Susirūpinti Palangos kraštovaizdžiu - būtina

Reinoldas Liaudanskas, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos narys, 2009-05-13

Praėjusį sekmadienį Palangoje svečiavosi grupė Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos (LKAS) narių, LR Aplinkos ministerijos atstovai. Susitikę su palangiškiais kolegomis, savivaldybės Administracijos direktoriumi Valerijumi Kuznecovu, vyriausiojo architekto pareigas einančiu Svajūnu Bradūnu, vyriausiuoju dailininku Nidu Arkušausku jie kalbėjo viena iš aktualiausių kurortui temų – apie miesto kraštovaizdžio kūrimą.

 

LKAS specialistų vizitas į Palangą buvo dalis įgyvendinamo projekto „Želdynų erdvė“, kurio tikslas – kartu su vietiniais specialistais aplankyti įvairių miestų aikštes, skverus, parkus ir aptarti jų kūrybos bei tvarkymo klausimus, taip pat įtraukti visuomenę į kraštovaizdžio architektūros darbų svarstymą.

Svečiai į kurortą atvyko aplankę Plungę bei Rietavą, kur juos pasitiko savivaldybių merai. Pasak architektų, šiuose miestuose jie buvo priimti šiltai, savivaldybių vadovai atidžiai išklausė jų nuomones apie landšafto kūrimą, puoselėjimą.

Palangoje svečius su kurorto Bendrojo plano sprendiniais supažindino architektas S.Bradūnas, Palangos pajūrio planavimo istorinę apžvalgą padarė VDU profesorius Vladas Stauskas, nuomone dėl Palangos kurorto kraštovaizdžio kokybės gerinimo galimybių pasidalino KU Kraštovaizdžio architektūros ir aplinkos planavimo katedros vedėjas dr. Petras Grecevičius. Vėliau svečių iš Vilniaus viešnagė tęsėsi Skulptūrų skverelyje Vytauto gatvėje, kur jo kūrimo istoriją papasakojo architektas Leonas Mardosas. Apžiūrėtas ir svečių namų „Šilelis“ kiemas, diskutuota su jo šeimininku Zigmantu Dokšu.

Kraštovaizdžio architektai taip pat apžiūrėjo J.Simpsono, Birutės, S.Dariaus ir S.Girėno gatves, pasivaikščiojo Palangos botanikos parke, kuriame svečius svetingai priėmė jo direktorius Antanas Sebeckas.

Svečių viešnagė baigėsi diskusijomis apie Palangos kraštovaizdžio perspektyvas. Apibendrindamas jos rezultatus, LKAS pirmininkas Alvydas Žickis sakė, jog kurorto savivaldybės administracijoje būtinai turi būti įkurta landšafto architekto pareigybė, o dar geriau – visa tarnyba, kuri dirbtų kartu su Architektūros ir urbanistikos skyriumi. „Šios pareigybės reikalauja įstatymai. Be to, jos būtinumą įrodo ir kitų Europos valstybių patirtis“, - teigė A.Žickis.

LKAS pirmininko bei kitų kraštovaizdžio architektų nuomone, taip pat būtina parengti ir kurorto želdynų schemą, lygiagrečiai Bendrajam planui. Tokią, kokia yra kelių ar inžinerinių tinklų schema.

Anot svečių, šie darbai yra pagrindiniai. Be jų bus itin sunku, o gal net ir neįmanoma Palangą padaryti tikrai patraukliu, dar daugiau poilsiautojų ir vasarą, ir žiemą pritrauksiančiu kurortu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės atstovai praėjusį savaitgalį lankėsi Oldenburgo mieste Holšteine (org. OldenburginHolstein), kur buvo minimas seniausios Vokietijos Šv. Johano mirusiųjų ir šaulių gildijos 825 metų jubiliejus.  


Mes, Kunigiškių rinkėjai bei gyventojai, sausį apklausos būdu dalyvavome Kunigiškių seniūnaičio rinkimuose. Rinkimai buvo laikomi įvykę, teisėti, nusižengimų nenustatyta.


Nesutirštinant spalvų, galima teigti, kad Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys ir Palangos botanikos parko direktoriaus pavaduotojas Antanas Sebeckas parke pažįsta kiekvieną medį, o ir istorijų – apie parką ir iš parko – niekas negalėtų papasakoti daugiau ir įdomesnių nei Antanas, kuris skaičiuoja jau 43 darbo metus botanikos parke. Šiandien rodydamas...


Palangoje praėjusį savaitgalį viešėjo miesto-partnerio Bergeno Riugeno saloje (Vokietija) savivaldybės atstovai: Bergeno miesto merė Andrea Kioster, Bergeno miesto prezidentas Eike Bunge, Europos Tarybos pirmininkas Bergene Matthias Ewert, Bergeno Savivaldybės specialistė ryšiams su užsieniu Monika Krahl bei kiti Savivaldybės atstovai.


Palanga liko be vyriausiojo architekto  1

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 06 09 | Rubrika: Miestas

Nuo pirmadienio Palanga vėl liko be vyriausiojo architekto – penktadienis, birželio šeštoji, buvo paskutinioji Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo Svajūno Bradūno darbo diena. Įsakymą atleisti valdininką iš pareigų pasirašiusi Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė, patikinusi, jog kurorto vyriausiojo architekto...


Dar metų pradžioje planuota Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo ekskursija į Kaliningrado srities Svetlogorsko kurortą nebuvo atsitiktinė. Kaimyninis kraštas priminė kadaise buvusį romantiškąjį Karaliaučių ir mus nuolat domino savo ypatingos istorijos besikeičiančiais puslapiais. Juolab pastarųjų dešimtmečių politiniai bei ekonominiai pokyčiai stipriai veikė...


Vakarykščiame Palangos miesto tarybos posėdyje buvo numatyta svarstyti 40 klausimų. Tačiau jų sumažėjo, nes politikai balsavo už tai, kad visi sprendimų projektai, kuriuos rengė Architektūros ir teritorijų planavimo skyrius, būtų atidėti kitam posėdžiui. Jau įpusėjus posėdžiui, valdančiosios daugumos siekis, nepaisant susitarimo posėdžio pradžioje, išklausius Šventosios...


Pajūrio miškuose – kraštovaizdžio formavimo darbai

"Palangos tilto" informacija, 2012 03 09 | Rubrika: Miestas

Palangos girininkijos pajūrio miškuose 101,102,105 kvartaluose šiais metais, vykdant 2005-2015 metams patvirtintą VĮ Kretingos miškų urėdijos vidinės miškotvarkos projektą, sausio – kovo mėnesiais įvykdyti kraštovaizdžio formavimo kirtimai 13,5 ha plote. Šiuo metu dalis medienos iš miško jau ištraukta ir susandėliuota...


Metų pradžioje paskelbtos Palangos savivaldybės Kontrolės ir Audito tarnybos ataskaitos dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą apmokestintose vietose, biudžeto vykdymo finansinio teisėtumo ir rinkliavos už išorinę reklamą rinkimo atskleidė daug įvairių pažeidimų. „Palangos tiltas“ paprašė juos pakomentuoti savivaldybės kontrolierę Eleną Kuznecovą.


Susirūpinti Palangos kraštovaizdžiu - būtina

Reinoldas Liaudanskas, Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos narys, 2009 05 13 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį Palangoje svečiavosi grupė Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos (LKAS) narių, LR Aplinkos ministerijos atstovai. Susitikę su palangiškiais kolegomis, savivaldybės Administracijos direktoriumi Valerijumi Kuznecovu, vyriausiojo architekto pareigas einančiu Svajūnu Bradūnu, vyriausiuoju dailininku Nidu Arkušausku jie kalbėjo viena iš aktualiausių kurortui temų –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas