Šventoji kviečia į kurorto istorijoje ilgiausią Joninių šventę

Palangos tiltas, 2024-06-21
Peržiūrėta
2538
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventoji kviečia į kurorto istorijoje ilgiausią Joninių šventę

Trumpiausią metų naktį – Jonines – pasitikti kviečianti Šventoji žada smagią, įspūdingą šventę. Birželio 21–24 dienomis joje vyks Joninių mugė, į kurią sugužės daugiau nei 130 tautodailės, paveldo ir išskirtinių produktų kūrėjų.

Ypatingos Joninės

„Šiais metais Joninės bus ypatingos tuo, kad jos bus ilgesnės, baigsime švęsti pirmadienį – taip „supuolė“ kalendorius. Ko gero, tai bus ilgiausios Joninės Palangoje. Daugiau veiklų vyks paplūdimyje, tad oro faktorius bus svarbus, be to, pasiūlysime daugiau įvairių veiklų“, – sakė Vita Petrauskienė, Palangos kultūros centro direktorė.

Aktyvios pramogos mažiems ir dideliems

Šeštadienį, birželio 22 dieną, Palangos sporto centras Šventosios pagrindinės mokyklos stadione kviečia į krepšinio 2×2 varžybas, kuriose varžysis kelios dešimtys komandų.

Šeštadienį Baltijos jūrų skautai išmokys, kaip atskirti įvairiausių gyvūnų pėdsakus, medžių rūšis, kruopštieji galės nusipinti originalią apyrankę.

Šeštadienio linksmybes pramogautojai užbaigs kartu su charizmatiškuoju DJ Vladas – Šventosios Pėsčiųjų aikštėje skambės 70–90-ųjų hitai.

O sekmadienį, birželio 23 dieną, paplūdimyje prie „Žvejo dukrų“ kartu su „Kopa Gym“ treneriais bus galima pasimankštinti rytinėje mankštoje, po kurios treneriai visus paragins šokti į Baltijos jūrą.

Taip pat sekmadienį „Dino parkas“ iš Radailių į Šventąją atveš smagių „dinozauriškų“ pramogų mažiesiems: vaikai statys dinozaurų šalį, kurs dinozauro akies maketą ir tyrinės dinozaurų fosilijas.

Sekmadienį popiet bus galima pasimokyti pinti iš pievų žolių.

Ach, oro faktorius...

O pirmadienį, birželio 24 dieną, į paplūdimio aktyviąją zoną šventės organizatoriai pakvies šeimas su vaikais, kurie rungtyniaus įvairiose varžybose, estafetėse ir išmoks pamilti sportą. Vyresnius vaikus ir jų tėvelius treneris Andrius Šlušnys supažindins su tinklinio subtilybėmis.

Abi dienas „Shark slide“ terasa kvies pasinerti į Jonines su didžiuliu triukšmu. Paplūdimio dūzgių atmosferą kurs DV Jovani, DJ Tommie ir DJ Flaxen beats. Pramogautojų lauks animatoriai, putų šou ir didžiausia vandens čiuožykla Europoje.

„Žinoma, kadangi dauguma renginių vyks po dangumi, oras – labai svarbu. Mes, organizatoriai, pasiliekame teisę renginių programą koreguoti jau šventės metu, jeigu oras savaitgalį subjurs“, – sakė V. Petrauskienė.

Argentinos lietuviai atvyksta į Jonines

Šiemet Joninės Šventojoje sulauks ypatingų svečių. Į Šimtmečio dainų šventę suvažiuoja lietuviai iš viso pasaulio, o Argentinos lietuviai neatsispyrė pagundai užsukti ir į Jonines prie jūros. Birželio 23 d., sekmadienį, nuo 15 val. Argentinos lietuvių kolektyvas „Nemunas“ kartu su Palangos kultūros centro kolektyvais „Mėguva“, „Guboja“, „Bočiais“ ir „Banguoliu“ pins tradicinius Joninių vainikus iš šalimais surinktų pievų gėlių. Kolektyvai apdainuos ir apšoks vainikus, papasakos pasirinktų gėlių reikšmes ir pasidalins Joninių burtais. Savų žolelių atsiveš „Babilono sodai“. Meditacinės muzikos fone visi norintys degustuos arbatą ir susipažins su arbatos ritualais.

Vakare šventės dalyviai patrauks prie Šventosios upės žiočių. Čia, prie senojo molo, kartu su Argentinos lietuviais ir Palangos kolektyvais visi palydės saulę. Jai paskendus vandeny, užsižiebs Joninių ugnis. Prieš vidurnaktį norintieji patrauks į paslapčių taką, ieškoti paparčio žiedo.

Linksmybės radusiems paparčio žiedą

Pirmadienį dėmesys bus skiriamas Jonams ir Janinoms. Vidurdienį varduvininkai bus pakviesti registruotis, o vakare Pėsčiųjų aikštėje įrengtoje scenoje – oficialiai priimti tradicinį Joninių ąžuolo vainiką.

Argentinos lietuvių draugija „Nemunas“ dovanos išskirtinį lietuviškų šokių, Argentinos folkloro šokių ir tango šokių pasirodymą. O Jonines Šventojoje užbaigs linksmos šėlionės kartu su „Hiperband“ grupe. Koncertas skirtas legendinių ir į Lietuvos istoriją įrašytų dainų gerbėjams. Kartu su grupe šventės dalyviai galės dainuoti „Aš dar dainuosiu“, „Pamiršk mane“, „Laužai“ ir kitas gerai žinomas ir pamėgtas dainas.“

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trumpiausią metų naktį – Jonines – pasitikti kviečianti Šventoji žada smagią, įspūdingą šventę. Birželio 21–24 dienomis joje vyks Joninių mugė, į kurią sugužės daugiau nei 130 tautodailės, paveldo ir išskirtinių produktų kūrėjų.


Šių metų pavasarį Šventojoje startavęs renginių ciklas „Šventoji - vėjų žemė“ baigia savo kelionę šventėje per Baltų vienybės dieną.


Palangos miesto socialinių paslaugų centras rytoj, gegužės 13 d. 15.30 val., visas mamas, tėčius, vaikus ir jų senelius kviečia į Šeimos šventę.


Jau kitą savaitgalį verta skubėti į Šventąją – pasisemti gerų emocijų galėsite čia vyksiančioje tradicinėje Jūros ir žvejų šventėje. Ji sėkmingai apjungs daug įvairių veiklų – ir sporto, ir pramogų, bus pagerbiami žvejai, vyks ir gatvės prekyba.


Palangos moksleivių klubas (Virbališkės takas 4) spalio 30 d. 16 val. kviečia į Moliūgų dekoravimo šventę.


Palanga kviečia į Kurorto šventę gegužės 31 d. – birželio 2 d. Pirmąjį vasaros savaitgalį visi keliai veda į vasaros sostinę – Palangą. Jaunos šeimos, senjorai, vaikai, studentai ir verslininkai, čiupkite ekologiškas transporto priemones ir visais įmanomais vandens, oro ir žemės keliais keliaukite pas mus.  


Vasario 18 d. Palanga kviečia į šventę „Palangos stinta 2017“ PROGRAMA


Lietuva – jūrinė valstybė, o Jūros diena pirmą kartą mūsų šalyje paminėta būtent Šventojoje – tokią žinią šį savaitgalį paskelbė Šventosios bendruomenė bei Palangos kultūros centras. Mieste švenčiama ir Baltų vienybės diena.


Lietuva – jūrinė valstybė, o Jūros diena pirmą kartą mūsų šalyje paminėta būtent Šventojoje – tokią žinią šį savaitgalį skelbs Šventosios bendruomenė bei Palangos kultūros centras. Miestelyje šurmuliuos renginiai, skirti pirmosios Lietuvoje Jūros dienos paminėjimo 80-mečiui. Kartu bus švenčiama Baltų vienybės diena.


Palanga jau šį savaitgalį kviečia pradėti vasarą – tris dienas truksiančios Kurorto šventės metu palangiškiai garsiai paskelbs apie aktyviojo kurortinio sezono pradžią. Fiestą vainikuos įspūdingas maždaug dešimties minučių trukmės Vilniaus Fejerijos muzikinis fejerverkas nuo jūros tilto.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius