Vasario 16-osios paminėjimas Laukžemėje

Irena NENIŠKYTĖ, 2014-02-20
Peržiūrėta
218
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vasario 16-osios paminėjimas Laukžemėje

Drauge  paminėti Vasario16-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Laukžemės (Kretingos raj.) klebonas Vidmantas Gricius pakvietė palangiškius – kultūros centro „Bočių“ kolektyvą ir už juos kiek jaunesnius „Banguolių“ tautinių šokių kolektyvo šokėjus (vadovė Janina Serapinienė). Su šventine programa kartu vyko ir vokalinė-instrumentinė grupė (vadovas Rimantas Tranauskas).
Vasario 16-osos rytą į šventę susirinko ne tik šio kaimo bendruomenė (apie 70 gyventojų), bet ir aplinkinių 14 kaimų gyventojai. Gausiai susirinkusiems į šv. Andriejaus, net 1642 metais Andriejaus Radziminskio statytą, o vėliau ne kartą perstatytą bažnyčią, Šv. Mišias aukojo ir pamokslą sakė kanauninkas A. Sabaliauskas, ragindamas parapijiečius turėti daugiau pakantumo, kantrybės, pagarbos vienas kitam  ir siekti kitų kilnių jausmų, citavo Popiežiaus Pranciškaus žodžius: „Gyvenimas drauge yra menas, yra ištverminga kelionė – graži ir žavi... joje svarbūs trys žodžiai – prašau, ačiū, atsiprašau!
Po Šv. Mišių žmonės užpildė visas erdvios parapijos žiūrovų salės kėdes. Šventės „vadžias“ perėmė Laukžemės bendruomenės pirmininkė Aida Mikutienė. Tad toliau viskas vyko pagal iš anksto numatytą scenarijų. Visų pirma susirinkusiųjų lūpomis nuskambėjo Nepriklausomos Lietuvos himnas, po to sekė kanauninko A. Sabaliausko sveikinimo kalba. Šventinį koncertą populiariomis dainomis pradėjo Laukžemės bendruomenės vokalinis  ansamblis „Žiburys“ (vadovas Alvydas Višinskis). O tautiniais šokiais, dainomis ir linksma muzika šventę užbaigė  Palangos „Bočiai“ ir „Banguoliai“. Bendruomenės pirmininkė A. Mikutienė nuoširdžią padėką  dalyviams išreiškė, įteikdama ansamblių vadovams po atminimo dovanėlę. Smagi šventė ir mielas pabendravimas prie kavos puodelio tarsi užtvirtino popiežiaus Pranciškaus žodžius: „Gyvenimas drauge yra menas“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birštonas ir Druskininkai aplenks Palangą atnaujindami apgyvendinimo paslaugų teikimą.


Šiandien, Kovo 11-ąją, visa Lietuva ir Palanga plazda trispalvėmis – švenčiame valstybės nepriklausomybės 30-ąjį atkūrimo jubiliejų. Palanga turi dar du gyvus savo Kovo 11-osios Nepriklausomybės Akto signatarą, žurnalistą Rimvydą Valatką ir Liudviką Narcizą Rasimavičių. Istorinį dokumentą pasirašęs kitas palangiškis, Algimantas Vincas Ulba, – jau 8...Savo širdimi iškentėtų – Lietuvai išverktų Vilties eilėraščių knygoje „Pasaulis po langu“ (2002 m., išleido leidykla „Libra Memelensis“) prakilni, sąžininga, jautri Palangos moteris, žinoma pajūrio krašto Sibiro „Akademijos auklėtinė“, tremties poetė Stefa Večerskytė-Daukšienė rašė:


Tragiški sausio 13-osios įvykiai pamažu vis labiau grimzta į praeitį. Daugelis „Palangos tilto“ skaitytojų, kurie yra gyvi šios atmintinos dienos liudininkai, tikriausiai niekada nepamirš, ką tuomet patyrė mūsų tauta. Šiems žmonėms neabejotinai tie, šiandien jau gana tolimi įvykiai, yra svarbūs, aktualūs, neleidžiantys jų užmiršti.


Vasario 16-osios paminėjimas Laukžemėje

Irena NENIŠKYTĖ, 2014 02 20 | Rubrika: Miestas

Drauge  paminėti Vasario16-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Laukžemės (Kretingos raj.) klebonas Vidmantas Gricius pakvietė palangiškius – kultūros centro „Bočių“ kolektyvą ir už juos kiek jaunesnius „Banguolių“ tautinių šokių kolektyvo šokėjus (vadovė Janina Serapinienė). Su šventine programa kartu vyko ir...


Paminėtos prelato Jurgio Galdiko 130-osios gimimo metinės

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 01 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį, Šventojoje buvo paminėtos prelato Jurgio Galdiko (1883-1963) 130-osios gimimo metinės.


Minint 1991 metų sausio 13 dienos sovietinės agresijos ir nepavykusio perversmo 21-ąsias metines, kalbiname Kovo 11-osios akto signatarą, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios tarybos deputatą, buvusį Palangos miesto merą Algimantą Vincą Ulbą.   Laisvės gynėjų dienos liudininko atmintyje tebegyvi prisiminimai apie tuos metus, kuomet visa Lietuva ruošėsi atstatyti...


Rugsėjo 1-osios skambutis skambės ne visiems vaikams

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011 09 01 | Rubrika: Miestas

Šiais mokslo metais į šalies mokyklas susirinks 20 tūkstančių mažiau mokinių nei pernai rugsėjį. Rugsėjo 1-osios skambutis    šiemet nenuskambės kone šimtui   miesto moksleivių. Vieni vaikai, kartu su tėvais, išvyksta į užsienį, kiti dėl susiklosčiusių šeimyninių aplinkybių mokyklos lankyti neišgali.


Renginys ,,Kinijos Liaudies Respublikos poezija, fotografija ir kinofilmai Palangoje 2010“, skirtas KLR 60-mečiui paminėti ir Kinų Naujiesiems metams pasitikti 2010 m. vasario 12 d.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius