Šlapimo pūslės uždegimas pašalus kojas žiemą: kokias arbatas gerti bei kaip padeda spanguolės?
Šlapimo pūslės uždegimą, dar kitaip vadinamą cistitu, dažnu atveju sukelia bakterijos, tačiau žiemą juo susirgti galima paprasčiausiai peršalus kojas, pasakoja „Eurovaistinės“ farmacininkė Fausta Barisevičienė. Ji dalinasi naudingais praktiniais patarimais, kurie palengvins šlapimo pūslės uždegimo skausmus ir padės greičiau pasijusti gerai.
Kartais pakanka pašalti kojas
Nors dažniausiai šlapimo pūslės uždegimą sukelia bakterijos, „Eurovaistinės“ farmacininkė Fausta Barisevičienė pastebi tendenciją, kad žiemą pasitaiko daugiau atvejų, kada žmonės šia liga suserga paprasčiausiai pašalę kojas.
„Šiuo sezonu pašalus kojas kai kuriems žmonėms gali kur kas lengviau išsivystyti pūslės uždegimas. Tai rodo, kad žmogaus imuninė sistema yra itin nusilpusi, taip pat tam įtakos gali turėti įvairios lėtinės ligos. Abiem atvejais suaktyvėja bakterijos, kurios gali lengvai „pereiti organizmo imuniteto filtrą” ir įsiskverbti į šlapimo takų audinius, kur ir pradeda daugintis sukeldamos uždegimą“, – pasakoja F. Barisevičienė.
Pasak jos, šlapimo pūslės uždegimas dažniausiai pasireiškia dažnu, bet negausiu šlapinimusi, kurį lydi stiprus skausmas. Taip pat gali būti nepilno išsišlapinimo jausmas, dažnas šlapinimasis nakties metu, šlapimo išvaizdos pokyčiai, nebūdingas kvapas, maudimas, diskomfortas apatinėje pilvo dalyje.
Farmacininkė pataria, kaip greičiau pasveikti
1. Žolelių arbatos. Gerkite beržų, bruknių, meškauogių arba petražolių lapų arbatas, kadangi jos dezinfekuoja šlapimo takus. Tik svarbu nepamiršti, kad jos tik malšina simptomus, bet pačios ligos negydo. Todėl tai gali būti tik kaip papildoma priemonė. Be to, šių arbatų nepatartina gerti nėščiosioms.
2. Kompresai. Palaikykite šiltą kompresą apatinėje pilvo dalyje ir nugaroje. Tai šiek tiek padės pasijusti geriau sergant cistitu.
3. Vaistai nuo skausmo. Vartokite skausmą ir uždegimą malšinančius vaistus kaip paracetamolis, ibuprofenas ar jų sudėtiniai preparatai.
4. Spanguolės. Gerkite spanguolių sultis arba vartokite spanguolių papildus. Tai padės sumažinti skausmą šlapinimosi metu, taip pat spanguolės neleidžia daugintis naujoms bakterijoms.
5. D-manozės preparatai. Ieškokite preparatų, į kurių sudėtį įeitų ne vien spanguolės, bet ir D-manozė, kuri irgi padeda nuo šlapimo takų infekcijos.
6. Vengti kofeino ir alkoholio. Sergant cistitu reikėtų apriboti kofeino ir alkoholio vartojimą, kadangi šie gali papildomai sudirginti šlapimo pūslę.
7. „Nelaikyti“ šlapimo. Net jeigu šlapinantis patiriate skausmą, patariama šlapintis vos pajutus norą ir vengti šlapimo „sulaikymo“.
8. Higienos palaikymas. Sergant geriau prauskitės po dušu, o ne vonioje, taip pat intymiai higienai nenaudokite stipriai parfumuotų priemonių.
9. Patogi apranga. Vilkėkite medvilninius apatinius ir judesio nevaržančius laisvesnius drabužius, kadangi stipriai aptempti drabužiai gali trikdyti mažojo dubens organų kraujotaką.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Taip pat skaitykite
KUL medikai atliko unikalią šalyje šlapimo pūslės operaciją
2024 11 22 | Rubrika: Sveikata
Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) medikai atvertė naują puslapį gydant pacientus, sergančius onkourologinėmis ligomis. Patyrusi urologų ir chirurgų komanda pirmoji šalyje minimaliai invazyviu būdu pašalino šlapimo pūslę ir naują suformavo iš plonosios žarnos.
Apsauga nuo saulės sode: kaip išvengti kaitros ir kokias apsaugos priemones pasirinkti?
"Palangos tilto", LiJOT informacija, 2024 09 03 | Rubrika: Miestas
Ilgai laukta vasara daugeliui asocijuojasi su maloniu laiku lauke, tačiau saulė gali tapti ne tik maloniu šilumos šaltiniu, bet ir pavojingu veiksniu. Sodo aplinkoje svarbu tinkamai apsisaugoti nuo saulės, kad galėtumėte mėgautis laisvalaikiu be diskomforto ir sveikatos rizikų. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl verta vengti tiesioginių saulės spindulių, kokios yra populiariausios apsaugos nuo...
Teisingumo atkūrimo laukusiam Vaidotui Jankauskui po Aukščiausiojo teismo (AT) nutarties pakirto kojas – verslininkas nieko nelaimėjo, negana to, jo bylinėjimosi išlaidos dar labiau padidėjo.
Siūloma nustatyti administracinę atsakomybę tiems, kurie pažeidė vietinės rinkliavos už naudojimąsi viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūrą mokėjimo tvarką.
Šlapimo pūslės uždegimą, dar kitaip vadinamą cistitu, dažnu atveju sukelia bakterijos, tačiau žiemą juo susirgti galima paprasčiausiai peršalus kojas, pasakoja „Eurovaistinės“ farmacininkė Fausta Barisevičienė.
Vandens vartojimo vasarą svarba ir patarimai, kaip nepamiršti gerti daugiau vandens
2021 07 08 | Rubrika: Miestas
Vasarą gerti daugiau vandens būtina dėl vienos esminės priežasties: termometro stulpeliui šoktelėjus aukštyn greičiau sušylame, gausiau prakaituojame, todėl netenkame skysčių. Jų stingant jaučiamės pavargę, būname suirzę, gali pradėti svaigti galva, netenkame svarbių mineralų – vadinamųjų elektrolitų.
Gydytoja, kuri pacientams padeda ne vien tik vaistais
2018 01 18 | Rubrika: Sveikata
Poliklinikoje šeimos gydytoja dirbanti Sigita Didjurgienė sako pastaruoju metu pacientams padedanti ne vien tik kaip gydytoja, o ir psichologė ar socialinė darbuotoja. Žinoma, perkeltine prasme. Mat 35 metus gydytojos profesijai atidavusi moteris pastebėjo, jog pacientams padeda ne vien tik vaistai, o ir rodomas dėmesys, geras žodis. Taip pat medikė neslepia, jog dabartiniai žmonės...
Vitaminai pavasarį: gerti ar negerti?
Parengta pagal balsas.lt, 2013 04 04 | Rubrika: Sveikata
Kodėl pavasarį stinga vitaminų? Nes kaip tik pavasariop išsenka dauguma rudenį ir vasarą kauptų daržovių ir vaisių atsargų. O tos, kurios dar lieka rūsiuose ir sandėliukuose, būna praradusios didesnę dalį organizmui svarbių medžiagų. Vis dėlto neverta nusiminti. Visų pirma todėl, kad įvairių vitaminų esama ne tik sodo gėrybėse, bet ir kituose maisto produktuose.
„Metęs gerti pamačiau, jog pasaulyje egzistuoja ne tik juoda ir balta spalvos“
Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 01 12 | Rubrika: Sveikata
„Alkoholizmas yra liga. Beveik tokia pat sudėtinga kaip vėžys, tačiau žmogaus sergančio vėžiu mūsų visuomenė gaili, o alkoholikus smerkia. Tapti alkoholiku gali kiekvienas. Ši liga nesirenka nei lyties, nei amžiaus, nei išsilavinimo, nei statuso visuomenėje. Ši liga naikina visas gyvenimo vertybes. Ji paliečia kiekvieną esantį šalia: šeimą, draugus...
Sniego valytojo darbas šią žiemą – kiekvienam
Ugnė RAUDYTĖ, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas
Šią žiemą, ko gero, kiekvienam tenka būti ir sniego kasėju. Nors pagal sutartis UAB „Palangos komunalinis ūkis bei „Palangos butų ūkis“ darbuotojai valo ir kasa apie šimto namų kiemus, tačiau likusieji be gyventojų savanoriškų talkų nukasant sniego kalnus šią žiemą sunkiai verčiasi. „Mes patys organizuojamės talkas ir kasame savo kiemą kastuvais, tačiau sniego valymo traktoriaus papildomai...