Valdžiai gyventojų vargai nerūpi

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-05-20
Peržiūrėta
850
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusiais metais „Palangos tiltas“ buvo paviešinęs informaciją apie Bangų g. šeštuoju numeriu pažymėto daugiabučio gyventojų vargus. Miestelėnai skundėsi dėl greta esančio namo, Bangų g. 4, tvoros, trukdančios įvažiuoti į kiemą. Pagarsintas atvejis, kai daugiabutyje kilus gaisrui, ugniagesių automobiliai negalėjo patekti į gaisravietę.

 

Kreipėsi į STT

Nuo praėjusio rugsėjo prabėgo nemažai laiko, tačiau problemos sprendimas nepajudėjo iš mirties taško. Palangiškiai, nesulaukę iš valdžios institucijų pagalbos, kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) ir dėl savavališkai užtvertos tvoros, ir  dėl žaliosios vejos. „Kitos išeities nematėme, nes pavargome mindyti valdininkų kabinetų slenksčius “, - nuoskaudą liejo palangiškiai.

 

Galimai kvepia korupcija

Daugiabučio gyventojai sakė įtarią, kad valdžios abejingumas ir nenoras spręsti problemą kvepia korupcija. Žmonių teigimu, jiems pavyko gauti dokumentus, bylojančius apie kelio servituto nustatymą, kuris  patvirtintas Apskrities viršininko įsakymu dar 2001 metais. Devyniasdešimt devyneriems metams šiuo keliu gali naudotis Bangų g. 6 namo gyventojai. Pasak jų, savavališkai užtverta tvora turi būti nugriauta.

 

Jaučiasi įkalinti

Palangiškių teigimu, Bangų g. 4 namo šeimininkai savavališkai užsitvėrė tvorą ir naudojasi jų kiemui priklausančiu plotu. „Esame įkalinti, nes užtvertas praėjimas į Žvejų gatvę. Nors buvo kreiptasi tiek į miesto valdžią, tiek į Palangos žemėtvarkos skyrių, rašyta Statybų priežiūros inspekcijai bei Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje tarnybai, į mūsų raštus negauta atsakymo. Tiesa, Vyriausybės atstovė K.Vintilaitė sugebėjo atsakyti, tačiau jos atsakymą veikiausiai galima įvardyti atsirašinėjimu“, - guodėsi Bangų gatvės daugiabučio gyventojai.

 

Žalioji veja atiduota

Be to, prašyta atkreipti dėmesį ir į prie daugiabučio kiemo esantį žaliosios vejos ruožą, besiribojantį su privačiais namais. Norėta, kad šis valstybinis žemės plotelis būtų priskirtas namui, kuriame būtų galima įrengti vaikų žaidimo aikštelę. Tačiau, gyventojų pasakojimu, jie buvę priblokšti žinios, jog minėta veja priskirta individualaus namo statytojui, kurio žemės sklypas apskritai nesiriboja su žaliąja juosta.

 

Sudėtinga įvažiuoti

Privačių valdų Bangų g. 6A ir 6B savininkai taip pat prašo išsiaiškinti situaciją dėl įvažiavimo į nuosavas valdas. Anot jų, laikinas įvažiavimas iš Vytauto gatvės, kuriuo šiuo metu naudojasi, eina per pėsčiųjų taką. Tai esą nesaugu, nes sukelti avariją nesudėtinga, kadangi matomumas lygus nuliui. Nors prašyta spęsti problemą Palangos žemėtvarkos skyriaus, deja, atsako nesulaukta. Situacija paradoksali, kad likusi žalioji juosta priskirta gretimo namo savininkui be jų sutikimo. Šią juostą norėta išsipirkti ar nuomoti, tačiau klausimas net nesvarstytas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Mokesčių nepriemoką, kuriai buvo taikoma mokestinė pagalba ir tik nuo lapkričio 1 d. pradėti skaičiuoti delspinigiai, turi per 70 Palangos m. savivaldybės įmonių (per 210 tūkst. eurų), taip pat apie 100 savarankiškai dirbančių (per 60 tūkst. eurų) ir apie 600 jokios veiklos nevykdančių (per 90 tūkst. eurų) savivaldybės gyventojų. Pastarųjų didžiausia dalis turi nepriemoką iki 20 eurų.


Du didieji miestai – Vilnius ir Kaunas – vis dar išlieka pagrindiniais vidinės migracijos centrais šalyje ir traukia norinčiuosius ištrūkti iš provincijos, vis dėlto pasitaiko ir išimčių, praneša Statistikos departamentas. Pavyzdžiui, Palanga. Pernai didžiausią šalies kurortą pasirinko 818 gyventojų, o jį paliko 472. Miestas augo ir...


Kaip informavo „Palangos tiltą“ Klaipėdos apskrities policijos komisariato Komunikacijos vadovė Andromeda Grauslienė, Palangos postuose šeštadienį buvo patikrinti 1243 automobiliai, surašyti 3 protokolai pagal ANK 45 str.dėl judėjimo taisyklių tarp savivaldybių pažeidimo ir 37 protokolai už Kelių eismo taisyklių pažeidimus (KET). Sekmadienį, kovo 28 d....


Karantino suvaržymai – būtini suvaldant koronaviruso pandemijos mastus, tačiau socialinių ryšių suvaržymai, žmonių tarpusavio ryšių apribojimai daugeliui žmonių yra nelengvai pakeliami psichologiškai. Psichologai vieningai sutaria: tarp karantino pažeidžiamiausių grupių – jaunimas, moksleiviai. Kaip jiems įveikti karantino suvažymus su mažiausia žala sau?


Tačiau surašinėtojai į gyventojų namus nebeateis. Tradicinis gyventojų ir būstų surašymas, kai gyventojai surašomi juos lankant namuose, tampa istorija. Naujas būdas leis greičiau įvertinti gyventojų skaičių ir sutaupyti valstybės lėšų. Lietuvos statistikos departamentas kas dešimtmetį vykdomą gyventojų ir būstų surašymą atliks naudodamas jau sukauptus...


Rugsėjo 24 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės Palangos užkardoje vyko gaisro gesinimo pratybos. Pasienio pareigūnai mokėsi pagal rinktinės vado patvirtintą darbuotojų veiksmų kilus gaisrui planą. Pagal scenarijų: užkardos pastato II-o aukšto poilsio kambaryje kilo gaisras, buvo stipriai uždūmintos tarnybinės patalpos. Pastate liko 33 darbuotojai...


„Mes pavargome būti namo-vaiduoklio, kuris niekam nepriklauso ir kuriuo niekas nesirūpina gyventojais. O dar pasiekė gandai, kad šalia rengiami sklypų detalieji planai. Ir nors tikslių žinių neturime, būgštaujame, kad galime likti ir be privažiavimo prie keturių laiptinių“, – sako Kretingos gatvės 57 numeriu pažymėto daugiabučio gyventojai.


UAB „Palangos butų ūkis“, kaip numato Gyvenamųjų namų bendrijos įstatymas, Medvalakio g. 13-ojo namo gyventojus pakvietė išsakyti susirinkime savo nuomonę dėl suplanuotų namo stogo tvarkymo darbų. Vėliau, kaip numato įstatymas, buvo surengta apklausa, tačiau daugiabučio gyventojai vėlgi buvo vangūs. Nei susirinkime, nei apklausoje nepasisakius daugumai gyventojų dėl...


Bangų gatvės gyventojai laukia sprendimo

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 07 21 | Rubrika: Miestas

Bangų gatvės šeštuoju numeriu pažymėto daugiabučio gyventojų vargai dėl aptvertos tvoros, trukdančios įvažiuoti į kiemą, tęsiasi. Praėjusį pirmadienį gyventojai savame kieme susitiko su miesto valdžios atstovais, tikėdamiesi, jog jie pagaliau ryšis imtis atitinkamų priemonių ir išspręs užsitęsusią problemą.


Valdžiai gyventojų vargai nerūpi

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusiais metais „Palangos tiltas“ buvo paviešinęs informaciją apie Bangų g. šeštuoju numeriu pažymėto daugiabučio gyventojų vargus. Miestelėnai skundėsi dėl greta esančio namo, Bangų g. 4, tvoros, trukdančios įvažiuoti į kiemą. Pagarsintas atvejis, kai daugiabutyje kilus gaisrui, ugniagesių automobiliai negalėjo patekti į gaisravietę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius