Tylos šydu apraizgytas sveikatos apsaugos ministro vizitas

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-05-24
Peržiūrėta
1018
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuvos žinios nuotr.
Lietuvos žinios nuotr.

Gegužės 11 dieną Palangoje lankėsi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, tačiau vizitas praėjo labai tyliai. Net žiniasklaidai apie tai nebuvo pranešta. Dėl ko vėliau redakcijos darbuotojai sulaukė ir piktų skaitytojų reakcijų. „Jūs gal nusiteikę prieš sveikatos apsaugos ministrą, kad nieko nepaskelbėte?“ – klausė žmonės. Ir atsakymų, kodėl vizitas nebuvo viešintas, išgirdome įvairių.

Planuotas vizitas į pajūrio regioną
Viena palangiškė, užsukusi į redakciją, nuogąstavo, jog turinti tiek daug klausimų sveikatos apsaugos ministrui, o kita moteris paskambino pasiteirauti, ar mes turime ką nors prieš ministrą, atsakius, kad tikrai ne, sekė kitas klausimas, o kodėl mes nedalyvavome susitikime. Išgirdusi, jog žiniasklaida nebuvo pakviesta, moteris atsiprašė, nes buvo tikrai įsitikinusi, jog mes kvietimą buvome gavę.
Tad kaip čia taip nutiko, jog žiniasklaida nedalyvavo susitikime su ministru ir negalėjo perduoti palangiškiams žinių, kas buvo aptarta susitikimo metu. Informacijos teko „žvejoti“ tik iš antrų lūpų.
Pasiteiravus, ar vizitas galbūt buvo neplanuotas, sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė patikino, jog vizitas buvo tikrai planuotas.
„Šis ministro vizitas į Palangą buvo planuotas iš anksto. Tądien jis lankėsi pajūrio regione. Iš ryto dalyvavo Klaipėdoje vykusioje dalykinėje konferencijoje medicinos tema, po to susitiko su Klaipėdos miesto meru ir gydymo įstaigų vadovais. Popiet jo vizitas tęsėsi Palangoje. Kaip ir įprastai tokių išvykų metu, ministras susitiko su Palangos meru ir aptarė svarbius aktualius klausimus. Taip pat ministras A. Veryga bendravo su Palangos gydymo įstaigomis jiems aktualiais klausimais“, – pasakojo apie vizitą ministro patarėja.
Be to, kaip teigė L. Bušinskaitė-Šriubėnė, ministras šių vizitų metu domėjosi ir kaip Klaipėda bei Palanga yra pasirengusios įrengti pliažus, kur gyventojai galėtų lankytis su keturkojais draugais.
„Ministras praėjusiais metais savo įsakymu patvirtino tokią galimybę, pagal kurią kurortinių miestų vadovai gali nusimatyti konkrečias sąlygas ir vietas tokiems paplūdimiams“, – akcentavo ministro patarėja.

Nieko negalėjo papasakoti
Pašnekovė pabrėžė, jog apie jo vizitus yra skelbiama viešai ministro darbotvarkėje. Ir ji pripažino, jog tikriausiai dėl to, kad žinia apie ministro vizitą nebuvo paskleista plačiau, kaltas nesusipratimas.
„Kiek mums žinoma, paprastai merai ir savo darbotvarkėse anonsuoja, kai atvyksta ministrai ar kiti aukšti pareigūnai. Tikėtina, kad tai tiesiog žmogiška klaida ar nesusipratimas, ko nereikėtų sureikšminti. Ministras A. Veryga visada mielai bendrauja su žiniasklaida ir yra pasirengęs atsakyti į klausimus“, – šyptelėjo ministro patarėja.
Apie tai, kas buvo aptarta susitikimo metu, negalėjo papasakoti ir Palangos gydymo įstaigų vadovai. Palangos asmens sveikatos priežiūros centro vadovė Jūratė Mikutienė tikino, jog geriau kreiptis į Savivaldybę, ką ji norinti akcentuoti, tad atsisakė daugiau komentuoti, o Bendrosios praktikos gydytojo centro vadovė Sondra Kulikauskienė pripažino, jog oficialiame susitikime nedalyvavo, teko tik kartu su visais papietauti.

Apie susitikimą
Apie tai, kas buvo aptarta susitikimo metu, papasakojo Palangos miesto savivaldybės mero patarėja Jurgita Vanagė.
Anot jos, sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai Savivaldybėje buvo pristatyta Palangos miesto infrastruktūra, Palangos miesto sveikatos priežiūros sistema, kurorte teikiamos sveikatinimo paslaugos. Šiame susitikime dalyvavo mero pavaduotojas R. A. Mikalkėnas, Savivaldybės administracijos direktorė A. Kilijonienė bei Ekonominės plėtros skyriaus vedėja R. Urbonienė.
Po šio susitikimo ministras lankėsi Palangos sveikatos priežiūros įstaigose – Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente bei Asmens sveikatos priežiūros centre ir susitiko su šių įstaigų vadovais. Šių susitikimų metu ministrui pristatyti minėtoms įstaigoms aktualūs klausimai – kalbėta apie miesto ligoninėje teikiamas paslaugas bei asmens sveikatos priežiūros centro renovacijos galimybes ir lėšų skyrimą renovacijai.
 

Jūsų komentaras:

Elena 2018-05-27 17:21 (IP: 78.58.48.24)
Koks ministras, tokia ir nuotrauka

Palanga 2018-05-27 10:57 ([email protected] / IP: 66.102.9.45)
Tokia Misnistro nuotrauką įdėti labai didelė nepagarba Lietuvai ir visiškas žurnalistų neprofesionalumas

Taip pat skaitykite

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (ULAC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė įsitikinusi, kad būtent apsaugos priemonių nesilaikymas išprovokavo viruso protrūkius, židinius. LRT radijui specialistė sakė, kad nors oras ir leidžia atsipalaiduoti, to daryti nereiktėtų. Bent jau ne iki tiek, kaip praėjusį savaitgalį Palangoje – kai į...


Palangos medikams, įtemptai ir pasiaukojančiai dirbusiems visų mūsų labui karantino metu bei įnešusiems svarų indėlį suvaldant COVID-19 (koronaviruso infekcijos) plitimą, trečiadienį Klaipėdos universitete vykusio iškilmingo renginio metu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įteikė apdovanojimus “Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“.


Viešoji įstaiga „Palangos orkestras“ Kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko įsakymu pripažintas profesionaliojo scenos meno įstaiga.


Vakar vakare, apie 21 valandą, Palangos miesto savivaldybė, kaip ir kitos šalyje, gavo Sveikatos apsaugos ministro Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimą dėl asmenų izoliavimo savivaldybių administracijų numatytose patalpose. Šį sprendimą privaloma įgyvendinti nedelsiant, bet ar įmanoma padaryti tai, kam valstybė yra...


Artėjant Popiežiaus Pranciškaus vizitui į Lietuvą rugsėjo 22-23 dienomis, jaudulys virpina ir Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos tikinčiųjų širdis.


Gegužės 11 dieną Palangoje lankėsi sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, tačiau vizitas praėjo labai tyliai. Net žiniasklaidai apie tai nebuvo pranešta. Dėl ko vėliau redakcijos darbuotojai sulaukė ir piktų skaitytojų reakcijų. „Jūs gal nusiteikę prieš sveikatos apsaugos ministrą, kad nieko nepaskelbėte?“ – klausė žmonės. Ir atsakymų, kodėl vizitas...


Penktadienį, rugpjūčio 11 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto vadovais bei socialinės srities darbuotojais susitiko socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Kartu su ministru atvyko ministro patarėja Kristina Paulikė bei Valstybinės vaiko teisių apsaugos įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Teisinės pagalbos ir tarptautinio bendradarbiavimo...


Eismo pertvarka – lyg vizitas pas stomatologą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017 02 09 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Kuo arčiau vasara ir neišvengiamas poilsiautojų automobilių antplūdis, tuo skaudžiau raukosi miesto valdžia.


Už neteisėtą buvusio Valstybės tarnybos departamento (VTD) direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš pareigų iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybės naudai priteisti per 200 tūkst. litų.


Lietuvos piliečių sveikata rūpinasi Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija, kuri buvo įkurta dar 1918 m. balandžio mėn., kai Lietuva tapo nepriklausoma. 1926 metais Seimui priėmus Ligonių kasų įstatymą, apsidraudę asmenys galėjo naudotis visapusišku nemokamu gydymu, tačiau daugelis lietuvių pritars minčiai, jog nemokamos medicinos Lietuvoje niekuomet nebuvo. Kalbos apie ją nuo pat...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius