Šiemet Palangoje su britų svita kėlė vestuves, kitąmet atvyks ilsėtis

Palangos tiltas, 2014-09-11
Peržiūrėta
310
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiemet Palangoje su britų svita kėlė vestuves, kitąmet atvyks ilsėtis

Vasaros pabaigoje Palangos Švenčiausios Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje aukso žiedus sumainė ir santuokos priesaiką priėmė palangiškė Marija Česnavičiūtė ir britas Eliotas Austrinas (Elliott Austrin). Medaus mėnesį praleidę Jungtinėse Amerikos Valstijose jaunavedžiai jau grįžo į Didžiąją Britaniją, bet jie, kaip ir jų gausi vestuvių svita, iki šiol mena vestuvių iškilmes Palangoje.

 

Lietus neišbaidė

Keturiasdešimt aštuonių žmonių grupė pirmą kartą atvykusi į Lietuvą buvo maloniai nustebinta Lietuvos gamta, aukšta aptarnavimo kultūra, išskirtine miestų architektūra, skaniu maistu.

Ypač jie džiaugėsi Palanga, jos nepakartojamu pajūriu ir vila „Auska“, kurioje keturias dienas šalia Lietuvos ir Europos Sąjungos plevėsuojančių vėliavų kabojo ir Didžiosios Britanijos vėliava. 

Jaunavedžiai ir svečiai buvo labai patenkinti viso personalo nuoširdumu ir pagalba ruošiant vestuvių pokylį. Kai kas gal ir turėjo nuogąstavimų čia atvykti, mat dauguma mažai turėjo supratimo apie šalis, išsidėsčiusias prie Baltijos jūros.

Keletas jaunikio draugų net pirmiausia atvyko į Helsinkį, kad vėliau galėtų susipažinti su Talinu, Ryga, Vilniumi.

Apsilankę šių Baltijos valstybių sostinėse, jie prisipažino, jog dar kartą norėtų atvykti į Estiją, o Ryga jiems paliko prorusiškos šalies įvaizdį. Vestuvių iškilmėse dalyvavę svečiai – skirtingų kultūrų, visuomeninės padėties, atvykę iš įvairių žemės kampelių žmonės, tačiau juos visus vienijo susitikimo džiaugsmas, gera nuotaika, aplinka, kurioje jie atsidūrė. O lietus, prasidėjęs prieš pat jungtuves, visiems kėlė tik šypseną.

 

Tai, kas visus pakerėjo

Kurorto „Pramogų“ elektromobiliai, atvežę svečius į bažnyčią, nustebino ne tik gražiai išpuoštais bažnyčios skliautais. Šventės dalyviai buvo sužavėti kunigo Sigito vedama jungtuvių ceremonija, kurioje skambėjo žodžiai lietuvių ir anglų kalbomis. Pagal britų papročius, jungtuvių ceremonijoje dalyvaujantys artimieji bažnyčioje taria žodžius jaunavedžiams. Šį kartą jaunikio ir jaunosios mamos iš Biblijos paskaitė anglų ir lietuvių kalbomis šv. Pauliaus žodžius: „Meilė kantri, meilė maloninga, ji nepavydi. Ji nesididžiuoja ir neišpuiksta. Ji nesielgia netinkamai, neieško sau naudos, nepasiduoda piktumui, pamiršta kas buvo blogai, nesidžiaugia neteisybe, su džiaugsmu pritaria tiesai. Ji visada pakelia, viskuo tiki, viskuo viliasi ir visa ištveria. Meilė niekada nesibaigia.“

Šiandieną jaunavedžiai grįžę iš povestuvinės kelionės į Ameriką kibo į kasdieninius darbus. Marija džiaugiasi pirmą kartą mokyklos duris pravėrusiais mokinukais vienoje Anglijos mokyklų, o Elliott – įprastiniu darbu žymioje parduotuvių tinklo kompanijoje.

Prisiekę amžinai vienas kitą mylėti jie pažadėjo ir kitą vasarą į Palangą atvykti su savo draugais, šeimomis, kad galėtų dar kartą pasidžiaugti šiuo nuostabiu Baltijos kampeliu – Palanga.

 

Irena VALUŽĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Penktadienį, balandžio 26 d., Palangai Šveicarijoje, Montrė kurorte, perduota estafetė kitąmet rengti prestižinį muzikos pasaulio renginį – Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą. Tad jau po metų, 2020 m. gegužę, pučiamųjų pasaulį praturtins istorinis įvykis – Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas pirmą kartą vyks ne Vakarų, o Rytų Europoje.


Prieš metus laiko amžinybėn iškeliavo Palangos turizmo informacijos centro direktorė Alla Valužienė. Nustojus tiksėti gyvenimo laikrodžiui, žmogaus ateitis,pasislėpusi už horizonto, suspindi kitoje – sakralinėje šviesoje. Jos paslapčių mes neįminsime. Tai – ne žmogaus prerogatyva. Tačiau,kalbėdami apie didžio žmogaus gyvenimą,mes galime didžiuotis tomis...


Vasaros pabaigoje Palangos Švenčiausios Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje aukso žiedus sumainė ir santuokos priesaiką priėmė palangiškė Marija Česnavičiūtė ir britas Eliotas Austrinas (Elliott Austrin). Medaus mėnesį praleidę Jungtinėse Amerikos Valstijose jaunavedžiai jau grįžo į Didžiąją Britaniją, bet jie, kaip ir jų gausi vestuvių svita, iki šiol mena vestuvių...


Gegužės 7 dieną visuotinio Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos narių susirinkimo metu buvo išrinkta nauja valdyba. Buvo išrinktas ir naujas asociacijos vadovas. Ateinančius dvejus metus Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidento pareigas eis Darius Miklovas. Jis mielai sutiko atsakyti į „Palangos tilto“ klausimus.


Vakar įvykęs šios kadencijos Palangos miesto tarybos dvidešimt antrasis posėdis išsiskyrė ne tiek patvirtintų sprendimų svarba, kiek rekordiniu greičiu. Su keturiolika klausimų, tarp kurių – aktualūs kurorto švietimui, būsimų, iki šiol dar neurbanizuotų kvartalų transporto organizavimui bei prioritetinių projektų – stadiono prie...


Vizitinė kortelė: Vaidotas Pečiukas – Palangos komandos puolėjas. V.Pečiukas gimė 1982-aisiais balandžio 2-ąją. Ūgis – 199 cm, svoris – 95 kg.  – Sveikas Vaidotai, būtų smagu, jei šiek tiek plačiau prisistatytum „Palangos“ komandos gerbėjams. Visiems įdomu, kaip gi Jūs atsiradote krepšinio pasaulyje? Kaip Jūs pradėjote...


Sulaikę Palangos kredito unijos faktinį vadovą Evaldą Petrauską, pareigūnai tam turėjo rimtą pagrindą – teigiama, kad šimtatūkstantinės paskolos buvo dalijamos net benamiams.


Lietuvoje dabar madinga ieškoti įvairių didelės piliečių emigracijos priežasčių. Dažniausiai apsiribojama spėlionėmis, nes rimtų tyrimų šia tema iki šiol lyg ir nėra. Viena iš moderniausių versijų, arba kaip pasakytų anglai „up-to-date“ – yra ta, jog dažnas lietuvis savo šalyje nesijaučia laukiamas valdiškose įstaigose. Netgi...


Vagišių akiplėšiškumas apkartino vestuves

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 25 | Rubrika: Kriminalai

Šeštadienio popietę apniuko jaunavedžių ir jų svitos nuotaikos. Savo gyvenimus susieję žmonės vos po kelių akimirkų, kai suraitė parašus ir gavo Santuokos liudijimą, buvo apvogti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius