Viešosios vietos – tik konkurso būdu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-03-02
Peržiūrėta
2134
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį penktadienį posėdžiavusi miesto valdžia pritarė sprendimui, kuriuo viešosios vietos  prekiauti ar paslaugoms teikti bus skiriamos konkurso būdu. Tik Palangos gintaro meistrų gildijai buvo suteikta išimtinė teisė J.Basanavičiaus gatvėje prekiauti ne konkurso tvarka.

 

Suabejota skaidrumu

Dar sausį kurorto valdžia sprendė klausimą dėl prekybos ir paslaugų teikimo nustatytose miesto savivaldybės viešosiose vietose. Buvo nutarta sprendimą atidėti, nes suabejota jo skaidrumu.

Šįsyk posėdžio metu svarstant klausimą, dėl išimčių ietis surėmė tiek pasisakę posėdyje paveikslų pardavėjai, tiek opozicija. Pastarosios nuomone, išskirtinės vietos atiduodamos verslininkams, kurie sumokėję minimalų fiksuotą mokestį, ne vienerius metus karaliauja pajūryje, prisidengę įvairiomis programomis. Pasak jų, tokio pobūdžio išskirtinė teisė prieštarauja Konkurencijos įstatymui.

 

Schema pakoreguota

Sprendimo projektą pateikusi miesto savivaldybės administracijos Verslo ir turto skyriaus vedėja Zoja Strikaitienė teigė, kad parengtoji viešųjų vietų schema, atsižvelgus į pasiūlymus, kai kur pataisyta. Anot vedėjos, Sodų gatvėje nebenumatyta vieta, kur kioske prekiauta ne tik daržovėmis, bet ir alumi. Jos teigimu, buvo gauta iš priešmokyklinio ugdymo įstaigą „Žilvinas“ lankančių vaikų tėvelių nusiskundimų dėl šio kioskelio veiklos. Taip pat specialistės nuomone, iš kioskų, esančių šalia ugdymo įstaigų, turėtų būti prekiaujama asortimentu suderintu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba, išskyrus licencijuotą veiklą.

 

Numatytos išimtys

Miesto savivaldybės tarybos narys, atstovaujantis opozicijai Dainius Želvys, sakė, kad vertėtų diskutuoti dėl konkursų, nes tai svarbiausia esmė dėl ko buvo atidėtas prieš mėnesį svarstytas sprendimo projektas.  Pasak politiko, nepakeisti Vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti ar teikti paslaugas nustatytose viešosiose vietose išdavimą nuostatai. Be to, neaiškūs programų vertinimo kriterijai bei taip vadinami ketinimų protokolai pagal kuriuos bus vykdomi projektai. Savo ruožtu vėlgi numatytos išimtys ir sudarytos sąlygos bei prielaidos atsirasti korupcijai.

 

Neturi būti chaoso

Miesto tarybos narė Salomėja Slaboševičienė taip pat atkreipė dėmesį, kad reikėtų riboti vietų skaičių. Anot politikės, situacija prasta ir chaoso neturėtų būti. Miesto tarybos leidimu prekiaujama bet kur ir bet kaip, tad girdėti,  kad kurortas lyginamas su Gariūnais jau ne naujiena.

S.Slaboševičienė sakė, kad ją stebina ir dar viena aplinkybė, nes nurodoma, kad vietos numatomos, atsžvelgiant į žodinius prašymus. Taipogi, pasak politikės, nesuprantama, kodėl kai kurios vietos naikinamos, o kai kur numatomos naujos.

Miesto savivaldybės tarybos narys Šarūnui Vaitkui užkliuvo J.Basanavičiaus gatvėje numatyta vieta AB banko „Snoras“ kioskui.

 

Tautodailininkai susipriešino

Posėdyje  paveikslus Vytauto gatvėje ir prie Kurhauzo tvoros parduodančiųjų vardu kalbėjęs verslininkas, prašė penkias vietas skirti ne konkurso būdu. Jis motyvavo, kad tokiu būdu žmonėms būtų išsaugotos darbo vietos.

Tuo tarpu  Žemaitijos dailininkų sąjungos atstovas, pakilęs į tribūną, teiravosi už kokius nuopelnus tautodailininkams turėtų būti suteikiama privilegija. Anot jo, visos vietos turėtų būti konkursinės ir negali būti jokių išlygų. Meninininko nuomone, jei bus priimtas toks sprendimas tai būsiąs akivaizdus korupcijos pavyzdys.

 

Nevalia pažeisti įstatymo

Miesto savivaldybės tarybos narys Šarūnas Vaitkus taip pat pritarė tokiam siūlymui. „Visos vietos tiek paplūdimyje, tiek J.Basanavičiaus gatvėje prekiauti paveikslais turi būti skiriamos konkurso būdu. Sąlygos turi būti visiems vienodos“, -  savo pasiūlymą pagrindė  miesto savivaldybės tarybos narys. Analogišką pasiūlymą pateikė ir miesto savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komitetas.

Posėdyje kalbėjusi Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė taipogi miesto valdžiai paaiškino, kad svarstomas sprendimas išskirtinis ir pažeidžiantis Konkurencijos įstatymą, kuriam nusižengti nevalia.

 

Dešimties sprendimas

Pasibaigus diskusijoms ir pasisakymams, paskelbus balsavimo rezultatus, valdančioji dauguma akivaizdžiai buvo sutrikusi. Iš devyniolikos užsiregistravusių politikų, dešimt balsavo už tai, kad viešosios vietos prekiauti ar teikti paslaugas būtų skiriamos konkurso būdu. Replikos teise pasinaudojęs opozicijos atstovas Š.Vaitkus atkreipė dėmesį, kad kurorto vadovas Vytautas Stalmokas, svarstant šį klausimą, turėjo nusišalinti ir nebalsuoti, nes jis turi  AB „Snoras“ banko akcijų. Š.Vaitkaus teigimu, numatyta prestižinėje J.Basanavičiaus gatvėje vieta banko kioskui ir tokiu būdu, meras galimai supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Praėjusį penktadienį, gegužės 10 d. Kauno technologijų universiteto Cheminės technologijos fakultete vykusiame finaliniame „Akademiko Jono Janickio chemijos konkurso“  etape I-os vietos diplomas atiteko mūsų Gimnazijos IIIE kl. gimnazistei Emilijai Sebeckis. 


2024-05-09 Klaipėdos apskrities VPK vyko konkurso „Saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga“ finalas, kuriame rungėsi 8 mažųjų komandos, geriausiomis pripažintos Klaipėdos apskrities rajonuose vykusiuose konkurso etapuose. 


Mūsų gimnazistė IE klasės mokinė Smiltė Šiurkutė tapo respublikinio jaunųjų kalbininkų konkurso „Nieko širdingesnio ir dvasingesnio už kalbą tauta neturi“, skirto kalbininkams Jonui Kazlauskui ir Antanui Lyberiui atminti, viena iš laureatų. 


Į finalinį antrojo naujų kūrinių pučiamųjų orkestrams kūrybinio konkurso „MCC Palanga 2022“ etapą iš viso išrinktos penkios kompozicijos - tokį sprendimą priėmė tarptautinė konkurso vertinimo komisija, kuriai pirmininkauja britų kompozitorius Edward Gregson. 


Paaiškėjo pirmą kartą rengiamo naujų kūrinių pučiamųjų orkestrams kūrybinio konkurso „MCC Palanga 2020“ laimėtojai ir paskatinamųjų premijų laureatai. Premijos kūrėjus pasieks dar šiemet, o gruodžio viduryje planuotas baigiamasis konkurso koncertas, kūrinių-finalininkų premjera bei įrašai dėl karantino ribojamų perkeliami į kitų metų pavasarį.


Spalio 6 dieną Klaipėdos apskrities vyriausiame policijos komisariate vyko antrasis teisinių žinių konkurso ,,Temidė” etapas. Sėkmingai įveikę pirmąjį ,,Protų mūšį“, tolesniame konkurso etape Palangos senajai gimnazijai atstovavo IIIC klasės mokiniai Aistė Daugytė, Greta Valentinavičiūtė, Ovidijus Šeputis, Arijus Donskovas ir Danielius Sauseris.


Balandžio 13-14 dienomis Kauno ,,Aušros” gimnazijoje vyko tradicinio Lietuvos mokinių anglų kalbos konkurso (9-10 klasės) šalies etapas. Jame Palangos miestui atstovavo Palangos senosios gimnazijos II B klasės mokinė Justė Jankauskaitė. Pasibaigus konkursui gimnazija sulaukė džiugios žinios


Išrinktas jau trečius metus vykstančio respublikinio rašytojos Kristinos Sabaliauskaitės trumpojo rašinio konkurso nugalėtojas. Palangos senosios gimnazijos IIA klasės mokinę Austėją Daukšaitę ir ją konsultavusią mokytoją Raimondą Kačerauskienę pasiekė džiugi žinia – Austėja tapo konkurso II vietos laimėtoja.


Viešosios vietos – tik konkurso būdu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 03 02 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį posėdžiavusi miesto valdžia pritarė sprendimui, kuriuo viešosios vietos  prekiauti ar paslaugoms teikti bus skiriamos konkurso būdu. Tik Palangos gintaro meistrų gildijai buvo suteikta išimtinė teisė J.Basanavičiaus gatvėje prekiauti ne konkurso tvarka.


Saviškiui prekybos vieta – be konkurso

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 13 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės Taryba, papildžiusi prekybos paslaugų schemą, ne konkurso tvarka numatė J.Basanavičiaus gatvėje, prie kavinės „1925“, kuri priklauso UAB „Senolių užeiga“ savininkui Vitoldui Veisui, teikti viešojo maitinimo paslaugas. Buvo siūlomas rinkliavos už leidimo išdavimą 3 tūkst. litų mokestis, tačiau jis sumažintas iki tūkstančio litų metams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius