką – 17 metų ji dirbo Palangos miesto vyriausiąja prokurore. Ji prisimena, kad jai pradėjus dirbti kurorte 1995 metais, Palangoje prokurorų darbo krūvis vasaromis išaugdavo keletą kartų. „Be to, tapo beveik neįmanoma kokybiškai tirti nusikaltimų ir atlikti kitų prokuratūros funkcijų, nes nauja reforma...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Miesto visuomenininkas Justinas Masalskas daugiau neerzins Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininko Dano Palucko – garbaus amžiaus palangiškis pasiprašė priimamas į partijos Tvarka ir teisingumas skyrių. Po reitingavimo J. Masalskas kurorto „tvarkiečių“ sąraše atsidūrė penktoje vietoje.  


Šiandien – liūdna diena Palangoje  1

"Palangos tilto" redakcija, 2012 09 14 | Rubrika: Miestas

Ilgiau neiškentusi chaoso prokuratūroje Palangos apylinkės prokuratūros vyriausioji prokurorė Nijolė Požarskienė trenkė durimis, prokuratūros žaizdas atverdama savo atvirame laiške (jį „Palangos tiltas“ skelbia 2-3 psl.) generaliniam prokurorui.


Teisėja šoka pagal politiko dūdelę, prokurorai – dažniausiai komandiruoti ir neretai kaip laikini –stumiantys bylas vieni nuo kitų, o vienintelis nuolatinis prokuroras – tikrąją žodžio prasme – šiuo metu užverstas net 130 bylų – tokia realybė šiandien laukia palangiškių, pasiryžusių kurorte ieškoti teisingumo. Ar gali būti dar...


„Tai yra baisu. Mano dukra prarado daug gyvenimo džiaugsmo – po nelaimės olandų atrakcionuose dėl galvos skausmų, svaigimo negali lankyti šokių ir sporto užsiėmimų, o galbūt po Palangos prokuratūros sprendimo nebus ko reikalauti atlyginti žalą už sveikatos sutrikdymą ir moralinius išgyvenimus“, – „Palangos tiltui“ sakė rugpjūčio mėnesį per...


Kaip rašė „Palangos tiltas“, Žvejų g.42 namo gyventojų skundą dėl galimai vagiamos elektros energijos iš bendro naudojimo tinklų ikiteisminį tyrimą atlikęs Palangos miesto apylinkės prokuroras Gintas Pikčiūnas nutraukė,  nes konstatuota, jog nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Pastarąjį prokuroro sprendimą  apskundė minėto daugiabučio...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius