Svetlana Tučkė grįžo į Tarybos salę su kurorto vartų skulptūros idėja, tačiau Eimutis Židanavičius įspėja, kad politikė lipa ant grėblio

Linas JEGELEVIČIUS, 2024-01-23
Peržiūrėta
2777
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Svetlana Tučkė, Palangos miesto Tarybos narė (Nuotrauka iš S. Tučkės Facebook puslapio)
Svetlana Tučkė, Palangos miesto Tarybos narė (Nuotrauka iš S. Tučkės Facebook puslapio)

Svetlana Tučkė, Palangos miesto Tarybos narė, auginanti dukrelę, 2023-iųjų pabaigoje grįžo į Tarybą su iniciatyva – pastatyti kurorto vartų skulptūrą Palangoje. Tačiau idėjai pasišiaušė ne tik valdantieji konservatoriai, bet ir dalis opozicijos. „Paprašiau Antikorupcijos komisijos ištirti jos pasiūlymą. Nesuprantu, kodėl vienam projektui be konkurso turėtų būti skiriamos Savivaldybės lėšos. Pavyzdžiui, konkursai grafų Antaninos ir Felikso Tiškevičių skulptūroms, signatarų alėjos stelai, Stasio Povilaičio atminimo įprasminimui buvo skelbti – tokia yra Savivaldybės praktika,“ – „Palangos tiltui“ sakė Eimutis Židanavičius, miesto Tarybos narys. 

Tokią Palangos miesto savivaldybės administracijai praėjusiais metais pateikė du visuomeninkai: buvęs Palangos vyriausiasis architektas Edmundas Benetis bei skulptorius Gintautas Jonkus. 

Tokia mintis jiems kilo norint įprasminti Tiškevičių atmintį. 2024 metais sukanka lygiai 200 metų, kai Tiškevičiai įgijo valdas Palangoje. Teigiama, kad Tiškevičiams priklausė ir valda ten, kur dabar yra kino teatras „Naglis“. Ten ir siūloma vartus įkurdinti. Jų mastelis, vizualas ir vieta visuomeninkų taip pat pateikti.

 S. Tučkė Facebook įraše gruodžio 20 dieną teigė, kad Savivaldybės administracijos direktorė (Violeta Staskonienė – PT) idėją atmetė neiškėlusi klausimo į Tarybos lygmenį, todėl socialdemokratė kartu su kolega Eugenijumi Simučiu, kuris beveik dešimt metų atstovavo liberalams, dar gruodžio pradžioje raštu kreipėsi į Tarybos komitetus. Tačiau tik Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komitetas, kuriam priklauso S. Tučkė, tokiam jos pasiūlymui pritarė. 

„Tad jį dar gvildensime. O kaip seksis, informuosiu jau naujaisiais metais,“ – sakė S. Tučkė.

Anot jos, tokio projekto įgyvendinimas kainuotų apie 20 tūkstančių eurų.

Tačiau idėjai pasišiaušė ne tik valdantieji konservatoriai, bet ir dalis opozicijos.

„Paprašiau Antikorupcijos komisijos ištirti jos pasiūlymą. Nesuprantu, kodėl vienam projektui be konkurso turėtų būti skiriamos Savivaldybės lėšos. Pavyzdžiui, konkursai grafų Antaninos ir Felikso Tiškevičių skulptūroms, signatarų alėjos stelai, Stasio Povilaičio atminimo įprasminimui buvo skelbti – tokia yra Savivaldybės praktika,“ – „Palangos tiltui“ sakė Eimutis Židanavičius, miesto Tarybos narys.

Be to, jis primena liūdną atvejį Vilniuje, kuomet koncernui „MG Baltic“ (jo viceprezidentas Raimundas Kurlianskis praėjusių metų gale už didelio kyšio davimą Eligijui Masiuliui, buvusiam Liberalų Sąjūdžio pirmininkui, pradėjo atlikti šešerių metų laisvės bausmę Pravieniškių kolonijoje, E. Masiulis – penkerių metų ir šešių mėnesių – PT) 2016 metais pasišovus būti mecenatu paminklo tautos patriarchui Jonui Basanavičiui statybos, tuometiniam Vilniaus merui Remigijui Šimašiui teko aiškintis ir prokurorams, ir STT.

Kurorto Socialdemokratų lyderė S. Tučkė grįžo posėdžiauti į miesto Tarybos posėdžių salę jos pirmagimei Ingutei atšventus ketvirtąjį mėnesį.

 

Nuotraukoje:

Tarybos narė Svetlana Tučkė (Nuotrauka iš S. Tučkės asmeninio Facebook puslapio)

Jūsų komentaras:

Savas. 2024-01-25 19:06 ([email protected] / IP: 162.158.103.103)
Eimutis Židanavičius taip skūrą išvertė, kad net sunku ir pagalvoti, ką tas žmogus galėtų padaryti dėl valdžios ir apskritai ar jis turi bent kokias nuostatas? Savigarbą? Aš irgi už jį balsavau, bet tai buvo paskutinis kartas, nes jam visiškai nei motais gerti iš to šulinio į kurį jis pats prispjaudė? Ankščiau jis arogantiškai šaipėsi ir rašė apie netikrą opoziciją ir pataikavimą Palangos valdantiesiems,o dabar ką jisai pats daro? Kad merui nereikėtų pyktis su tikrais opozicionieriais, tais ji atlieka cirko numerį ir pats kiekvieną opozicijos iniciatyvą nevisai vykusiai kritikuoja? O po to, dar skelbia FB grupėje,o kai žmonės racionaliai parodo jo neteisumą, tai jis paima ir tuos žmones užblokuoja, nes negali atsikirsti - žodžiu už Eimutį valdančiųjų rinkėjai ir taip nebalsuoja,o kas galės ateityje balsuoti iš opozicijai prijaučiančių už jį? Eimutis matyt siekdamas trumpalaikės naudos, jau nupjovė šaką ant kurios jis pats ir sėddėjo...

Laura 2024-01-16 11:25 (IP: 172.69.52.141)
kaip galima kažką vieną menininką ir jo darbą proteguoti ir siulyti tik jo darba ? cia korupcija . Ar Palangoje yra mažai menininku, Kusas ir daugkitu. geda Grigorian ir S......

Fausta 2024-01-15 21:56 (IP: 172.69.52.139)
Pagarba Eimiučiui ! Kalnapilio alaus pilstukui ir šašlykų virėjai ateina teisybės valanda.

Palangiskis 2024-01-13 13:08 (IP: 162.158.222.45)
Gailiuosi kad balsavau už zidinaviciu... Patopo visiškas valdančiųjų sahmatas...juokedi iš buvusios opozicijos, dabar pats patapo nenoriu minėti to žodžio, bet ta opozicija kuri be muilo ir opozicijos parodija

Taip pat skaitykite

Svetlana Tučkė, Palangos miesto Tarybos narė, auginanti dukrelę, 2023-iųjų pabaigoje grįžo į Tarybą su iniciatyva – pastatyti kurorto vartų skulptūrą Palangoje. Tačiau idėjai pasišiaušė ne tik valdantieji konservatoriai, bet ir dalis opozicijos. „Paprašiau Antikorupcijos komisijos ištirti jos pasiūlymą. Nesuprantu, kodėl vienam projektui be konkurso turėtų būti skiriamos Savivaldybės...


Regionų partijai plečiantis vakarinėje Lietuvos dalyje, jos Palangos skyriaus vadovu ir partijos tarybos nariu tapo Eimutis Židanavičius – buvęs Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys, praeityje teistas už reketą ir figūravęs ikiteisminiuose tyrimuose dėl turto iššvaistymo.


Palangos savivaldybė išrinko diplomatui Jamesui Youngui Simpsonui skirtos skulptūros-meninio akcento idėjos konkurso nugalėtojus. Jais tapo architektas Saulius Druskis ir skulptorius Sergejus Plotnikovas.


Restauruoto Palangos Kurhauzo salę trečiadienį padabino puošnus, 18 a. antrosios pusės bronzinis sietynas. Jis į Palangą atkeliavo iš Vilniaus, Lietuvos dailės muziejaus fondų.


Naujiesiems metams ant kulnų lipa senos bėdos  2

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 01 03 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

  Metai nauji, o transporto eismo bėdos mieste – vis tos pačios. Po praėjusios vasaros jas vėl priminė Naujųjų metų sutikimas Palangoje, kai miesto gatvės vėl duso nuo staiga užplūdusios automobilių gausybės.      


Nors Palangos miesto Tarybos reglamentas numato, kad Tarybos nariai per metus privalo dukart atsiskaityti rinkėjams, baigiantis metams tai padarė liberalsąjūdietis Eimutis Židanavičius, šią savaitę palangiškius pakvietęs į susitikimą Tarybos posėdžių salėje.


Šventinio laikotarpio pradžią Palanga paskelbdavo J. Basanavičiaus gatvėje įžiebdama keliolika kalėdinių eglučių. Šiais metais jas pakeis jūriniais motyvais dekoruotos skulptūros. „Eglės mūsų miestą puošė dvejus metus, tad norėjosi naujovių“, – paaiškino Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas.


Savaitgalį į UAB „Leander“ valdomą olandų atrakcionų parką, pažeisdami kelių eismo ženklus, Palangoje atriaumojo vilkikai. Pirmadienio popietę išsikraustymo darbai buvo beveik nepajudėję į priekį.


Sukako metai, kai UAB „Palangos klevas“, kitaip tariant, miesto turgaus vadovu paskirtas Eimutis Židanavičius. Koks buvo miesto turgus dar prieš metus geriausiai liudija nuotraukos – prišnerkšti kampai, tuščios turgaus erdvės, maisto produktai, neapsaugoti nuo oro sąlygų – saulės spindulių ar lietaus, sužvarbę ir pikti turgaus prekeiviai bei, svarbiausia, ne itin dideli turgaus pirkėjų...


„Karramba“: impulsyvi idėja,virtusi tradicija

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 05 22 | Rubrika: Miestas

Šiandien jau trečią kartą Palangoje šurmuliuos gausybė jaunų žmonių, „ginkluotų“ BMX dviračiais, riedlentėmis ir riedučiais. Alternatyvių sporto šakų čempionato idėja, virtusi tradicija, gimė jaunų palangiškių galvose ir tapo ryškiomis raidėmis įrašyta švente jaunimui iš visos Lietuvos bei kaimyninių šalių.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius