Taką prie jūros nutiesė dviračiams ir pėstiesiems, bet leido važiuoti ir mašinoms

Palangos tiltas, 2022-09-08
Peržiūrėta
1560
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ošupio tako virsmas dviračių gatve ne visiems patinka / Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr.
Ošupio tako virsmas dviračių gatve ne visiems patinka / Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr.

Palangos savivaldybėje palei jūrą nuo Monciškių gyvenvietės iki Šventosios atsiradusi dviračių gatvė įžiebė aistras. Pėstieji ir dviratininkai aiškina, kad sąlygos jiems pablogėjo, o savivaldybė atkerta: kaip į namus grįžti gyventojams?

Temos: 5 Palanga Palangos miesto savivaldybė Šventoji Palangos paplūdimys Šventosios paplūdimys Komentarai Monciškėse, kur ilsisi ir Paraplegikų bendruomenės nariai, atsirado vadinamoji dviračių gatvė. Ošupio take iki šiol šeimininkaudavo tik dviratininkai ir pėstieji, todėl leidus ir automobilių eismą jie piktinasi, kad sąlygos pablogėjo. 

„Ar normalu, kad už Europos Sąjungos lėšas ruošiamas dviračių takas, o vėliau jis paverčiamas gatve?“ – klausia jie. 

Tačiau kurorto savivaldybė tikina, kad nei dviratininkams, nei neįgaliesiems sąlygos nepablogės.

Dviračių gatvėje leidžiamas mišrus eismas, tačiau pirmenybė teikiama dviračiams. Jais galima riedėti per visą gatvės plotį, nesilaikant dešiniojo krašto taisyklės, netaikomas reikalavimas važiuoti viena eile paskui vienas kitą. 

Tuo metu automobilių vairuotojai negali važiuoti greičiau nei 30 km per valandą greičiu, negali lenkti dviratininkų.

Atkreiptas dėmesys, kad važiuoti šia gatve gali tik specialiųjų tarnybų – policijos, greitosios pagalbos, ugniagesių gelbėtojų – transportas, atvažiuoti iki savo namų ir išvykti iš jų čia gyvenantys žmonės. Visiems kitiems važiuoti automobiliais dviračių gatve draudžiama.

„Pažymėtina, jog už Europos Sąjungos lėšas Ošupio tako atkarpoje nuo Paraplegikų stovyklos iki Šventosios buvo įrengta speciali juosta pėstiesiems bei neįgaliesiems. Kiti darbai vykdyti Lietuvos automobilių kelių direkcijos lėšomis“, – situaciją komentavo Palangos savivaldybės atstovė Tamara Zaiceva.

Šioje Ošupio tako atkarpoje atnaujinta danga, praplatintame take įrengtos dvi eismo juostos, iš kurių viena skirta dviratininkams, kita – pėstiesiems bei žmonėms, judantiems neįgaliųjų vežimėliais. Tvarkomoje atkarpoje įrengta ir silpnaregių vedimo juosta. Taip siekiama padidinti visų, ypač neįgaliųjų, saugumą šiame take, informuoja savivaldybė.

15min.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Menininkų Vytauto Karčiausko ir Eugenijos Karčiauskienės kūrinys – skulptūra „Rytas prie jūros“ – perduota Palangos miesto savivaldybei – penktadienį pasirašyta šios skulptūros dovanojimo sutartis. Ją parašais patvirtino skulptūros autoriai ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.


Miegoti traukinyje ir nubusti prie pat jūros? Laisvai. O ir atsieis vos keliolika eurų.


Palanga – miestas prie jūros, turintis ypatingą aurą. Prancūzų rašytojas Alber'as Camus yra pastebėjęs, kad „kai kurios išskirtinės vietovės, pavyzdžiui, pajūrio miestai, atsiveria dangui“.


Lapkričio 5 d. 15.00 val. Palangos kurhauzo teatro salėje vyks knygos pristatymas, o nuo 16.00 val. Vytauto V. Landsbergio filmo „Senis prie jūros" pristatymas.


Palangos savivaldybėje palei jūrą nuo Monciškių gyvenvietės iki Šventosios atsiradusi dviračių gatvė įžiebė aistras. 


Neįgaliesiems privažiuoti prie jūros Palangoje tapo patogiau – paplūdimyje ties neįgaliesiems draugišku Lino taku įrengtas iki pat vandens vedantis plastiko takas su nuolydžiu į jūrą.


Palangos gelbėjimo stotis Žvejų gatvėje tapo apkalbama ne vieno poilsiautojo. Jos vadas Jonas Pirožnikas ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus dar kartą aiškiai įvardijo, kas turi privilegiją važiuoti į šios stoties esančią stovėjimo aikštelę, rašo lrytas.lt


Palangos oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos rangos viešą pirkimą laimėjo Latvijos įmonė „A.C.B.“, kuri rekonstravo Vilniaus oro uosto kilimo-tūpimo taką 2017 metais. Šio projekto metu planuojama atnaujinti taip pat ir vieną orlaivių riedėjimo taką, kai kurias perono dalis, o oro uosto darbas rudenį, tikėtina, bus stabdomas pačiam trumpiausiam reikalingam...


Apartamentai prie jūros - nuo 30 Eur! Kambarių rezervacija: ▪️internetu – booking.apartamentaitenisas.lt ▪️el. paštu – [email protected] ▪️telefonu – (8 460) 58033


Esu jūros vaikas. Žinau, o ir visada žinojau, jog pavasariais, ar rugpjūtį, kai vanduo jūroje įšyla kaip „arbata“ – jūros pakrantės ima ir nusidažo neįprasta geltona spalva. Poilsiautojai, nė kiek nesutrikę, vienas kitam skuba paaiškinti: „Jūra žydi“. Šį sykį, atvažiavusi trumpų atostogų į namus, pasimėgavau karšta saule, dar...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius