Vaikų piešiniuose įamžinti balandžiai tapo draugystės simboliu

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-09-29
Peržiūrėta
1801
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vaikų piešiniuose įamžinti balandžiai tapo draugystės simboliu

Švenčiant Baltų vienybės dieną buvo pristatyta tarptautinė vaikų piešinių paroda „Skriskit, balti balandžiai“. Pirmą kartą savo darbus šiam konkursui-parodai pateikė ne tik vietiniai vaikai, bet ir kaimyninės šalies jaunieji dailininkai. Kaip pasakojo viena iš konkurso organizatorių dailės mokytoja Ramunė Grikštaitė, piešiniai siunčiami iki šiol. Jie neliks nepastebėti.

Paroda domėjosi ne tik lietuviai
Kaip pasakojo šio konkurso kuratorius, Palangos balandininkų klubo pirmininkas Reinoldas Liaudanskas, toks konkursas organizuojamas jau trečius metus, tačiau tik šiemet jis išaugo į tarptautinį lygį. Konkurso simboliu pasirinktas baltas balandis, simbolizuojantis dviejų giminingų etninių grupių – lietuvių ir latvių – vienybę bei draugystę. „Vaikai iš Lietuvos ir Latvijos šį dviejų Baltijos sesių draugystės simbolį pamėgino įkūnyti savo piešiniuose“, – taip pristatoma paroda. O pasižvalgius į piešinius, nekilo abejonių, jog vaikai pamėgino ir jiems puikiai pavyko.
R. Liaudanskas džiaugėsi, jog vaikų piešinių parodą pavyko pristatyti Palangos miestų-partnerių atstovams, o ir daug žmonių apsilankė šventės dieną ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio valstybių.
Taigi, pirmosios vietos nugalėtoja paskelbta 14-metė Dana Biktaševa iš Ventspilio, pavaizdavusi mamos balandės laukiančius jos mažylius, antroji vieta atiteko V. Jurgučio pagrindinės mokyklos mokinei 13-metei Ugnei Kubiliūtei, kurios mokytoja – R. Grikštaitė, o trečiąją vietą laimėjo Vydmantų gimnazijos mokinė 17-metė Šarūnė Sriebaliūtė, kuriai darbą paruošti padėjo taip pat mokytoja R. Grikštaitė.

Išaugo į tarptautinę
„Trečius metus organizuojama paroda tapo tarptautine, o pradžioje dalyvavo tik mūsų miesto vaikai, vėliau prisijungė ir klaipėdiečiai iš vienos mokyklos. Pirmi metai organizaciniu požiūriu buvo paprasti, tačiau paroda vis augo. Antrajai parodai pasikvietėme prisijungti jau ir vydmantiškius bei Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijos mokinius, taip pat ir klaipėdiečius. Šiemet jau sumanėme parodą padaryti tarptautine, tačiau neplanavome, jog ji bus rugsėjį, vos prasidėjus mokslo metams, planavome, jog parodą pristatysime lapkritį. Rugsėjį dar sunku vaikus paskatinti, o per vasarą ne visi imasi tokios veiklos“, – apie parodos-konkurso eigą pasakojo dailės mokytoja R. Grikštaitė.
Pašnekovė atskleidė, jog paroda jau įvyko, bet vis dar siunčiami vaikų piešiniai, tad kyla minčių parodą surengti ir lapkritį, o jeigu nepavyks, tuomet vis tiek piešiniai bus demonstruojami, bet jau kitąmet. Tikėtina, jog paroda kitais metais bus dar didesnė – prisijungs dar daugiau mokyklų.

Kuo daugiau pažinti gamtą
Pasiteiravus, kaip ruošiasi vaikai šiam konkursui, ar jiems patinka atkurti nuo seno taikos paukščiais vadinamus balandžius, mokytoja Ramunė papasakojo, jog vaikai labai mielai imasi tokio darbo. „Šiais metais pastebėjau didžiulį norą piešti. Vaikai netgi sakė, kad net gali nedalyvauti konkurse, svarbu, kad būtų parodoje. Žinoma, paukščius piešti nėra labai lengva, tačiau stengiuosi, kad vaikams pavyktų, tad skatinu stebėti balandžius, nueiti į balandžių parodas, pamatyti, jog jų būna įvairių – ne tik laukinių, bet ir įvairiausių rūšių. Net galvojame organizuoti pamoką su atneštu narvelyje balandžiu“, – apie planus pasakojo R. Grikštaitė.
Dailės mokytoja neabejoja, jog būtina skatinti vaikus kuo daugiau domėtis gyvūnija, juolab dabar, kai daug vaikų nebenuvažiuoja į kaimus.
Ji džiaugėsi sutikusi energingą Palangos balandininkų klubo pirmininką R. Liaudanską, kuris dažnai suburia balandžių mylėtojus draugėn.
„Latviams balandis taip pat svarbus simbolis, tad gražu, jog jis tapo tarsi taikos tarp kaimynų simboliu“, – pavykusia paroda džiaugėsi dailės mokytoja R. Grikštaitė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga jau rytoj, šeštadienį, kviečia prasmingai ir įdomiai praleisti laiką, užmegzti naujų pažinčių, o kartu ir ištiesti pagalbos ranką Ukrainos karo pabėgėliams, apsistojusiems Palangoje – kurorte vyks paramos renginys „Lietuvos ir Ukrainos draugystės diena“. Ji prasidės vidurdienį ir tęsis iki vėlyvo vakaro.


Balandžio 9 d., šeštadienį, Palanga kviečia į ypatingą renginį – Ukrainos ir Lietuvos draugystės dieną, skirtą paremti ir palaikyti Ukrainos karo pabėgėlius, apsistojusius kurorte.


Praėjusį savaitgalį Kėdainiuose įvyko dviejų dienų Lietuvos kyokushin karate  vaikų čempionatas, kuriame dalyvavo virš 450 sportininkų iš 33 Lietuvos karate klubų.


Gegužės 10 d. Palanga ir Simrishamnas (Švedija) mini miestų draugystės trisdešimtmetį. Ta proga surengtame nuotoliniame susitikime, kuriame dalyvavo abejų miestų atstovai, kalbėta apie šios miestų draugystės svarbą.


Ketvirtadienį, kovo 4 d., Palanga ir Bergeno miestas Riugene (Vokietija) paminėjo 10 metų draugystės sukaktį. Ta proga abiejų miestų vadovai bei Savivaldybės atstovai surengė virtualų susitikimą, kurio metu prisiminė miestų draugystės istoriją bei kalbėjo apie tolesnio bendradarbiavimo galimybes.


Kaip įamžinti kurorte valstybės atkūrimo šimtmetį, pagerbti Nepriklausomybės Akto signatarus, – ieškoma atsakymų tokiems klausimams. Juk kitąmet Lietuva minės jubiliejinę sukaktį, Palanga taip pat nori šią progą įamžinti iškilmingai. Pasiūlymų esama – sutvarkyti skverą, esantį tarp centrinio pašto ir katalikų bažnyčios bei pastatyti balto...


Švenčiant Baltų vienybės dieną buvo pristatyta tarptautinė vaikų piešinių paroda „Skriskit, balti balandžiai“. Pirmą kartą savo darbus šiam konkursui-parodai pateikė ne tik vietiniai vaikai, bet ir kaimyninės šalies jaunieji dailininkai. Kaip pasakojo viena iš konkurso organizatorių dailės mokytoja Ramunė Grikštaitė, piešiniai...


Praėjo jau beveik metai, kai Anapilin iškeliavo populiarus estrados dainininkas Stasys Povilaitis. Per visą šį laikotarpį būta daug įvairių diskusijų, kaip įamžinti taip Palangą mylėjusio ir šioje žemėje amžinybei atgulusio dainininko atminimą. Palangos miesto savivaldybės administracija prieš keletą savaičių paskelbė dainininko atminimo įamžinimo Palangoje idėjos...


Šiais metais per Angelų sargų dieną už pasiaukojamą darbą bei puikią tarnybą buvo pagerbtas būrelis Palangos policijos pareigūnų. Palangos Viešosios policijos skyriaus kelių policijos grupės vyresnysis specialistas Ričardas Vinciūnas už glaudų bendradarbiavimą su švietimo darbuotojais rūpinantis vaikų užimtumu bei saugumu, už organizuojamus renginius moksleiviams...


Praėjusį sekmadienį Palangos moksleivių klubo salėje klegėjo neeiliniai svečiai – burkuojantys balandžiai, kuriuos jau VII-ajai Klaipėdos aukštaskraidžių balandžių parodai pristatė ištikimi jų augintojai. Parodoje buvo eksponuojami ir vertinami 112 balandžių, kuriuos atvežė balandžių augintojai iš Kauno, Vilniaus, Kretingos, Telšių, Plungės ir Klaipėdos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius