Taryba šurmuliavo tarsi prieš rinkimus, Eugenijus Simutis – paklausimų čempionas

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-02-25
Peržiūrėta
1661
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Taryba šurmuliavo tarsi prieš rinkimus, Eugenijus Simutis – paklausimų čempionas

Antradienį įvyko Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis. Jame dalyvavo 18 Tarybos narių, nedalyvavo B. Vaitkus, V. Šimaitis ir I. Galdikienė.
Ilgai nekamantinėję atvykusių į Tarybos posėdį pristatyti savo veiklos ataskaitų už 2015 metus, Tarybos nariai patvirtino visas jas, pateiktas miesto lopšelių-darželių ir mokyklų vadovų.
„Darbietis“ Edmundas Krasauskas pasiteiravo Palangos pradinės mokyklos direktorės Vaidos Kaikarienės, kada mokykla „susitvarkys“ kelią, vedantį iki mokyklos. Direktorė atsakė, kad tai – „jautrus klausimas“, kuris „laukia sprendimo“. „Komunalininkai mums padeda, bet reikia miesto sprendimo“, – sakė V. Kaikarienė.
Kalbomis opozicijos „galiorkoje“ posėdžio vedimą merui Šarūnui Vaitkui trukdžiusiam „Nepartinių palangiškių sąjūdžio“ atstovui Eimučiui Židanavičiui užkliuvo direktorės pranešimo kalba: „Ką reiškia toks jūsų sakinys „sudaromos sąlygos maitintis?“
Jis taip pat domėjosi, kaip mokyklai sekasi dirbti su „sunkiais“ vaikais (matyt, turėtas omeny straipsnis apie problematišką vaiką „Palangos tilte“ praėjusių metų pabaigoje, – aut.). Direktorė teigė, kad reikalai „ženkliai“ pajudėjo.
Liberalsąjūdietis Eugenijus Simutis klausė naujojo Palangos senosios gimnazijos direktoriaus Leono Šidlausko, ar išties mokyklai trūksta kompiuterinių klasių ir nerimavo, ar senos mokyklos elektros instaliacija yra saugi.
Direktorius nuramino, kad „mokinių gyvybei ir sveikatai“ pavojaus nėra.
Meras Š. Vaitkus informavo posėdžio dalyvius, kad šiuo metu yra rengiamas mokyklos techninis projektas ir netrukus prasidės mokyklos kompleksinis remontas.
Sporto centro direktoriaus Romaldo Kazlausko E. Simutis klausė, ar naujoji Sporto arena „pati save išsilaiko“. Išgirdęs, kad taip, antru klausimu teiravosi, ar Sporto centras turi pakankamai sportinio inventoriaus, šiais metais Palangos atnaujintame stadione galbūt vėl galėtų organizuoti Lietuvos lengvosios atletikos čempionatą.
„Pernai vykusiam čempionatui buvome visko „prisiskolinę“, dabar, pavyzdžiui, neturime reikalingo inventoriaus šuolių su kartimi rungčiai“, – sakė R. Kazlauskas.
Biudžeto skyriaus vedėja Regina Garadauskienė pristatė Tarybos nariams miesto biudžetą 2016 metais. Anot jos, Palanga planuoja gauti 19,9 milijono eurų biudžeto pajamų, o asignavimų numatyta – 20,2 milijono litų.
E. Simutis teiravosi, „kur rezervai“ subalansuoti biudžetą. Vedėja atsakė, kad biudžetas subalansuotas pagal visus teisės aktus. Meras Š. Vaitkus pastebėjo, kad pernai Palanga biudžetą vykdė itin gerai: gavo 1,5 milijono eurų viršplaninių pajamų.
Nenustygstantis E. Židanavičius klausė, iš „kokios eilutės“ bus renovuojama Senoji gimnazija ir statomas baseinas.
Meras informavo, kad pirmu atveju lėšų bus skirta iš valstybės programos per Švietimo ir mokslo ministeriją, o antru atveju taip pat bus panaudotos valstybės lėšos.
Vienas iš kurorto konservatorių lyderių bei Ekonomikos ir Finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Skritulskas išsamiai pristatė biudžeto sandarą ir paragino visus priimti 2016 metų Palangos miesto biudžetą.
E. Simutis, regis, geriausiai iš opozicijos pasiruošęs Tarybos posėdžiui, klausė, kodėl 26 procentais numatyta daugiau lėšų miesto švarinimui ir tvarkymui, o kodėl paplūdimio gelbėjimo funkcijai šiemet numatyta net 100 tūkstančių eurų daugiau. „Trims papildomiems postams tai atrodo neįtikėtinai daug“, – reziumavo jis.
M. Skritulskas replikavo: „Ar blogai darome, kad visų saugumui ir miesto tvarkymui daugiau lėšų skiriame?“
Tvirtai savo rankose laikęs posėdžio vadeles meras, reaguodamas į E. Simučio paklausimą, įspėjo, kad „užtenka politikuoti ir prisigalvoti“, kaip „kai kurie Tarybos nariai“ daro.
„Visi norime turėti gražų miestą. Norime ir kad keliukai būtų pažvyruoti, ir kad apšvietimas būtų labai geras – reikalavimai dideli… Atsiras kempingas, atvyks šimtai žmonių, negi ten pajūryje nereikėjo numatyti gelbėjimo punkto? – stebėjosi meras. – Ar žinote, kad Šventojoje, prie molo ypač žmonės skęsta. Vadinasi, nereikia, jūsų nuomone, ir ten gelbėjimo punkto?“
16 politikų balsavus „už“, 2016 metų biudžetas buvo patvirtintas.
Taryba nustatė mokesčių lengvatas K. Geco prekybinei įmonei, taip pat Šventosios Liuteronų parapijai.
Taryba patvirtino Palangos 2016–2023 metų Turizmo rinkodaros strategiją.
Svarstant Pajūrio juostos tvarkymo programos priemonių įgyvendinimą Palangos miesto savivaldybės teritorijoje, E. Simučiui „užkliuvo“ numatytų darbų įkainiai ir kainos. „Kiek mes mokėsime už medinių lentelių tako išklojimą, būtų galima kloti trinkeles, – įgėlė valdančiai koalicijai jis. – Kodėl mums nepasinaudojus latvių pavyzdžiu ir nepadarius plastmasinių takų pajūryje?“
Klausimą pristačiusi Reda Kairienė atsakė, kad darbai bus vykdomi pagal anksčiau Tarybos patvirtintus įkainius, o pirmenybė teikiama natūralioms medžiagoms.
Ją „tardęs“ E. Simutis – o prie jo prisijungė ir Saulius Simė – norėjo išgirsti iš jos patikinimą, kad darbams atlikti bus skelbiama apklausa ar konkursas, o darbai nebus „automatiškai“ atiduoti miesto komunaliniam ūkiui.
Vėl įsiterpė Š. Vaitkus: „Bus tik teikiama paraiška, dar visai neaišku, ar iš viso gausime finansavimą“.
R. Kairienė tvirtino, kad konkursas bus skelbiamas.
Konservatoriaus Arvydo Dočkaus siūlymu, Taryba priėmė sprendimą skirti 1200 eurų pašalpą vienam pasiligojusiam miesto sporto veteranui.
Bruzdėjęs „galiorkoje“ E. Židanavičius jam „įgėlė“: „Komitete siūliau skirti 1000 eurų, siūlymas kažkodėl „nepraėjo“.
Aistras ramino konservatorius Vaidotas Bacevičius: „Komitete nebuvome gavę daugiau informacijos. Dabar, kai jos turime daugiau, kitoks ir sprendimas“.
Socialdemokratė Elena Kuznecova vis tik įžvelgė „negražių dalykų“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors dabartinė Vyriausybė Šventosios uostui – tarsi bloga pamotė –  Seimo Ekonomikos komitetui prieš daugiau kaip metus vienbalsiai pritarus nutarimui siūlyti Vyriausybei 2022-2024 metų biudžetuose numatyti 12 milijonų eurų Šventosios uosto molų statybai, pinigai nebuvo skirti –vis tik uosto statybos vyksta.


Informuojame, kad pradedami platinti Pranešimai apie rinkimus. Jie bus išnešioti po namus iki vasario 25 d.


Būtent taip pavadino pirmadienį, gruodžio 5 d., Palangos savivaldybės administracijoje įvykusią spaudos konferenciją Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Nuoširdus rūpinimasis visais keturkojų šeimininkais, kurie žūtbūt nori, kad ir jų šuo pasibėgiotų Baltijos pakrante? Ar pigus populizmas įsibėgėjant savivaldybių tarybų rinkimų kampanijai? Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai Svetlana Grigorian, Eugenijus Simutis ir Darius Kubilius užregistravo pataisą, kuri, Tarybos daugumai pritarus leistų laisvą gyventojų su augintiniais judėjimą...


Sakoma, kad žmogus planuoja, o Dievas juokiasi. Man tas posakis labai tiko planuojant savo trumpas atostogas į Lietuvą.


Jau kovo 18 dieną vyks Rusijos prezidento rinkimai.


Antradienį įvyko Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis. Jame dalyvavo 18 Tarybos narių, nedalyvavo B. Vaitkus, V. Šimaitis ir I. Galdikienė.


Rinkimų maratonas eina į pabaigą. Jau šį sekmadienį visos Lietuvos žmonės, turintys balsavimo teisę, rinksis į rinkimų apylinkes ir atiduos savo balsus tiems, kuriuos mano esant vertus ketverius metus būti prie valstybės vairo. O ką apie rinkimus mano jaunieji palangiškiai? Ką darytų, ką pakeistų jie, jeigu staiga patys laimėtų rinkimus į Seimą?


Ar rinkti merus tiesioginiais rinkimais, ar ne?  Vakar Seimui buvo pateiktas Konstitucijos pataisų projektas, kuriuo siekiama įteisinti Lietuvoje tiesioginius merų rinkimus. Diskusijos dėl tiesioginių mero rinkimų vyksta ne vienerius metus, tačiau ilgai buvo nesutariama, koks turėtų būti tiesiogiai išrinkto mero statusas, kokie būtų jam suteikti įgaliojimai ir kaip sureguliuoti...


Palanga klegėjo ir šurmuliavo kaip vasarą...

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 02 14 | Rubrika: Miestas

Kas pasakė, kad žiemą Palanga niekam neįdomi? Praėjusį šeštadienį braunantis prie žuvienės katilų ar stintų keptuvės į galvą lindo visai kita mintis – tereikia idėją paversti įdomiu renginiu, ir į kurortą plūs ne tik lietuviai, bet ir rusai, baltarusiai, ir net labiau egzotiški užsieniečiai. Būtent Stintų šventė, sumanyta prieš aštuonerius metus, praėjusį šeštadienį visus viliojo į...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas