Taryba pritarė kurorto muziejaus steigimui

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-03-29
Peržiūrėta
1836
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Taryba pritarė kurorto muziejaus steigimui

 Vakar savivaldybės Tarybos salėje jau padvelkė rinkimais. Ar pagal valstybės programą numatytas lėšų skyrimas vietos bendruomenėms yra politika ir korupcija? Eugenijui Čilinskui, Šventosios seniūnui, pristačiusiam klausimą dėl šalies biudžeto lėšų skyrimo vietos bendruomenėms, – ne, iš Tarybos Etikos komisijos pirmininko pareigų atsistatydinusiam Aleksandrui Jokūbauskui – taip.


 Gajus korupcijos baubas

„Tvarkietis“ griežtai pranešėjo klausė, ar klausimas apsvarstytas antikorupciniu požiūriu ir kokiai partijai priklauso pats seniūnas.

Išgirdęs, kad E. Čilinskas yra konservatorius, „tvarkietis“ dėstė: girdi, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kuriai atstovauja konservatorius ministras, išsiuntinėjo savivaldybių konservatoriams politikams raštus paskatinti vietos bendruomenes dalyvauti konkurse dėl pinigų joms.

„Taigi, vienos partijos labui skirta 8 milijonai litų. Baisi korupcija!” – A. Jokūbauskas dėjosi atskleidęs neįtikėtiną sąmokslo teoriją. Bėda ta, kad, kaip stebėjosi kai kurie kolegos žurnalistai ir Tarybos nariai, toks ministerijos laiškas buvo išsiuntinėtas visiems savivaldybės skyriams, ir nėra anaiptol, kaip teigė „tvarkietis“, slaptas.

Meras Šarūnas Vaitkus irgi stebėjosi tokiais opozicijos lyderio išvedžiojimais: „Tie pinigai, kurių dalis yra skirti Europos Sąjungos, neturi nieko bendra su partijomis. Argi, balsuodamas prieš Tarybos sprendimą, norite, kad Palangos bendruomenėms numatyti 48 tūkstančiai litų, kurorto nepasiektų?“

Į A. Jokūbausko pastabą, kad pinigai atiteks „tam tikroms“ bendruomenėms, konservatorius Dainius Želvys replikavo, kad ne Taryba kontroliuoja vietos bendruomenių kūrimąsi.

Vis tik sveikas protas nugalėjo: dauguma politikų balsavo už lėšų skyrimą.

Svarstant klausimą, iš visų pusių girdėjosi: „Nepolitikuokime, iki rinkimų – dar yra laiko...“


 Už apžvalgos ratą teks pakloti 100 000 litų

Taryba nustatė ikimokyklinių įstaigų ir socialinių įstaigų direktorių tarnybinių atlyginimų koeficientus.

Tarybai atsiskaitė Botanikos parko vadovas Valdas Pakusas. Dėstydamas parko bėdas, jis Tarybai pateikė ir pasiūlymų: reikėtų, kad parką sezono metu saugotų kuri nors saugos tarnyba.

„Vasarą po nakties labai dažnai randame sulaužytus suoliukus, sudaužytų butelių ir šiukšlių“, – sakė V. Pakusas.

Tarybos nariams pasiteiravus, ar parkas išgalėtų pasisamdyti saugos tarnybą, parko direktorius atsakė, kad yra paskaičiavęs, jog tokia paslauga parkui vienai vasarai kainavo apie 15 tūkstančių litų.

Taryba patvirtino prekybos viešose vietose pakeistą schemą. Pagal ją nauja prekybos vieta atsiras prie įėjimo į Birutės parką.

Praėjusiais metais Tarybai patvirtinus naująsias atrakcionų vietas Palangoje ir Šventojoje, viena jų – apžvalgos ratas Gedimino gatvėje 1 – sukėlė politikų debatus.

Tarybos sprendimo projekte buvo numatyta, kad verslininkas, norėsiantis tapti rato operatoriumi, turėsiąs prieš konkursą sumokėti 40 tūkstančių litų metinės rinkliavos mokestį.

Bet liberalsąjūdietis Tarybos narys Eimutis Židanavičius pateikė kolegoms skaičiavimus, rodančius, kad už 144 pramogautojus vienu metu galėsiantį į viršūnes pakelti apžvalgos ratą prašoma pernelyg maža rinkliava ir pasiūlė 100 tūkstančių litų metinę rinkliavą.

Kai kurie kiti politikai irgi linksėjo galvomis: „Trys arai žemės, puiki vieta, o rinkliava nedidelė..“

D. Žeimys siūlė „iš principo apsispręsti“, ar reikia Palangai tokios pramogos.

Regis, tokiu E. Židanavičiaus pasiūlymu suabejojo ir Tarybos koalicijos partneris Saulius Simė, replikavęs, kad naują rinkliavos dydį buvęs turgaus direktorius nustatė pagal Turgaus gatvėje esančių prekybinių paviljonų kainas.

E. Židanavičiaus pasiūlymas, paremtas ir pozicijos, ir opozicijos balsais, – 11 jų iš viso – buvo priimtas.

Taryba taip pat patvirtino vietą mini golfui J.Basanavičiaus gatvėje, bet parėmė S. Simės pasiūlymą nepritarti naujos viešos prekybos vietos steigimui Meilės alėjoje.

 

Siūlymas – pirmiausia parengti galimybių studiją

Didelio kurorto politikų dėmesio susilaukė ir Palangos Kultūros centro direktoriaus pavaduotojo Nerijaus Stasiulio pristatytas klausimas dėl Palangos kurorto muziejaus steigimo ir nuostatų patvirtinimo.

„Visi mes – ir palangiškiai, ir politikai – jau šimtą metų žinome, kad toks muziejus Palangai būtinas. Juolab, kad padidėjo Palangos svečių srautai – vystomas oro uostas formuoja naują lankytojų kategoriją. Turime labai daug kurorto gyvenimą užfiksavusios medžiagos, kuri nėra susisteminta, po visur išmėtyta“, – sakė N. Stasiulis.

T. Žulkus siūlė pirmiausia parengti muziejaus galimybių studiją ir teiravosi, ar muziejaus steigimui numatytos lėšos. Jis priminė, kad Tarybos Statybos ir miesto ūkio komitetas nepritarė muziejaus kūrimui.

„Ne dėl pačios idėjos, kuri yra patraukli, bet dėl to, kad nėra muziejaus vizijos, biudžete net nenumatyta atlyginimų sąmata šiems metams muziejaus vadovui ir buhalteriui. Juk ne šiaip nė viena Taryba iki šiol nebalsavo už tokio muziejaus steigimą“, – „Palangos tiltui“ sakė T. Žulkus. „Dėl to ir sakome: pirmiausia reikia atlikti galimybių studiją“, – pridūrė politikas.

Konservatorius Mindaugas Skritulskas sakė, kad jis „apgailestaująs“, kad iki šiol nėra tokia studija parengta.

„Kodėl kultūros skyrius iki šiol nesiėmė studijos parengimo?“ – retoriškai klausė politikas. „Reikia įpareigoti administraciją greičiau skelbti konkursą tokiai studijai“, – pridūrė.


 Po debatų pritarė

Buvęs meras R. A. Kirstukas pastebėjo, kad „gaila“, jog kai šnekama apie kultūrą, viskas „suvedama“ į pinigus.

Jis pabrėžė, kad kiekvienais metais miesto biudžetas yra koreguojamas. „Todėl nežlugdykime muziejaus idėjos. Jeigu įsivelsime į studijos dalykus, dar dešimt metų nematysime muziejaus“, –pabrėžė Tarybos narys.

Genoveita Krasauskienė, Darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkė, irgi siūlė pritarti muziejaus steigimui.

„Ženkime pirmąjį žingsnį. Pinigų surasime“, – sakė politikė.

Taryba po diskusijų pritarė kurorto muziejaus steigimui.

Jūsų komentaras:

Jonas 2012-03-30 06:19 (IP: 78.61.83.134)
Nuo kada Dainius Želvys tapo D.Žeimiu

Aleksandras Jokūbauskas 2012-03-29 19:59 ([email protected] / IP: 78.61.27.241)
Ponas Linai, persiunčiu Jums Socialinės apsaugos ir darbo ministro kvietimo tekstą, kurį ministro patarėja Gaučytė atsiuntė į Palangos miesto savivaldybę. Jeigu Jums rūpi rašyti objektyviai, tai atsakykit: 1. Kodėl ministro kvietimas partiečiams (konkrečiai kandidatams rinkimuose į Seimo narius) siunčiamas iš valstybinės įstaigos - ministerijos (tai daro valstybės valdininkė) į savivaldos instituciją. Gal ministro kvietimas tokiu atveju turėjo būti skirtas ne partiečiams, o visiems savivaldoje dirbantiems asmenims ir visiems tarybos nariams neiškiriant jų partiškumo. P. Linai, gal aš - ne konservatorius taip pat turėjau teisę vykti į valstybinę įstaigą - ministeriją ir dalyvauti pristatant šią programą. O gal Jums atrodo, kad visa Palangos miesto savivaldybė yra tik konservatorių forpostas, o visi kiti tik nevykėliai, grąsintojai, rėksniai at kitaip niekam tikę asmenys? 2. Ar ministro kvietimas partiečius viešinti šią programą, akcentuojant neišmatuojamą erdvę veiklai ir Jų (t.y. kandidatų į seimą) galimybėms, kur PRALAIMĖJIMAI NEĮMANOMI neturi politinės korupcijos požymių. KAM GALI BŪTI NEAIŠKU, JOG ŠIAIS AŠTUONIAIS MILIJONAIS LITŲ IŠ BENDRO BIUDŽETO ARUODO VIENA POLITINĖ JĖGA PRADĖJO RINKIMINĘ KAMPANIJĄ IR SIEKIA ĮSITEIKTI RINKĖJAMS Negi dėl to, p. Linai žmogui kuriam rūpi mūsų šalies ateitis, nereikėtų kreiptis į teisėsaugos institucijas ar Respublikos prezidentę. Gal Jūs įsiklausytumėt tik į šių institucijų išvadas. Galiu nuraminti, per savo gyvenimą, atsakingus pareigas turiu susiformavusią teisingumo sampratą ir nebijau jos išsakyti, tad jokių kreipimųsi į institucijas man nereikia ir aš tokiais dalykais neužsiimsiu. O Jums palinkėčiau tarnaujant vienam ponui į negeroves, problemas pažvelgti plačiau atmerktomis akimis. Be to ponai ateina ir nueina. išlieka kitkas - žmonės kuriantys ir gyvenantis savoje Valstybėje bei nenuperkama garbė. Čia buvo mano atsakymas į Jūsų straipsnį, kurį perskaičiau internete ir jis pasirodys rytojaus "Palangos tilte". O atsakyti man ar neatsakyti yra Jūsų valia, kurią aš gerbsiu. Pagarbiai, Aleksandras Jokūbauskas

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad savivaldybėse veikiantys visuomenės sveikatos biurai šalies ugdymo įstaigoms ir bendruomenėms sudaro galimybę neatlygintinai gauti savikontrolės testų, skirtų COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) diagnostikai.


Sprendimas vystyti jūrinio vėjo elektrinių parką svarbus ir regiono plėtrai, ir tuo pačiu atveria galimybių vietos bendruomenėms. Parkas sudarys prielaidas pritraukti daugiau investicijų, kas sąlygos naujų darbo vietų kūrimą, viešosios infrastruktūros plėtrą ir bendro gerbūvio kūrimą. Be to, planuojama, kad artimiausių savivaldybių biudžetas bus papildytas apie 3 mln. eurų per metus ir dar...


Balandžio 12 d. Seime  priimtos Teisingumo ministerijos parengtos Baudžiamojo proceso ir Administracinių nusižengimų kodeksų pataisos, kuriomis įgyvendinamas Konstitucinio Teismo nutarimas, numatant, jog asmeniui, dėl kurio priimtas išteisinamasis nuosprendis, advokato arba advokato padėjėjo paslaugos bus apmokėtos valstybės lėšomis.  


Lietuvos savivaldybių asociacija, vienijanti 60 šalies savivaldybių, palaiko Palangos miesto savivaldybės tarybos ir mero kreipimąsi į valstybės vadovus dėl ketinimų privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ Palangoje, kuriuo kategoriškai nesutinkama, kad būtų likviduojamas mūsų kurorte veikiantis poilsio ir reabilitacijos centras, naikinama kurorto sanatorinio gydymo...


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nesiėmė svarstyti Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pareiškimo dėl Palangos miesto Tarybos nario ir Tarybos Etikos komisijos pirmininko Dariaus Kubiliaus spjaudimosi purvu viešoje erdvėje. ivaldybių Tarybų Etikos komisijos. VTEK paaiškino, kad tokio politikų elgesio netiria – tai daro savivaldybių Tarybų Etikos...


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vakar savivaldybės Tarybos salėje jau padvelkė rinkimais. Ar pagal valstybės programą numatytas lėšų skyrimas vietos bendruomenėms yra politika ir korupcija? Eugenijui Čilinskui, Šventosios seniūnui, pristačiusiam klausimą dėl šalies biudžeto lėšų skyrimo vietos bendruomenėms, – ne, iš Tarybos Etikos komisijos pirmininko pareigų atsistatydinusiam...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius