Šventosios mokiniams – pamoka apie sveikatos saugojimą

Palangos tiltas, 2016-11-14
Peržiūrėta
329
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventosios mokiniams – pamoka apie sveikatos saugojimą

Pasitinkant Tarptautinę nerūkymo dieną – lapkričio 17-ąją, visi Palangos miesto mokyklų vyresniųjų klasių mokiniai turi progą įgyti naudingų žinių pamokose „Pramogauk be kvaišalų. Rinkis sveikatą!“.Užsiėmimus, padedančius suprasti, kokie pavojai slypi bandymuose rūkyti, ragauti alkoholį, rengia Klaipėdos visuomeninio sveikatos biuro darbuotojos Evelina Daujotienė ir Iveta Venckutė. Jų žodžiais, paauglystė – tai bene pats reikšmingiausias laikotarpis rūkymo ir kitokio žalingo elgesio įpročio formavimuisi. Atsižvelgiant į tai, mokiniams vedamų pamokų tikslas – ugdyti stiprią, savimi pasitikinčią, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimui atsparią bei sveiką gyvenseną vertinančią asmenybę.
Lapkričio 9 d. sveikatos biuro specialistės bendravo su Šventosios pagrindinės mokyklos VII-X klasių mokiniais. Pamokos dalyviai klausėsi skaidrėmis ir spalvotais plakatais iliustruoto aiškinimo apie tai, kokios šiurpios psichotropinių medžiagų vartojimo pasekmės, kokias pavojingas, net mirtinas ligas sukelia jų vartojimas, kaip kvaišalai sužlugdo gyvenimus. Mokiniai sužinojo, kad cigaretės dūmuose – net 40 kancerogeninių medžiagų, o apgaulingasis, elektroniniu vadinamas jų pakaitalas – ne tik kenkia, bet ir paruošia kelią rūkymo priklausomybės ligai. Alkoholis buvo įvardintas kaip legalus narkotikas, žlugdantis ne tik sveikatą, bet ir žmonių likimus; kelią į alkoholizmą tiesia energetiniai gėrimai, kuriuose taip pat gausu sveikatai kenksmingų medžiagų.
Įgytas žinias mokiniai įtvirtino dirbdami grupėmis, žaisdami žaidimus: jų metu įrodė, kad tikrai suprato, kokius žmogaus organus pažeistų kvaišalai. Pavaikščioję su specialiais akiniais, visi galėjo įsitikinti, kokia nemaloni, nekontroliuojama yra apsvaigusio žmogaus savijauta.
Atsisveikindamos sveikatos biuro specialistės palinkėjo mokiniams išmintingo elgesio, o kad būtų atsargūs tamsiu paros laiku, padovanojo modernių atšvaitų.

Nijolė ŠAUKLIENĖ
Šventosios pagrindinės mokyklos mokytoja

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Dar vienas žingsnis suvaldant koronaviruso pandemiją – pedagogų skiepijimas nuo koronaviruso. Nors Švietimo ir Mokslo ministerija paskelbė, kad jos duomenimis, iš maždaug 30.000 pedagogų ir mokymo įstaigų darbuotojų jau pasiskiepiję yra beveik 28.000, „Palangos tiltas“ abejoja tokia statistika –mūsų kurorte sutiko pasiskiepyti tik maždaug...


Karantino suvaržymai – būtini suvaldant koronaviruso pandemijos mastus, tačiau socialinių ryšių suvaržymai, žmonių tarpusavio ryšių apribojimai daugeliui žmonių yra nelengvai pakeliami psichologiškai. Psichologai vieningai sutaria: tarp karantino pažeidžiamiausių grupių – jaunimas, moksleiviai. Kaip jiems įveikti karantino suvažymus su mažiausia žala sau?


Dėl COVID-19 įvesto infekcijų plitimo ribojimo režimo dviem Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pradinėms klasėms – 2 A ir 1 emocijų ir raidos sutrikimų klasių mokiniams – lapkričio 3-13 d. bus taikomas nuotolinis mokymas (šių klasių mokiniai mokysis namuose).


Visai Lietuvai kalbant apie Saulių Skvernelį užklupusią sunkią ligą – premjeras serga pirmos stadijos limfoma, vėžiu, Palangos politikai, vaizdžiai tariant, noriai kalba apie gyvybę Marse ir gėjų teises, tik ne apie savo sveikatą. „Palangos tilto“ šaltiniai kurorto sveikatos įstaigose teigė, kad miesto politiką jose išvysti galima išvysti nebent su sloga....


Šventosios miestelio sąsajų su kaimynine Latvija liudininkai –senieji šventojiškiai, latvių, dar prieš keletą šimtmečių apsigyvenusių šiame pajūrio ruože, palikuonys.Kaip jie čia įsikūrė, padėtų suprasti ištrauka iš M. Balčiaus „Šventosios žemupio istorijos“:„Pagal 1410 metų Torunės taikos sutarties ir...


Pasitinkant Tarptautinę nerūkymo dieną – lapkričio 17-ąją, visi Palangos miesto mokyklų vyresniųjų klasių mokiniai turi progą įgyti naudingų žinių pamokose „Pramogauk be kvaišalų. Rinkis sveikatą!“.Užsiėmimus, padedančius suprasti, kokie pavojai slypi bandymuose rūkyti, ragauti alkoholį, rengia Klaipėdos visuomeninio sveikatos biuro darbuotojos Evelina Daujotienė ir...


Lapkričio 12 d. Šventosios pagrindinės mokyklos 7-8 klasių mokiniams gimtosios kalbos pamoka vyko Motiejaus Valančiaus muziejuje Nasrėnuose. Prieš išvyką mokiniai, naudodamiesi gausia interneto medžiaga, sėmėsi žinių apie šio iškilaus kultūros veikėjo gyvenimą, veiklą, kūrybą.


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos fizikos mokytojai Saulei Paulikienei, neseniai besistažavusiai Šveicarijoje, Ženevoje įsikūrusiame Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijoje (CERN), iki šiol nedyla patirti įspūdžiai – juk apsilankyta mokslo įstaigoje, visame pasaulyje žinomoje dėl to, kad centro mokslininkai daugiau kaip po pusę amžiaus trukusių...


Praėjusį antradienį, Palangos moksleivių klube vyko prevencinė popietė moksleivių klubo būrelių mokiniams. Renginyje dalyvavusi Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viešosios tvarkos skyriaus prevencinio poskyrio vyr. specialistė Genovaitė Jociuvienė palietė mokiniams aktualias temas.


Praėjusių metų pabaigoje Seime vyko konferencija „Lietuvos tautinis paveldas: dabartis ir perspektyvos“. Šios konferencijos metu buvo įteikti tautinio paveldo produkto sertifikatai ir dviem Palangos miesto riešinių mezgėjoms Birutei Čepienei bei Mildai Zubernienei. Jų mezgamų riešinių sertifikavimas yra jų daugelio metų darbo įvertinimas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius