Tradicinėse „Palangos dienose“ – gausu įvairiausių renginių

Palangos tiltas, 2019-03-31
Peržiūrėta
1497
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jau tapo įprasta, jog priešpaskutinę kovo dieną pradedamos minėti „Palangos dienos“ suburia draugėn palangiškius prisiminti itin svarbias dvi Palangai datas. Šia proga pasiūloma gausybė renginių, kurių visų pagrindinė tema yra Palanga.

Atidarymo šventė – kitoje vietoje
„Palangos dienos“ skirtos paminėti Palangos krašto prijungimą prie Lietuvos 1921 m. kovo 30 d., taip pat – miesto vardo gimtadieniu vadinamą Balandžio 5-ąją – dieną, kai 1253 m. Palanga paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte. Šia proga kurorte šventinę nuotaiką kurs ir plevėsuojančios Palangos miesto vėliavos. Taip bus minima Palangos vėliavos savaitė.
Šventė „Palangos dienos 2019“ prasidėjo šeštadienį, kovo 30 dieną, vėliavų pakėlimu Jūratės ir Kastyčio skvere ir žygiu „Gintaro kelias“ bei akcija „Riedam“. Kaip kasmet, dalyviai pajūriu pėsčiomis ar mindami dviračius, važiuodami riedučiais, riedlentėmis įveikė maždaug 12 kilometrų atstumą iki Šventosios. Čia juos sutiko žygio organizatoriai, pasieniečiai vaišino koše, o Palangos visuomenės sveikatos biuro specialistai pasiūlė sudalyvauti pirmosios pagalbos teikimo mokymuose.
Šiemetinė naujovė, kad šventinės savaitės pradžia bus skelbiama ne Nepriklausomybės aikštėje, kaip būdavo įprasta, o Jūratės ir Kastyčio skvere. Tačiau Nepriklausomybės aikštė taip pat neliks be dėmesio – čia plevėsuos vėliavos.
Kiek vėliau, 14 valandą, Palangos kurorto muziejuje vyko antrus metus organizuojamo poezijos konkurso „Haiku Palangai 2019“ dalyvių apdovanojimai. Šventės organizatoriai džiaugėsi, jog šis konkursas itin pasiteisino, ir vis daugiau palangiškių įsitraukia kuriant netradicinius mums, japoniškus eilėraščius pagal pateiktas temas. Šiais metais nuspręsta projektą išplėsti – sudaryti galimybę šiuo japonų lyrikos žanru pasimėgauti keleiviams, atvykusiems į Palangos oro uostą ar Palangos autobusų stotį. Čia planuojama netolimoje ateityje netradicine forma pateikti haiku poeziją bei taip nustebinti keleivius, belaukiančius savo autobuso ar skrydžio.

Orkestro dovana ir net keletas parodų
Sekmadienis bus skirtas šv. mišioms, kuriose visuose Palangos maldos namuose bus meldžiamasi už Palangą ir palangiškius. 13 valandą nudžiugins vieno iš Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionato dalyvio koncertas Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Koncerte „Lai skamba dūdos angelų“ dalyvaus Panevėžio rajono Naujamiesčio kultūros centro-dailės galerijos vario dūdų orkestras „Aukštyn“ ir draugai (dirigentai Piet Visser (Nyderlandų Karalystė), Russell Gray (Jungtinė Karalystė), Remigijus Vilys).
Pirmadienį, balandžio 1-ąją palangiškiai turės galimybę aplankyti net keletą parodų. 12 valandą Palangos miesto savivaldybėje, antrojo aukšto fojė, bus pristatyta paroda „Palangiškių portretai Lietuvos tapytojų darbuose“. Šią parodą sumanė šventės „Palangos dienos“ iniciatorius, idėjos generatorius, Palangos miesto garbės pilietis Vitalius Bernardas Litvaitis. Jis pats atrinko dvylika portretų, kurie bus eksponuojami bei pats pristatys kiekvieną juose atvaizduotą palangiškį.
Taip pat aukštu aukščiau Savivaldybėje bus atidaroma palangiškės Birgitos Jankauskės tapybos darbų paroda „Gurkšnis jūrvėjo“.
Tuo pačiu laiku bus atidaryta dar viena paroda – Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos vaikų keramikos darbų paroda „Dovana Palangai“ Miniatiūrų mini galerijoje.
O kiek vėliau, 14 valandą, Palangos senjorai bus kviečiami paklaidžioti Palangos istorijos keliais. Būtent tokiu pavadintą ekskursiją organizuos gidė Birutė Mockuvienė. Senjorai kviečiami rinktis ties Kurhauzu, prie grafienės S. Tiškevičienės skulptūros.
Vakare visi, neabejingi savo krašto istorijai, laukiami miesto viešojoje bibliotekoje – čia 17 val. atidaroma paroda „Žemaitija – istoriniuose Europos žemėlapiuose“.

Dėmesys Žemaitijos metams
„Šiemetinei šventei įtakos turėjo tai, kad Seimas paskelbė 2019-tuosius metus Žemaitijos metais, tad ir Palangos šventės renginiuose siekėme tai akcentuoti. Džiaugiamės, kad biblioteka sumanė parodą, kurioje bus akcentuojama Žemaitija istoriniuose žemėlapiuose. Savo parodą tradiciškai autobusų stotyje pristatys ir mažiausieji kurorto gyventojai, kurie taip pat šiemet akcentavo tai, kad jie kilę iš Žemaitijos (Palangos ikimokyklinių įstaigų vaikų kūrybos paroda „Mes – Žemaitijos krašto vaikai“ bus atidaryta antradienį 16.30 val.), bus kviečiami pažinti Palangą, kuri yra Žemaitijos dalis, ir jaunimas“, – atkreipė dėmesį Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas.
Be kita ko, antradienį visą dieną (nuo 8 iki 16 val.) Palangos visuomenės sveikatos biuras kvies palangiškius atlikti kūno kompozicijos analizę bei bus teikiama sveikos gyvensenos konsultacija. O vakare, 18 valandą, Palangos kurhauzo salėje vyks koncertas „Loreta & Vytautas Trio“ – dalyvauja liaudies dainų atlikėja Loreta Sungailienė, trombonininkas Vytautas Pilibavičius, džiazo pianistas Edgar Sabilo.
Trečiadienį, balandžio 3 d. atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ vėl bus laukiami jaunieji kurorto gyventojai, o viešojoje bibliotekoje 17 val. vyks kultūros istorijos žurnalo „Palangos langai“ pristatymas. Šiame žurnale dėmesys skiriamas temoms, susijusiomis su Palanga, jos istorija, kultūra.

Pabaigtuvės – kitaip
Balandžio 4 d. 17 val. Kurorto muziejuje bus atidaroma paroda iš privačių kolekcijų „Palanga: istorijos atspindžiai“. Parodos atidarymą praturtins folkloro ansamblio „Mėguva“ koncertas „Ignas Končius ir Palanga“. Parodoje bus galima išvysti vietos gyventojų atneštų senų nuotraukų, žemėlapių, daiktų, kitų įdomių eksponatų. Jau tapo įprasta, kad tokiuose renginiuose vietos gyventojai ne tik pasisemia naujų žinių, bet ir pabendrauja, netgi atranda giminystės ryšių. Ši paroda pakeitė organizuotą „Suneštinį muziejų“.
Penktadienio (balandžio 5 d.) pavakare, 16 val., visi kurorto gyventojai kviečiami į viešąją biblioteką – čia tradiciškai vyks Palangos miesto bendruomenės sueiga – komandinis žaidimas „Ant krašto marės Palangos miestelėj“. Viktorinos dalyviams bus užduota apie 40 klausimų, susijusių su Palangos istorija ir kultūriniu gyvenimu. Komandą gali sudaryti nuo 5 iki 6 žmonių, norintieji dalyvauti kviečiami registruotis tel. (8 460) 30624 arba el. paštu [email protected]
Šventinių renginių ciklą užbaigs penktadienį, balandžio 5 d., minimo Palangos gimtadienio renginys. Palangos švietimo įstaigų auklėtiniai 17 val. pakvies į Kurhauzą, kur pristatys šventinį koncertą „Vaikai sveikina Palangą“.
„Džiaugiamės, kad ringinių ciklas „Palangos dienos“ skatina visapusišką tarpinstitucinį bendradarbiavimą. Visi susitelkia ir taip gimsta puikių idėjų. Kasmet mąstome, kuo galima paįvairinti šventę, ką naujo įnešti, tad vis atsiranda naujų akcentų. Kaip ir paskutinę šventės dieną organizuojamas proto mūšis, kuris suburs visus palangiškius draugėn. Galbūt tai taps gražia tradicija, galėsime organizuoti ir finalinius žaidimus, laikas parodys, juolab, kad šiuo metu tokie žaidimai labai populiarūs. Tikiu, kad visus nudžiugins ir šventinis vaikų koncertas, kuris bus tikrai įspūdingas – neilgas, bet koncentruotas. Tai puiki galimybė pasirodyti vaikams, būti šventės dalimi. Džiugu, jog auga jaunimo susidomėjimas. Išlieka ir keletas jau išbandytų, pasiteisinusių renginių, atsiranda ir naujų. Bendruomenės aktyvumas tik parodo, kad tokių švenčių visiems labai reikia“, – kalbėjo Kultūros skyriaus vedėjas R. Trautmanas.
Visi šventės „Palangos dienos 2019“ renginiai nemokami.

Jūsų komentaras:

RENGINIŲ LYG IR DAUG, BET... 2019-04-05 12:25 (IP: 88.119.119.241)
...bet, kad taip neaktualu, taip nebeįdomu. Kai nebeliko Palangos dienose per visą savaitę pilną visokiausių koncertų ir koncertėlių nors vienos normalios visų palangiškių sueigos ir... tuštoka ir liūdnoka pasidarė. O juk pradžioje, dar prieš keletą metų, buvo bandymų kažkaip visiems kartu pasišnekėti apie savo miestą, jo istoriją, dabarties problemas. Ir žmonių kurhauzo salėje netrūko, ir susidomėjimo. Po to atėjo kelerių metų masinis vėliavų teikimo vajus. Na, o šiemet... O juk labai greit, vos už poros metų - dar vienas Palangos jubiliejus: 100 metų kaip vėl su Lietuva. Rimta šventė, rimta data. Kada dar, jei per Palangos dienas apie tai pasitarti? Kurią dieną, kuriame renginyje? Šiemet - niekur. Kitais metais bus jau per vėlu. Atsibuskit, palangiškiai!

Taip pat skaitykite

Punsko dienose – dalelė Lietuvos iš Palangos

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 23 | Rubrika: Kultūra

Balandininkystė – išskirtinė veikla, kuria užsiimti išdrįsta ne kiekvienas. O štai Palangoje ir Klaipėdoje vis dar gyvos balandžių auginimo tradicijos, jų augintojai noriai dalijasi savo sukaupta patirtimi su mūsų kraštiečiais ir tais lietuviais, kurie gyvena už Lietuvos ribų. Į Punsko dienas, pristatyti mažytę dalelę Lietuvos ir kartu sutikti tradicinę...


Jau tapo įprasta, jog priešpaskutinę kovo dieną pradedamos minėti „Palangos dienos“ suburia draugėn palangiškius prisiminti itin svarbias dvi Palangai datas. Šia proga pasiūloma gausybė renginių, kurių visų pagrindinė tema yra Palanga.


Palanga Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą švenčia jau kelias dienas. Per kurortą keliauja Šimtmečio laiškas – lauko instaliacija su gražiausiais miesto bendruomenės linkėjimais Lietuvai. O sekmadienį nuo ryto iki vakaro mieste gausu šventinių renginių, skirtų Kovo 11-ajai paminėti.


Liko mažiau nei mėnuo iki jau tradicinės ir šiemet jubiliejinės šventės „Palangos dienos“, šiemet gavusios pavadinimą „Palanga šimtmečiui“. Aptarti programą, kokie renginiai numatyti kovo 30 – balandžio 5 dienomis vakar susirinko keletas šventės organizatorių. Penktuosius metus minimoje šventėje išliks tradiciniai...


Rugsėjo 23 d. Palangoje vyks Baltų vienybės dienos renginiai. Šią dieną, kaip pasakojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas, netrūks įvairiausių renginių įvairaus amžiaus žmonėms – veiklos atras tiek mažas, tiek vyresnis.


Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Palanga miestiečiams ir svečiams pasiūlys gausią ir turtingą renginių programą. „Švęsime gražiai ir pagarbiai – Vasario 16-osios proga parengta programa yra orientuota tiek į jaunimą, tiek į vyresnius gyventojus“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro renginių režisierė Aušra Latonienė.


Kultūros dienai – įvairiaspalvė renginių puokštė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 04 11 | Rubrika: Kultūra

„Kultūros vertybės amžinos“, – tokiu šūkiu Palanga – Kultūros sostinė 2013 – pasitinka balandžio 15-ąją minimą Kultūros dieną. Šiai progai Kultūros centras nuo pat ryto iki vakaro palangiškiams ir miesto svečiams siūlo visą puokštę pačių įvairiausių renginių, prasidėsiančių Taikos vėliavos pakėlimo ceremonija miesto centrinėje...


Mėguviškiai Lietuvos kultūros dienose Vengrijoje

Diana Šeduikienė, 2011 10 06 | Rubrika: Kultūra

Rugsėjo 15-20 d.dalis Palangos kultūros centro folkloro ansamblis „Mėguva“ vyko į Vengrijos miestą Pečą (Pecs), kur buvo surengtos Lietuvos kultūros dienos, skirtos Lietuvos ir Vengrijos diplomatinių santykių atkūrimo 20-ies metų sukakčiai paminėti. Dienos vyko tradicinio 15-ojo Paveldo festivalio (Heritage Festival –Pecs Days) metu, todėl tai buvo puiki galimybė Lietuvos...


Palanga masina renginių organizatorius

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 30 | Rubrika: Miestas

Tradiciškai vasarą pajūryje gausu įvairiausių renginių. Vieni plačiai reklamuojami ir sulaukia nemažo susidomėjimo, kiti taip ir prabėga nepastebėti. Ne paslaptis, kad dauguma šalies renginių organizatorių žvilgsniai krypsta į didžiausią šalies kurortą, kuris nors ir keletui mėnesių gali didžiuotis esantis šalies vasaros sostine.


Praėjusį savaitgalį įvyko Tarptautinis veteranų, senjorų ir senjorių tinklinio turnyras „Palangos mero“ taurei laimėti, kuriame aktyviai dalyvavo įvairaus amžiaus tinklininkai iš visos Lietuvos ir kaimyninio Kaliningrado.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius