Tamsi, intriguojanti, paslaptinga šokio teatro „Aura“ premjera – „Pluto“

Palangos tiltas, 2022-02-18
Peržiūrėta
877
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tamsi, intriguojanti, paslaptinga šokio teatro „Aura“ premjera – „Pluto“

Autorius: Fausta Simaitė

Jau ketverius metus namais vadinantis Lietuvą, iš Niujorko atvykęs talentingas šokėjas Matthew Dane Livingston pristato savo pirmąjį šokio spektaklį – „Pluto“. Kūrėjo debiutas apie kelionę į save, savo identiteto paieškas ir tamsią, paslaptimis apipintą planetą – Plutoną žiūrovų mintis ir širdis užburs jau šį mėnesį. Buvęs šokio teatro „Aura“ šokėjas Matthew Dane Livingston sutiko paatvirauti ir papasakoti daugiau tiek apie save, tiek apie visų laukiamą premjerą. 

– Nuo Niujorko iki Kauno, kaip taip nutiko, kad atsidūrėte taip toli nuo namų? Kodėl pasirinkote būtent Lietuvą?

-Tai buvo netikėta net man pačiam. Dirbau „Starbucks'e“, ilsėjausi nuo šokių ir kažkur pamačiau skelbimą –  Kauno šokių teatras „Aura“ ieško naujų šokėjų, nieko nesitikėdamas nusiunčiau savo CV. Ir štai už paskutines savo santaupas, aš jau lėktuve į Lietuvą. Nesitikėjau, kad užsibūsiu čia taip ilgai, bet esu be proto dėkingas už visus šiuos metus ir patyrimus.

– Kokia jums pasirodė Lietuva?

-Tai labai keista šalis, bet nedrįsčiau teikti, kad blogąja prasme. Lietuva tiesiog skiriasi nuo manęs, nuo mano kultūros. Iš pradžių patyriau kultūrinį šoką, bet po pirmųjų metų pripratau.

-Mano šalis, Jungtinės Amerikos valstijos, yra kupina kultūros, liberalumo, atvirumo, o Niujorke tiesiog verda gyvenimas, ten rasi visko, net jei nežinai, ko iš tiesų ieškai. O štai Lietuva yra labai specifinė šalis. Matyti, patirti ir suprasti ją yra keistas grožis, man atrodo čia labai jauku. Šiek tiek šalta, galbūt net per šalta mano skoniui, nes mėgstu karštį, bet šioje šalyje yra daug gražių dalykų, kurių nekeisčiau į nieką.

-Papasakokite apie „Pluto“. Tai tavo pirmasis, debiutinis choreografo, šokio meno kūrėjo, pasirodymas. Kas nulėmė tokį šokio spektaklio pavadinimą? 

- Pradėjau statyti „Pluto“ dar 2020 m. lapkritį, kai šokio teatre „Aura“ su kolegomis dirbome kurdami savo solo pasirodymus. Aš asmeniškai nemėgstu kurti choreografijos sau, labiau mėgstu dirbti su kitais atlikėjais ir žaisti su jų judesiais, sugebėjimais. Galų gale sukūriau solo labai talentingai šokėjai iš Japonijos, kuri vis dar šoka „Auros“ teatre -  Natsuho Matsumoto. Šokio teatro vadovei, choreografei Birutei Letukaitei tai pamačius, gavau pritarimą, kurti toliau ir iš solo miniatiūros sukūriau pilnametražį spektaklį. 

Spektaklis pavadintas „Pluto“, nes tuo metu, kai vyko kūrybinis procesas aš buvau savo dvasinėje kelionėje, mesdamas savo šešėlinį darbą, dirbdamas su savo vidiniu vaiku, aš susipažinau artimiau su planeta – Plutonu, kuris ne tik iš dalies primena mane, bet ir yra apipintas paslaptimi kaip ir šis kūrinys. 

 

-Domitės astrologija? 

-Aš myliu astrologiją, labai atidžiai ją seku, nes man tai yra būdas atsipalaiduoti ir geriau pažinti, suvokti save. Turiu savo astrologinės diagramos dalį, kuri glaudžiai susijusi su Plutonu. Nusprendžiau tai patyrinėti plačiau: ką Plutonas reiškia astrologijoje ir ką jis reiškia konkrečiai man. Plutonas yra labai tamsus, labai paslaptingas, nežinomas, bet kartu ir pažįstamas, tam tikra prasme jis labai panašus į mane. Mano muzika, kostiumai, vibracija – viskas yra tamsu.

 

-Kokią žinute norite žmonėms perduoti spektakliu „Pluto“?

-Aš bandau pasakyti, kad viskas, ko taip tvirtai įsikibę laikomės, nebėra svarbu. Visas mūsų gyvenimas yra susijęs su dalykų, žmonių, situacijų, praradimu ir pripažinimu, suvokimu, jog reikia judėti toliau. Tai kelionė savęs pažinimo link. Apie įvaizdį, kurį susikuriame ir įsivaizduojame, kad žinome, kas esame, tai aš, tai mano gyvenimas - o tada gyvenimas išeina iš proto ir tu pradedi prarasti save ir viską, ką įsivaizdavai susikūręs. Kai viskas išslysta iš po kojų, tu pradedi iš naujo sujungti savo dalis ir tampi visiškai nauju žmogumi ir tai kartojasi, mes esame revoliuciniai sutvėrimai, kurie geba save atstatyti ir sukurti iš naujo. Žiūri į dėžutę, į kurią dedi save, ir stebi, kaip ji visiškai subyra ir vėl susijungia visiškai nauju, bet nuostabiu būdu.

– Spektaklis „Pluto“ su labai gilia mintimi. Kam jį skiriate?

– Manau, kad „Pluto“ yra skirtas visiems -  žmonės, kurie dažnai nevaikšto į teatrą, „Aurą“ pamatys visai kitaip. Tai renginys, kuriame išvysite mažiau šokio teatro ir daugiau tikro šokio. Pamatysite daugiau visų „Aura“  šokėjų diapazono ir sugebėjimų, kuris atsiskleis šokyje. Puiki muzika, puikūs judesiai, kurie tiesiog traukia tave į sceną, o ten pamiršti, kad žiūri spektaklį.

– Kaip jaučiatės prieš premjerą? Ko tikitės, ko bijote?

– Esu susijaudinęs, tai mano, kaip choreografo, debiutas šioje didžiulėje teatro scenoje, akivaizdžiai jaudinuosi, kaip publika tai priims. Nesijaudinu dėl to, kad viskas nebus tobula, aš tiesiog noriu, kad žiūrovai, net tie kurie nesupras prasmės, būtų sujaudinti judesio, muzikos ar atmosferos. Noriu, kad susirinkusieji įsijaustų ir būtų įtraukti, į tai kas vyks scenoje. Labai didžiuojuosi šokėjais, jie labai daug dirbo ir kiekvienas, kuris ateis tai pajaus.

 

Šokio spektaklio „Pluto“ premjerą galite išvysti: 

2022 02 23 Klaipėdos dramos teatre

2022 02 25 Menų spaustuvėje, Vilniuje

2022 04 21 Kauno dramos teatre 

 

Bilietus platina: https://www.tiketa.lt/LT/Purchase/523653/750600

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gražiuose namuose gražų gyvenimą gyvena gražios seserys trynės. Vyriausioji Arvyda domisi visomis konspiracijos teorijomis, Regina yra aistringa golfo žaidėja, o jauniausioji sesuo Elžbieta atsidavusi astrologijai. Ji, ištyrinėjusi savo ir seserų horoskopus žino, kas jų laukia ateityje, žino kuri mirs, žino, kad ateis detektyvė, kuri atskleis po mandagių šypsenų fasadu slypinčias paslaptis.


Jau ketverius metus namais vadinantis Lietuvą, iš Niujorko atvykęs talentingas šokėjas Matthew Dane Livingston pristato savo pirmąjį šokio spektaklį – „Pluto“. Kūrėjo debiutas apie kelionę į save, savo identiteto paieškas ir tamsią, paslaptimis apipintą planetą – Plutoną žiūrovų mintis ir širdis užburs jau šį mėnesį. Buvęs šokio teatro „Aura“ šokėjas Matthew Dane Livingston sutiko paatvirauti...


Lapkričio 13, 20 ir 21 dienomis kurhauzo teatro salę vėl užplūs teatro gerbėjai. Šiomis dienomis „Grubusis“ teatras rodys daug laurų respublikinėje mėgėjų teatro šventėje „Tegyvuoja teatras“ pelniusį spektaklį „Tanato viešbutis”. 


Kaip klostysis Halos ir Ahmado gyvenimas Lietuvoje, nuspręsti gali žiūrovai – forumo teatro pasirodyme kiekvienas žiūrovas tampa dalyviu ir gali paveikti situacijos eigą. Pasirodymas vyks spalio 21 d. 13 val. Palangoje, Kurhauzo 3-iajame aukšte, teatro palėpėje (Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga). Renginys nemokamas.  


Kaip moterys supranta laimę, kas jas džiugina, o kas pravirkdo – tokie ir panašūs klausimai dažnai analizuojami, daug pateikiama ir atsakymų. Galbūt kitaip ir negalėtų būti. Juk žmonės, ypač silpnosios lyties atstovės, yra įvairiapusiai, emocionalūs, žodžiu, sudėtingi. Tai pabandė spektaklyje „Moterų laimė“ (režisierius Virginijus Milinis) perteikti Palangos...


Spalio 3 dieną Spektaklio Dž. M. Singas „Šaunuolis iš vakarų pakrantės“ premjera Spektaklį pristato Palangos kultūros centro „Grubusis“ teatras. Palangos senoji gimnazija, Jūratės g. 13, Palanga


„Palanga – labai gražus, labai ramus miestas, kurį gaubia ypatinga kultūrinė aura. Man išties patinka jūsų kurortas ir žmonės, kurie čia gyvena“, – sakė ketvirtadienį su neoficialiu vizitu Palangoje viešėjęs Kinijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvos Respublikoje Liu Zengvenas.


Rugpjūčio 31 d., 18 ir 20 val. „Ramybės “ kultūros centre  (Vytauto g. 35, Palanga) įvyks šokio spektaklio „Nepaisant nieko/visko“ (In Spite Of Everything/All) premjera. Choreografas Anthony Vezich (Naujoji Zelandija). Šoka Anna-Marija Adomaitytė, Mantas Černeckas, Greta Grinevičiūtė, Sigita Juraškaitė, Agnietė Lisičkinaitė.


Rytoj, šeštadienį, liepos 20 d., Gintaro muziejuje iš Palangos kilę atlikėjai sveikins savo gimtąjį miestą. „Palangiškiai – Palangai“ – tokiu pavadinimu vakaras intriguos muzikos mylėtojus, kurio metu įsimintinas akimirkas publikai dovanos Tadas Girininkas (bosas), Audronė Juozauskaitė (fortepijonas) ir Andrius Rekašius (marimba).


Meilės židinį galima kurstyti ir su paslaptinga moterimi

Linas JEGELEVIČIUS, Ugnė RAUDYTĖ, 2011 03 06 | Rubrika: Miestas

Ar moterį reikia stebinti dovanomis, netikėtumais kiekvieną dieną ar tai geriausia daryti tik per šventes, tokias kaip Kovo 8-oji? Ir, beje, svarbiausias klausimas: ar Kovo 8-oji šventė, ar tik dar ne itin tolimos praeities, kitos politinės santvarkos liekana? Tokie klausimai, regis, gali kilti tik tiems, kurie dar tik ruošiasi mosuoti sparnais meilės šokiui, bet ne tiems, kurie jau ne...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius