Tarybos narys Donatas Elijošius: „Optimizmas – varomoji jėga ir kelias į sėkmę“

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-03-27
Peržiūrėta
842
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Donatas Elijošius – Palangos miesto savivaldybės tarybos narys.
Donatas Elijošius – Palangos miesto savivaldybės tarybos narys.

Miesto savivaldybės Tarybos narius pagal jų būdą, įdirbį, geranoriškumą ir kompetenciją galima suskirstyti įvairiai. Bet jeigu juos skirstytumėme į optimistus ir pesimistus, Donatas Elijošius, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus narys, be abejonės, yra optimistas. Ir net daugiau: jis – „amžinas optimistas“.
„Išties, aš toks: linkęs pirmiausia pastebėti ir vertinti gerus dalykus, džiaugiuosi pasiekimais – net ir nedideliais, bet gi jie – vis tiek svarbūs“, – sakė D. Elijošius.

Dirba kaip komanda
Jau balandžio 20-ąją miesto Tarybai minint darbo šioje kadencijoje pusiaukelę, atsigręždamas į nueitą kelią, vienas jauniausių miesto politikų (Donatui – 39 metai ), jį vadina turiningu ir darbingu.
„Tikrai nemėgstu skaičiuoti savo darbų – mes dirbam kaip komanda, kuri stengiasi dėl gyventojų, dėl verslininkų, dėl miesto svečių. Stengiamės ištesėti duotus pažadus savo rinkėjams, duotus prieš rinkimus, – sakė miesto politikas. – Nuveikta išties nemažai, o rezultatas jaučiasi. Galbūt jis ne visada toks, kad visiems atrodytų didelis, bet įdirbis padarytas ženklus“.
Į pastabą, kad miesto Taryboje didžiąją daugumą turint vienos partijos atstovams, konservatoriams, demokratija kartais gali ir nukentėti, pašnekovas atsako klausimu: „O ar galite pasakyti, kad yra blogai, jog sprendimai, esant tokiai daugumai, yra priimami greitai, be „trinčių“ ir nereikalingo politikavimo?“
Jis primena, kad ankstesnių miesto Tarybų posėdžiuose to būta nemažai.

Daug darbų vyksta
Paprašytas įvardinti ryškiausią Palangos pažangą per paskutinius dvejus metus, D. Elijošius pasidžiaugė sparčiai vystoma miesto infrastruktūra.
„Sutikite, kad kiekvienoje miesto dalyje kas nors vykdoma: įrenginėjama grafų Tiškevičių alėja miesto centre, vyksta renginiai, nors galbūt ne tiek, kiek visiems norėtųsi, Koncertų salėje, prasidėję darbai SPA Vytauto g. 170“, – sakė redakcijos svečias.
Jam, kaip Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojui, itin svarbu, kas vyksta miesto turizmo srityje.
Anot politiko, Palanga neskubiai, bet užtikrintai įveikia sezoniškumo problemą. Maža paslaptis, kad Palanga – vasaros kurortas.
„Vieną praėjusio lapkričio šeštadienį, apie 11 valandą vakare, sėdau į mašiną ir apvažiavau pagrindinius kurorto viešbučius. Net pats nusistebėjau: „Gradiali“ automobilių stovėjimo aikštelė buvo pilna, viešbučio „Palanga“ – irgi tokia, prie „Vanagupės“ – toks pat vaizdas. Džiugu. Vadinasi, žmonės atvažiuoja ir turi ką čia veikti“, – sakė D. Elijošius.

Palanga eina teisingu keliu
Jeigu būtų Koncertų salės koncesininkas, renginių joje būtų dar daugiau, neabejojo jis, bet, kol jo nėra, renginiai taip pat yra gausiai lankomi.
„Buvau beveik visuose renginiuose mūsų salėje. Visuose renginiuose laisvų vietų beveik nebuvo, tik keliuose užimtumas siekė apie 80 procentų, pajutau kaip pasikeitė asmeniškai mano kultūrinis gyvenimas, o taip pat ir palangiškių. Jaučiasi ir svečių pagausėjimas mieste, kai vyksta renginiai. Tai – labai gerai. Man labai keista, jog kai kurie mano kolegos Taryboje Koncertų salę, atleiskite už žodį, „dergia“ – girdi, joje daug broko, mažai renginių ar visai jos nereikėjo. Jiems pasakyčiau: nenorėkite, kad viskas būtų gerai iš karto. Skirtingai nei kitos savivaldybės, kurios dar primoka koncesininkams, Palanga eina kitu keliu, ir, manau, kad jis teisingas“, – samprotavo D. Elijošius.
Jis tikisi, kad šalia salės duris pravėrus Muzikos mokyklai ir įrengus grafų Tiškevičių alėją, srautai į renginius Koncertų salėje išaugs.
„Manau, kad tik laiko klausimas, kada Palangoje atsiras ir daugiau didelių, visos šalies masteliu pastebimų infrastruktūros objektų Palangoje“, – įsitikinęs D. Elijošius.

Linksniavo Palangos vardą
Palangiškis primena, kad universalioje Palangos sporto arenoje vyksta ne tik sporto varžybos, bet ir tarptautiniai kultūros renginiai.
„Pavyzdžiui, labai laukiu balandžio 8-ąją joje vyksiančių tarptautinių sportinių šokių varžybų. Tikiuosi, kad bus žengtas žingsnis, kad Palanga taptų tokių varžybų vieta kiekviename sportinių šokių varžybų kalendoriuje“, – viliasi D. Elijošius.
Prisipažinęs, kad sportiniai šokiai jam artimi ir dėl to, kad vaikai juos lanko, palangiškis atskleidė, kad neseniai lydėjo vaikus į sportinių šokių varžybas Šilutėje.
„Patikėkite, Palangos sporto salės vardas jose skambėjo bene dešimt kartų“, – prisiminė pašnekovas.

Žodžio galia
Tarptautiniu mastu Palanga suskambės per Europos pučiamųjų orkestrų čempionatą 2019 metais. O jau netrukus paaiškės, ar Palanga, Klaipėda ir Neringa taps 2022-ųjų metų Europos kultūros sostine.
„Sutikite, kad tokių renginių prieš, pavyzdžiui, dešimt metų net negalėjome įsivaizduoti Palangoje. Tiesiog nebuvo jiems reikiamos struktūros, o Palanga neturėjo nei įdirbio, nei įvaizdžio, kad būtų rimčiau svarstoma. Dabar – kitaip, – sakė D. Elijošius. – Mes dėl tapimo Europos kultūros sostine 2022-aisiais metais konkuruojame su Kaunu. Manau, kad mes turime daugiau pranašumų. Aš –optimistas“.
Pasiteiravus, kodėl jo vieši pasisakymai yra išskirtinai pozityvūs, D. Elijošius sakė, kad tikįs, jog žodžiai materializuojasi. „Jeigu nuolat kartosime, kad viskas blogai, negerai, tai rizikuosime, kad ir savo gyvenime daugiau regėsime bloga. Tikiu, kad pasyvumas ir neigiamas požiūris žmogų veikia žlugdančiai“, – sakė D. Elijošius.

Pavarto „žaliąją knygutę“
Paprašytas įvertinti miesto Tarybos opoziciją, jis šypteli: „Rimto, pagrįsto oponavimo, ko gero, pasigendu. Man truputį juokinga iš kai kurių Tarybos narių girdėti tuos pačius klausimus – iš vieno posėdžio į kitą. Kai kurie, jų nuomone, keliami „svarbūs klausimai“ yra nereikšmingi, švelniai tariant“.
Tarybos kadencijai peržengus pusiaukelę, matyt, ne vienas palangiškis ir kurorto valdžios oponentas vis dažniau pavartys „žaliąją knygutę“ – miesto konservatorių rinkimų programą 2015–2019 metų Tarybos kadencijai.
„Pavartau ir aš ją, – šypteli D. Elijošius. – Manau, kad prioritetinius uždavinius mes sėkmingai įgyvendiname: baseino statybos vietoje prie V. Jurgučio pagrindinės mokyklos, tikiu, sunkiasvorę techniką pamatysime dar šiais metais, Grafų Tiškevičių alėja įrenginėjama, keičiasi į gerąją pusę Šventoji. Įsitikinęs, kad didžiąją dalį darbų spėsime padaryti šioje kadencijoje. O jeigu kas nors liks (nepadaryta), pabaigsime naujoje kadencijoje“.

Išgirsta visko
Kaip Tarybos nariui, D. Elijošiui tenka dažnai bendrauti su miestelėnais.
„Neslėpsiu: išgirstu visko. Žinoma, ir abejonių ar nepasitenkinimo. Bet ir vėl gi: tikrai niekada taip nebus, kad visi bus laimingi ir kuri nors valdžia pasaulyje visiems įtiks. Kartais aš pamąstau, kad kai kurie palangiškiai, ko gero, yra ne tik reiklesni nei kitų savivaldybių gyventojai kitiems – ir savo išrinktai valdžiai taip pat, bet ir įnoringesni“, – kalbėjo pašnekovas.
Tarybos narys nevengia su mažiau patenkintais palangiškiais padiskutuoti, pasidomėti, iš kokių šaltinių jie yra gavę informaciją. „Neretai pasirodo, kad tie šaltiniai – ne itin patikimi, švelniai tariant“, – sakė D. Elijošius.
Kaip poilsio namų „Palangos vila“ šeimininkas, jis mielai bendrauja ir su savo svečiais.
„Galiu pasakyti, kad ši vasara žada būti nebloga kurorto viešbučių sektoriui. Tai sprendžiu pagal užsakymus savo poilsio namuose. Tai nuteikia optimistiškai“, – teigė poilsio namų savininkas.

Pagyros Palangai, bet ne jos kainoms
Anot jo, kone visi jo svečiai nešykšti pagyrų Palangai – pastebi besivystančią miesto infrastruktūrą, žavisi paplūdimiu, tvarka ir švara mieste.
„Kitaip žmonės čia nevažiuotų“, – pastebi miestelėnas. Jo nuomone, kai kurie miesto svečiai, pažeriantys kritikos miestui, ir patys nėra pavyzdžiu kitiems. „Kažkada gardžiai juokiausi, kai palangiškė vienoje televizijos laidoje išsakiusi pastabų mūsų paplūdimiui, užsiminė, kad jame ji vaikščiojo su šuniuku, – prisiminė palangiškis. – Jeigu pirmiausia būtumėme reiklesni sau, tai ir Palanga dar gražesnė būtų“.
Tarp dažniausių – ir pagrįstų skundų – yra kainos Palangoje, ypač J. Basanavičiaus gatvėje.
„Bet gi Palangoje yra ne tik ši gatvė. Sutikite, kainos šalia jos yra žemesnės. Miestas didesnių svertų daryti įtaką kainoms neturi: juk gyvename rinkos sąlygomis, esame demokratiška valstybė. Negalime verslininkams nurodinėti, kokios kainos turi būti“, – sakė D. Elijošius.

Palaiko idėją dėl Vytauto gatvės
Į tarp miesto Tarybos narių ginčų įplieskusį pasiūlymą vieną Vytauto gatvės juostą atiduoti dviratininkams D. Elijošius žiūri paprastai: „Aš esu už tai“.
Jo įsitikinimu, ateityje automobilių gatvelėse nuo jūros iki Vytauto gatvės visai neturėtų likti.
„Tik vietiniai galėtų jose namo parvažiuoti. Mano mąstymas toks: juk Palanga – kurortas. Manau, kad viskas tuo pasakyta: automobiliai turi būti „išstumiami“ iš miesto, ypač pajūrio zonos ir centro. Juolab, kad turime labai gerą dviračių infrastruktūrą“, – sakė D. Elijošius.
„Palangos viloje“, skirtingai nei daugelyje kitų poilsio namų, galima išsinuomoti dviračius, nors tam reikia vasarą skirti už tai atsakingą žmogų.
„Aktyviai raginu poilsiautojus pamatyti Palangą važiuojant dviračiu. Su šeima savaitgaliais stengiamės kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, nors ant dviračio, matyt, galėčiau dažniau užlipti. Galbūt kitoje Tarybos kadencijoje atvažiuosiu į Tarybos posėdžius dviračiu? Kodėl gi ne?“ – šyptelėjo pašnekovas.

Džiugina jaunos šeimos
Jam ypač patinka matyti, kad į Palangą atsikelia gyventi vis daugiau jaunų šeimų. „Jauna šeima Vilniuje be senelių pagalbos sunkiai išsiverčia. Palangoje – gerokai paprasčiau. Priminsiu, kad Palanga yra viena iš nedaugelio savivaldybių šalyje, kuri turi gyventojų prieaugį“, – pastebėjo D. Elijošius.
Jo įsitikinimu, Palangos, kaip kurorto, perspektyvos – labai šviesios.
„Žmonės galbūt kartais greitai užmiršta gerus dalykus. Pažiūrėkime: Palanga tapo tarptautiniu oro uostu, iš kurio galima lengvai pasiekti Londoną, Lenkiją, Kopenhagą, Rygą, Oslą ir dar daugiau šalių sezono metu. Į Palangą ateina tarptautinis „Mariott“ viešbučių tinklas – statys čia viešbutį ir SPA. Įsitikinęs, kad jie į Palangą privilios ir daugiau žinomų investuotojų ir paslaugų tiekėjų vardų“, – neslėpė optimizmo D. Elijošius.
Paprašytas pasakyti, ką jam reiškia Tarybos nario mandatas, jis atsakė negalvodamas: „Matau save kaip tarpininką tarp miesto Tarybos, administracijos – valdžios ir gyventojų...“

Jūsų komentaras:

kim 2017-03-30 10:37 (IP: 86.100.77.116)
Donatai, nejuokink.

šprotai 2017-03-28 13:29 ([email protected]gmail.com / IP: 78.61.64.33)
Atidarau šįryt šprotų dėžutę - ogi ir ten koncervatnikas murkso...

Taip pat skaitykite

Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Šis kelias vingiuos  liepos 2 d. 18 val. , o jį poezijos posmais nuties Palangos literatai: Nijolė Bagdonienė, Zita Pūkinienė, Vytautas Lukšas, Dalia Petkuvienė, Asta Brazaitienė, Janina Vambutienė, Nijolė Fultinavičienė, Alma Viskontienė, Stefanija Šaltienė, Jonas Brazdžionis, Nerijus Stasiulis, Adelė Daukantaitė, Eglė Baranauskaitė, Albinas Antanas Kazlauskas.


Balandžio 5 dieną kviečiame į žygį „Gintaro kelias“ Palanga – Šventoji.


Praėjusio ketvirtadienio vakarą, apie 22.20 val., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Šventojoje, Kopų gatvėje 16, atvira liepsna dega namas. Deja, šiuo adresu įsikūrusią armėniškų patiekalų kavinę „Mažoji Armėnija“ gaisras suniokiojo negailestingai – sudegė apie 90 procentų kavinės...


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai, tęsdami tradiciją artėjant Vėlinėms pagerbti į Amžinybę iškeliavusius kolegas, ketvirtadienį, spalio 31 d., aplankė Palangos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių Savivaldybės tarybos narių kapus.  


Miesto savivaldybės Tarybos narius pagal jų būdą, įdirbį, geranoriškumą ir kompetenciją galima suskirstyti įvairiai. Bet jeigu juos skirstytumėme į optimistus ir pesimistus, Donatas Elijošius, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus narys, be abejonės, yra optimistas. Ir net daugiau: jis – „amžinas optimistas“....


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Graikiškas optimizmas užgožia ekonomines negandas

Mindaugas GRIŠKEVIČIUS, 2012 09 06 | Rubrika: Miestas

„Ak, jūs iš Lietuvos, prisimenu prisimenu – juk tai Sabonis“, – su šypsena veide išrėžė plačiažandis įdegęs taksistas, mane su žmona sodinantis į automobilį trumpai kelionei iki viešbučio tarptautiniame Zakintos salos (Zakynthos) oro uoste. Per trumpą, savaitės trukmės, viešnagę šioje ugningos saulės bei nemaraus kultūrinio...


Gyvuliška jėga išvertė penkis kelio ženklus

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 06 14 | Rubrika: Kriminalai

Ankstyvą penktadienio rytą palangiškiai nustėro pamatę vandališko elgesio padarinius. Ramioje miesto dalyje ant žemės sugulė net penki kelio ženklai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius