Šventosios mokiniams – pamoka apie sveikatos saugojimą

Palangos tiltas, 2016-11-14
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Šventosios mokiniams – pamoka apie sveikatos saugojimą

Pasitinkant Tarptautinę nerūkymo dieną – lapkričio 17-ąją, visi Palangos miesto mokyklų vyresniųjų klasių mokiniai turi progą įgyti naudingų žinių pamokose „Pramogauk be kvaišalų. Rinkis sveikatą!“.Užsiėmimus, padedančius suprasti, kokie pavojai slypi bandymuose rūkyti, ragauti alkoholį, rengia Klaipėdos visuomeninio sveikatos biuro darbuotojos Evelina Daujotienė ir Iveta Venckutė. Jų žodžiais, paauglystė – tai bene pats reikšmingiausias laikotarpis rūkymo ir kitokio žalingo elgesio įpročio formavimuisi. Atsižvelgiant į tai, mokiniams vedamų pamokų tikslas – ugdyti stiprią, savimi pasitikinčią, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimui atsparią bei sveiką gyvenseną vertinančią asmenybę.
Lapkričio 9 d. sveikatos biuro specialistės bendravo su Šventosios pagrindinės mokyklos VII-X klasių mokiniais. Pamokos dalyviai klausėsi skaidrėmis ir spalvotais plakatais iliustruoto aiškinimo apie tai, kokios šiurpios psichotropinių medžiagų vartojimo pasekmės, kokias pavojingas, net mirtinas ligas sukelia jų vartojimas, kaip kvaišalai sužlugdo gyvenimus. Mokiniai sužinojo, kad cigaretės dūmuose – net 40 kancerogeninių medžiagų, o apgaulingasis, elektroniniu vadinamas jų pakaitalas – ne tik kenkia, bet ir paruošia kelią rūkymo priklausomybės ligai. Alkoholis buvo įvardintas kaip legalus narkotikas, žlugdantis ne tik sveikatą, bet ir žmonių likimus; kelią į alkoholizmą tiesia energetiniai gėrimai, kuriuose taip pat gausu sveikatai kenksmingų medžiagų.
Įgytas žinias mokiniai įtvirtino dirbdami grupėmis, žaisdami žaidimus: jų metu įrodė, kad tikrai suprato, kokius žmogaus organus pažeistų kvaišalai. Pavaikščioję su specialiais akiniais, visi galėjo įsitikinti, kokia nemaloni, nekontroliuojama yra apsvaigusio žmogaus savijauta.
Atsisveikindamos sveikatos biuro specialistės palinkėjo mokiniams išmintingo elgesio, o kad būtų atsargūs tamsiu paros laiku, padovanojo modernių atšvaitų.

Nijolė ŠAUKLIENĖ
Šventosios pagrindinės mokyklos mokytoja

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Visai Lietuvai kalbant apie Saulių Skvernelį užklupusią sunkią ligą – premjeras serga pirmos stadijos limfoma, vėžiu, Palangos politikai, vaizdžiai tariant, noriai kalba apie gyvybę Marse ir gėjų teises, tik ne apie savo sveikatą. „Palangos tilto“ šaltiniai kurorto sveikatos įstaigose teigė, kad miesto politiką jose išvysti galima išvysti nebent su sloga....


Gegužės 11 dieną Palangoje lankėsi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, tačiau vizitas praėjo labai tyliai. Net žiniasklaidai apie tai nebuvo pranešta. Dėl ko vėliau redakcijos darbuotojai sulaukė ir piktų skaitytojų reakcijų. „Jūs gal nusiteikę prieš sveikatos apsaugos ministrą, kad nieko nepaskelbėte?“ – klausė žmonės. Ir atsakymų, kodėl vizitas...


Šventosios miestelio sąsajų su kaimynine Latvija liudininkai –senieji šventojiškiai, latvių, dar prieš keletą šimtmečių apsigyvenusių šiame pajūrio ruože, palikuonys.Kaip jie čia įsikūrė, padėtų suprasti ištrauka iš M. Balčiaus „Šventosios žemupio istorijos“:„Pagal 1410 metų Torunės taikos sutarties ir...


Pasitinkant Tarptautinę nerūkymo dieną – lapkričio 17-ąją, visi Palangos miesto mokyklų vyresniųjų klasių mokiniai turi progą įgyti naudingų žinių pamokose „Pramogauk be kvaišalų. Rinkis sveikatą!“.Užsiėmimus, padedančius suprasti, kokie pavojai slypi bandymuose rūkyti, ragauti alkoholį, rengia Klaipėdos visuomeninio sveikatos biuro darbuotojos Evelina Daujotienė ir...


Lapkričio 12 d. Šventosios pagrindinės mokyklos 7-8 klasių mokiniams gimtosios kalbos pamoka vyko Motiejaus Valančiaus muziejuje Nasrėnuose. Prieš išvyką mokiniai, naudodamiesi gausia interneto medžiaga, sėmėsi žinių apie šio iškilaus kultūros veikėjo gyvenimą, veiklą, kūrybą.


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos fizikos mokytojai Saulei Paulikienei, neseniai besistažavusiai Šveicarijoje, Ženevoje įsikūrusiame Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijoje (CERN), iki šiol nedyla patirti įspūdžiai – juk apsilankyta mokslo įstaigoje, visame pasaulyje žinomoje dėl to, kad centro mokslininkai daugiau kaip po pusę amžiaus trukusių...


Spalio 10 – Pasaulinė psichikos sveikatos diena

Parengė Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas Visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų teikimo programą pagal sutartį su Palangos savivaldybe, 2013 10 10 | Rubrika: Sveikata

Nuo 1992 m. Pasaulinė psichinės sveikatos federacija pasiūlė minėti Pasaulinę psichikos sveikatos dieną ir kiekvienais metais ši federacija skelbia vis kitą aktualią šios dienos temą. Šių metų Pasaulinės psichikos sveikatos dienos tema skirta vyresnio amžiaus žmonių psichinei sveikatai.


Praėjusį antradienį, Palangos moksleivių klube vyko prevencinė popietė moksleivių klubo būrelių mokiniams. Renginyje dalyvavusi Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viešosios tvarkos skyriaus prevencinio poskyrio vyr. specialistė Genovaitė Jociuvienė palietė mokiniams aktualias temas.


Praėjusių metų pabaigoje Seime vyko konferencija „Lietuvos tautinis paveldas: dabartis ir perspektyvos“. Šios konferencijos metu buvo įteikti tautinio paveldo produkto sertifikatai ir dviem Palangos miesto riešinių mezgėjoms Birutei Čepienei bei Mildai Zubernienei. Jų mezgamų riešinių sertifikavimas yra jų daugelio metų darbo įvertinimas.


Kada Palangoje bus išmokta A.Brazausko pamoka?

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 07 03 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę visa Lietuva gyveno su vieno žmogaus - Algirdo Mykolo Brazausko vardu lūpose ir mintyse. Nors vis blogėjančios, daugiau nei pusmetį sunkios ir nepagydomos ligos kamuojamo, A.Brazausko sveikatos prognozė niekam nekėlė abejonių, pirmojo Nepriklausomybę atkūrusios mūsų valstybės Prezidento išėjimas Anapilin daugeliui tapo netikėta ir skaudžia naujiena.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas