Teismą dėl žalos atlyginimo vaikams stabdo ir blogas vertimas

Gina KUBILIŪTĖ, 2012-08-27
Peržiūrėta
434
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Teismą dėl žalos atlyginimo vaikams stabdo ir blogas vertimas

Jau metai praėjo nuo skaudaus įvykio Palangoje, kai olandų atrakcionuose žemyn galvomis apie valandą kybojo devyni vaikai. Tačiau iki šiol taip ir nepavyksta pradėti nagrinėti bylos iš esmės.

Nesklandumai dėl draudimo
Nukentėjusieji dėl šio incidento buvo pareiškę ieškinį neturtinei žalai atlyginti. Praėjusią savaitę Vilniaus miesto 3 apylinkės teisme parengiamasis bylos posėdis vyko jau antrą kartą, tačiau vis dar nepavyksta pereiti prie išsamaus pagrindinio nagrinėjimo.
Nukentėjusieji pareiškė 151 tūkstančio litų ieškinį neturtinei žalai atlyginti. Ją išieškoti bando ne tik iš atrakcionų šeimininkų, bet ir Palangos savivaldybės bei kurorto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos.
Nesklandumų atsirado todėl, kad iškilo klausimas, ar ne draudimo bendrovė, kuri esą apdraudė atrakcionus, turėtų išmokėti kompensaciją.

Vertime – daug klaidų
Nukentėjusiųjų advokatė Simona Selelionytė-Drukteinienė „Palangos tiltui“ sakė, kad per abu parengiamuosius posėdžius buvo sprendžiamas klausimas dėl Vokietijos draudimo bendrovės.
Teismui buvo pateiktas draudimo polisas, tačiau jį išvertęs vienas sostinės vertimų biuras pridarė daug klaidų.
„Verčiant į lietuvių kalbą, buvo padaryta labai daug klaidų. Sunku buvo nuspręsti, ar verta draudimo kompaniją įtraukti į bylos nagrinėjimą ar ne. Klausimas taip ir liko neišspręstas“, – komentavo S.Selelionytė-Drukteinienė.
Buvo neaišku, ar draudimo polisas gali būti taikomas Lietuvoje.
Anot advokatės, teismas suteikė vieno mėnesio terminą, kad būtų patobulintas vertimas. Tada bus sprendžiama, ar įtraukti draudimo bendrovę į teisminį nagrinėjimą. Kitas posėdis numatomas spalio 24 dieną.

Vadina absurdu
Pernai rugpjūtį atrakcionuose vienos nukentėjusios mergaitės mama Lina Demjanovienė stebėjosi, kad jau metai praėjo, o niekas neišspręsta.
„Man visa tai – absurdas. Viskas lyg ir aišku: buvo liudininkai, atrakcionai dirbo nelegaliai. Bet vis tiek jie atrodo teisūs. Man tiesiog trūksta žodžių“, – teigė moteris.
Anot jos, atrakciono savininkams būtų labiau apsimokėję išmokėti neturtinę žalą, nei dabar leisti pinigus teismams.
Tačiau ji vis dar nerimauja dėl dukters, kuriai teko žemyn galva kyboti apie valandą. Keturiolikmetė iki šiol skundžiasi galvos skausmais, yra nervinga, dažnai lunatikuoja, reikia vaistus vartoti.
„Nebuvo dienos, kad nepagalvotume, kas įvyko. Bet esame laimingi, kad likom gyvi“, – sakė L.Demjanovienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Policija prašo pagalbos nustatant eismo įvykio aplinkybes

"Palangos tilto" redakcija, 2021 01 18 | Rubrika: Miestas

2020–12–21 apie 15.30 val., Klaipėdos r., Glaudėnų kaimo ribose, kelyje A13 (Palangos plente), 9,3 kilometre, įtariama, „VW Touran“ modelio automobilis, vairuojamas nenustatyto vairuotojo, lenkdamas kliudė pirmąja eismo juosta važiavusį automobilį „Skoda“, kuris po susidūrimo nuvažiavo į griovį ir vertėsi. Įtariamas automobilis „VW Touran“...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Naujųjų metų naktį Palangoje skambėjo ne tik šampano taurės, nors „Palangos tilto“ kalbinti atsakingų miesto žinybų vadovai kaip susitarę tvirtino, kad šių Naujųjų metų sutikimas įvyko ramiau negu anksčiau. Tiesa, vairuotojus kai kuriose sankryžose vargino „kamščiai“, paslydusi ant tilto, Palangos viešnia susilaužė koją, ir buvo registruoti...


Kovo 5 dieną Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija priėmė neskundžiamą nutartį netenkinti UAB „Entoja“ apeliacinio skundo dėl Klaipėdos apygardos administracinio teismo 2013 m. rugsėjo 16 d. sprendimo, kuriuo buvo atmestas bendrovės prašymas dėl žalos atlyginimo.


Jau metai praėjo nuo skaudaus įvykio Palangoje, kai olandų atrakcionuose žemyn galvomis apie valandą kybojo devyni vaikai. Tačiau iki šiol taip ir nepavyksta pradėti nagrinėti bylos iš esmės.


Olandai taip lengvai atsakomybės neišvengs – Klaipėdos apygardos prokuratūra, išnagrinėjusi nukentėjusiųjų atstovų skundus dėl Palangos miesto apylinkės prokuratūros praėjusių metų gruodžio 30 dienos nutarimo nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimų pažeidimo, nutarė tyrimą dėl incidento Palangos atrakcionuose atnaujinti....


Savaitgalį į UAB „Leander“ valdomą olandų atrakcionų parką, pažeisdami kelių eismo ženklus, Palangoje atriaumojo vilkikai. Pirmadienio popietę išsikraustymo darbai buvo beveik nepajudėję į priekį.


Trečiadienio vakaro linksmybės olandų atrakcionuose J.Basanavičiaus gatvėje devyniems vaikams baigėsi ašaromis. Dingus elektrai, ore pakibo atrakcionas-centrifuga „Move it“. Vaikai aukštyn kojomis kabojo apie valandą laiko. Kai kurie vaikai buvo kurorto svečiai iš užsienio. Miesto meras Š. Vaitkus tapo šio kraupaus įvykio liudininku.


Olandai, vadovaujantys atrakcionų parkui J. Basanavičaus gatvėje, yra speičiami į kampą - vakar Klaipėdos apygardos teismas priėmė sprendimą, kol bus priimtas teismo sprendimas, taikyti iki tol laikinąsias apsaugos priemones -  sustabdyti atrakcionų veiklą. Tokiu būdu teismas patenkino Meilės al. 5 dalį sklypo olandams nuomojančios bankrutuojančios bendrovės „Kurorto statyba“...


Prieš gimtadienį – į teismą

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 04 04 | Rubrika: Kriminalai

Klaipėdos apylinkės teisme tęsiasi „parodija“. Jau ketvirtą kartą imtasi pradėti palangiškių verslininko Kęstučio Geco ir vicemero Rimanto Garolio bylos nagrinėjimą, tačiau ir vėl tik vos pajudėta į priekį.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius