TS-LKD „išgamomis“ ir „TSRS“ išvadinęs Palangos miesto savivaldybės Tarybos Etikos komisijos pirmininkas Darius Kubilius iš pareigų pats nesitrauks

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-06-11
Peržiūrėta
4004
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

TS-LKD „išgamomis“ ir „TSRS“ išvadinęs Palangos miesto savivaldybės Tarybos Etikos komisijos pirmininkas Darius Kubilius iš pareigų pats nesitrauks

Į Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Seimo frakcijos paramą Seime lyčiai neutraliam partnerystės įstatymui (tam, kad įstatymas būtų pradėtas svarstyti, jo iniciatoriai pritrūko dvejų balsų – L. J.), Darius Kubilius, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys ir Tarybos Etikos komisijos pirmininkas, švelniai tariant, reagavo ne itin etiškai. Po Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų Sąjungos (LVŽS) pirmininko Ramūno Karbauskio įrašu, smerkiančiu tokią iniciatyvą, socialiniame tinkle „Facebook“, D. Kubilius paliko komentarą: „Išgamos TS-LKD (TSRS) + liberastai…” 

Tačiau D. Kubilius, kuris yra LVŽS Palangos skyriaus pirmininkas, taip pat miesto Tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narys, dėl tokio išsišokimo, labiau tinkančio itin neišsilavinusiam ir netolerantiškam žmogui, nesielvartauja.

„Nežinau, kuris konkrečiai žodis jums pasirodė netinkamas: išgamos, TS-LKD ar liberastai. Žodžio „išgama“ prasmė gerai paaiškinama čia,“ – D. Kubilius nurodė į Valstybės saugumo departamento (VSD) akiratį pakliuvusį tinklapį www.lietuviais.lt

Šio tinklapio įkūrėjas ir administratorius yra dėl niekinančių straipsnių apie tragiškus 1991 metų sausio 13-osios įvykius ir pokario partizanų kovas, 10 mėnesių laisvės apribojimo bausme nuteistas Giedrius Šarkanas.

G.Šarkanas buvo nuteistas už straipsnius jo asmeniniame portale „lietuviais.lt“. Savo straipsniuose jis teigė, Lietuvos Respublika esą buvo „įsteigta“ begėdiško melo ir apgaulės būdu, o tai, kad sausio 13-ąją SSRS pajėgos susidorojo su televizijos bokštą gynusiais beginkliais žmonėmis, tėra mitas. 

Pokario partizanų judėjimą G.Šarkanas vadino teroristiniu, o Vytautą Didijį – išgama. Pažerta ir daugiau „perlų“ – norvegų ir švedų vyrai – iškrypėliai; skandinavai seniai moka už savo išsigimimą; iškrypusios ir Lietuvos teisėjos feministės; tėvai verčiami leisti į mokyklą vaikus, kur juos auklės visiškais išgamomis ir iškrypėliais.

 Po tokių straipsnių, G.Šarkano atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, o jį baigus vilniečiui buvo pareikšti kaltinimai dėl dėl šiurkštaus SSRS nusikaltimų neigimo ir menkinimo bei neapykantos skatinimo prieš tam tam tikras žmonių grupes. Teisme G.Šarkanas savo kaltės nepripažino ir jame elgėsi itin įžūliai – neatsakinėjo į proceso dalyvių klausimus, tačiau puolė prokurorą ir ekspertus, aiškino, kad šie jį persekioja, todėl juos, o ne į reikia sodinti į teisiamųjų suolą, rašo lrytas.lt

Apie tai Darius Kubilius nutyli. Jam, matyt, derėtų, žodžių reikšmių išmokti ieškoti kituose, ne Lietuvos istoriją niekinančių asmenybių administruojamuose virtualiuose žodynuose.

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos konsultacijų bankas nurodo, kad žodžio „išgama“ reikšmė – niekam tikęs žmogus, išsigimėlis, degeneratas.

Anot jo, degeneratas, kurio lietuviški pakaitalai yra žodžiai „išsigimėlis”, „išgama“, reiškia : 1. išsigimėlis, žmogus, turintis fizinio arba psichinio išsigimimo požymių; 2. (perkeltinė r.) išgama, išsigimėlis, išvisa (Tarptautinių žodžių žodynas, Vilnius, 2013, p. 158).

Kaip D. Kubilius aiškina nelabai Etikos komisijos pirmininkui tinkamą komentarą?

„(Jį paskelbiau) po viešos publikacijos internetinėje erdvėje gegužės 25 dieną, kai Seimo opozicijos didelių pastangų ir vienybės dėka, balsavimo metu pavyko atmesti brukamą partnerystės įstatymo nagrinėjimą, kurį valdančioji dauguma išvakarėse (tik 24 dienos vakare), gerokai po darbo valandų, kad Seimo nariai nespėtų susipažinti su projektu ir gausiomis teisės departamento pastabomis jam bei dideliu melu, įtraukė į darbotvarkes. Nepritarimą tokiems valdančiosios daugumos poelgiams ir veiksmams išreiškiau savo komentaru (kalba netaisyta – aut.),” – sakė D. Kubilius. 

„Išgama – labai tinkamas apibūdinimas daugeliui Lietuvos politikų...Lietuviai sutartinai šlykštisi parsidavėliais politikais ir todėl dažnai susiduria su problema, kaip viešai pareikšti savo panieką ir pasibjaurėjimą – šiam tikslui geriausiai tinka žodis „išgama“, juolab kad ir dar Lietuvos poetas Maironis aprašė ir panaudojo šį žodį savo kuriniuose/posmuose,“ – gynėsi Palangos miesto savivaldybės Tarybos Etikos komisijos pirmininkas, Tarybos opozicijos narys.

„Šį žodį savo „Facebook“ paskyroje buvo naudojęs ir Kembridžo universiteto (Jungtinė Karalystė) filosofijos doktorantas Mantas Adomėnas, tad, manau, kad mano retorika buvo gal kiek ir aštroka, bet tinkama – ir kaip suaugusiam išsilavinusiam žmogui, ir kaip Palangos miesto Tarybos nariui,“ – sakė D. Kubilius. „Manau, kad gyvenime labai svarbu laikytis tų vertybių, kurias deklaruoji ir nebijoti daiktus vardinti jų tikraisiais vardais.“

„Palangos tiltui“ jis sakė atsistatydinti iš Tarybos Etikos komisijos pirmininko pareigų neketinąs.

 „Tokių raginimų (atsistatydinti) nesulaukiau...Džiaugiuosi visomis jėgomis galėdamas prisidėti prie Palangos miesto gerovės kūrimo,“ – sakė LVŽS narys ir LVŽS Palangos miesto skyriaus pirmininkas. 

Širdutes ir nykščius aukštyn Palangos „valstiečiui“ už piktą komentarą pasiuntė 167 internautai.

Darius Kubilius susilaukė smūgio ir iš savų – pernai LVŽS jo nepatvirtino partijos kandidatu Seimo rinkimams Mėguvos vienmandatėje apygardoje, nors D. Kubilius buvo patikėjęs, kad partija būtent jį pasirinks. „Palangos tiltui“ jis pernai vasarą sakė, kad jis yra „be penkių minučių“ jos kandidatas.

LVŽS taryba balsavo už palangiškiams negirdėto Romando Žiubrio kandidatūrą. Jis, beje, yra nepartinis. 

„Neslėpsiu: man toks sprendimas yra kaip šlapiu skuduru per veidą. Bet yra, kaip yra. Gyvenimas eina toliau,“ – tuomet „Palangos tiltui“ sakė D. Kubilius. 

Jis tuomet neatmetė, kad, sulaukęs tokio nepasitikėjimo, atsisakysiąs ir valstiečių mandato, iškovoto savivaldybių tarybų rinkimuose prieš daugiau kaip metus, tačiau nurijo nuoskaudą ir liko Taryboje.

D. Kubilius buvo vienas prieštaringai vertinamo žygio „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“ šeimoms ginti organizatorių Palangoje.

D. Kubiliaus kolegos Palangos miesto Taryboje į „valstietį“ kolegą žiūri su gailesčiu.

„Gera žmogus, bet kaip politikas – „skystas.“ Manau, kad ir partijos viduje jis negali tvirtai jaustis.  Man tiesiog jo labiau gaila- net  nenorėčiau jo smerkti už tokį komentarą...Nenustebčiau, jeigu jis paliktų partiją ir naujiems rinkimams prisijungtų prie kokio nors populistinio tautinio naujadaro,“ – „Palangos tiltui“ sakė vienas Palangos miesto Tarybos narys iš TS-LKD frakcijos, nenorėjęs, kad būtų skelbiama jo pavardė.

D. Kubilius yra buvęs Lietuvos Pasieniečių klubo nariu, o šiuo metu dirba VšĮ „Klaipėdos butai.“

„Darius Kubilius nuo 2019 metų kovo yra savo narystę klube sustabdęs. Todėl klubas už buvusio klubo nario viešus komentarus ar pažiūras nesiima nei teisinės, nei moralinės atsakomybės,“ – „Palangos tiltui“ sakė Vaclovas Zabarauskas, Pasieniečių klubo prezidentas ir valdybos pirmininkas.

 

Jūsų komentaras:

.... 2021-06-14 19:14 (IP: 172.69.194.7)
O čia rašo išsilavinęs proto bokštelis Linas JEGELEVIČIUS miesto juokdarys..

S.G 2021-06-12 21:09 (IP: 162.158.183.176)
Pats toks !

Saulius 2021-06-04 18:01 ([email protected] / IP: 172.69.194.4)
Kokie įdomūs 'Palangos tilto' straipsnio minties posūkiai: nuo komentaro fb iki teismo... Nu bet ačiū, kad pareklamvot Kubilių. Žinosim už ką balsą atiduot artėjančiuose rinkimuose!

Palanga 2021-06-04 08:49 (IP: 172.69.222.55)
Viskas cia normaliai. Emocinga tema, tai galima ir emocingiau issireiksti. Ziurekim i esme.

Dzerzinskio demokratiniai komisarai su mauzeriais 2021-06-03 13:45 (IP: 172.70.110.209)
100 % teisus. konsevatnikai - komunistu ir p.i.d.e.r.u gauja. Tai parazitai ant lietuvos sprando. Neilgai jie egzistuos. Ateina juodos dienos isgamoms.

mukas 2021-06-03 13:40 (IP: 162.158.183.192)
haha, valstietis Palangpje, Ramūnas bernų ieško-:)

Pats toks 2021-06-03 05:36 (IP: 162.158.183.228)
Pats t

Gėda 2021-06-02 19:13 (IP: 162.158.183.176)
Kuo kitus tepa tuo.pats smirdi.

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 17 straipsnio 9 ir 12 dalimis, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. kovo 29 d. sprendimo Nr. T2-41 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento patvirtinimo“ 1 punktu, 47.1 ir 48.1 punktais, sušaukiu 10-ojo šaukimo Palangos miesto...


2023 m. rugsėjo 20 d. vyko pirmasis Palangos miesto savivaldybės Neįgaliųjų reikalų komisijos, patvirtintos Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. birželio 27 d. sprendimu Nr. T2-185, posėdis. 


Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nesiėmė svarstyti Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pareiškimo dėl Palangos miesto Tarybos nario ir Tarybos Etikos komisijos pirmininko Dariaus Kubiliaus spjaudimosi purvu viešoje erdvėje. ivaldybių Tarybų Etikos komisijos. VTEK paaiškino, kad tokio politikų elgesio netiria – tai daro savivaldybių Tarybų Etikos...


Į Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Seimo frakcijos paramą Seime lyčiai neutraliam partnerystės įstatymui (tam, kad įstatymas būtų pradėtas svarstyti, jo iniciatoriai pritrūko dvejų balsų – L. J.), Darius Kubilius, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys ir Tarybos Etikos komisijos pirmininkas, švelniai tariant, reagavo ne itin etiškai. Po Lietuvos Valstiečių ir...


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Kaip geriausiai išbalinti nelabai baltą mundurą? Palangos vicemeras (išvykus merui Š. Vaitkui atostogų, ir laikinai einantis miesto mero pareigas – aut.), Sporto mokyklos bokso treneris ir savivaldybės Antikorupcijos komisijos pirmininkas Saulius Simė pasirinko boksininko taktiką: pulk! Kitame miesto laikraštyje S. Simė praėjusį savaitgalį paskelbė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius