Tarptautinė jaunimo diena Palangoje – startas naujai erdvei

Palangos m. savivaldybės informacija, 2016-08-11
Peržiūrėta
293
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tarptautinė jaunimo diena Palangoje – startas naujai erdvei

Tarptautinę jaunimo dieną, pasaulyje minimą rugpjūčio 12 dieną, Palangos jaunimas kasmet pažymi skirtingai, tačiau šie metai – išskirtiniai. Jaunieji palangiškiai džiaugiasi, kad vis realesni tampa planai turėti savo erdvę.

Europos patirtis
Perimdamas gerąją patirtį iš senųjų Europos Sąjungos šalių, Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pradėjo taikyti atviro darbo su jaunimu metodą bei sukūrė koncepciją, skirtą atviram darbui su jaunimu centruose ir erdvėse.
Atviras darbas su jaunimu – tai darbo su jaunimu forma, kuria siekiama visiems jauniems žmonėms, nepriklausomai nuo jų socialinės padėties, suteikti galimybes saugiai leisti laisvalaikį, užsiimti juos dominančia veikla, o esant poreikiui – padedant kompetentingiems jaunimo darbuotojams spręsti kasdienybėje kylančius iššūkius ir klausimus.
Džiugu, kad Palangoje jaunimo erdvės įkūrimo idėja įgauna vis didesnį pagreitį. Praėjusiais metais vienas iš Palangos jaunimo reikalų tarybos veiklos plano tikslų buvo sudaryti sąlygas atviram darbui su jaunimu, t.y., atsižvelgiant į galimybes, įkurti jaunimo erdvę Palangos miesto savivaldybėje, juk tai - viena iš Jaunimo politikos Lietuvoje įgyvendinimo priemonių.

Neįpareigojanti erdvė
Šiandien Palangos jaunimas nusiteikęs itin džiugiai – duotas startas naujai jaunimo erdvei įkurti. Kaip sakė Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė, tai – jaunųjų kurorto gyventojų svajonės išsipildymas.
„Daugelis savivaldybių turi bent po vieną ar daugiau tokių erdvių. Tai – natūralu, nes ir jų poreikis, pavyzdžiui, kaimiškose vietovėse, yra ženkliai didesnis. Palangos jaunimas taip pat neturėtų būti „nuskriaustas“ – palangiškiai turi savus norus, įsitikinimus, jiems reikia erdvės, kurioje galėtų realizuoti save, savo mintis ir idėjas“, – kalbėjo L. Grendienė.
Pasak L. Grendienės, ši Tarptautinė jaunimo diena kurorto jaunimui bus viena iš gražiausių ir įsimintiniausių. „Gavome patalpas jaunimo erdvei, kur galės užeiti bet kuris miesto jaunuolis, o visa kita priklauso nuo paties jaunimo sprendimų. Šiandien, penktadienį, visi rinksimės diskusijų pievelėje, kalbėsime, kaip naująją erdvę apipavidalinti, kokios veiklos joje galėtų vykti, kad visi galėtų jaustis patogiai“, – kalbėjo L. Grendienė.
Jaunimo reikalų koordinatorė pasakojo, kad ši erdvė bus neįpareigojanti – joje apsilankiusieji galės tiesiog leisti laiką taip, kaip patinka.

Visiška laisvė
„Anksčiau neturėjome jaunimui skirtos erdvės, nebuvo bendraminčių ir žmonių, galinčių padėti šį sumanymą įgyvendinti, – teigė Palangos kultūros ir jaunimo centro jaunimo studijos vadovas Tautvydas Lubys. – Džiugu, kad pagaliau turėsime savą atvirą jaunimo erdvę. Tai bus vieta, kurioje visas Palangos jaunimas nuo 14 iki 29 metų galės užsiimti tuo, kas jam miela – žaisti stalo žaidimus, bendrauti, klausytis muzikos, žiūrėti filmus, skaityti knygas, užsiimti kita patinkančia veikla – paliekama visiška laisvė“.
„Tačiau tokioje erdvėje bus laukiami ir kitokio amžiaus svečiai, nepatenkantys į jaunimo kategoriją. Juk svarbu, kad jaunimas vienytų bendruomenę, generuotų idėjas, kurios aktualios ir kitoms amžiaus grupėms. Žinomas ne vienas pavyzdys, kai bendri projektai su kitomis bendruomenės grupėmis sulaukia didelio populiarumo. O dalyvavimas tokiuose renginiuose – tai taip pat užimtumo forma“, – Tautvydą papildė L. Grendienė. Pasak jos, vis didesnį vaidmenį tarp palangiškių jaunuolių vaidina ir savanoriška veikla, tad norėtųsi daugiau dirbti su tokio pobūdžio projektais.

Kurs visi drauge
Palangoje kuriama jaunimo erdvė, anot T. Lubio, bus ne tik laisvalaikio praleidimo vieta – jaunimas čia galės organizuoti konferencijas, atėjusieji sulauks pagalbos rengiant projektus, čia bus organizuojami įvairūs mokymai. „Kitaip tariant, po vienu stogu įsikurs visos jaunimo organizacijos, tad bus paprasčiau, nei iki šiol, dalintis informacija“, – sakė T. Lubys.
Kurorto jaunimas – Palangos ir šalies ateitis – įsikurs buvusioje senojoje kurorto bokso salėje, šalia miesto Savivaldybės administracijos pastato. „Tai – senas, dar 1940 metais statytas pastatas, tad reikės ne tik daug pastangų, bet ir laiko bei lėšų, kad galėtume patogiai įsikurti. Įgyvendinti šį projektą padės miesto Savivaldybė, ieškosime ir rėmėjų. Svarbiausia, kad jau skirtos patalpos jaunimui, o su laiku jas susitvarkysime“, – optimizmo neslėpė T. Lubys.

Idėjų lietus
Šiandien, penktadienį, 15 val. visi neabejingi šiam projektui laukiami prie būsimos atviros jaunimo erdvės, kur pažirs idėjų lietus. „Rinksimės į diskusiją, kurios metu aptarsime ateities planus. Dalinsimės mintimis ir idėjomis, ankstesnėmis patirtimis, ką kuris matė kituose miestuose ir kaip savo erdvę įsivaizduojame patys“, – sakė T. Lubys.
„Labai norime parodyti, kad Palanga turi kuo didžiuotis. Turime nuostabias švietimo įstaigas, didelį neformalaus ugdymo galimybių pasirinkimą. Labai tikiuosi, kad tokia neįpareigojanti erdvė jauniems žmonėms leis jiems save „atrasti“ – juk gitara norisi groti ne tik, pavyzdžiui, antradieniais nuo 15 iki 16 val., bet ir vėlų vakarą. O jei norisi išbandyti keletą instrumentų... Galiausiai paaiškėja, kad jaunuolis – talentingas „didžėjus“. Tokioms savęs paieškoms, o gal tiesiog – ramiam nuošaliam pabuvimui ramybėje, laikant rankose puodelį arbatos arba stalo žaidimų vakarui su draugais ir bus skirta jaunimo erdvė“, – kalbėjo L. Grendienė.

Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ net ir karantino metu veiklos nestinga – vyksta individualūs susitikimai su lankytojais, įvairios veiklos nuotoliniu būdu ir lauke. Siūloma ir pramogų – pavyzdžiui, norintieji aktyviai leisti laiką gryname ore, kviečiami į teminius pasivaikščiojimus Palangoje.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Tarptautinė jaunimo diena Palangoje – startas naujai erdvei

Palangos m. savivaldybės informacija, 2016 08 11 | Rubrika: Miestas

Tarptautinę jaunimo dieną, pasaulyje minimą rugpjūčio 12 dieną, Palangos jaunimas kasmet pažymi skirtingai, tačiau šie metai – išskirtiniai. Jaunieji palangiškiai džiaugiasi, kad vis realesni tampa planai turėti savo erdvę.


Palangoje jau nuo trečiadienio rungiasi geriausi šalies jaunimo boksininkai – vasario 24-27 dienomis kurorte vyksta Lietuvos jaunimo bokso čempionatas.


Jūros diena, Baltų vienybės diena, šventojiškių sueiga


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


  „Net akyse prašvito – tokia erdvė, tiek šviesos. Dabar jau ir numirti galima, iš gražios vietos išeisime“, - kalbėjosi tarpusavyje palangiškiai ir palangiškės, pirmąkart apžiūrėję iš pagrindų atnaujintus bei Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebono Mariaus Venskaus antradienį iškilmingai...


Artėjant Vėlinėms miesto kapinėse intensyviai triūsia Palangos komunalininkai – siekiant suteikti didesnį patogumą lankytojams, čia atnaujinami bei naujai klojami trinkelių takai.


Vilniuje tris dienas – nuo trečiadienio iki penktadienio – vyko pirmoji Lietuvoje ir didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė gyvybės mokslų konferencija „Life Sciences Baltics 2012“, kurioje dalyvavo net 700 šios srities ekspertų, pusė iš jų – svečiai iš užsienio. 


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius