Bangų gatvės gyventojai laukia sprendimo

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-07-20
Peržiūrėta
1086
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Bangų gatvės šeštuoju numeriu pažymėto daugiabučio gyventojų vargai dėl aptvertos tvoros, trukdančios įvažiuoti į kiemą, tęsiasi. Praėjusį pirmadienį gyventojai savame kieme susitiko su miesto valdžios atstovais, tikėdamiesi, jog jie pagaliau ryšis imtis atitinkamų priemonių ir išspręs užsitęsusią problemą.

 

Kreipsis ir į prokuratūrą

Palangiškiai, kantriai siekę būti išklausyti valdžios institucijų ir netekę kantrybės to pasiekti, ėmėsi kitokių veiksmų. Dėl savavališkai užtvertos Bangų g. 4 namo tvoros ir žalosios vejos net kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą, o ir prokuratūrai dokumentai jau ruošiami. Siekdami nebūti ribojami tvoros, kuri trukdo praeiti, o ir įvažiuoti didesnėms transporto priemonėms – itin sudėtinga, gyventojai visom išgalėm kovoja dėl savo teisių. Pagarsintas atvejis, kuomet daugiabutyje kilus gaisrui, ugniagesių automobiliai negalėjo patekti į gaisravietę. Aktyvūs gyventojai jau nuėjo ilgą ir varginantį kelią ieškodami teisybės, tad neketina nustoti. Drąsiai teigdami, jog jau nebetylės, jie atvykusiems valdžios atstovams išdėstė savo norus: „Norim gyventi normaliai, žaliojoj vejoj pasidaryti vaikų aikštelę“. Prieš akis išskleidė ir šūsnį dokumentų, vienas iš jų – bylojantis apie kelio servituto nustatymą, kuris patvirtintas apskrities viršininko įsakymu dar 2001 metais. Devyniasdešimt devyneriems metams šiuo keliu gali naudotis Bangų g. 6 namo gyventojai. Gyventojų teigimu, užtverta tvora privalo būti nugriauta. Pasak palangiškių, Bangų g. 4 namas ne tik savavališkai pastatė tvorą, bet ir naudojasi jiems priklausančiu plotu. Atvykę į susitikimą valdžios atstovai pažadėjo išsiaiškinti, kokios žemės ribos ir ar teisėtai ši tvora užtverta.

 

Nėra įvažiavimo

Privačių valdų Bangų g. 6A ir 6B savininkai taip pat prašė atsižvelgti ir į jų sudėtingą situaciją. „Mes priklausom Bangų gatvei, tačiau į ją įvažiuoti negalim. Kaip mums patekti į savas valdas, gal praskrist“, - teigė palangiškiai, turintys įvažiavimui naudotis pėsčiųjų taku, einančiu iš Vytauto gatvės.

 

Atiduotas žaliasis plotas

Atvykusiems Statybų priežiūros inspekcijos, Žemėtvarkos skyriaus atstovams gyventojai išsakė nuoskaudas ir dėl žalosios vejos ruožo, besiribojančio su privačiais namais. Siekdami, jog šis valstybinis žemės plotelis būtų priskirtas namui, gyventojai sulaukė žinios, kad jis priklauso individualaus namo statytojui, kurio žemės sklypas apskritai nesiriboja su žaliąja juosta. „Kuo motyvuodami atidavėt žemės sklypą?“ – klausė pasipiktinę gyventojai, troškę, jog šioje vietoje būtų įrengta vaikų aikštelė. Palangiškiai nusistebėjo ir tuo, jog neatsiklausta jų sutikimo, kuomet, pasak jų, tokiu atveju reikalaujama surinkti visų gyventojų sutikimus. Atstovai, negalėję atsakyti į visus išsakytus skundus, pažadėjo išvadą pateikti liepos pabaigoje.

 

Užtvers kiemą

Išsekinti palangiškiai pažadėjo, jog jei nebus imtasi reikiamų priemonių, jie užtvers savo kiemą, kuriuo dabar važinėja net keturių namų gyventojai. „Tai mums priklausantis kiemas, o juo važinėja visi, kartais ir patiems vietos nelieka“, - priekaištus išsakė palangiškiai, tikėdamiesi sulaukti greito sprendimo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje visus metus intensyviai vyko miesto gatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų remonto bei rekonstrukcijos darbai. Dalis šiais metais vykdytų darbų jau baigti, kai kurie jų bus baigti kitąmet, tad jau dabar arba netolimoje ateityje vairuotojai bei pėstieji eismo dalyviai galės džiaugtis pagražėjusia aplinka ir padidėjusiu eismo dalyvių saugumu.


„Mes pavargome būti namo-vaiduoklio, kuris niekam nepriklauso ir kuriuo niekas nesirūpina gyventojais. O dar pasiekė gandai, kad šalia rengiami sklypų detalieji planai. Ir nors tikslių žinių neturime, būgštaujame, kad galime likti ir be privažiavimo prie keturių laiptinių“, – sako Kretingos gatvės 57 numeriu pažymėto daugiabučio gyventojai.


Ketvirtadienį į valdžion išrinktuosius kurorto politikus trijų Palangos daugiabučių gyventojų vardu kreipęsis Pranas Gelžinis prašė jų pagalbos. Aštuoniolika metų kaimynai negali sutarti dėl įvažiavimų į Ganyklų g. 29, 35, 37, 41 namų kiemus bei aikštelę, o bandymai spręsti ginčą administraciniu būdu – parengus kvartaliuko koncepciją – gyventojų...


Palangoje tvarkomos miesto gatvės ir daugiabučių kiemai  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 22 | Rubrika: Miestas

Palangoje miesto tvarkymo darbai nesustoja – darbininkai intensyviai triūsia Žvejų g. atkarpoje nuo Ganyklų g. iki Vytauto g. Dar šią vasarą rekonstruojamoje dalyje bus pakeisti gatvės ir šaligatvių pagrindai, jų dangų konstrukcijos, įrengti lietaus nuotekų surinkimo šuliniai, gatvės apšvietimo tinklai. „Kad gyventojai patirtų kuo mažiau...


Palangos miesto savivaldybė kreipėsi į Lietuvos kelių direkciją prie susisiekimo ministerijos su prašymu skirti 600 tūkst. Lt. Šventosios miestelio Kalgraužių gatvės rekonstrukcijai. „Oficialaus raštiško patvirtinimo dėl finansavimo dar negavome, tačiau neoficialiai – pinigai bus skirti. Raštiško patvirtinimo turėtumėme sulaukti šį...


UAB „Palangos butų ūkis“, kaip numato Gyvenamųjų namų bendrijos įstatymas, Medvalakio g. 13-ojo namo gyventojus pakvietė išsakyti susirinkime savo nuomonę dėl suplanuotų namo stogo tvarkymo darbų. Vėliau, kaip numato įstatymas, buvo surengta apklausa, tačiau daugiabučio gyventojai vėlgi buvo vangūs. Nei susirinkime, nei apklausoje nepasisakius daugumai gyventojų dėl...


Palangos miesto tarybos sprendimas rengti  žemės sklypo Jūratės g.24 ir žemės sklypų prie  daugiabučių namų Jūratės g.26 ir 28 detalųjį planą, kuriuo numatoma keisti Palangos miesto centrinės dalies detaliojo plano sprendinius ir planuojamojoje teritorijoje, esant galimybei prie sklypo Jūratės g.24 prijungti du arus laisvos valstybinės žemės, suneramino gyventojus. Kaip „Palangos...


Bangų gatvės gyventojai laukia sprendimo

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 07 20 | Rubrika: Miestas

Bangų gatvės šeštuoju numeriu pažymėto daugiabučio gyventojų vargai dėl aptvertos tvoros, trukdančios įvažiuoti į kiemą, tęsiasi. Praėjusį pirmadienį gyventojai savame kieme susitiko su miesto valdžios atstovais, tikėdamiesi, jog jie pagaliau ryšis imtis atitinkamų priemonių ir išspręs užsitęsusią problemą.


Valdžiai gyventojų vargai nerūpi

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 19 | Rubrika: Miestas

Praėjusiais metais „Palangos tiltas“ buvo paviešinęs informaciją apie Bangų g. šeštuoju numeriu pažymėto daugiabučio gyventojų vargus. Miestelėnai skundėsi dėl greta esančio namo, Bangų g. 4, tvoros, trukdančios įvažiuoti į kiemą. Pagarsintas atvejis, kai daugiabutyje kilus gaisrui, ugniagesių automobiliai negalėjo patekti į gaisravietę.


Bangų gatvės gyventojai jaučiasi įkaitais

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 29 | Rubrika: Miestas

Bangų gatvės 4 namo gyventojai kreipėsi į miesto valdžią su prašymu praplatinti įvažiavimą į namo kiemą. Pasak šiame name gyvenančios Miros Vileikienės, dabar įvažiavimas labai siauras, o juo naudojasi net penki daugiabučiai. Palangiškė pasakojo, kad gyventojai nori susitvarkyti kiemo teritoriją, apsodinti medžiais, įrengti gėlynus, vaikų žaidimo aikštelę bei praplėsti aikštelę...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius