Taryba pritarė kurorto muziejaus steigimui

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-03-29
Taryba pritarė kurorto muziejaus steigimui

 Vakar savivaldybės Tarybos salėje jau padvelkė rinkimais. Ar pagal valstybės programą numatytas lėšų skyrimas vietos bendruomenėms yra politika ir korupcija? Eugenijui Čilinskui, Šventosios seniūnui, pristačiusiam klausimą dėl šalies biudžeto lėšų skyrimo vietos bendruomenėms, – ne, iš Tarybos Etikos komisijos pirmininko pareigų atsistatydinusiam Aleksandrui Jokūbauskui – taip.


 Gajus korupcijos baubas

„Tvarkietis“ griežtai pranešėjo klausė, ar klausimas apsvarstytas antikorupciniu požiūriu ir kokiai partijai priklauso pats seniūnas.

Išgirdęs, kad E. Čilinskas yra konservatorius, „tvarkietis“ dėstė: girdi, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kuriai atstovauja konservatorius ministras, išsiuntinėjo savivaldybių konservatoriams politikams raštus paskatinti vietos bendruomenes dalyvauti konkurse dėl pinigų joms.

„Taigi, vienos partijos labui skirta 8 milijonai litų. Baisi korupcija!” – A. Jokūbauskas dėjosi atskleidęs neįtikėtiną sąmokslo teoriją. Bėda ta, kad, kaip stebėjosi kai kurie kolegos žurnalistai ir Tarybos nariai, toks ministerijos laiškas buvo išsiuntinėtas visiems savivaldybės skyriams, ir nėra anaiptol, kaip teigė „tvarkietis“, slaptas.

Meras Šarūnas Vaitkus irgi stebėjosi tokiais opozicijos lyderio išvedžiojimais: „Tie pinigai, kurių dalis yra skirti Europos Sąjungos, neturi nieko bendra su partijomis. Argi, balsuodamas prieš Tarybos sprendimą, norite, kad Palangos bendruomenėms numatyti 48 tūkstančiai litų, kurorto nepasiektų?“

Į A. Jokūbausko pastabą, kad pinigai atiteks „tam tikroms“ bendruomenėms, konservatorius Dainius Želvys replikavo, kad ne Taryba kontroliuoja vietos bendruomenių kūrimąsi.

Vis tik sveikas protas nugalėjo: dauguma politikų balsavo už lėšų skyrimą.

Svarstant klausimą, iš visų pusių girdėjosi: „Nepolitikuokime, iki rinkimų – dar yra laiko...“


 Už apžvalgos ratą teks pakloti 100 000 litų

Taryba nustatė ikimokyklinių įstaigų ir socialinių įstaigų direktorių tarnybinių atlyginimų koeficientus.

Tarybai atsiskaitė Botanikos parko vadovas Valdas Pakusas. Dėstydamas parko bėdas, jis Tarybai pateikė ir pasiūlymų: reikėtų, kad parką sezono metu saugotų kuri nors saugos tarnyba.

„Vasarą po nakties labai dažnai randame sulaužytus suoliukus, sudaužytų butelių ir šiukšlių“, – sakė V. Pakusas.

Tarybos nariams pasiteiravus, ar parkas išgalėtų pasisamdyti saugos tarnybą, parko direktorius atsakė, kad yra paskaičiavęs, jog tokia paslauga parkui vienai vasarai kainavo apie 15 tūkstančių litų.

Taryba patvirtino prekybos viešose vietose pakeistą schemą. Pagal ją nauja prekybos vieta atsiras prie įėjimo į Birutės parką.

Praėjusiais metais Tarybai patvirtinus naująsias atrakcionų vietas Palangoje ir Šventojoje, viena jų – apžvalgos ratas Gedimino gatvėje 1 – sukėlė politikų debatus.

Tarybos sprendimo projekte buvo numatyta, kad verslininkas, norėsiantis tapti rato operatoriumi, turėsiąs prieš konkursą sumokėti 40 tūkstančių litų metinės rinkliavos mokestį.

Bet liberalsąjūdietis Tarybos narys Eimutis Židanavičius pateikė kolegoms skaičiavimus, rodančius, kad už 144 pramogautojus vienu metu galėsiantį į viršūnes pakelti apžvalgos ratą prašoma pernelyg maža rinkliava ir pasiūlė 100 tūkstančių litų metinę rinkliavą.

Kai kurie kiti politikai irgi linksėjo galvomis: „Trys arai žemės, puiki vieta, o rinkliava nedidelė..“

D. Žeimys siūlė „iš principo apsispręsti“, ar reikia Palangai tokios pramogos.

Regis, tokiu E. Židanavičiaus pasiūlymu suabejojo ir Tarybos koalicijos partneris Saulius Simė, replikavęs, kad naują rinkliavos dydį buvęs turgaus direktorius nustatė pagal Turgaus gatvėje esančių prekybinių paviljonų kainas.

E. Židanavičiaus pasiūlymas, paremtas ir pozicijos, ir opozicijos balsais, – 11 jų iš viso – buvo priimtas.

Taryba taip pat patvirtino vietą mini golfui J.Basanavičiaus gatvėje, bet parėmė S. Simės pasiūlymą nepritarti naujos viešos prekybos vietos steigimui Meilės alėjoje.

 

Siūlymas – pirmiausia parengti galimybių studiją

Didelio kurorto politikų dėmesio susilaukė ir Palangos Kultūros centro direktoriaus pavaduotojo Nerijaus Stasiulio pristatytas klausimas dėl Palangos kurorto muziejaus steigimo ir nuostatų patvirtinimo.

„Visi mes – ir palangiškiai, ir politikai – jau šimtą metų žinome, kad toks muziejus Palangai būtinas. Juolab, kad padidėjo Palangos svečių srautai – vystomas oro uostas formuoja naują lankytojų kategoriją. Turime labai daug kurorto gyvenimą užfiksavusios medžiagos, kuri nėra susisteminta, po visur išmėtyta“, – sakė N. Stasiulis.

T. Žulkus siūlė pirmiausia parengti muziejaus galimybių studiją ir teiravosi, ar muziejaus steigimui numatytos lėšos. Jis priminė, kad Tarybos Statybos ir miesto ūkio komitetas nepritarė muziejaus kūrimui.

„Ne dėl pačios idėjos, kuri yra patraukli, bet dėl to, kad nėra muziejaus vizijos, biudžete net nenumatyta atlyginimų sąmata šiems metams muziejaus vadovui ir buhalteriui. Juk ne šiaip nė viena Taryba iki šiol nebalsavo už tokio muziejaus steigimą“, – „Palangos tiltui“ sakė T. Žulkus. „Dėl to ir sakome: pirmiausia reikia atlikti galimybių studiją“, – pridūrė politikas.

Konservatorius Mindaugas Skritulskas sakė, kad jis „apgailestaująs“, kad iki šiol nėra tokia studija parengta.

„Kodėl kultūros skyrius iki šiol nesiėmė studijos parengimo?“ – retoriškai klausė politikas. „Reikia įpareigoti administraciją greičiau skelbti konkursą tokiai studijai“, – pridūrė.


 Po debatų pritarė

Buvęs meras R. A. Kirstukas pastebėjo, kad „gaila“, jog kai šnekama apie kultūrą, viskas „suvedama“ į pinigus.

Jis pabrėžė, kad kiekvienais metais miesto biudžetas yra koreguojamas. „Todėl nežlugdykime muziejaus idėjos. Jeigu įsivelsime į studijos dalykus, dar dešimt metų nematysime muziejaus“, –pabrėžė Tarybos narys.

Genoveita Krasauskienė, Darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkė, irgi siūlė pritarti muziejaus steigimui.

„Ženkime pirmąjį žingsnį. Pinigų surasime“, – sakė politikė.

Taryba po diskusijų pritarė kurorto muziejaus steigimui.

Jūsų komentaras:

Jonas 2012-03-30 09:19 (IP: 78.61.83.134)
Nuo kada Dainius Želvys tapo D.Žeimiu

Aleksandras Jokūbauskas 2012-03-29 22:59 ([email protected] / IP: 78.61.27.241)
Ponas Linai, persiunčiu Jums Socialinės apsaugos ir darbo ministro kvietimo tekstą, kurį ministro patarėja Gaučytė atsiuntė į Palangos miesto savivaldybę. Jeigu Jums rūpi rašyti objektyviai, tai atsakykit: 1. Kodėl ministro kvietimas partiečiams (konkrečiai kandidatams rinkimuose į Seimo narius) siunčiamas iš valstybinės įstaigos - ministerijos (tai daro valstybės valdininkė) į savivaldos instituciją. Gal ministro kvietimas tokiu atveju turėjo būti skirtas ne partiečiams, o visiems savivaldoje dirbantiems asmenims ir visiems tarybos nariams neiškiriant jų partiškumo. P. Linai, gal aš - ne konservatorius taip pat turėjau teisę vykti į valstybinę įstaigą - ministeriją ir dalyvauti pristatant šią programą. O gal Jums atrodo, kad visa Palangos miesto savivaldybė yra tik konservatorių forpostas, o visi kiti tik nevykėliai, grąsintojai, rėksniai at kitaip niekam tikę asmenys? 2. Ar ministro kvietimas partiečius viešinti šią programą, akcentuojant neišmatuojamą erdvę veiklai ir Jų (t.y. kandidatų į seimą) galimybėms, kur PRALAIMĖJIMAI NEĮMANOMI neturi politinės korupcijos požymių. KAM GALI BŪTI NEAIŠKU, JOG ŠIAIS AŠTUONIAIS MILIJONAIS LITŲ IŠ BENDRO BIUDŽETO ARUODO VIENA POLITINĖ JĖGA PRADĖJO RINKIMINĘ KAMPANIJĄ IR SIEKIA ĮSITEIKTI RINKĖJAMS Negi dėl to, p. Linai žmogui kuriam rūpi mūsų šalies ateitis, nereikėtų kreiptis į teisėsaugos institucijas ar Respublikos prezidentę. Gal Jūs įsiklausytumėt tik į šių institucijų išvadas. Galiu nuraminti, per savo gyvenimą, atsakingus pareigas turiu susiformavusią teisingumo sampratą ir nebijau jos išsakyti, tad jokių kreipimųsi į institucijas man nereikia ir aš tokiais dalykais neužsiimsiu. O Jums palinkėčiau tarnaujant vienam ponui į negeroves, problemas pažvelgti plačiau atmerktomis akimis. Be to ponai ateina ir nueina. išlieka kitkas - žmonės kuriantys ir gyvenantis savoje Valstybėje bei nenuperkama garbė. Čia buvo mano atsakymas į Jūsų straipsnį, kurį perskaičiau internete ir jis pasirodys rytojaus "Palangos tilte". O atsakyti man ar neatsakyti yra Jūsų valia, kurią aš gerbsiu. Pagarbiai, Aleksandras Jokūbauskas

Taip pat skaitykite

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Klausimas dėl Tarybos Antikorupcijos komisijos pirmininko atidėtas

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 30 | Rubrika: Miestas

Miesto savivaldybės Taryba ketvirtadienį, rugpjūčio 29 d., nepaskyrė Tarybos Antikorupcinės komisijos pirmininko, nors mero Šarūno Vaitkaus teikimu, į pareigas buvo siūlomas socialdemokratdarbietis Domininkas Jurevičius.


Trečiadienį ir penktadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš rinkimų sąrašų išbraukė 280 kandidatų į savivaldybių tarybų narius, nuslėpusius, kad buvo teisti. Penki kandidatai – trys iškelti Darbo partijos ir po vieną partijos Tvarka ir teisingumas bei Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepartinių palangiškių sąjūdis”...


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: Savaitės komentaras

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Paskutiniąją lapkričio dieną vykęs Palangos miesto savivaldybės tarybos 36-asis posėdis, kurio darbotvarkėje buvo 27 klausimai, ko gero, būtų pasibaigęs dar iki pirmosios kavos pertraukėlės ryte, jei ne arši diskusija, įsiplieskusi svarstant dešimtąjį  klausimą – dėl Palangos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos sudėties. Diskutuota aistringai, bet...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Seime vyksta pavasario sesijos plenariniai posėdžiai. Seimo narys Pranas Žeimys, išrinktas Pajūrio rinkimų apygardoje, savo kabinete Seime mielai sutiko atsakyti į „Palangos tilto“ redaktoriaus klausimus. P. Žeimys, be kita ko, išsakė ir savo nuomonę dėl Palangos vicemero S. Simės skandalingo elgesio – savivaldybės biudžeto lėšų naudojimo kelionėms į...


Vakar savivaldybės Tarybos salėje jau padvelkė rinkimais. Ar pagal valstybės programą numatytas lėšų skyrimas vietos bendruomenėms yra politika ir korupcija? Eugenijui Čilinskui, Šventosios seniūnui, pristačiusiam klausimą dėl šalies biudžeto lėšų skyrimo vietos bendruomenėms, – ne, iš Tarybos Etikos komisijos pirmininko pareigų atsistatydinusiam...


Brangiausios kurorto vietos – paplūdimyje

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 20 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės skelbtas antrasis viešųjų vietų konkursas, vykęs miesto savivaldybės salėje, sulaukė nemažo būrio verslininkų, panorusių vasaros sezono metu prekiauti ar teikti paslaugas. Šįsyk buvo konkuruojama dėl vietų Kastyčio, Žvejų, Kontininkų, Vytauto gatvėse. Be abejo, didžioji dauguma verslininkų grūmėsi dėl 38 vietų paplūdimyje. Nors buvo pagarsinta, kad pajūryje...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas