Užimtumo tarnyba: ekonomikos sukrėtimai nesumažino darbo jėgos poreikio

Palangos tiltas, 2022-09-14
Peržiūrėta
1153
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Užimtumo tarnyba: ekonomikos sukrėtimai nesumažino darbo jėgos poreikio

Užimtumo tarnybos portale darbdaviai rugpjūtį pateikė 36 tūkst. darbo skelbimų. Tai – 30 proc. daugiau nei liepą. Beveik keturis kartus darbo pasiūlymų skaičius išaugo transporto ir saugojimo srityje, dukart padidėjo švietimo ir vandens tiekimo, nuotekų valymo bei atliekų surinkimo veiklomis užsiimančiose įmonėse, 1,6 karto – apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriuje.

„Šią vasarą fiksuojame kitokią ir neįprastą dinamiką darbo rinkoje. Du mėnesius bangavę darbo paklausos ir pasiūlos rodikliai liepą sulėtėjo, o praėjusį mėnesį – vėl nuosekliai augo. Įmonių veiklai įtaką daro geopolitinė situacija ir energetikos krizė šalyje. Visgi darbo jėgos paklausa šalyje toliau didėja. Reikia suprasti, kad darbdaviams, net ir įvertinus neapibrėžtą ekonominę situaciją, veiklai užtikrinti darbuotojų vis dar trūksta“, – aiškino Užimtumo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Gytis Darulis.

Paskutinį vasaros mėnesį daugiausiai darbo pasiūlymų pateikė transporto ir saugojimo – 5,5 tūkst. (19,9 proc.), prekybos – 4,4 tūkst. (15 proc.), apdirbamosios gamybos – 3,9 tūkst.  (14,3 proc.), administracinę ir aptarnavimo – 3,9 tūkst. (14,1 proc.), statybos – 2,4 tūkst. (8,8 proc.) veiklą vykdančios įmonės.

Aktyviau laisvas darbo vietas registravo didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonės – 1 tūkst. daugiau nei liepą, apdirbamoji gamyba – 0,7 tūkst., statyba – 0,1 tūkst. 

Mažiau darbo pasiūlymų – tik iš elektros, dujų, garo tiekimo, oro kondicionavimo, nekilnojamo turto operacijų bei finansinę ir draudimo veiklą vykdančių įmonių. 

Daugiausiai (42,3 proc.) laisvų darbo vietų skirti kvalifikuotiems darbininkams bei mašinų ir įrenginių operatoriams. Šioje grupėje paklausiausi išliko  sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai, parduotuvių pardavėjai, virėjai, apsaugos darbuotojai, statybininkai, lengvųjų automobilių ir furgonų vairuotojai, autobusų ir troleibusų vairuotojai, kepėjai ir konditeriai, variklinių transporto priemonių mechanikai ir taisytojai bei siuvėjai.

Specialistams ir įstaigų tarnautojams skirtos laisvos darbo vietos sudarė 15,7 proc. Reklamos ir rinkodaros specialistai (daugiausiai – pardavimo ir logistikos vadybininkai), pagrindinio ir vidurinio bei ikimokyklinio ugdymo mokytojai, sandėliavimo tarnybos tarnautojai, administravimo ir vykdomiesiems sekretoriai, apskaitos ir buhalterijos tarnautojai, jaunesnieji socialiniai darbuotojai, buhalteriai, paštininkai ir giminiškų profesijų tarnautojai, specialiųjų poreikių mokytojai turėjo geriausias įsidarbinimo galimybes.

Ketvirtadalis (25 proc.) darbo pasiūlymų – nekvalifikuoto darbo ieškantiems biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojams, krovikams, nekvalifikuotiems apdirbimo pramonės darbininkams, pakuotojams (rankomis), prekių krovėjams į lentynas, virtuvės pagalbininkams.

Mažiau laisvų darbo vietų buvo darbininkams izoliuotojams, elektromechanikams ir elektromonteriams, plytų mūrininkams, dirbinius iš tekstilės, odos ir pan. medžiagų gaminantiems amatininkams, grindų ir plytelių klojėjams.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Antrą mėnesį darbo rinkos barometras siunčia teigiamus signalus. Vasarį Europos valstybinių užimtumo tarnybų tinklo bei Užimtumo tyrimų instituto (IAB) darbo rinkoje pirmaujantis rodiklis vėl didėjo ir pasiekė 101,1.


Klientų intensyvesnis profiliavimas įgauna kitokią aptarnavimo kryptį. Tam turėjo įtakos nuo liepos 1 d.  priimtos Užimtumo įstatymo nuostatos, susijusios su darbo ieškančių asmenų statuso nustatymu pagal pasirengimą darbo rinkai. 


Užimtumo tarnybos portale darbdaviai rugpjūtį pateikė 36 tūkst. darbo skelbimų. 


Savarankiško užimtumo rėmimą nuo liepos 1 d. keičia į skaitmeninės, žaliosios ir žiedinės ekonomikos tikslus orientuota parama verslui kurti.


Miesto centre – ties Vytauto ir Jūratės gatvių sankirta – kyla modernus Jaunimo užimtumo ir savanorystės centras, kuriame kurorto jaunuoliai turės puikias sąlygas susiburti bei užsiimti patinkančia ir prasminga veikla. 


Sauliaus Skvernelio ir jo bendražygių kuriama partija – Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – pildo bendraminčių ratą. Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis kartu su devyniais tarybos nariais įsteigė šios naujos politinės jėgos frakciją savivaldybės taryboje.


Neilgai trukus Palangoje ims kilti Jaunimo užimtumo ir savanorystės centras – jau paskelbtas konkursas rangos darbams, pasiūlymus galima teikti iki rugpjūčio 27 d., o nugalėtoją tikimasi paskelbti rugsėjį.


Palangos paplūdimyje staiga mirė jėgos aitvaru sportavęs vyras

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2020 11 20 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apskrities VPK duomenimis, ketvirtadienio, lapkričio 19 d., popietę, apie 14 val. 53 min., paplūdimyje, jėgos aitvaru sportavęs vyras, pirminiais duomenimis pasijuto blogai ir susmuko. Netrukus medikai konstatavo 1970 m. gimusio vyro biologinę mirtį. Pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti, pranešė lrytas.lt


Vakar popietę Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje buvo atidarytas papildomas Jaunimo darbo centras (JDC), aptarnausiantis darbo ieškančius ir profesinę karjerą planuojančius jaunus asmenis iki 29 metų amžiaus bei darbdavius, siekiančius įdarbinti jaunimą. Į naujomis spalvomis suspindusią Palangos darbo biržos pirmojo aukšto erdvę, kur įsikūrė JDC...


Palangoje pasiekti jėgos dvikovės rekordai

„Palangos tilto“ informacija, 2009 12 12 | Rubrika: Miestas

Sekmadienį Palangos sporto centre vyko tradicinis Lietuvos jėgos dvikovės čempionatas Palangos taurei laimėti. Tai jau 16-osios Lietuvos jėgos dvikovės taurės pirmenybės, kuriose trečiąją vietą iškovojo ir puikių rezultatų pademonstravo palangiškiai. Varžybose dalyvavo 107 sportininkai iš 19 Lietuvos miestų ir rajonų, pagerinusių net kelis šalies rekordus bei savo veržlumu įkvėpusių visus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius