Skuode geriausiu įvertintas palangiškio Reinoldo Liaudansko aukštaskraidis balandis

Palangos tiltas, 2022-11-09
Peržiūrėta
1811
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Parodos dalyviai. Rimanto Eidėjaus nuotraukos
Parodos dalyviai. Rimanto Eidėjaus nuotraukos

Lapkričio 5 d. Skuodo kultūros centre vyko Klaipėdos aukštaskraidžių ir dekoratyvinių balandžių paroda, skirta Lietuvoje žinomam ir Skuode gyvenusiam balandininkui Kaziui Girdžiūnui (1926–2011) atminti. Jo iniciatyva 1975 m. sausio 18–19 d. Skuodo kultūros namų patalpose buvo organizuota pirmoji balandžių parodą.

Jaukioje, šviesioje ir šiltoje Kultūros centro salėje buvo eksponuojama apie 100 balandžių, 18 veislių, tame skaičiuje buvo ir 36 Klaipėdos aukštaskraidžiai.

Klaipėdos apskrities dekoratyvinių paukščių augintojų klubo pirmininko pavaduotojo Gedimino Rapalio iniciatyva buvo surengta vaikų piešinių edukacija-konkursas tema „Balandis neša Taiką“, kuriame dalyvavo virš 60 vaikų nuo 2 iki 12 metų iš Skuodo, Mosėdžio, Vilniaus, Klaipėdos darželių ir mokyklų. Keletą vaikų dalyvavo ir iš Ukrainos. Piešinių konkursą organizavo Palangos balandininkų klubas kartu su Skuodo meno mokykla, o patį piešimo konkursą-plenerą – Skuodo meno mokyklos Dailės skyriaus mokytoja-metodininkė Jurgita Eidėjienė.

Šis renginys sulaukė gausaus dalyvių skaičiaus. Tokio pobūdžio renginys Skuode buvo surengtas pirmą kartą. Vaikai ne tik piešė gyvus balandžius, tačiau turėjo galimybę juos paliesti, paimti į rankas, kas juos labai džiugino ir stebino. Visi konkurse-plenere dalyvavę vaikai buvo apdovanoti proginiais medaliais. Konkursą pagal skirtingas amžiaus grupes laimėjo: Jorūnė Valbasaitė (6 metai, Skuodo vaikų lopšelis-darželis), Arina Krišina (7 metai, Skuodo meno mokykla) ir Mantas Stonkus (11 metų, Skuodo Bartuvos progimnazija). 

Parodoje buvo eksponuojami 36 Klaipėdos aukštaskraidžiai. Geriausiu įvertintas ir  nugalėtojo taure apdovanotas Reinoldas Liaudanskas už savo augintinį Klaipėdos aukštaskraidį.

Į parodą buvo atvežta balandininko Artūro Dauginčio iš Šukės virš 60 sportinių balandžių, tarp kurių buvo tokių, kurie įveikia nuo 150 iki 700 km atstumą nuo balandinės. Gaila, tačiau dėl blogų oro sąlygų teko atsisakyti šios renginio dalies.

Renginio metu parodos lankytojai rinko gražiausią dekoratyvinį balandį. I vietą už perukinį balandį laimėjo Palangos balandininkų klubo narys iš Mažeikų Jurgis Paulikas, II vietą už povinį balandį – taip pat Palangos balandininkų klubo narys Česlovas Vėbra, III vietą už karakulinį balandį Rimantas Beneta iš Šiaulių, kuris į parodą atvežė didžiausią dekoratyvinių balandžių kiekį – 25.

Šioje parodoje 10 balandininkų iš Palangos, Skuodo, Šiaulių, Mažeikių, Šukės, Vydmantų (Kretingos raj.), Gribžinių (Klaipėdos raj.) pristatė savo balandžius. Buvo atvykę balandininkai, svečiai ir iš Liepojos. Visi dalyviai buvo apdovanoti Skuodo rajono savivaldybės mero padėkos raštais.

Paroda sulaukė tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų dėmesio. Lankytojus stebino dekoratyvinių balandžių veislių įvairovė ir plunksnų spalviniai piešiniai.

Visų dalyvavusių balandininkų vardu noriu padėkoti Skuodo rajono savivaldybės merui Petrui Pušinskui, Skuodo rajono kultūros centro direktoriui Vidmantui Valinskiui, dailininkei Vitai Lukšienei, Skuodo rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjui Gintui Andriekui, Skuodo meno mokyklos direktorei Anelei Raugienei, Skuodo meno mokyklos Dailės skyriaus mokytojai-metodininkei Jurgitai Eidėjienei, Skuodo miesto seniūnei Ievai Gembutienei, fotografui Rimantui Eidėjui, o taip pat Palangos miesto savivaldybės administracijai, Kultūros skyriaus vedėjui Robertui Trautmanui ir visiems dalyviams bei kitiems, prisidėjusiems prie šios šventinės parodos paruošimo ir organizavimo.

PT info

 

Nuotraukoje parodos dalyviai: iš kairės į dešinę balandininkai: Evaldas Okuličius (Vydmantai), Rimantas Beneta (Šiauliai), Gediminas Rapalis (Klaipėda), Skuodo meno mokyklos Dailės skyriaus mokytoja-metodininkė Jurgita Eidėjienė, balandininkai Jurgis Paulikas (Mažeikiai), Reinoldas Liaudanskas (Palanga), Gintautas Langė (Mažeikiai), Skuodo rajono kultūros centro dailininkė Vita Lukšienė ir balandininkas Česlovas Vėbra (Palanga).

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje, S. Dariaus ir S. Girėno g. 13, įsikūrusi bendradarbystės (angl. coworking) erdvė „Out of Office“ arba tiesiog „3O“, kurioje darbas virsta poilsiu, šią vasarą regėjo tikrą antplūdį lankytojų. „Tiek iš sostinės ofisų, tiek ir laisvai samdomų savo srities profesionalų. Liepą ir rugpjūtį abiejų salių užpildymas siekė beveik šimtą procentų. O dabar, visą rugsėjį, palangiškiams su...


Lapkričio 5 d. Skuodo kultūros centre vyko Klaipėdos aukštaskraidžių ir dekoratyvinių balandžių paroda, skirta Lietuvoje žinomam ir Skuode gyvenusiam balandininkui Kaziui Girdžiūnui (1926–2011) atminti.


Iki balandžio 30 dienos Palangos savivaldybės administracijos antrojo ir trečiojo aukšto fojė veiks žinomo palangiškio dailininko, poeto ir kolekcininko Vytauto Kuso paroda „Spalvų virpesiai“.


Nuolaidos palangiškio kortelės turėtojams spalį


Kūrybinė architektų grupė – nacionalinės premijos laureato Audriaus Ambraso vadovaujamas architektų biuras kartu su Olandijoje reziduojančių lietuvių architektų studija N’OTHER – pasiūlė projektą Palangos kino teatro „Naglis“ rekonstrukcijai. Architektūriniame konkurse Vertinimo komisijos jis pripažintas geriausiu, tačiau vėliau diskvalifikuotas viešųjų pirkimų specialistų. Todėl architektai...


Palangos Birutės parkas šių metų vasaros sezonui ir vėl apdovanotas Mėlynąja vėliava – taip apsisprendė Mėlynosios vėliavos programos Tarptautinė taryba. Mėlynoji vėliava – ženklas, patvirtinantis, kad šis paplūdimys atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus.


„Palanga SPA LifeBalance“ įvertintas pasauliniu lygmeniu: šių metų sausį vienintelis iš Lietuvos viešbučių patekęs tarp finalininkų „WorldSpaandWellnessAwards 2018“ apdovanojimuose, vasario 25 d. šis šeimos viešbutis gavo geriausiojo titulą Rytų Europos kategorijoje. Nugalėtoją rinko kompetentinga tarptautinė komisija.


Palangos gyventojas Eduardas Balčerovasbuvo maloniai nustebęs,kai pro praviras jo namų duris pamatė įeinantį balandį.Paukštis įėjęs į kambarį drąsiai elgėsi: buvo visiškai ramus,pakreipęs galvelę žvalgėsiaplinkuiir niekur nežadėjo trauktis.Paėmus ant rankų, balandis nesipriešino. „Iš pat pradžių jis man pasirodė savas,o kai pamačiau ant paukščio kojos...


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Miške prie Panevėžio – palangiškio lavonas

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 09 | Rubrika: Kriminalai

Viename iš šalia Panevėžio miesto esančių miško masyvų,  Panevėžio apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (ONTB) pareigūnai atkasė nužudytų 26 metų amžiaus jaunuolių kūnus. Paaiškėjo, kad tai – neseniai dingusio panevėžiečio Mindaugo  Diržinausko ir palangiškio Tado Lukaičio kūnai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius