Kredito unijos skaidrumas įtarimų kėlė ir Lietuvos Banko valdybai

"Palangos tilto" informacija, 2012-01-12
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Kredito unijos skaidrumas įtarimų kėlė ir Lietuvos Banko valdybai

Sulaikę Palangos kredito unijos faktinį vadovą Evaldą Petrauską, pareigūnai tam turėjo rimtą pagrindą – teigiama, kad šimtatūkstantinės paskolos buvo dalijamos net benamiams.

Ikiteisminio tyrimo duomenys rodo, kad socialinės rizikos grupei priklausančių ir nuolatinės gyvenamosios vietos neturinčių asmenų vardu buvo išduotos 250 tūkst. JAV dolerių (apie 675 tūkst. litų) ir 860 tūkst. litų paskolos už jas įkeičiant menkavertį ir net su paskolos gavėjais nesusijusį turtą.

Kalbama, kad Palangos kredito unijos patalpose ir įtariamųjų namuose per kratas rasta ir svarbių dokumentų, ir apie 2 milijonus litų.

Paskolas benamiams dalijo faktinis unijos vadovas 44 metų Evaldas Petrauskas, nors jis ėjo tik unijos administracijos vadovo pavaduotojo pareigas.

Palangos kredito unijos valdybos pirmininkė buvo jo sesers duktė 24 metų Armanda Petrauskaitė.

E.Petrausko žmona Reda Petrauskienė taip pat dirbo šioje kredito unijoje – buvo paskolų vadybininkė.

Palangos kredito unijos veiklos skaidrumas ne kartą kėlė įtarimų Lietuvos banko valdybai.

Užpernai patikrinus kredito bei likvidumo rizikos valdymą ir kapitalą už nustatytus pažeidimus unija buvo įspėta, jai skirta 1,5 proc. jos bendrųjų 2009-ųjų metinių pajamų dydžio bauda.

Pernai vasarį buvo užfiksuota, kad Palangos kredito unija nevykdė didžiausios paskolos sumos bei didelių paskolų normatyvų ir yra pažeidusi Kredito unijų įstatymo reikalavimus.

Už tai Lietuvos banko valdyba unijai skyrė 0,1 proc. jos bendrųjų metinių pajamų dydžio baudą.

Iš viso už saugią ir patikimą kredito unijų veiklą reglamentuojančių įstatymų pažeidimus Lietuvos bankas Palangos kredito unijai poveikio priemones taikė penkis kartus.

E. Petrauskas sulaikytas trims mėnesiams.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2016-ųjų kovo 21-ąją įvyko Palangos kredito unijos visuotinis narių susirinkimas. Į susirinkimą užsiregistravo 192 unijos nariai. Retai kada unijų susirinkimuose balsuoja tiek daug unijos narių. Trečią kartą iš eilės per paskutinius dvejus metus susirinkimo pirmininku išrinko šių eilučių autorių Evaldą Petrauską. Į pirmininkus buvo pasiūlytas ir Centrinės unijos...


Klaipėdos apygardos prokuratūrai nusprendus nutraukti ikiteisminį tyrimą prieš buvusį Palangos kredito unijos (PKU) Valdybos pirmininką Vytenį Tomkų ir Lietuvos centrinės kreito unijos (LCKU) administracijos vadovą Fortunatą Dirginčių, buvęs PKU faktinis vadovas Evaldas Petrauskas, o dabar Kredito unijų narių gynimo asociacijos valdybos pirmininkas, nenuleido rankų: jis tikisi, kad...


Buvęs Palangos kredito unijos (PKU) faktiškas vadovas Evaldas Petrauskas, neseniai įsteigtos kredito unijų narių asociacijos pirmininkas, kreipėsi į Lietuvos banko Priežiūros departamentą dėl, jo nuomone, ydingos praktikos Palangos KU – dalies išduotos paskolos pajaus panaudojimui.


Kai Lietuvos bankas (LB) per praėjusius metus gerokai papurtė ne vieną kredito įstaigą, Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus pripažįsta, kad ir PKU teko dirbti pagal sugriežtintus LB reikalavimus, bet jų vykdymas yra garantas indėlininkams, kad PKU dirba skaidriai, efektyviai ir racionaliai. Net Lietuvos bankui žvelgiant pro padidinimo stiklą, PKU valdybos...


Artėjant gražiausioms metų šventėms Palangos kredito unija kviečia gyventojus pasinaudoti specialia paskolų akcija „Neribokite savo norų!“. Akcijos metu Palangos kredito unijoje bus taikomos draugiškos palūkanos vartojimo paskoloms (nuo 8 iki 10 proc. metinių palūkanų).


Skaitau Palangos kredito unijos valdybos pirmininko Vytenio Tomkaus pamąstymus praėjusiame „Palangos tilto“ numeryje, straipsnyje „Palangos kredito unija augs ir šiais metais“, ir man jie sukelia šypseną.


Lietuvos kredito unijoms pastaruoju metu dėmesio nestinga. Sparčiai joms augant, Lietuvos bankas priėmė kredito unijų priežiūros ir veiklos sugriežtinimo priemones. Tačiau į jas Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus linkęs žiūrėti optimistiškai: „Galima ir pasidžiaugti, kad eilę metų besikaupusios problemos pagaliau buvo pradėtos spręsti, kredito unija...


  Teisėsaugininkams sulaikius Palangos kredito unijos administracijos vadovo pavaduotoją Evaldą Petrauską ir vieną iš jos pajininkų, tarp miestelėnų kilusi sumaištis pamažu rimsta. „Darbas grįžta į vėžes. Pirmadienį visuotinio Palangos kredito unijos susirinkimo metu buvo išrinkta naujoji stebėtojų taryba, valdyba, paskolų komitetas, buvo paskirti šių...


Sulaikę Palangos kredito unijos faktinį vadovą Evaldą Petrauską, pareigūnai tam turėjo rimtą pagrindą – teigiama, kad šimtatūkstantinės paskolos buvo dalijamos net benamiams.


Palangos kredito unija (PKU), per metus depozitų aktyvus padidinusi dukart, net krizės metais atrodė kaip itin sėkmingas verslo pavyzdys. Apie PKU įkūrėjo ir buvusio Lietuvos Centrinės Kredito unijų valdybos nario Evaldo Petrausko dosnumą kurorte sklandė gandai. Visiems buvo vieša paslaptis, kad jis paremdavo ir su knygos leidyba vargstantį menininką, ir kitos bėdos prispirtą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas