Šventoji savaitgalį šurmuliuos lyg vasarą – bus ir renginių, ir reginių

Palangos tiltas, 2016-09-15
Peržiūrėta
1363
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventoji savaitgalį šurmuliuos lyg vasarą – bus ir renginių, ir reginių

Savaitgalį Šventosios gyventojų ir svečių laukia itin daug įspūdingų renginių – rugsėjo 17 d. čia vyks Jūros ir Baltų vienybės dienos minėjimas bei tarptautinis bendruomenių festivalis „Vilingis“.
Rugsėjo šventės Šventojoje jau tapo tradicija–taip norima pakviesti linksmai ir įsimintinai pažymėti vasaros pabaigą, suburti vietos bendruomenę bei pasidžiaugti nors ir rudenėjančiais, bet vis dar šiltais orais.
Šventės metu Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje bus tradiciškai aukojamos šventos Mišios už žuvusius jūroje, o joms pasibaigus organizatoriai kviečia apsilankyti prie buvusio kino teatro „Eldija“ (Šventosios g. 1), kur vyks tautodailės ir kulinarinio paveldo kermošius, bus galima susipažinti su senoviniais amatais – kalvyste, juostu vijimu, audimu, žvakių liejimu, stiklo karoliukų ir keramikos dirbinių gamyba, taip pat vilios specialūs užsiėmimai vaikams.
Šventiškai šurmuliuojančioje Šventojoje bus pristatomos ir dvi parodos. Tarptautinio bendruomenių festivalio „Vilingis“ projekto parodos atidarymas 14.30 val. įvyks naujai atidarytoje Antano Valiuškos alėjoje. Antroji – Alytaus fotoklubo paroda „Jotvos vartams atsivėrus 2013–2016“buvusiame kino teatre „Eldija“ pristatys gyvosios istorijos festivalio „Jotvos vartai“ retrospektyvą.
Žiūrovai taip pat kviečiami apsilankyti tarptautinio bendruomenių festivalio „Vilingis“ konferencijoje „Bendruomeniškumo gerieji pavyzdžiai“ pramogų centre „Titanikas“.
Viena iš didžiausių atrakcijų tiek žiūrovams, tiek ir dalyviams neabejotinai taps „Vikingų laivų“ varžybos Šventosios upe. Varžybose dalyvaus iki 10 komandų iš Klaipėdos, Palangos ir Šventosios, savo jėgas išbandyti ketina ir Palangos oro uosto, Pasienio užkardos ir entuziastų suburtos komandos. Žiūrovai šias varžybas galės stebėti šeštadienį nuo 13.30 val. prie „Energetiko“ ir vadinamojo beždžionių tilto. Varžybų nugalėtojai bus apdovanoti medaliais ir sveikatos centro „Energetikas“ įsteigtais prizais, apdovanojimų ceremonija vyks 16 val. prie buvusio kino teatro „Eldija“.
Po apdovanojimų žiūrovus pasveikins ir šventę praturtins kolektyvai „Eldija“, „Guboja“, „Gyvata“, linksmai šokdins gerai žinoma kapela „Mingė“, vyks žaidimai, veiks vaikų kūrybinės dirbtuvės.
Šventinę dieną užbaigsime 19 val. Tarptautinio bendruomenių festivalio „Vilingis“ renginyje pramogų centre „Titanikas“. Renginio metu vyks bendruomenių iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos prisistatymas– vakaronė, pagardina kulinariniu paveldu. Vakaro metu koncertuos tarptautinių konkursų laureatė solistė Judita Leitaitė bei linksmai nuteikianti grupė „Jonis“.

Organizatorių inf.

JŪROS IR BALTŲ VIENYBĖS DIENA
TARPTAUTINIS BENDRUOMENIŲ FESTIVALIS „VILINGIS“

RUGSĖJO 17 d.

12 val.
Šv. Mišios už žuvusius jūroje
Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje

13 val.
Senovės baltų amatininkų dirbtuvės
Žvejiškas kermošius
Šventosios g. 1

13:30 val.
Vikingų laivų varžybos Šventosios upe
„Beždžionių“ ir „Energetiko“ tiltas

14:30 val.

Tarptautinio bendruomenių festivalio „Vilingis“ projekto parodos atidarymas
Antano Valiuškos alėjoje


15 val.
Parodos „Jotvos vartams atsivėrus“ pristatymas
Šventosios g. 1, I a.

15:30 val.
Tarptautinio bendruomenių festivalio „Vilingis“
konferencija „Bendruomeniškumo gerieji pavyzdžiai“
Pramogų centras „Titanikas“

16 val.
Šventės atidarymas
Kūrybos ir užimtumo „Stuba“ meno dirbtuvės visai šeimai
Šventinis koncertas su kolektyvais:
„Eldija“, „Guboja“, „Gyvata“, „Mingė“
Žuvienės degustacija, Šventosios žvejo laivo traukimo varžybos, fotosesija ir kitos pramogos!

19 val.

Tarptautinio bendruomenių festivalio „Vilingis“ baigiamasis vakaras. Bendruomenių prisistatymas.
Vakaronė, pagardina kulinariniu paveldu. Vakaro metu koncertuos Judita Leitaitė, grupė „Jonis“
Pramogų centras „Titanikas“

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kitą savaitgalį, rugpjūčio 5-7 dienomis, Šventojoje šurmuliuos Jūros ir žvejų šventė. 


Birželio 3-5 dienomis visi keliai ves į Palangą, kadangi didžiausiame šalies kurorte šurmuliuos gerą nuotaiką skleidžiantis, gausybę renginių, atrakcijų, naujų potyrių bei malonių netikėtumų dovanojantis festivalis „Myliu Palangą“.


Jau šį savaitgalį, gegužės 21-ąją, sugrįžta Klaipėdos laivų paradas su turininga dienine programa ir įspūdingiausiu vakaro akcentu – šventine laivų kolona, kurią mariose ves legendinė jachta „Lietuva“.


Jau kitą savaitgalį verta skubėti į Šventąją – pasisemti gerų emocijų galėsite čia vyksiančioje tradicinėje Jūros ir žvejų šventėje. Ji sėkmingai apjungs daug įvairių veiklų – ir sporto, ir pramogų, bus pagerbiami žvejai, vyks ir gatvės prekyba.


Su dideliais pokyčiais šią vasarą svečius pasitiks Šventoji – Savivaldybės taryba, tvirtindama šių metų miesto biudžetą, numatė visą šios aikštės rekonstrukcijai užbaigti reikalingą finansavimą.


Savaitgalį Šventosios gyventojų ir svečių laukia itin daug įspūdingų renginių – rugsėjo 17 d. čia vyks Jūros ir Baltų vienybės dienos minėjimas bei tarptautinis bendruomenių festivalis „Vilingis“.


  Jau šiandien Palanga kviečia į Kurorto šventę. Tris dienas miesto gyventojus ir svečius džiugins gausūs įvairaus pobūdžio renginiai, parodos, koncertai. Dauguma jų bus nemokami, tad visi kviečiami pasirūpinti tik gera nuotaika, o visu kitu, kaip sako šventės rengėjai, bus pasirūpinta. Džiugins pučiamųjų muzika Visą savaitgalį įvairiose miesto erdvėse...


Palangiškiai ir kurorto svečiai, savaitgalį planuojantys apsilankyti kultūriniuose renginiuose, turės gerokai pasukti galvą, kaip suspėti pamatyti viską, ką įdomaus šį savaitgalį siūlys Palanga – duris žiūrovams atvers naujoji Koncertų salė, istorija dvelkiantis Kurhauzas, į koncertą kvies ir atsinaujinęs Gintaro muziejus. Vilios ir šeštadienį J....


Lietuva – jūrinė valstybė, o Jūros diena pirmą kartą mūsų šalyje paminėta būtent Šventojoje – tokią žinią šį savaitgalį skelbs Šventosios bendruomenė bei Palangos kultūros centras. Miestelyje šurmuliuos renginiai, skirti pirmosios Lietuvoje Jūros dienos paminėjimo 80-mečiui. Kartu bus švenčiama Baltų vienybės diena.


Palanga pirmą vasaros savaitgalį šurmuliuos šokio ritmu

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 28 | Rubrika: Miestas

Besikeičianti Palanga kalendorinę vasarą šiemet pasitiks audringu šokių festivaliu „Palangos ritmu 2012“, kurio metu kurorto svečiai galės ne tik pasidžiaugti daugybės šokėjų pasirodymais, bet ir kartu su jais pamiklinti kojas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius