Vienus dviračių vagis sulaikė, kiti siaučia - vyras antradienį pasigedo nepigaus dviračio

Palangos tiltas, 2020-07-29
Peržiūrėta
963
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vienus dviračių vagis sulaikė, kiti siaučia - vyras  antradienį pasigedo nepigaus dviračio

Evaldas Kavalskis griebėsi Facebook, tikėdamas atgauti savo pavogtą dviratį antradienio naktį. Jis paliko tokį įrašą: "Sveiki sianakt buvo pavogtas dviratis CUBE gal.kas mate.buciau dekingas uz informacija" (kalba netaisyta - PT)
Kaip liepos 20-ąją  informavo „Palangos tiltą“ Kęstutis Bončkus, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas, nuo vasaros pradžios jau pradėta 17 ikiteisminių tyrimų dėl dviračių vagysčių kurorte.
„Realiai gali būti pavogta daugiau kaip 20 dviračių. Praėjusią savaitę kurorto policija sulaikė 4 įtariamuosius dviračių vagystėmis, pas juos buvo rasti 9 pavogti dviračiai" – „Palangos tiltui“ sakė K. Bončkus.
Anot jo, visi keturi įtariamieji yra policijai gerai žinomi asmenys, kurie buvo teisti už vagystes anksčiau.
„Kaip išsiaiškinome, vienas dviračius vogdavo savarankiškai, o kiti veikė trijų asmenų grupėje,“ – sakė K. Bončkus.
Didžioji dalis pavogtų dviračių jau buvo parduoti – pareigūnai juos iš įsigijusių asmenų konfiskavo.
„Tiesa, ne visi tokie pirkėjai buvo nustatyti. Raginame pavogtus dviračius įsigijusius žmones juos grąžinti policijai. Dalis pavogtų dviračių buvo rasti garažuose ar krūmuose,“ – sakė K. Bončkus.
Dauguma dviračių – vidutinės klasės, nors aptiktas pavogtas paspirtukas (žiūrėkite nuotraukoje- PT) yra laikomas brangiu. Nusikaltėliams – nuo 32 iki 43 metų.
Nusikaltimus padėjo veikiančios vaizdo kameros daugiabučių namų ar privačių namų kiemuose, taip pat prie viešbučių.
„Vaizdo kameros yra labai gera prevencija prieš vagystes, o joms nutikus, jų medžiaga – tiesiog neįkainuojama,“ – sakė „Palangos tilto“ pašnekovas. „Dėl jų nusikaltėliai slapsto veidus kaip gali – dėvi „kapišonus“ (galvos gaubtuvus – PT), tačiau net ir tokiu atveju mes juos galime atpažinti, sakykime, pagal eiseną ar kituos specifinius bruožus.“
Mieste veikia ir 23 Savivaldybės finansuojamos vaizdo kameros, kurias kurorto policijoje stebi pareigūnai.
„Ne visada būna prie jų, bet prireikus įrašų, mes juos peržiūrime,“ – sakė K. Bončkus.
Anot jo, dviračius apsaugoti padėtų ir specialus jų žymėjimas.
„Tai padėtų mums lengviau nustatyti jų savininką,“ – teigė policijos pareigūnas.
Anot K. Bončkaus, įtariamiesiems pagal Baudžiamąjį kodeksą gresia tokia atsakomybė: viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų. Bausmes sunkina tai, kad jie pavogtą turtą realizavo (pardavė).
K. Bončkus sakė, kad policija kol kas nenustatė trijų „Porsche“ automobilių žibintų vagių, taipogi ieškomi ir savaitgalį pavogto prabangaus automobilio „BMW“ vagis ar vagys.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sulaikė verslininką, kaip įtariama, bandžiusį papirkti Neringos merą Darių Jasaitį.  Įtariamasis sulaikytas antradienį, gavus mero pranešimą, trečiadienį pranešė STT. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, papirkėjas, Panevėžio ir Šiaulių krašto verslininkas, pasiūlė Neringos merui 10 tūkst. eurų kyšį. 


Rugpjūčio 9 d., neviešo patruliavimo metu, Klaipėdos apskr. VPK Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos ir Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, Palangoje, J. Simpsono g., sulaikė 1983 m. gimusį, už panašius nusikaltimus jau teistą vyrą, įtariama, ketinusį pavogti dviratį.


Evaldas Kavalskis griebėsi Facebook, tikėdamas atgauti savo pavogtą dviratį antradienio naktį.


Palanga vasarą tampa vagių rojumi – vieni jų vagia prabangius automobilius – praėjusį savaitgalį buvo pavogtas daugiau kaip 100 tūkstančių eurų kainuojantis automobilis „BMW“ – jų detales, kiti – dviračius. Kol policija vis dar ieško vagišių, nugvelbusių ne tik minėtąjį „BMW“, bet ir trijų automobilių „Porsche“ žibintus...


Penktadienį, sausio 10-ąją, į Palangos policijos pareigūnus kreipėsi 1980 m.gimęs vyras, nurodęs, jog sausio 9-ąją, Palangoje, Sodų g., buvo užpultas dviejų asmenų, po to pasigedo striukės kišenėje buvusio telefono Samsung, verto 250€ ir dokumentų.


Praėjusią savaitę Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl Palangiškio kortelės. Palangiškiams tai – naujiena, tačiau, kaip juokavo „Palangos tilto“ pašnekovai, dviračio išradinėti nereikėjo – tokia kortele naudojasi kiti miestai jau keletą metų.


Policija sulaikė prabangių automobilių vagis

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2015 06 23 | Rubrika: Kriminalai

Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato (VPK) ir Kriminalinės policijos biuro pareigūnai areštavo du asmenis, kurie, manoma, Palangoje vogė baltarusių automobilius ir už juos vėliau reikalavo išpirkos.


Esu prisiekusi dviračių mėgėja, tad, ko gero, nėra geresnio būdo išbandyti save, kaip sėsti ant dviračio ir pasipustyti padus į Klaipėdą. Taip ir padariau. Čia – mano įspūdžiai.   35  kilometrų kelionė „Vis tiek turi baigtis kada tas takas“, – galvoju sau. Baigėsi. Už maždaug 35 kilometrų.  Po daugiau nei valandos jau nukabinus...


Palangos meras dažniau sės ant dviračio, kai taps Amsterdamo meru

Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 09 26 | Rubrika: Miestas

Trečiadienį, tarptautinę dieną be automobilio, Lietuvoje minėjo daugelis šalies savivaldybių - kvietė gyventojus nesinaudoti tą dieną savo automobiliu, o vaikščioti pėsčiomis arba važiuoti dviračiu. Bet didžioji dauguma Palangos valdininkų su meru V. Stalmoku priekyje tądien neatsisakė automobilio patogumų. Kas, jeigu ne savivaldybės vadovai savo asmeniniu pavyzdžiu, turėtų kurti Palangos...


Visi ant dviračių!

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 21 | Rubrika: Miestas

Sušilę orai daugelį palangiškių pasodino ant dviračių. Pedalus mina nuo jauniausio „triratukininko“ iki senjoro amžiaus žmonių. Visi garsiai deklaruoja, jog palangiškis be dviračio – netikras palangiškis. O kaip, kada ir kodėl gyventojai pasikinko minamą arkliuką, klausėme gyventojų, sutiktų tiesiog gatvėje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius