Socialinių išmokų prašytojų gretos padidėjo

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-11-08
Peržiūrėta
1788
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Socialinių išmokų prašytojų gretos padidėjo

 

Mažesnes pajamas gaunantys piliečiai naudojasi jiems priklausančia valstybės parama šildymui ar mokinio reikmėms įsigyti. Nors šildymo sezonas Palangoje prasidėjo tik spalio 21 dieną, valstybės parama palangiškiams leido sutaupyti 9 tūkstančius 288 litus.


 

Kompensuojami 735 butai

Socialinė pašalpa skiriama šeimai (vienam gyvenančiam asmeniui), jei jos pajamos per mėnesį yra mažesnės už valstybės remiamas pajamas (t.y. 135 litus vienam asmeniui).

Kompensacijos už būsto šildymą, karštą bei šaltą vandenį (toliau – kompensacijos) skiriamos, jei:

išlaidos už būsto naudingojo ploto, bet ne didesnio už normatyvą, šildymą, atsižvelgiant į energijos ar kuro sąnaudas, bet ne didesnės už normatyvą, viršija 25 procentus skirtumo tarp šeimos (asmens) pajamų ir 90 procentų valstybės remiamų šeimai (asmeniui) dydžio, taip pat kai kuriais kitais atvejais.

„Šį mėnesį ne visi prašantieji kompensacijos už būsto šildymą ją gavo, kadangi šildymo sezonas prasidėjo spalio pabaigoje. Kompensacijas jau gavo 735 palangiškiai. Lapkričio mėnesį kompensacijų suma jau bus didesnė“, – „Palangos tiltui“ sakė Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Genutė Kavarzienė.

Ji patikino, jog kompensacijų prašančių asmenų skaičius, palyginus su praėjusiais metais, beveik nepakito.

„Kompensacijų suma priklauso nuo šeimos pajamų. Šį mėnesį už šildymą kompensavome ir 10, ir 40, ir 50 litų. Bene didžiausią sumą šį mėnesį sudarė kompensacija už karštą vandenį. Ją gavo 1133 palangiškiai, kuriems buvo kompensuoti 33 tūkstančiai 263 litai“, – sakė G. Kavarzienė.

G. Kavarzienė pastebėjo, jog šiemet, palyginti su praėjusiais metais, socialines pašalpas gaunančių asmenų skaičius padidėjo. 2010 m. nuo sausio iki lapkričio mėnesio pašalpas gavo 6895 žmonės ir tam buvo skirta 1 mln. 412 tūkst. litų; 2011 metais pašalpas gauna 9413 palangiškių ir tam yra skirta 2 mln. 440 tūkst. litų.


 

Nemokamai valgo 457 moksleiviai

Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmėms įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (525 Lt). Atsižvelgiant į šeimų gyvenimo sąlygas, moksleiviai gali būti nemokamai maitinami, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui yra mažesnės kaip 2 valstybės remiamų pajamų dydžiai. „Rugsėjo mėnesį nemokamus pietus gavo 457 miesto moksleiviai. Pernai šiuo laikotarpiu tokių mokinių buvo kiek daugiau – 466. Nemokama pietų porcijos kaina priklauso nuo vaiko amžiaus. 6-10 metų vaikų pietūs kainuoja 3,42 litus, o 11-18 metų amžiaus moksleiviams – 4,68 litus“, – vardijo G. Kavarzienė.


 

Nedarbo išmokas gavo 182 žmonės

Šalyje nemažėjantis nedarbas veja bedarbius ir į darbo biržą.

„Jeigu asmuo užsiregistruoja darbo biržoje bedarbiu ir negavo darbo pasiūlymo, atitinkančio asmens profesinį pasirengimą bei sveikatos būklę, ar nebuvo nukreiptas į aktyvios darbo rinkos politikos priemones – jis gali pretenduoti į nedarbo draudimo išmoką“, – sakė Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriaus vedėja Rita Kivytaitė.

„Palangoje iki spalio 1 dienos nedarbo draudimo išmokas gavo 182 žmonės. Kone visi jie gauna 650 litų“, – „Palangos tiltui“ sakė R. Kivytaitė bei pabrėžė, jog nedarbo draudimo išmokos mokėjimo trukmė priklauso nuo asmens nedarbo draudimo stažo, įgyto iki įsiregistravimo darbo biržoje. Jeigu nedarbo draudimo stažas mažesnis negu 25 metai, išmoka mokama pusę metų, nuo 25 iki 30 metų mokama 7 mėnesius, jei nuo 30-35 metų, išmokama 8 mėnesius.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Laikraštis „Palangos tiltas“ šiandien, Vasario 16-ąją, neišėjo – kartu su jumis švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


Atsižvelgiant į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos prognozes, nuo spalio 17 d. Palangos miesto savivaldybės teritorijoje pradedamas 2023–2024 metų šildymo sezonas.


Energetikos ministerija informuoja, kad šiandien skelbiamas kvietimas paramai gauti daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui (Mažajai renovacijai).


Mieli palangiškiai ir šventojiškiai, pasitikome vieną iš iškiliausių mūsų valstybei dienų – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Prieš 104 metus vasario 16 d. pasaulio žemėlapyje vėl išryškėjo Lietuvos kontūrai, ir tai kasmet skatina mus džiaugtis bei didžiuotis savo valstybe, jos praeitimi ir dabartimi. 


Palangiškiai ir kurorto svečiai kviečiami aktyviai dalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtuose renginiuose, o taip pat – Vasario 16-ąją nepamiršti prie savo namų iškelti Trispalvę. Norintieji širdyje pajusti šventę, veiklos tądien nestigs – šventinių renginių numatyta tiek Palangoje, tiek ir Šventojoje.


Prasidedant naujiems mokslo metams, mokiniams iš mažesnes pajamas gaunančių šeimų skiriamas nemokamas maitinimas mokykloje ir 57 eurų dydžio parama mokinio reikmenims įsigyti.


Šv. Mišios Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, iškilminga eisena, šlamančios vėliavos, gėlės, į dangų kylantys balandžiai bei patriotinės dainos prie paminklų J. Basanavičiui ir generolui J. Žemaičiui ir šventiškas koncertas Kurhauzo salėje, kurio metu, galima sakyti, gimė jaunas Palangos kultūros centro kolektyvas –...


Nors didžiuosiuose Lietuvos miestuose šildymo sezonas jau prasidėjo arba tuoj prasidės, Palangoje jo pradžios skelbti neskubama. Ir, sprendžiant pagal orų prognozes, artimiausiomis dienomis šiluma palangiškių butų dar nepasieks, nes vidutinė paros temperatūra pajūry ir toliau viršys 10 laipsnių.


Socialinių išmokų prašytojų gretos padidėjo

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 11 08 | Rubrika: Miestas

Mažesnes pajamas gaunantys piliečiai naudojasi jiems priklausančia valstybės parama šildymui ar mokinio reikmėms įsigyti. Nors šildymo sezonas Palangoje prasidėjo tik spalio 21 dieną, valstybės parama palangiškiams leido sutaupyti 9 tūkstančius 288 litus.


Palanga, kaip ir visa Lietuva, sunkiai įsivaizduoja ūkio, kultūros, informacinių technologijų plėtrą, socialinių ir ekonominių problemų sprendimą be Europos Sąjungos paramos. Kad jos parama Lietuvai yra itin svarbi, byloja ir faktas, kad šių metų beveik 30% biudžeto lėšų yra ES parama. Klaipėdos apskrityje, taip pat Palangoje, vykdoma daugybė projektų, kuriuos dalinai finansuoja Europos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius