Švedijoje aptartos ir Palangos kultūros perspektyvos

Palangos tiltas, 2017-03-27
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Švedijoje aptartos ir Palangos kultūros perspektyvos

Kovo 15 d. Lund mieste, Švedijoje, vyko kelių dienų konferencija „Nauji verslo modeliai menui ir kultūrai“, skirta skatinti verslo, kultūros bei valstybės institucijų atstovam, norintiems keistis žiniomis bei patirtimi. Tarp Danijos, Švedijos, Italijos, Prancūzijos bei kitų šalių specialistų, Lietuvai konferencijoje atstovavo Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Bronius Vaitkus ir Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkė Vilija Gečaitė.
Vizitas į Švediją buvo labai reikšmingas Palangos miestui – Palanga domisi Skandinavijos šalys. Pasak B. Vaitkaus, atstovauti Lietuvai šiame susitikime – didžiulė garbė bei atsakomybė. „Už suteiktą progą esame dėkingi „Trans Europe Halles“ tarptautinei organizacijai Švedijoje, kurie pasikvietė mus, siekdami aktyvesnio bendradarbiavimo su Lietuva, o ypač su Palanga“, – teigė B. Vaitkus.
Išskirtinė proga dalyvauti Skandinavijos šalių organizuojamoje konferencijoje bei užmegzti ryšiai su tarptautinių institucijų vadovais Palangos atstovus įpareigoja tęsti partnerystę su Skandinavijos šalimis bei plėtoti kultūrinius projektus Palangos mieste pagal skandinavų pateiktas rekomendacijas.
„Konferencijoje dalyvavo projektų vadovai iš Skandinavijos šalių „Europe Desk“, meno dėstytojai iš Italijos, Skandinavijos universitetų, garsaus Londono kultūros centro „Village underground“ atstovai, verslo atstovai „Innovation Skåne“ ir kiti. Kai kurie iš dalyvavusiųjų teigė lankęsi Palangoje, tad miesto kultūrinė, socialinė, politinė bei ekonominė situacija nebuvo jiems nauja informacija, – pasakojo B. Vaitkus. – Panašių į mūsų Palangą miestų Švedijoje yra nemažai – jie, kaip ir Palanga, nuostabūs kurortai, siekiantys mažinti sezoniškumo problemą, puoselėti kultūrą bei verslą, pritraukti jaunimą, plėtoti turizmą. Pastebėjome, jog mūsų aplinka nuo jų skiriasi labiausiai požiūriu, darbo metodika, prioritetais. Švedai labiau nei mes linkę rizikuoti, eksperimentuoti, o tai veda prie inovacijų, nes nebijant suklysti, atrandami puikūs problemų sprendimo būdai. Diskusijos, įtraukiant įvairių sferų žmones, taip pat svarbi švedų darbo dalis“.
V. Gečaitė atkreipė dėmesį, jog Skandinavijos šalys viską daro vardan efektyvesnės socialinės gerovės. „Investicija į kultūrą ne ką mažiau svarbi nei į sveikatą ar mokslą. Miestas auga dėka kūrybingų bei inovatyvių žmonių. Palangos geografinė padėtis yra puiki, turime oro uostą, tad Skandinavijos šalys mums pasiekiamos lengviau bei greičiau nei Vilnius. Tad siekiant miesto augimo, puikaus pozicionavimo turizmo srityje (o tai miesto verslui ir gyventojams yra labai svarbu), privalome stiprinti turimą ryšį su Skandinavijos šalimis. Daug nereikia – būtinas lankstus požiūris, lokalių problemų sprendimas pasitelkiant globalų požiūrį”, – mintimis dalinosi V. Gečaitė.
Konferencijoje buvo akcentuojama, jog kultūra nėra verslas, bet verslui kultūra yra neatsiejama dalis. Taip pat labai svarbu žmonės, kurie kuria ar dirba kultūros srityje.

Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė ir dar 4 centro darbuotojai sugrįžoiš Italijos, kur gruodžio 7-8 dienomis dalyvavo Europos kultūros forume 2017.


Kovo 15 d. Lund mieste, Švedijoje, vyko kelių dienų konferencija „Nauji verslo modeliai menui ir kultūrai“, skirta skatinti verslo, kultūros bei valstybės institucijų atstovam, norintiems keistis žiniomis bei patirtimi. Tarp Danijos, Švedijos, Italijos, Prancūzijos bei kitų šalių specialistų, Lietuvai konferencijoje atstovavo Palangos miesto savivaldybės...


Vakar, pirmadienį, kurorte vyko Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto ir Valstybinės kultūros paveldo komisijos išvažiuojamasis posėdis, kurio metu buvo apžiūrėti Palangos kultūros paveldo objektai. Išvažiuojamojo posėdžio metu kurorte lankėsi LR Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas, komiteto narė Marija Aušrinė...


Palangos kurorto vystymo perspektyvos – geros, bet miesto ateitis būtų dar šviesesnė, jeigu būtų labiau išnaudojama Palangos ir Klaipėdos, kaip vieno regiono, sinergija, sparčiau sprendžiami žemės nuosavybės klausimai ir labiau pasitikima vietos verslu – bene tokia buvo viena svarbiausių praėjusį penktadienį „Vanagupėje“ įvykusios konferencijos...


Sostinėje aptartos Palangos problemos

"Palangos tilto" informacija, 2014 11 20 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį Vilniuje Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė susitikimuose su ministru pirmininku Algirdu Butkevičiumi, vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu bei Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko pavaduotoju Dainoru Bradausku aptarė klausimus, susijusius su ateinančių metų Palangos finansine situacija.


Balandžio pabaigoje Palangoje viešėję vieno iš pirmųjų mūsų kurorto miesto – partnerio Simrishamno (Švedija) „Lions“ klubo vadovai atvežė malonią žinią: kitų metų vasarą dvidešimt jaunųjų palangiškių iš mažas pajamas gaunančių šeimų turės galimybę dešimt dienų ilsėtis skautų stovykloje Švedijoje.


„Palanga – Lietuvos kultūros sostinė 2013 turi visas galimybes parengti Kultūros plėtros programos viziją ir, sukūrusi didžiulį bendradarbiavimo tinklą, jungiantį savivaldybės, biudžetines įstaigas, viešąjį ir verslo sektorių, nuoširdžiai ir nuosekliai dirbdama šiuos ir ateinančius metus, 2017-aisiais pateikti savo kandidatūrą tapti Europos kultūros sostine...


Šiuo metu Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registre yra įregistruota 111 kultūros vertybių, esančių Palangoje. Dar du objektus ruošiamasi į jį įrašyti artimiausiu metu. 60 jų yra saugomi valstybės arba jie turi kultūros paminklo statusą, 51 objektas yra tik įtrauktas į kultūros vertybių registrą. Kas gi valdo minėtąsias vertybes?


  Ar tikite, kad sumanymų, entuziazmo ir, svarbiausia, noro kurti ir veikti nestokojantys jauni žmonės gali sušildyti sienas, į kurias šaltis smelkėsi ne vieną žiemą? Jei netikite, užeikite į prie centrinio įėjimo į Birutės parką esantį Sargo namelį, ir akivaizdžiai tuo įsitikinsite.        


Parkinsono liga – itin sunki liga, neleidžianti sergančiajam gyventi pilnavertį gyvenimą, atima gebėjimą vaikščioti. Svarbiausia, jog niekas dar nesugebėjo ištirti, dėl kokių priežasčių ji atsiranda. Į šį klausimą vis bando rasti drauge su savo įkurtos draugijos likimo bendražygiais, sergančiais Parkinsono liga palangiškiais, Jadvyga Ramašauskienė. „Žmogus lyg ir gyvas, bet pavaikščioti...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas