Trys šimtai kurorto senjorų spalio pirmąją pradės studijas Trečiojo amžiaus universitete

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-09-21
Peržiūrėta
1810
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į steigiamąjį TAU susirinkimą atėjo per 100 palangiškių.
Į steigiamąjį TAU susirinkimą atėjo per 100 palangiškių.

„Tikrai nesitikėjome, kad susidomėjimą Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) veikla parodys tiek daug palangiškių. Kurdami jį planavome steigti du fakultetus, dabar jų yra keturi, o norą studijuoti pareiškė trys šimtai palangiškių“, – sakė Pagalbos švietimui tarnybos, kuruojančios TAU, direktorė Vilma Želvienė.

Tikėjosi iki šimto studentų
„Trečiojo amžiaus universiteto steigimas buvo įtrauktas į Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos rinkimų programą, – paklausta, kaip kilo mintis Palangoje steigti TAU, priminė V.Želvienė. – Pasidomėti jo veikla kaimyninėse savivaldybėse buvo deleguotas kurorto Tarybos narys Antanas Sebeckas. Jis, pasižiūrėjęs į Kretingos rajono savivaldybės praktiką, kur TAU veikia prie Pedagogų švietimo centro, pasiūlė mūsų tarnybai imtis steigėjų misijos. Mes sutikome“.
Išanalizavę kitų TAU veiklą bei apsižiūrėję, kad, pavyzdžiui, Kretingoje ar Telšiuose esama apie 100 studentų, palangiškiai taip pat galvojo sulauksią kokių 70-80 norinčių semtis žinių kurorto senjorų. Ir buvo nustebinti: vasario pabaigoje į steigiamąjį susitikimą atėjo tiek susidomėjusių būsimojo TAU veikla, kad Pagalbos švietimui tarnybos salė netalpino visų norinčių.
„Planavome kurti du fakultetus. Tačiau kai gavome ne vieną ir net ne du šimtus anketų, nusprendėme įkurti keturis: Dvasinio tobulėjimo, Kraštotyros ir turizmo, Menų bei Sveikatos“, – vardijo direktorė.

Stengėsi patenkinti visų poreikius
Pasiteiravus, kaip buvo kuriamos studijų programos bei kviečiami lektoriai, V.Želvienė paminėjo, jog pildydami prašymo priimti į TAU formą palangiškiai turėjo užpildyti ir grafą, kokios paskaitų temos juos domina bei kokių lektorių jie pageidautų. Tad stengtasi patenkinti visų poreikius: kad būtų ir praktinių, ir teorinių užsiėmimų, kad temos būt ir rimtesnės, ir lengvesnės.
„Sunku buvo visus pageidavimus derinti, nes tarp būsimųjų studentų esama ir tokių, kurie jau turi po du tris aukštuosius išsilavinimus, ir tokių, kurie profesijos mokėsi. Labai daug darbo turėjo mūsų metodininkė Vilma Varpiotienė, kuri rengia užsiėmimus kurorto pedagogams bei yra sukūrusi tam tikrą lektorių bazę. Buvo nuspręsta kviesti ir Palangos šviesuolius bei įžymybes, ir lektorius iš kitų miestų. O, pavyzdžiui, filosofijos daktaras Sakalas Janavičius, skaitysiantis paskaitą „Antikinės Graikijos etikos istorija“ Dvasinio tobulėjimo fakulteto studentams, sužinojęs apie Palangoje įsteigtą TAU, pats pasisiūlė. Nusprendėme: kodėl gi ne, juk dvasinis tobulėjimas – ne vien religija“, – pasakojo direktorė.

Pradės nuo bendrų  paskaitų
Spalio mėnesį visų fakultetų studentai bus kviečiami į bendras paskaitas. Lietuvoje plačiai žinoma gydytoja Filomena Taunytė skaitys paskaitą „Žmogus gyvenimą turi nugyventi sveikas“, o kurorto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos Ekonomikos plėtros skyriaus vedėja Irena Šatkauskienė supažindins su Palangos miesto perspektyvomis.
„Spalis specialiai pasirinktas įžanginėms paskaitoms. Tikimės, kad per tą laiką „susigulės“ galutiniai studentų sąrašai, paaiškės, kas tikrai pasirengęs lankyti užsiėmimus. Gal bus žmonių, pageidaujančių pereiti iš vieno fakulteto į kitą. Gal, vieniems atsisakius du metus truksiančių studijų, į jų vietą galės ateiti kiti – o norinčių netrūksta, ir dabar palangiškiai vis dar neša prašymus“, – sakė V.Želvienė.
Pagalbos švietimui tarnybos direktorė paminėjo, jog spalį bus išduodami pažymėjimai studentams, ir tik turintieji juos galės lankyti paskaitas. Pageidautina ir tai, kad senjorai lankytų tik savo fakulteto užsiėmimus – priešingu atveju norintieji gali tiesiog netilpti į sales.
Pasiteiravus, kuris fakultetas populiariausias, V.Varpiotienė sakė, jog daugiausiai – 154 – palangiškiai rinkosi studijas Sveikatos fakultete. Kraštotyrą ir turizmą studijuoti pareiškė norą 69, dvasinį tobulėjimą – 56, o menais susidomėjo 31 senjoras.
Beje, į universitetą priimami 50 metų sulaukę žmonės. O vyriausiai palangiškei, panorusiai du metus semtis žinių TAU – net aštuoniasdešimt septyneri.

 

Jūsų komentaras:

Aciu 2012-09-21 14:56 ([email protected] / IP: 78.61.104.50)
Nuosirdziausias aciu uz suteikta galimybe tobuleti ir plesti akirati...

Taip pat skaitykite

Balandžio 29-osios šeštadienio rytą Palangos TAU senjorų šokių kolektyvas „Jūrė“ susirinko Birutės parke prie „Eglės žalčių karalienės“ skulptūros paminėti Tarptautinę šokio dieną.


Daliai Palangos besimokančiųjų naujieji mokslo metai prasidėjo beveik savaite vėliau nei kitiems –  Palangos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) senjorai į naujų mokslo metų pradžios šventę rinkosi antradienį, rugsėjo 7 d.


Šiandien, antradienį, birželio 15 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus susitiko su Palangos trečiojo amžiaus universiteto senjorais ir aprodė jiems medinę Kurhauzo dalį.


Spalio pirmąją, tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) pradėjo naujus mokslo metus. Senjorus į užsiėmimus TAU kviečia jau septintus metus, ir jo populiarumas kasmet auga. Pirmaisiais TAU gyvavimo metais mokslus čia pradėjo šiek tiek daugiau nei 200 senjorų, o šiemet naujieji mokslo metai sukvietė maždaug pusę tūkstančio vyresnio...


Aktyvūs kurorto senjorai yra dar ir uolūs studentai, trokštantys naujų patyrimų. Ir kasmet jų susirenka vis daugiau, o tai įrodo, jog itin reikalingas Trečiojo amžiaus universitetas kurorte. Šiemet mokslo metus pradėjo gausus būrys senjorų – net 471.


Antradienį, sausio 30 dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė susitiko su Trečiojo amžiaus universiteto studentais ir pristatė jiems paskaitą apie Palangos miesto plėtrą. Susitikimo, kuriame dalyvavo apie 400 kurorto gyventojų, metu pristatyti šiuo metu įgyvendinami Palangos...


Palangos trečiojo amžiaus universiteto mokslo metų baigiamasis renginys šiemet driokstelėjo neeiliniu įvykiu – pajūrio zonos TAU konferencija „Kuo mums reikšmingas TAU: realijos ir perspektyvos“.


Vakar, spalio 1-ąją, Palangos švietimo pagalbos tarnyba visus garbaus amžiaus palangiškius ir Trečiojo amžiaus universiteto studentus senjorus pakvietė į mokslo metų pradžios šventę. Visa Palangos senosios gimnazijos aktų salė buvo beveik pilna senjorų, trokštančių ne tik pabendrauti, bet ir pradėti naujus mokslo metus bei pasigėrėti gražiu renginiu....


Duris atvėrė Palangos trečiojo amžiaus universitetas

"Palangos tilto" informacija, 2012 10 01 | Rubrika: Miestas

Vakar trims šimtams Palangos senjorų buvo džiaugsminga diena – iškilmingai atidarytas Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) ir paskelbta du metus truksiančių studijų pradžia.


„Tikrai nesitikėjome, kad susidomėjimą Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) veikla parodys tiek daug palangiškių. Kurdami jį planavome steigti du fakultetus, dabar jų yra keturi, o norą studijuoti pareiškė trys šimtai palangiškių“, – sakė Pagalbos švietimui tarnybos, kuruojančios TAU, direktorė Vilma Želvienė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius