Veronika Skeberdytė: „Nepriklausomoje Lietuvoje užaugo nepriklausomybės karta, kuriai reikalingi ir jauni atstovai Seime“ (VISAS STRAIPSNIS)

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-06-07
Peržiūrėta
1466
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškė Veronika Skeberdytė – išsišokėlė ar dar neįvertinta lyderė? Tėvynės Sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus Taryboje nesulaukusi nė vieno jos kandidatūrą palaikančio balso, energinga moteris, trijų vaikučių mama, Šventosios seniūnė (dabar ji – motinystės atostogose L. J.) ir TS-LKD narė, nenuleidžia rankų – tiki, kad jai bus leista varžytis Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, kurioje palangiškiai sudaro apie pusę visų rinkėjų. „Palangos tiltas“ V. Skeberdytės paprašė atsakyti į šiuos klausimus.

– Kodėl norite dirbti Seime?

– Savivaldoje dirbu nuo 2014 metų. Per tą laiką esu įgijusi darbo patirties valstybės tarnyboje, esu įgijusi teisės magistro laipsnį. Savivaldos darbas yra labai aiškiai reglamentuotas kasdien susiduriu su įstatymais bei kitais teisės aktais, juos tenka analizuoti ir taikyti priimant sprendimus. Teko pastebėti ir teisės aktų spragų, kurios apsunkina valstybės tarnautojo darbą ruošiant administracinius aktus. Veiksmingai valdoma valstybės tarnyba leidžia valstybei užtikrinti viešųjų paslaugų tvarumą, geresnę politiką bei geresnes paslaugas piliečiams bei verslui.
Aktyviai dalyvauju TS-LKD veikloje. 2015 metų savivaldybių tarybų rinkimuose surinkau 183 pirmumo balsus, o mano partietė surinkusi 188 pirmumo balsus pateko į miesto tarybą. 2019 metų savivaldos rinkimuose nedalyvavau, nes užimamos Šventosios seniūnės pareigos buvo nesuderinamos su tarybos nario mandatu.
Nuo 2015 metų dirbdama Šventosios seniūne, telkiau vietos bendruomenę, ir mūsų konservatorių sąrašas Šventosios rinkimų apylinkėje (Jūros) 2019 metais surinko 65,49 proc. rinkėjų balsų. Palyginimui, 2015 metais TS-LKD sąrašas gavo 59,71 proc. balsų.
2019 metais dalyvavau kartu su TS-LKD kandidatės į Prezidento postą, I. Šimonytės savanoriais – rinkimų kampanijoje ėjau kartu su kitais „nuo durų iki durų“.
Politikoje aktyviai dalyvauju penkis metus. Natūralu, kad norisi eiti tolyn, juolab turint palaikymą. Atkurtoje Lietuvoje gyvename 30 metų, taigi užaugo nepriklausomybės karta, kuriai reikalingi ir jauni atstovai Seime.

– Kas iškėlė jūsų kandidatūrą? Kiek palaikymo parašų surinkote?

–Manau, kad atsakant į šį klausimą, yra reikalinga pateikti informaciją, kuri yra viešai prieinama ir mūsų TS-LKD bendruomenės internetiniame puslapyje) apie TS-LKD 2019 metų rugsėjo 28 dienos nutarimą (toliau –nutarimas, (https://tsajunga.lt/wp-content/uploads/2019/10/2019-09-28-Tarybos-nut.-dėl-vienmandačių-tvarkos.pdf), kuriame aiškiai nurodyta, kad skyriai siūlo, kaip įtvirtinta nutarime, bet kuris susirinkime dalyvaujantis TS-LKD narys, kandidatus į vienmandates apygardas nuo 2019 metų rugsėjo 29-osios iki 2020 metų vasario 1-osios. Pirmininkas ir Prezidiumas kandidatus siūlyti turėjo teisę ir po šios datos.
Norėčiau pabrėžti, kad skyriai tik siūlo, o partijos rinkimų Štabas kaupia gautus pasiūlymus dėl kandidatų ir rengia pasiūlytų kandidatų sąrašą. Atsižvelgdamas į rinkimų kampanijos strategiją, Štabas gali rekomenduoti Prezidiumui konkrečioje vienmandatėje apygardoje svarstyti ne skyriaus, o Pirmininko arba Prezidiumo pasiūlytą kandidatą. Žodžiu, vyksta demokratinis procesas. Esame viena bendruomenė ir turėtume įsiklausyti objektyviai ir racionaliai vertinti susidariusią situaciją, o ne ieškoti sąmokslo.
Kaip jau minėjau, kandidatus vienmandatei rinkimų apygardai siūlo skyriai, todėl tenka apgailestauti, kad TS-LKD Palangos skyriaus vadovybė skyriaus nariams nesudarė galimybės pateikti siūlymus dėl kandidatų Mėguvos vienmandatėje apygardoje, kur didžiąją dalį balsų turės Palangos rinkėjai.
Tokia galimybė galėjo būti sudaryta, nors tai nebuvo padaryta. Man, šešis metus dirbančiai partijos Palangos skyriaus sekretoriate, atrodė, kad tai yra įmanoma įgyvendinti. Pabrėžiu, laikantis visų saugumo reikalavimų dėl koronaviruso epidemijos.
Reikėjo tik valios, juolab, kad skyriaus tarybos posėdis rinkimų klausimu įvyko tik šių metų gegužės 20 dieną, o prieš tai, gegužės 15-ąją, buvo viešai buvo paskelbta, kad vienintelis skyriaus kandidatas, kurio kandidatavimo tikėjosi skyrius, tai yra Šarūnas Vaitkus, nekandidatuos. Taigi, laiko tam tikrai buvo.
Tikėtina, kad Š. Vaitkaus sprendimas buvo priimtas ne per naktį. Tai buvo jam žinoma anksčiau. Kadangi komunikacija, tikėtina dėl pasaulinės pandemijos, tarp skyriaus narių ir skyriaus vadovybės yra nutrūkusi, ir skyriaus nariai viską sužino tik per laikraštį „Palangos tiltas“, į mane, kaip į ilgametę skyriaus sekretorę, kreipėsi partiečiai norėdami sužinoti, kaip toliau bus vykdomas kandidatų kėlimas į Mėguvos vienmandatę apygardą.
Pateikiau visą turimą partijos informaciją nariams, pabrėždama, kad nežinau kokiomis formomis bus atliekamos kandidatų siūlymo procedūros. Sulaukiau siūlymų dėl mano kandidatūros siūlymo į vienmandatę apygardą. Kreipimasis dėl mano kandidatūros siūlymo buvo išplatintas gegužės 18-ąją skyriaus vadovybei, skyriaus pirmininkui, tarybos nariams, sekretoriatui, Pranui Žeimiui.
Jame buvo išdėstyta informacija apie mano kandidatūros į vienmandatę apygardą siūlymą. Tenka apgailestauti, kad partijos Palangos skyriaus tarybos posėdyje gegužės 20-ąją dalyvavo tik vienas kandidatas - G.Valinevičius. Parašų skaičius buvo pakankamas, kad mano kandidatūra taip pat būtų svarstoma.
Už mane pasirašė aktyvūs skyriaus senbuviai, kurie mane pažįsta nuo įstojimo į partijos skyrių ir su jais esu daug bendravus. Jie mane pažįsta kaip sąžiningą ir padorią bendražygę. Esame demokratiška laisva bendruomenė, nariai sprendimus priima laisva valia, ir priimtas sprendimas nėra ir negali būti ribojami jokiais būdais.

–Bet panašu, kad jūs nesilaikote subordinacijos? Juk TS-LKD Palangos skyriaus Taryba ne jūsų kandidatūrą patvirtino?

–Pagal šiais metais kovo 3-iąją partijos Taryboje patvirtintas TS-LKD kandidatų 2020 metų Seimo rinkimų daugiamandatėje apygardos sąraše siūlymo tvarkos 2.3 punkto nuostatas, skyriaus taryba tvirtina kandidatus į daugiamandatį TS-LKD sąrašą.
Pagal priimtas partijos nuostatas, kandidatus į vienmandatę galėjo siūlyti partijos skyriai iki vasario 1-osios, mūsų skyriui šis terminas pratęstas buvo iki gegužės 1-osios. Skyriaus tarybos sprendimas yra tik patariamasis.
Jei Šarūnas Vaitkus būtų sutikęs kandidatuoti į Seimą, skyriaus nariai, žinoma, nesiūlytų kito kandidato ir, aišku, neremtų kito kandidato. Apskritai kalbant, nebūtų susidariusi tokia situacija, bet nesant aiškiam lyderiui, kai kurie skyriaus nariai ir manyje matė galimą kandidatą. Turbūt nenuostabu: esu TS-LKD partijos narė, veikiu TS-LKD įstatuose nustatyta tvarka. Įstatu 20 punkte nurodytos nario teisės: „rinkti ir būti išrinktam į visus TS-LKD organus, siūlyti TS-LKD kandidatus ir būti iškeltam TS-LKD kandidatu rinkimuose“. Skyriaus vadovybė gavo kreipimąsi dėl mano kandidatūros siūlymo, tačiau į posėdį kvietė tik vieną pasiūlytą kandidatą, nors skyriaus vadovybei buvo žinoma, kad ir mano kandidatūra yra siūloma. Esu ignoruojama, nenorėčiau tikėti, kad tai yra dėl to kad buvau kandidatė į skyriaus pirmininkus, rinkimuose surinkau reikšmingą balsų skaičių t.y. trečdalį balsų.
Sveika konkurencija skatina visos bendruomenės augimą, lyderio pozicijos ir autoritetas sustiprėja ne tada, kai jis nugali silpnus priešininkus ar plojimais išrenkamas be konkurencijos, o kai demokratiškai nugali stiprius varžovus.
Esame demokratiška laisva bendruomenė, nariai sprendimus priima laisva valia, ir priimtas sprendimas nėra ir negali būti ribojami jokiais būdais.

– Kaip TS-LKD Prezidiumas balsavo dėl jūsų kandidatūros?

-Negaliu atsakyti. Pasibaigus klausimo svarstymui dėl kandidato į Mėguvos apygardą, išvykau atgal į Palangą. Kaip balsavo Prezidiumas dėl G.Valinevičiaus kandidatūros, sužinojau iš jūsų publikacijos.

– Ar sieksite ir toliau savo kandidatūros patvirtinimo Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje?

– Planų dalyvauti rinkimuose neatsisakau. Tikiuosi, kad partijos ir trijų skyrių (Palangos, Klaipėdos rajono ir Kretingos) vadovybės ras bendrą stiprų kandidatą ir pergalingai pasirodys rinkimuose Mėguvos apygardoje. Palaikysiu tą kandidatą, kuris bus patvirtintas, ir nuoširdžiai dirbsiu rinkimuose dėl jo ir dėl TS-LKD partinio sąrašo žinomumo. Linkiu kuo didžiausios sėkmės ir bendražygių susitelkimo artėjantiems rinkimų mūšiams.

– Ką manote apie Šarūno Vaitkaus lyderystę Palangos konservatoriams? Sutikite, jeigu ne jis, šiandien Palangos miesto savivaldybės Taryba, o, ko gero, ir pats miestas visai kitaip atrodytų.

-Šarūnas Vaitkus skyriui vadovauja 14 metų. Pirmininku šiais metais jis buvo perrinktas naujai 4 metų kadencijai. Jis turi didelį palaikymą skyriuje. Reiktų prisiminti, kad 2019 metais vykusiuose savivaldybių tarybų rinkimuose virš 70 procentų rinkėjų savo atidavė mūsų iškeltam kandidatui į merus, Šarūnui Vaitkui, ir 14 mūsų iškeltų kandidatų į savivaldybės tarybą. Tai – didžiulis rinkėjų pasitikėjimas mumis. Jis iškėlė ir nemažus iššūkius, nes suteiktą pasitikėjimą reikia įrodyti nuveiktais darbais. Tačiau skyriaus veiklos tęstinumui ir tolimesniam augimui reikalinga nenutrūkstama aktyvi veikla, o tam reikalinga nemažai laiko ir pastangų. Dėl to ir aš kandidatavau į skyriaus pirmininkus ir sulaukiau nemažo palaikymo.


 

Jūsų komentaras:

Kaip čia išeina, 2020-06-10 08:19 (IP: 172.69.190.9)
kad visuomenėje propaguojam demokratiją, o Palangos partijos skyriuje kvepia autokratija. Teisingai V. Skerbedytė sako - esame demokratiška laisva bendruomenė, tad sveika vidinė konkurencija ir sprendimų skaidrumas turi būti kertiniai partijos bendruomenės principai.

EUGENIJUS Čilinskas 2020-06-09 13:52 ([email protected] / IP: 172.69.190.65)
Aktyvus jaunimas su savo nuomone ne visur toleruojamas. Palangos parapijoje, turėdamas savo nuomonę, karjeros nepadarysi. O gal apsirinku?

anksti? 2020-06-08 17:20 (IP: 172.69.190.9)
Labai, labai, labai anksti! Pernelyg anksti.

mukas 2020-06-03 14:18 (IP: 172.69.190.9)
Go, Vera, go.

Patirtis 2020-06-02 15:54 (IP: 172.69.190.65)
kur jos? Pries patapdama seniune padirbo apie 6 men. viesojoj tvarkoj... (Sventojoje), o dabar beveik nedirbusi Sventosios seniune ( vis nedirba, nes pasak PS tinklapio vis "laikinai nedirba") ji nori pretenduot i seima ! Nu nezinau... Gerbiu mera Š.Vaitkų, bet gerb. pirmininkas turi nuraminti issisokele...

Nijolė 2020-06-02 11:50 (IP: 172.69.190.15)
Mergelei susisuko visiškai šarabanai

Klavs 2020-06-01 15:35 (IP: 172.69.190.9)
o kuo jis idomus?

Algirdukas 2020-06-01 12:16 (IP: 172.69.190.79)
Gal Skeberdytė papasakos Palangos tiltui apie savo sugyventinio istorijas ir jo buvusius ir esamus draugus ??? Visuomenė norėtų sužinoti daugiau !

Taip pat skaitykite

Miesto Taryba jau netrukus, balandį, įveiks savo darbo pusiaukelę. „Palangos tiltas“ susitiko interviu su Dainiumi Želviu, labiausiai patyrusiu miesto politiku, kuris miesto Taryboje jau dirba bene sepintąją kadenciją – nuo 1997-ųjų. Jis atsakė į „Palangos tilto“ klausimus. Skaitykite interviu penktadienį „Palangos tilte.“ „Manau, kad po...


Prieš pasveikindamas miesto pedagogus Š. Vaitkus pirmadienį atidavė savo balsą Seimo rinkimuose.


Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) taryba šiandien, šeštadienį, patvirtino galutinį kandidatų Seimo rinkimuose sąrašą. Mėguvos apygardoje rinkimuose partijai atstovaus palangiškis, TS-LKD Palangos skyriaus veteranas Mindaugas Skritulskas.


TS-LKD Palangos skyriaus nariai tikisi, kad aiškumo daugiau atsiras rytoj, ketvirtadienį, vasario 27 d., per skyriaus ataskaitinį- rinkiminį susirinkimą. Tikimasi, kad miesto meras Šarūnas Vaitkus, kuris yra ir TS-LKD Palangos skyriaus pirmininkas, pasakys savo apsisprendimą dalyvauti ar ne ateinančiuose Seimo rinkimuose.


Šventosios pagrindinė mokykla kviečia mokinius, jų tėvus ir mokytojus 2019 m. lapkričio 16 d. – 2020 m. sausio 16 d. dalyvauti konkurse-parodoje „Su gintarinėmis šv. Kalėdomis, Palanga“.  


Palangiškiai kviečiami dalyvauti seniūnaičių rinkimuose

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 30 | Rubrika: Miestas

Jau netrukus, spalio 3-10 dienomis, Palangos miesto savivaldybės gyventojai rinks seniūnaičius 2019-2023 metų kadencijos laikotarpiui. Kandidatų į seniūnaičius registracija jau baigta, o naujieji Kunigiškių, Nemirsetos, Palangos, Vilimiškės, Virbališkės – Medvalakio, Būtingės, Monciškių ir Šventosios seniūnaitijų seniūnaičiai paaiškės spalio...


Spalio 3 d. (ketvirtadienį) 12 val. Palangos miesto bendruomenė kviečiama dalyvauti Konstitucijos egzamine 2019 ir išmėginti savo Konstitucijos žinias. Egzaminas vyks Palangos miesto savivaldybės administracijoje (Vytauto g. 112, Palangoje, direktoriaus pasitarimų kabinete Nr. 232). Su egzamino taisyklėmis susipažinti galite čia: www.konstitucijosegzaminas.lt.  


Kviečia dalyvauti kermošiuje

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 27 | Rubrika: Verslas pinigai

Palangos miesto savivaldybė ir kurorto šventės „Myliu Palangą 2019“ kermošiaus „Palangos Juzė 2019“ organizatorius VšĮ „Palangos investicijų valdymas“ kviečia tautodailininkus ir amatininkus, liaudies meistrus, kulinarinio paveldo puoselėtojus, meno dirbinių kūrėjus dalyvauti Kurorto šventės „Myliu Palangą 2019“...


Praėjusį ketvirtadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), rinkimų šalyje prievaizdė, išbraukė Palangos visuomeninį rinkimų komitetą „Palangiškiai“ iš rinkimų į miesto savivaldybės Tarybą. Sąrašo neregistravimo rinkimams priežastis – nepakankamas jame likusių narių skaičius. Dėl nuslėpto teistumo iš jo išbraukus Mindaugą...


Tradiciniuose žurnalo „Veidas“ geriausių šalies merų rinkimuose Palangos meras Šarūnas Vaitkus užėmė 19-ąją vietą. Tai yra aukščiausias Palangos miesto vadovo įvertinimas iki šiol surengtuose žurnalo geriausio mero rinkimuose. Sveikiname!   Palangos meras – 19-as tarp geriausiųjų „Turint omenyje, kad Š. Vaitkus realiai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius