Verslininkai raukosi: klientų – mažiau nei įprastai

Alfredas PUMPULIS, 2011-07-14
Peržiūrėta
1921
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Verslininkai raukosi: klientų – mažiau nei įprastai

Žiemą kavinės ir viešbučiai gyvena susiveržę diržus, o vasarą stengiasi per tris mėnesius tiek uždirbti, kad galėtų gyventi visus metus. Koks šis sezonas Palangos kavinėms, restoranams bei viešbučiams? Ar „užsiaugins“ kurorto viešbučiai ir kavinės „lašinius“ per vasarą visai žiemai?

 

„Didesnis PVM sužlugdė viešbučius...“

Rita Meškienė, keturių žvaigždučių viešbučio  „Gamanta“ savininkė pirmiausia prisiminė padidintą ir tik neseniai vėl sumažintą pridėtinės vertės mokesčio tarifą viešbučiams. „21 procento PVM tarifas sudavė labai stiptų smūgį viešbučiams, kavinėms bei restoranams. Iš valstybės smūgio sulaukėme pačiu sunkiausiu metu“. Ponia Rita prisipažino, kad dėl to teko imtis drastiškų priemonių norint išgyventi: „Teko kainas sumažinti kone per pusę, o sumažėjus pajamoms, atleisti ir apie pusę darbuotojų. Žmonės atvažiavę į keturių žvaigždučių viešbutį, nori kokybės, nesvarbu kiek jame dirba žmonių“, - sakė „Gamanta“ savininkė. Tačiau šnekintų kitų šešių kavinių, viešbučių bei restoranų vadovai ir savininkai nebuvo linkę kalbėti apie didesnio mokesčio padarinius – atleistus darbuotojus ir mažesnes įplaukas. „Armėniškos virtuvės“ savininkė, nepanorusi prisistatyti, pasakojo, jog kainas simboliškai pakėlė vienu litu. Dauguma viešbučių, pavyzdžiui, „Vila Dextera“, pasak jos administratorės, taiko lojaliems klientams nuolaidas, net iki dvidešimties procentų. Jomis siekiama vilioti klientus.

 

Sezonas kaip visada

Nors, regis, Palangoje žmonių yra daugybė, bet kalbinti verslininkai nebuvo itin patenkinti šiuo sezonu: „Nėra tokių karštų dienų kaip pernai, poilsiautojų irgi galėtų būti daugiau. Gal lietuviai jau visi emigravo?“ – girdėjau tokias nuomones.

Kada gi prasidės  tikrasis sezonas, kokias tendencijas jau pastebi verslininkai?

„Šiemet sezonas niekuo neišskirtinis. Per aštuoniolika darbo metų jau galiu pasakyti, kada poilsiautojų būna gausiausiai kurorte – nuo liepos mėnesio antros pusės iki rugpjūčio vidurio“, - pasakojo R. Meškienė. „Žalio Namo“ direktorė teigė, jog šiais metais kol kas susilaukė mažiau poilsiautojų negu įprastai. Mažiau susilaukta svečių, anot jos, ir iš Maskvos bei Baltarusijos. Ji pastebi, kad kurorte padaugėjo skandinavų turistų bei latvių.

 

Sezonas – po Joninių

Palangos verslininkai, lyg susitarę teigė, jog tikrasis sezonas Palangoje prasideda po Joninių. Visi kurorto svečiai, kurie atvažiavo iki Joninių dažniausiai yra žmonės, turintys Palangoje butus. Simona Ulevičiūtė, „Vila Rosa“ barmenė, irgi teigia, kad kol kas pastebi mažiau svečių nei įprastai liepos viduryje. „Nors kainas palikome tokias pat, lankytojų vis dar mažoka“, - sakė mergina.

Tokius žodžius teko išgirsti ir iš „Armėniškos virtuvės“ savininkės: „Lankytojų dar mažoka. Klientų skaičius labai smarkiai priklauso nuo oro. O šie metai mūsų orais nelepino, kaip ir poilsiautojais“. Belieka tikėtis, jog  liepos pabaiga bei rugpjūčio mėnuo išgelbės Palangos verslininkus.

 

 Dovanoja dovanas apsilankiusiems

J.Basanavičiaus gatvėje yra nuoroda į prie Rąžės upelio įsikūrusią „Bulvinukės“ kavinę. Pasitikusi kavinės savininkė Vita Gadeikienė,  pasiūlė paragauti savo kavinės firminio patiekalo bei sutiko papasakoti apie sezoną. Savininkės teigimu,  nuošaliau J. Basanavičiaus gatvės įsikūrusiai kavinei tenka daug reklamuotis. Anot V. Gadeikienės, išlaidos reklamai ir ne itin palanki  „geografinė padėtis“ – didžiausios verslo problemos. „Užtat kiekvienam klientui, kuris ateina pas mus, stengiamės ką nors padovanoti. Pavyzdžiui,  kiekvienai šeimai su vaiku įteikiame balionų, vaikai lieka labai patenkinti“, - sakė verslininkė. Pasak jos, į kavinę žmonės renkasi ieškodami ramybės,  kad galėtų paspoksoti į Rąžės upę, pajusti jos vėsą ir... pašerti ančiukus. „Bulvinukė“ veikia ne pirmus metus. Anot V. Gadeikienės, „geriausia reklama – iš lūpų į lūpas“.

 „Ema blyninės“ savininkė Marija Liebutė „Palangos tiltui“ sakė, kad sezonas yra „kaip ir kiti“. Ji džiaugiasi, kad pastaruoju metu matanti daugiau rusakalbių bei anglakalbių klientų. „Džiaugiamės, kad užsieniečiams patinka mūsų blynai“, - teigė „Ema blyninės“ savininkė.

Kai kurie viešbučiai, viliodami klientus, verčiasi per galvą siūlydami paslaugas. Štai jau minėta „Gamanta“ savininkė Rita Meškienė prisipažino į viešbutį įsileidžianti net šunis, tik, deja, nedidelius ir vos kelis.

Akivaizdu, jog kol kas sezonas verslininkų neverčia džiūgauti. Visi tikisi, kad vasara atseikės dar daug karštų dienų ir didesnių turistų srautų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau artimiausiu metu Palangos savivaldybės iniciatyva bus sudaryta darbo grupė, kurioje bus ir valstybės institucijų atstovų, pirmajame posėdyje bus sprendžiama dėl licencijų prekiauti alkoholiu apribojimų ar net panaikinimo kai kurioms J.Basanavičiaus gatvės kavinėms, pastarąją vasarą daugiausiai baustoms dėl pernelyg triukšmingų vakarėlių.


Šią vasarą Palanga sulaukė ne ką mažiau poilsiautojų nei praėjusiais metais, tačiau verslininkų pelną tarytum vienu karvės lyžtelėjimu nubraukė į neregėtas aukštumas pakilusios energijos kainos.


Bendrovės „Šilkas“ poilsio namai Palangoje iškilo 1992 metais ir veikė vos kelis metus, po to buvo apleisti ir gamtos bei žmonių niokojami daugiau nei du dešimtmečius. Praėjusiais metais į pastatą vaiduoklį ryžosi investuoti nekilnojamo turto vystytojai „Reefo“ ir jau šią vasarą buvę poilsio namai taps prabangiu apartamentų projektu...


„Blogesni jau negali būti, tai aišku, kad bus geresni. Šimtu procentų“, – apie 2021-uosius laidoje „Jūs rimtai?“ kalbėjo Andrius Užkalnis, apžvelgdamas, kas 2020-aisiais įvyko ir Lietuvoje, ir pasaulyje. Vis dėlto, karantinas turi ir gerų pusių, sakė jis delfi.lt. Viena jų – Palangos verslininkai dar rugpjūtį buvo pripažinę, kad uždirbo tiek...


Nors „kovido“ draudimų prismaugti, dalis Palangos viešbučių prieš didžiąsias metų šventes – Kalėdas ir Naujuosius metus – bando žarstyti žarijas ir įpūsti oro į užgesusį ar gerokai priblėsusį savo veiklos laužą. Kaip sakė „Palangos titui“ Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentė Ingrida Valaitienė, pirmadienį...


Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, antradienio naktį vyras išdaužė kavinės langą ir pasipriešino policijos pareigūnams. Kaip pranešė Klaipėdos policija, 1994 metais gimęs vaikinas konfliktavo su kavinės darbuotojomis ir metė alaus bokalą į langą, po to pasišalino iš įvykio vietos. Sulaikymo metu pažeidėjas pasipriešino policininkams ir...


Tradicinis „Palangos tilto“ kavarytis šią savaitę kaip niekada atitiko savo pavadinimą, nes buvo kalbama būtent apie... kavą. Tiksliau kalbant, kad jos puodeliu nemokamai galėtų pasivaišinti neįgalintis jos kavinėje nusipirkti miesto senjoras ar bet kuris kitas miestelėnas, gyvenantis su susiveržtu diržu. Ar gali miesto kavinės parodyti, kad jos yra socialiai...


Žiemą kavinės ir viešbučiai gyvena susiveržę diržus, o vasarą stengiasi per tris mėnesius tiek uždirbti, kad galėtų gyventi visus metus. Koks šis sezonas Palangos kavinėms, restoranams bei viešbučiams? Ar „užsiaugins“ kurorto viešbučiai ir kavinės „lašinius“ per vasarą visai žiemai?


Vasaros sezono metu vidaus kavinės tampa nebeįdomios kurorto svečiams, visus traukia gaivus oras ir pietavimas lauko kavinėse. „Tokiai karštai vasarai, kaip praėjusiais metais, vidaus kavinės praktiškai neegzistavo, galiu pasakyti, kad kažkur 95 procentai kavinės pelno sudaro lauko kavinės pinigai“,- pasakojo „Baras 21“ savininkas Audronius Macius.


Šie metai Palangos viešbučiams buvo žymiai geresni: buvo sulaukta daugiau klientų, viešbučiai dažnai neturėjo laisvų kambarių, o klientai nebuvo tokie šykštūs kaip kavinėse ar baruose.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius