Viešieji pirkimai ir Covid-19. Kaip dirbsime šiandien?

Palangos tiltas, 2020-06-17
Peržiūrėta
1640
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Korona virusas pakoregavo daugelį gyvenimo sferų, tad nenuostabu, kad viešieji pirkimai – viena tų dalių. Žinoma, tiek verslininkai, tiek valstybė stengiasi išlaikyti kuo natūralesnius, tuos pačius santykius, pardavimus ir tuo pačiu remtis tomis pačiomis taisyklėmis, kurios egzistavo iki šiol. Paprasčiausiai visi siekia naudos, tačiau nori, kad ta nauda būtų legitimi ir tuo pačiu padėtų uždirbti kuo daugiau, žinoma, pagal LR įstatymus.

Viešosios pirkimo komisijos darbas online
Vienas dažniausiai kylančių klausimų yra susijęs su komisijos darbu, kuris viruso plitimo metu buvo teikiamas ir iki šiol dažniausiai vis dar teikiamas online būdu. Baiminamasi, kad tai galėjo sukelti trukdzius, kurie trukdo verslininkams tinkamai siūlyti savo paslaugas.
Visgi, tai neturėtų būti problema, kadangi ir iki viruso nemaža dalis darbų buvo atliekama online būdu. Tam buvo naudojami elektroniniai laiškai, žinoma, pokalbis telefonu, pagal poreikis gali būti organizuojamas ir vaido konferencija, jeigu tik tai suteikia daugiau pasitikėjimo verslininkams, kuriam gali kilti labai įvairūs klausimai.
Svarbiausia, kad visi sutarimai arba visi diskusiniai klausimai būtų fiksuojami. Tokiu atveju kilus kokiems nors papildomiems nesklandumams – bus greitai randamas tinkamiausias sprendimas ir tuo pačiu derinys, kuris labiausiai tinka abiems pusėms. Štai todėl dokumentuose siūlome naudoti track changes bei kitas papildomas priemones, kurios padeda matyti kiekvieno atvejo galimybes ir tuo pačiu derinimusi.

Etapai, kurie klasifikuoja eigą
Taip pat gana dažnai domimasi, ar viruso metu reikia griežtai laikytis procedūros etapų, kurie nulemia pirkimo sutarties turinio reikalavimų pildymą. Tikimasi, kad bus taikomos išimtinės sąlygos, kurios leis reikalauti daugiau laiko. Tačiau kaip yra išties?
VPĮ 72 straipsnis nurodo, kad sąlygos tampa kiek laisvesnės, tačiau tam tikrų sąlygų vis tiek reikia laikytis. Pavyzdžiui, pasiūlymai, kuriuos gauna organizacijos, gali būti pateikiami ne tik žodžiu, tačiau taip pat ir raštu. Taip viešieji pirkimai dažniausiai atrodo skaidresni. Žinoma, nurodoma, kad dokumentuose nebeturi būti nurodomi pašalinimo pagrindai. Lygiai taip pat organizacijos arba komisija nebegali reikalauti pateikti ir EBVPD. Galiausiai, atsileidžiama taisyklė ir labai griežtai laikytis iki šio suformuotų kainodaros taisyklių.

Pirkimų sumų verčių sumavimas
Taip pat domimasi, ar epidemijos metu perkant tam, tikras prekes arba paslaugas yra būtina sumuoti vertes. Atsakymas yra taip, kadangi sumavimas tam tikrų prekių arba paslaugų suteikia galimybę paprasčiau numatyti bei sudaryti pirkimo sutarties ir tuo pačiu įvertinti – ar jos yra reguliaraus ar nereguliaraus pobūdžio.
Tarptautinės sutartys
Jeigu atliekate pirkimus ne tik Lietuvoje, tačiau taip pat Jums yra aktualios ir tarptautinės sutartus, tokiu atveju siūlome pirkimus atlikti paruošiant Atn-1 ataskaitą. Jos atveju reikalinga preliminarioji sutartis, taip pat - ataskaita Atn-1 ir tuo pačiu įmonės, kuri laimėjo pasiūlymą, sutartis, bent jau – preliminarioji.

Sąlygos – tos pačios
Nors ir atsirado maži pakitimai, kurie reikalauja daugiau dėmesio skirti sutarčių sudarymui bei kitoms smulkmenoms, kurios atsirado dėl pandemijos, tačiau pakeitimai yra maži, tad tiek verslininkai, tiek organizacijos galo iki šiol sėkmingai veikti jiems įprasta tvarka. Žinoma, jeigu atsiranda tam tikri neskaldomai, kurie kelia klausimus ir tuo pačiu abejones – visada verta tartis su komisija, kuri teikia konsultacijas online būdu ir padeda kur kas paprasčiau susitvarkyti su konkurentais, kad visos suinteresuotos būtų užtektinai patenkintos.

 

Jūsų komentaras:

Drealry 2020-12-08 23:43 ([email protected] / IP: 172.69.190.67)
Chologuardhills siseendumn [url=https://xbuycheapcialiss.com/]buy cialis pro[/url] Paufffoono Want To Buy Shipped Ups Dutasteride Visa Medicine

Taip pat skaitykite

Laikraštis „Palangos tiltas“ šiandien, Vasario 16-ąją, neišėjo – kartu su jumis švenčiame Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.


2023 m. balandžio 5 d. Palangos sanatorinėje mokykloje vyko edukacinis renginys „Palanga vakar ir šiandien“, skirtas Palangos 770 jubiliejaus minėjimui bei Tarptautinei vaikų knygos dienai pažymėti. 


Išėjo...  Vos prieš tris dienas, kovo 26 d., Algirdas Karačionka, buvęs ilgametis Palangos senosios gimnazijos direktorius, sutiko savo 71-ąjį gimtadienį. Deja, šiandien mus pasiekė skausmingai liūdna žinia – Algirdas mus paliko...   


Korona virusas pakoregavo daugelį gyvenimo sferų, tad nenuostabu, kad viešieji pirkimai – viena tų dalių.


Prasčiau nei pernai įvertintos kurorto biudžeto ir mokesčių sritys privertė Palangą žengti žingsnį atgal Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) jau šeštą kartą sudarytame Lietuvos savivaldybių indekse – Palanga tarp 54 mažųjų savivaldybių šiemet buvo šešta, pernai – penkta. Tarp mažųjų savivaldybių reitinge pirmas buvo Kauno rajonas, po jo...


Šiandien – lemtingoji 2012 metų 12 mėnesio 21 diena. Lemtingoji, nes, jeigu tikėtume kai kuriais senovės majų, pasižymėjusių giliomis astronomijos žiniomis, laiko ciklo aiškintojais, tryliktas jų laiko ciklas, kuris trunka 144 000 dienų, pasibaigs būtent šiandien. Tačiau ar tai tikrai reiškia pasaulio pabaigą? Per žmonijos gyvavimą buvo skelbta daugybė...


Lipdamas savivaldybės laiptais, šnopuoja kaip šernas, pavalgęs pietus „Pas Feliksą“, gadina orą kaip šeškas, bet... apskritai – visai neblogas žmogus, nors tinkamas tik bokso kriaušei daužyti. Spėkite kas toks? Ogi Palangos vicemeras Saulius Simė. Kas dar nori „pavaryt“ ant kurorto vicemero?


Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) paskelbė Palangos miesto savivaldybės administracijos 2008-2011 metais vykdytų viešųjų pirkimų tikrinimo ataskaitą. Iš viso patikrinta 12 pirkimų, už daugiau nei 7,5 mln. litų sumą. Tarnyba užfiksavo grubius pažeidimus daugelyje jų. Meras Šarūnas Vaitkus pastebi, kad visi pažeidimai buvo padaryti pirkimus vykdant buvusiai savivaldybės...


Bedarbių ramstis – viešieji darbai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 10 | Rubrika: Miestas

Pastaruoju metu Lietuvoje bedarbių ir socialines pašalpas gaunančių piliečių skaičius vis augo, pastūmėjantis ties skurdo riba vis daugiau sunkiai besiverčiančių žmonių. Pagalbos ranką ištiesia, nors menkai daliai bedarbių, Darbo birža – jie siunčiami atlikti viešųjų darbų. Nors kai kuriose Lietuvos vietovėse gyventojams tenka atidirbti ir už socialines pašalpas, Palangoje Socialinės...


Viešieji pirkimai – po padidinamuoju stiklu

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 08 | Rubrika: Miestas

Nuo rugsėjo 1 dienos įsigaliojus Viešųjų pirkimų įstatymo pataisoms, visuomenė galės stebėti viešųjų pirkimų procesą nuo jo pradžios iki pabaigos. Tikinama, kad tokiu būdu bus užtikrinamas viešųjų pirkimų skaidrumas bei sumažintos prielaidos korupcijai atsirasti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius