Už ką balsuoti: holivudinių filmukų kūrėjus, „zeką“ Židą, kregždutes ar šašlykų kepėją?

Linas JEGELEVIČIUS, 2015-02-26
Peržiūrėta
573
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Už ką balsuoti: holivudinių  filmukų kūrėjus, „zeką“ Židą,  kregždutes ar šašlykų kepėją?

Ši rinkimų kampanija – niekuo nebuvo ypatinga, veikiau tokia pati kaip ir visos kitos: vangiai pradėta, vėliau dosniai žerti politikų pažadai.
Regis, perskaičiau daugumos partijų Palangos skyrių programas. Liberalsąjūdiečių programa, pavyzdžiui, gerokai susitraukė nei jos pirmtakės kurorte, Liberalų ir centro sąjungos prieš ketverius metus.
A.Štaras, neprikibsi, bene vienintelis turi „parako“ pasigrumti su Š. Vaitkumi, bet jo iš liberalcentristų, su visais „mafijoznikais“ simučiukais priekyje sudėliotu sąrašu man pasitikėjimo Palangoje nekelia.
Už tokį Palangos liberalsąjūdį nebalsuočiau, nors, prisipažinsiu, balsą Klaipėdoje atiduosiu būtent už šią partiją ir jos atstovą į merus.
Socialdemokratai ne tik kad netausojo popieriaus, bet ir kūrė holivudinius filmukus apie Palangą, antrą Dubajų. Matyt, vis dar gyventojų nemėgstamo „Palangos butų ūkio“ direktoriaus Dano Palucko ar socdemų kandidatės į merus Elenos Kuznecovos sapnuose vyrauja arabiški, ne lietuviški, ar Palangos motyvai. Abu, mano žiniomis, toliau Turkijos į tą pusę nėra buvę.
O gal STT pensininkas, Aleksandras Jokūbauskas mėgstantis žemės sandorius Palangoje, jau apžavėjo kokį arabų šeichą ir šis Saudo Arabijos pinigais Palangoje steigs dar niekur nematytus „vasiukus“ (arabiškus)?
„Tvarkiečiai“, kurie pasiekė rinkimus purtomi STT dėl neskaidrių finansinių reikalų ir Valentino bei Andriaus Mazuronių, visai padorių žmonių, durų partijoje trenkimu, ciniškai šaiposi iš rinkėjų – skelbia gerbią kiekvieną žmogų. Gal jau ir P. Gražulis, nors Palangoje, po kovo 1-osios atkiš žandą gėjams ir kitamaniams?
Jau po kovo 1-osios „tvarkiečiai“ ar liberalsąjūdiečiai turėtų nusikabinėti savo rėksmingas iškabas Vytauto gatvėje. O gal po jos ir A. Stasiulaitienė vėl pradės kepti šašlykus savo namo kieme, postringaudama, kaip ir partijos pirmininkas, apie savo nepakeičiamumą?
R. Paksas gan minkštakiaušis turėtų būti, kad iki šiol nesiryžo nukirpti ereliu norinčios skristi, bet gyvenime kuosele šokuojančios skyriaus pirmininkės, praradusios du Tarybos narius 2011-2015 metais, sparnus.
Ar kas nors pasikeis dabar?
Kaip rinkėjui, balsuoti už Eimutį Židanavičių, Nepartinių palangiškių sąjūdžio (NPS) (mano nuomone, projektas vieneriems rinkimams), lyderį būtų baisu – ims ir vėl „pasodins“ Židą, jau ne už reketą kaip 1990-ųjų pradžioje, tai už „skylėtą“ buhalteriją miesto turguje?
Bet pačiam Eimiui, visai neseniai visiems dosniai atlapojusiam savo piniginę, būtų dar didesnis nokautas, jeigu nekvaili rinkėjai, net ir nusprendę balsuoti už NPS, nureitinguotų sąrašo lyderį į galą, o gerokai kilstelėtų, pavyzdžiui, Salomėją Slaboševiečienę, kurią matyti savo sąraše trokštų kiekvienas skyrius.
Kad nepasirodyčiau subjektyvus, gerbiu E. Židanavičių už sugebėjimą išlikti ir dėl autoritetų – kolonijos ar Palangos – nebijojimo. Dėl savo plačių pažiūrų ir patirties jis išliks ir Pravieniškių kolonijoje, karnavale Brazilijoje, o jeigu reikės – ir Tarybos opozicijoje.
Centristai susijungė rinkimams su visais, su kuo galėjo jungtis, bet ar kurorto centristai neišnyks kaip mamutai po šių rinkimų, sunku pasakyti. Bet sąrašo žmonės, tokie kaip A. Stankus, N. Stasiulis, D. Dekontaitė, D. Kepenis, A. Čekauskienė, palangiškiams kelia, sutikime visi, tik teigiamas nuomones.
„Darbiečiai“ šiuose rinkimuose nedaug dirbo, bet, mano nuomone, abu Krasauskai – rimti, patyrę politikai, galintys dirbti valdžioje.
Prisipažinsiu, iš konservatorių programos tikėjausi daugiau – neliko joje nei rožinės idėjos dėl vandens parko ar mažo Disneilendo oro uosto teritorijoje, bet, neabejoju, ką kurorto konservatoriai pasižadėjo, tą ir padarys.
Tik ar to pakaks, kad Palanga būtų modernus, vakarietiškas kurortas?
Nesu didelis konservatorių gerbėjas, bet palangiškiai, balsuojantys mero rinkimuose už Š. Vaitkų, jam labai padėtų, jeigu balsuotų ir už konservatorių sąrašą.
Jeigu visokie po vieną ar du mandatus nutvėrę skyriai susivienytų į koaliciją prieš Š. Vaitkų ir jo skyrių (toks scenarijus, „Palangos tiltas“ jau rašė, yra ruošiamas), Palanga ateinančius ketverius metus, įsitikinęs, būtų pasmerkta partiniams kivirčams, barniams ir regresui.
To Palangai – ir palangiškiams – tikrai nereikia.

Jūsų komentaras:

redaktoriau 2015-03-08 17:09 (, / IP: 5.20.162.97)
su Kowo 8 pasveikink TT Stasiulka ir jos bobas

, 2015-03-06 13:10 (. / IP: 5.20.162.97)
wel Linai cia stasiule ir ziba dulkini? pakaks jau

Taip pat skaitykite

Lietuva įžengė į 30-uosius nepriklausomybės metus, ir jaunoji karta tik iš tėvų ar senelių pasakojimų ar senų, juodai baltų video juostų, tegirdi, koks buvo kelias į laisvę. Kas TĄ baisiąją sausio naktį gynė Aukščiausią tarybą (dabar – Seimą), ko gero, iki šiol prisimena sodrų, išskirtinį joje mišias laikiusį ir, sovietų tankams džeržgiant netoliese...


„Išvažiavo ant gatavo“, – būtent dažniausias priekaištas girdimas išvykusiųjų gyventi į Vakarų šalis atžvilgiu. Ir jame yra dalis tiesos. Tai, kad gyvenimas vienas ir tautiečiai ieško galimybių geresniam gyvenimui, neturėtų būti smerktina. Juk prieš dešimtmetį balsavome už narystę Europos Sąjungoje, kurioje laisvo žmonių...


Joris Mykolas Kavolis – dar tik šešiolikmetis, tačiau požiūriu į pasaulį, vietines problemas, savo iškalba, drąsa ir iniciatyvumu galėtų pralenkti daugelį vyresnio amžiaus žmonių. Šis jaunas vaikinas yra iniciatyvos „Žinau, ką renku“ iniciatyvinės grupės narys, su kitais bendraminčiais organizavęs kandidatų į Seimą Kretingos-Palangos apygardoje...


Už ką gi, po galais, balsuoti Palangoje?  Regis, perskaičiau, daugumos partijų Palangos skyrių programas.  Liberalsąjūdiečių programa, pavyzdžiui, gerokai susitraukė nei jos pirmtakės kurorte, Liberalų ir centro sąjungos prieš keturis metus.  A.Štaras turi „parako“  pasigrumti su Š. Vaitkumi, bet jo iš...


Šeštadienio vakarą kultūrinėje erdvėje „Kablys: Jūra. Kultūra“, įsikūrusioje Vasaros parodų paviljone, netilo jaunimo klegesys, o susirinkusiųjų akis traukė įspūdingi rūbai bei spalvos: čia vyko pirmasis jaunimo alternatyvios mados festivalis „KILiMAS“, sukvietęs jaunuosius mados kūrėjus iš visos Lietuvos.


2014-ieji metai iš buvusiųjų išsiskiria ne tik rekordinius karščius į pajūrį atsivedusiu liepos mėnesiu. Yra ir kitų šviesių-dvasinių akcentų. Žinomas ir ne tik Palangoje gerbiamas gestų kalbos vertėjas, meno ir dekoratyvinės gėlininkystės-sodininkystės puoselėtojas, literatas Vytautas Jurgis Lukšas šios vasaros pradžioje padovanojo visaip vertingą...


Ši vasara daliai Palangos verslininkų keista: birželio vėsa staiga virto į alinančius karščius, o dėl įvykių Ukrainoje ir neretai antirusiškos retorikos Lietuvos žiniasklaidoje ženkliai sumažėjo rusų turistų. Juos pakeitę baltarusiai rusams negali prilygti išlaidumu ir restoranine kultūra. „Baltarusiai prisiperka „,Maximoje“   mėsos...


Prisipažinsiu, jog gyvendamas svetur niekuomet nepraleidžiu progos balsuoti. Štai, ir šiuos rinkimus pasitikau su vienintele mintimi, jog balsuoti būtina. Po 2003-ųjų metų stebuklingų Rolando Skrajūno dangaus viražų supratau, jog žmonių „balsavimas ant bajerio“ dažnai gali baigtis valstybei labai liūdnai.


Šeštadienį vyko Palangos miesto seniūnaičių rinkimai, kurie susiklostė ne visai taip, kaip buvo tikėtasi. Kunigiškių seniūnaitijoje balsavo devyni žmonės, kurie net neturėjo teisės balsuoti, todėl rinkimai laikomi neįvykę. „Kunigiškių seniūnaitijoje buvo du kandidatai – Vida Merkevičiūtė bei Stanislovas Norkus. Jei rinkimai būtų įskaityti, tuomet vyras būtų laimėjęs vieno balso persvara....


Palangoje rinkėjams balsuoti sąlygos sudarytos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 04 25 | Rubrika: Miestas

Artėja Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai, vyksiantys gegužės 17 d. Jei prireiks antrojo rinkimų turo, jis planuojams kartu su rinkimais į Europos Parlamentą birželio 7 d. Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimu sudaryta Palangos miesto savivaldybės rinkimų komisija, kurios pirmininkė Vida Butvydienė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius