Tarptautinė senjorų diena Palangoje – kad neblėstų noras pažinti, eiti, judėti

"Palangos tilto" informacija, 2019-09-27
Peržiūrėta
2112
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje jau ne vienerius metus gyvuoja graži iniciatyva – įdomiai ir energingai paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Spalio pirmąją senjorai bus pakviesti aktyviai bei turiningai leisti laisvalaikį – duris atvers kultūros įstaigos, muziejai, į socialinę akciją noriai įsijungia vietos verslininkai.

Judėjimas – gyvybė

Palanga – nedidelis kurortas, tačiau čia gyvena labai darni bendruomenė, kuri noriai atsiliepė į Palangos miesto savivaldybės tarybos kvietimą – suvienyti bendras jėgas, kad spalio pirmąją netrūktų dėmesio senjorams, mūsų tėvams ir seneliams. Šią dieną kultūros įstaigos, muziejai, biblioteka, kitos biudžetinės ir privačios įstaigos plačiai atvers savo duris, organizuos veiklas garbaus amžiaus žmonėms, kvies nemokamai pasisvečiuoti. Į tradicinę akciją noriai įsilieja ir vietos verslas, kuris jau ruošia kavą, arbatą, pyragus, aktyvaus gyvenimo mėgėjams bus sudarytos sąlygos pasportuoti.
„Labai džiugu, jog palangiškiai senjorai yra aktyvūs, besidomintys įvairiausiomis veiklomis. Be abejo, profesionalus sportas yra sudėtinga veikla, tačiau mankštos, judėjimas suteikia energijos, teigiamų emocijų. Tad Palangos sporto centras labai noriai įsiliejo į šią socialinę akciją, priėmė Savivaldybės kvietimą plačiai atverti duris miesto senjorams. Jau dabar yra aktyvių ir pensinio amžiaus žmonių, kurie pamėgę lankytis treniruoklių salėje, noriai žaidžia stalo tenisą. Be abejo, suaugę, vyresni žmonės turėtų žinoti savo sveikatos lygį ir galimybes, nepersitempti. Bet judėjimas – tai mūsų visų gyvybė“, – kviesdamas spalio 1 d. nuo 12 val. iki 14 val. nemokamai pažaisti tenisą ar užsukti į treniruoklių salę visus Palangos miesto senjorus, kalbėjo Palangos sporto centro direktorius Arūnas Macius.

Užkrėsti energija, geranoriškumu

„Brandaus amžiaus žmonės nusipelnė mūsų pagarbos. Visi turime tėvus, senelius, o ir patys juk būsime senjorai. Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną atversime miesto bendruomenei scenos uždangą ir parodysime kitą kultūros žmonių, kolektyvų veiklos pusę. Norime, kad Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena būtų paminėta interaktyviau. Kviesime žmones įsilieti į gausybę Palangos kultūros ir jaunimo centro veiklų“, – akcentavo Palangos jaunimo ir kultūros centro vadovė Vita Petrauskienė. Senjorai bus kviečiami į atviras chorų, kolektyvų, šokių ansamblių repeticijas. Galės kartu dainuoti, pašokti, vaidinti. Anot vadovės, ši pamažu jau tradicine virstanti iniciatyva yra ne tik puiki proga skirti dėmesį senjorams – neretai šios akcijos dėka Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvai pasipildo ir naujais nariais.
Į akciją jungiasi folkloro ansamblis „Mėguva“ (vadovė – Zita Baniulaitytė), senjorų lauksiantis 19 val. Vasario 16-osios g. 6, pagyvenusių žmonių liaudiškų šokių ansamblis „Bočiai“ (vadovė – Janina Serapinienė. Senjorai laukiami 18 val. Senosios gimnazijos salėje), moterų vokalinis ansamblis „Guboja“ (vadovas – Rimgaudas Juozapavičius. Senjorai laukiami 18 val. Kurhauzo salėje) ir Jūros šaulių vyrų choras (vadovas – Rimgaudas Juozapavičius. Senjorai laukiami 18 val. Kurhauzo salėje). „Norime įlieti vietos bendruomenę į kultūrines – edukacines veiklas, sudaryti sąlygas palangiškiams repetuoti kartu su jau susibūrusiais kolektyvais. Galiu pasidžiaugti, kad pagyvenusių žmonių meno kolektyvuose, kaip antai „Bočiai“, „Banguolis“ jau dabar gausu vyresnių žmonių. Jie yra be galo energingi, puikiai šoka liaudies šokius, kartais atlieka net labai sudėtingas koncertines programas, kurios susideda iš kelių šokių. Tai yra pavyzdys visiems mums, kad netgi 78 – 80 metų žmonės gali puikiai įsilieti į kultūrines veiklas, o savo energija, geranoriškumu užkrėsti ir kitus narius“, – kalbėjo V. Petrauskienė.
Anot jos, Palangos kultūros ir jaunimo centre nuolat siekiama sumažinti takoskyrą tarp jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių, nes Palangos kultūros ir jaunimo centras pasižymi veiklų įvairove. Čia gali savanoriauti ne tik jaunimas, bet ir senjorai, kurie noriai atvyksta dalintis savo žiniomis ir sukaupta gyvenimiška patirtimi. „Palangos senjorai iš tiesų labai aktyvūs. Jie dalyvauja sporto, kultūriniuose renginiuose, yra smalsūs. Norėčiau, kad neblėstų jų noras pažinti, eiti, judėti“, – kviesdama palangiškius įsisukti į siūlomų veiklų sūkurį, neužsidaryti savo namuose, linkėjo Palangos kultūros ir jaunimo centro vadovė.
Pašnekovė pasidžiaugė, kad startuoja ir renginių ciklas „Muzikos receptai“, kurio metu meno kolektyvai lankys globos, kitas socialines įstaigas. Būtent spalio pirmą dieną 11 val. vyks ansamblio „Eldija“ (vadovas – Juozas Tubinas) koncertas Palangos globos namuose, kuriame laukiami ne tik Globos namų gyventojai, bet ir visi norintys miesto senjorai.

Sveikam amžius – ne riba

„Mankštos vandenyje, pirties procedūros yra neišsenkamas sveikatos šaltinis“, – senjorus kviesdamas spalio 1 d. nemokamai apsilankyti miesto baseine bei sveikatingumo centre, kalbėjo Palangos miesto baseino direktoriaus pavaduotojas ūkiui Donatas Elijošius. „Spalio pirmąją dieną kviesime visus senjorus atvykti ir nemokamai pasinaudoti miesto baseino paslaugomis. Baseino durys senjorams plačiai atsivers nuo 14 iki 17 valandos. Baseine dirba jaunos, energingos trenerės, kurių vandens aerobika, mankštos vandenyje nuolat sulaukia gausaus klientų būrio. Spalio pirmą dieną nemokamai pasimankštinti vandenyje galės palangiškiai senjorai, po mankštų kviesime atsigaivinti pirčių komplekse. Vandenyje bus siūloma atlikti speciali pratimų seka, kad organizmui nebūtų per didelio krūvio. Treniruotė prasidės nuo apšilimo, laipsniškai sudėtingės ir baigsis ramesniais judesiais. Mes visapusiškai pritariame Savivaldybės koncepcijai, kad Palanga turi tapti sveikatinimosi miestu, kuriame yra gausybė judančių, sportuojančių, sveikų žmonių. O sveikam žmogui amžius – ne riba. Žmogus, kuris turi sveikatos, visada pasižymi gera nuotaika, kuria linksmo, džiaugsmingo miesto įvaizdį, formuoja smagių žmonių kurorto veidą“, – sakė D. Elijošius.
Senjorai šią dieną laukiami ir Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro patalpose – čia nuo 13 val. iki 17 val. bus galima nemokamai atlikti kūno kompozicijos analizę. Specialistai ne tik atliks kūno kompozicijos analizę (nustatys asmens kūno raumenų, riebalų, kaulų masę, vandens kiekį organizme bei kitus svarbius rodiklius), bet ir, atsižvelgdami į analizės rezultatus, individualiai pakonsultuos kiekvieną besikreipusįjį, ką ir kaip reikėtų daryti, norint sustiprinti organizmą bei gyventi sveikiau.

Nemokama kava, o kai kur – desertas

Miesto senjorams neabejingi vietos verslininkai jau ruošiasi vaišinti skania kava, arbata, o kai kas – ir desertu. Tiems, kuriems patinka jūros ošimas, pušų šlamesys, ramybė, jaukumas ir grynas oras, arbata ar kava ir desertu galės pasmaguriauti kavinėje „Medūza“ (Kontininkų g. 9.) „Norime, kad palangiškiai senjorai būtų šiek tiek palepinti, pamaloninti. Tai mums yra labai svarbu. Parinksime natūralią žolelių arbatą, siūlysime paragauti skanios šermukšnių arbatos, kuri tartum vitaminų užtaisas. Kepsime slyvų ar obuolių pyragą. Linkime senjorams sveikatos, stiprybės, geros nuotaikos ir jautis savo miesto svarbia dalimi“, – kalbėjo viešbučio ir kavinės „Medūzos“ vadovė“ Živilė Antropikienė.
Nuo 12 val. iki 18 val. puikus jaunatviškas, energingas kolektyvas senjorų prie kavos, arbatos puodelio lauks ir restorane „Barcode Palanga“ (viešbutyje „Kerpė“, Vytauto g. 76). Smaližiams, norintiems prie arbatos paragauti naminių sausainių, nuo 14 val. iki 16 val. reikėtų apsilankyti viešbutyje „Alanga“ (S. Nėries g. 14). Palangos širdimi vadinamoje J. Basanavičiaus gatvėje įsikūręs restoranas „DECUBA“ (J. Basanavičiaus g. 28) vaišins kava ir pyragu, kvapnios kavos ir arbatos puodelis bus paruoštas ir restorane „Žuvinė“ (J. Basanavičiaus g. 37A). Sanatorija „Gradiali“ (Vanagupės g. 15) vaišins kava/arbata ir pyragėliu. Imbierinės arbatos puodelis šią dieną bus paruoštas sveikatos centre „Energetikas“ (Kuršių takas 1), kava vaišins ir restoranas „Barbarosa“ (J. Simpsono g. 13). Na, o jei pageidaujate paragauti prancūziško deserto, už specialią kainą jo galėsit įsigyti viešbutyje „Gabija“ (Vytauto g. 40 / S. Dariaus ir S. Girėno g. 2). Čia krembriulė ir kava/arbata kainuos tik 1.50 euro. Viešbutis „Palangos vėtra“ (S. Daukanto g. 35.) spalio 1 d. nuo 12 val. iki 14 val. senjorus kviečia apsilankyti pirčių komplekse (baseinas, sūkurinė vonia ir turkiška pirtis) už simbolinį 1 euro mokestį. „Restoranas 4“ (Birutės al. 26) vaišins kava/arbata ir naminiu keksiuku. „Vila Komoda“ (Meilės al. 5) antradienį nedirbs, tačiau noriai jungiasi prie gražios iniciatyvos ir, sveikindama senjorus Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos proga, nuo trečiadienio skelbia Senjorų savaitę, kurios metu senjorus vaišins kava bei arbata.

„Nešuosi tai, ką davė mano „babos“

Palangos gintaro muziejus Tarptautinę senjorų dieną kartu su visa Palangos bendruomene mini ne pirmus metus. Anot vyriausiosios muziejininkės, tarptautinių ir nacionalinių projektų koordinatorės Reginos Makauskienės, daugelį metų muziejuje vykdavo paprasta ekskursija, o šiemet senjorai kviečiami į išskirtinę parodą. Senjorams duris atvers Eglės Čėjauskaitės-Gintalės autorinės juvelyrikos paroda „Atsivėrimas“, kurioje juvelyrika dera su Martyno Gintalo kompiuterine grafika ir videomenu, o ši dermė lankytojui padeda geriau pajausti ir išgyventi kūrėjos perduodamą žinią. Parodos idėjų įkvėpimo šaltinis – senosios lietuvių, žemaičių folkloro dainos, sutartinės ir jutiminės patirtys, atėjusios jų klausant bei dainuojant.
„Paroda pateikta kitaip, nei mes esame įpratę. Į pasaulį žvelgiama moderniu žvilgsniu, naujame kontekste atgyja seni daiktai. Parodos autorė E. Čėjauskaitė teigia, kad šiame pasaulyje viskas yra viena, o mes visi esame labai susiję: medžiai, žmonės, gyvūnai, galbūt todėl nuo mūsų labai priklauso būtis. Liaudies dainos, žemaitiška tarmė autorei yra be galo svarbi. Ji tarytum kalba žiūrovui sakydama – didžiausia vertė yra tai, ką davė, ko išmokė, kuo gyveno mano babos. Parodą papildo kūrėjo Martyno Gintalo vaizdo projekcijos, kurios rodo Palangos parką, rūmus iš viršaus. Žmogus gali pasijusti lyg skruzdėliukas – mažytis mažytis. Į kūrinius įkomponuoti žemaitiškų giesmių, dar vadinamų kalnais, motyvai“, – praplėsti savo kultūrinį akiratį, apsilankius šioje parodoje, senjorus kvietė R. Makauskienė.

Viktorina „Žinių lietus“

Pasitikrinti savo žinias bei smagiai praleisti laiką senjorai kviečiami ir 13 val. Palangos miesto viešojoje bibliotekoje vyksiančioje viktorinoje „Žinių lietus“. Organizatoriai kviečia būsimuosius viktorinos dalyvius jau iš anksto burtis į komandas, kurias sudaryti turėtų iki 5 žmonių. Tačiau jei suburti komandos nepavyksta – ne bėda, kadangi komandos iš pavienių senjorų, norinčių dalyvauti viktorinoje, bus sudaromos ir renginio dieną vietoje.
„Viktorina truks maždaug valandą, ir specialiai rengtis jai tikrai nereikia – senjorams pateisime klausimų iš literatūros, bus klausimų iš bendro išprusimo, įdomybių. Tikrai nebus labai sudėtinga, kadangi viktoriną rengiame tam, kad senjorai įdomiai ir gerai praleistų laiką“, – kalbėjo Palangos miesto viešosios bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė kultūriniam darbui Gintarė Bertulė.
Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai skirti renginiai yra nemokami.

Dana Lukauskienė

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 29-osios šeštadienio rytą Palangos TAU senjorų šokių kolektyvas „Jūrė“ susirinko Birutės parke prie „Eglės žalčių karalienės“ skulptūros paminėti Tarptautinę šokio dieną.


Ši diena skirta atkreipti tėvų ir gydytojų bendruomenės dėmesį į kūdikių galvytės deformacijas.


Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau maždaug kas aštuntas iš jų – tiesiog nenaudojamas, dar nedidelė dalis jų – sugedę.


Palangos baseinas kovo 1-ąją šventė savo trečiąjį gimtadienį. Kaip ir dera tokiai progai, buvo supjaustytas didelis tortas, baseinas išgirdo daug sveikinimų ir pagyrų.Palanga siūlo naujus, inovatyvius būdus ją geriau pažinti. Palangos turizmo informacijos centras bendradarbiaudamas su #walk15 siekia įkvėpti Jus eiti kiekvieną dieną. Sekite Jūsų nueitų žingsnių skaičių, eikite pasirinktomis trasomis ir taip pažinkite Palangą ir jos lankytinas vietas.


Neeilinė situacija tarsi apvertė pasaulį, kuris jau toks, koks buvo iki šiol, matyt, niekada nebebus. Karantine pradedi mąstyti giliau, ieškoti gyvenimo prasmės. Natūralu, kad tokiu momentu grįžtame prie tikrosios, savo žmogiškosios esmės: keliame egzistencinius klausimus. „Palangos tiltas“ teiravosi palangiškių, kaip jie yra gyvenime įveikę ir dabar...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangoje jau ne vienerius metus gyvuoja graži iniciatyva – įdomiai ir energingai paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Spalio pirmąją senjorai bus pakviesti aktyviai bei turiningai leisti laisvalaikį – duris atvers kultūros įstaigos, muziejai, į socialinę akciją noriai įsijungia vietos verslininkai.


Jūros diena, Baltų vienybės diena, šventojiškių sueiga


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius