Valdžiai gyventojų vargai nerūpi

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-05-20

Praėjusiais metais „Palangos tiltas“ buvo paviešinęs informaciją apie Bangų g. šeštuoju numeriu pažymėto daugiabučio gyventojų vargus. Miestelėnai skundėsi dėl greta esančio namo, Bangų g. 4, tvoros, trukdančios įvažiuoti į kiemą. Pagarsintas atvejis, kai daugiabutyje kilus gaisrui, ugniagesių automobiliai negalėjo patekti į gaisravietę.

 

Kreipėsi į STT

Nuo praėjusio rugsėjo prabėgo nemažai laiko, tačiau problemos sprendimas nepajudėjo iš mirties taško. Palangiškiai, nesulaukę iš valdžios institucijų pagalbos, kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) ir dėl savavališkai užtvertos tvoros, ir  dėl žaliosios vejos. „Kitos išeities nematėme, nes pavargome mindyti valdininkų kabinetų slenksčius “, - nuoskaudą liejo palangiškiai.

 

Galimai kvepia korupcija

Daugiabučio gyventojai sakė įtarią, kad valdžios abejingumas ir nenoras spręsti problemą kvepia korupcija. Žmonių teigimu, jiems pavyko gauti dokumentus, bylojančius apie kelio servituto nustatymą, kuris  patvirtintas Apskrities viršininko įsakymu dar 2001 metais. Devyniasdešimt devyneriems metams šiuo keliu gali naudotis Bangų g. 6 namo gyventojai. Pasak jų, savavališkai užtverta tvora turi būti nugriauta.

 

Jaučiasi įkalinti

Palangiškių teigimu, Bangų g. 4 namo šeimininkai savavališkai užsitvėrė tvorą ir naudojasi jų kiemui priklausančiu plotu. „Esame įkalinti, nes užtvertas praėjimas į Žvejų gatvę. Nors buvo kreiptasi tiek į miesto valdžią, tiek į Palangos žemėtvarkos skyrių, rašyta Statybų priežiūros inspekcijai bei Vyriausybės atstovės Klaipėdos apskrityje tarnybai, į mūsų raštus negauta atsakymo. Tiesa, Vyriausybės atstovė K.Vintilaitė sugebėjo atsakyti, tačiau jos atsakymą veikiausiai galima įvardyti atsirašinėjimu“, - guodėsi Bangų gatvės daugiabučio gyventojai.

 

Žalioji veja atiduota

Be to, prašyta atkreipti dėmesį ir į prie daugiabučio kiemo esantį žaliosios vejos ruožą, besiribojantį su privačiais namais. Norėta, kad šis valstybinis žemės plotelis būtų priskirtas namui, kuriame būtų galima įrengti vaikų žaidimo aikštelę. Tačiau, gyventojų pasakojimu, jie buvę priblokšti žinios, jog minėta veja priskirta individualaus namo statytojui, kurio žemės sklypas apskritai nesiriboja su žaliąja juosta.

 

Sudėtinga įvažiuoti

Privačių valdų Bangų g. 6A ir 6B savininkai taip pat prašo išsiaiškinti situaciją dėl įvažiavimo į nuosavas valdas. Anot jų, laikinas įvažiavimas iš Vytauto gatvės, kuriuo šiuo metu naudojasi, eina per pėsčiųjų taką. Tai esą nesaugu, nes sukelti avariją nesudėtinga, kadangi matomumas lygus nuliui. Nors prašyta spęsti problemą Palangos žemėtvarkos skyriaus, deja, atsako nesulaukta. Situacija paradoksali, kad likusi žalioji juosta priskirta gretimo namo savininkui be jų sutikimo. Šią juostą norėta išsipirkti ar nuomoti, tačiau klausimas net nesvarstytas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje auga gyventojų skaičius  1

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 05 | Rubrika: Verslas pinigai

Gyventojų registro duomenimis, Palangoje šiuo metu gyvena (yra deklaravę savo gyvenamąją vietą) viso 17 543 žmonės: 9 649 moterys ir 7894 vyrai. Beje, Palanga yra viena iš nedaugelio savivaldybių, kur gyventojų skaičius per metus, nors ir nežymiai, bet išaugo.


Paskutinę kalendorinio pavasario dieną įvyko 28-asis Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdis, kuriame buvo sprendžiami 27 klausimai. Posėdis be kelių kiek daugiau diskusijų sukėlusių klausimų praėjo sklandžiai. Tiesa, daugiau aistrų sukėlė sprendimo projektas, kuriame buvo numatyta suteikti galimybę automobilius statyti tiems gyventojams, kurie gyvena mokamose teritorijose. Vėl...


Rugsėjo 24 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės Palangos užkardoje vyko gaisro gesinimo pratybos. Pasienio pareigūnai mokėsi pagal rinktinės vado patvirtintą darbuotojų veiksmų kilus gaisrui planą. Pagal scenarijų: užkardos pastato II-o aukšto poilsio kambaryje kilo gaisras, buvo stipriai uždūmintos tarnybinės patalpos. Pastate liko 33 darbuotojai...


Ne tik Medvalakio g. 21 daugiabučio gyventojai, bet ir dar keli šimtai palangiškių turi progą švęsti. Vakar, praėjus beveik lygiai metams nuo dienos, kai bendrovė „Palangos butų ūkis“ apskundė teismui šio namo gyventojų valią pakeisti blogai savo pareigas vykdžiusį administratorių ir pasirinkti juo UAB „Palangos komunalinis ūkis“...


Į gyventojų namus „Sodros“ darbuotojai nevaikšto  1

Martynas Žilionis Komunikacijos ir tarptautinių ryšių skyriaus Vyr. specialistas, 2013 02 18 | Rubrika: Miestas

Kaip jau esame skelbę, nuo metų pradžios įsigaliojo nauja pensijų skaičiavimo tvarka, labiausiai aktuali tiems gyventojams, kuriems pensija skiriama pirmą kartą. Viską apie šiuos pakeitimus galima sužinoti paskambinus į „Sodros“ informacijos centrą numeriu 1883.


„Mes pavargome būti namo-vaiduoklio, kuris niekam nepriklauso ir kuriuo niekas nesirūpina gyventojais. O dar pasiekė gandai, kad šalia rengiami sklypų detalieji planai. Ir nors tikslių žinių neturime, būgštaujame, kad galime likti ir be privažiavimo prie keturių laiptinių“, – sako Kretingos gatvės 57 numeriu pažymėto daugiabučio gyventojai.


UAB „Palangos butų ūkis“, kaip numato Gyvenamųjų namų bendrijos įstatymas, Medvalakio g. 13-ojo namo gyventojus pakvietė išsakyti susirinkime savo nuomonę dėl suplanuotų namo stogo tvarkymo darbų. Vėliau, kaip numato įstatymas, buvo surengta apklausa, tačiau daugiabučio gyventojai vėlgi buvo vangūs. Nei susirinkime, nei apklausoje nepasisakius daugumai gyventojų dėl...


Bangų gatvės gyventojai laukia sprendimo

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 07 21 | Rubrika: Miestas

Bangų gatvės šeštuoju numeriu pažymėto daugiabučio gyventojų vargai dėl aptvertos tvoros, trukdančios įvažiuoti į kiemą, tęsiasi. Praėjusį pirmadienį gyventojai savame kieme susitiko su miesto valdžios atstovais, tikėdamiesi, jog jie pagaliau ryšis imtis atitinkamų priemonių ir išspręs užsitęsusią problemą.


Valdžiai gyventojų vargai nerūpi

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusiais metais „Palangos tiltas“ buvo paviešinęs informaciją apie Bangų g. šeštuoju numeriu pažymėto daugiabučio gyventojų vargus. Miestelėnai skundėsi dėl greta esančio namo, Bangų g. 4, tvoros, trukdančios įvažiuoti į kiemą. Pagarsintas atvejis, kai daugiabutyje kilus gaisrui, ugniagesių automobiliai negalėjo patekti į gaisravietę.


Prasideda gyventojų apklausa

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 28 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas savo kabinete iniciatyvinei grupei, organizuojančiai gyventojų apklausą dėl sutarties su UAB „Litesko“ nutraukimo, įteikė antspauduotus ir pasirašytus apklausos lapus. Kad gauta 150 apklausos lapų, pasirašė iniciatyvinės grupės koordinatorius, miesto Tarybos narys Šarūnas Vaitkus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas