VRM ministrė Agnė Bilotaitė: „Pušynas“ bei kitos su VRM veiklos sritimis nesusijusios įstaigos neliks VRM pavaldume"

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-03-12
Peržiūrėta
1032
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

VRM ministrė Agnė Bilotaitė:  „Pušynas“ bei kitos su VRM veiklos sritimis nesusijusios įstaigos neliks VRM pavaldume"

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė dar iki paskyrimo ministre viešai užsiminė, kad Vidaus reikalų ministerijai priklausanti Palangoje esantis poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ neturėtų būti ministerijos pavaldume. A. Bilotaitė sakė „Palangos tiltui", kad tai, kai pajamų gavimui yra naudojamas valstybės turtas, yra ydingas palikimas. „Šį  klausimą tikrai spręsime," - sakė ministrė. 

Anot jos, pareigūnų skaičius, kurie gauna sveikatinimo paslaugas šioje sanatorijoje, yra sąlyginai mažas, todėl, ministrės nuomone, „Pušynas“ bei kitos su VRM veiklos sritimis nesusijusios įstaigos neturėtų likti VRM pavaldume.

„Sistemiškai įvertinus visų VRM pavaldume esančių įstaigų ir įmonių veiklą, bus siekiama atsisakyti tų, kurių veiklos nėra būdingos vidaus reikalų sistemai. Šiuo metu nėra sprendžiama dėl pavienių įstaigų juridinio statuso keitimo,“ – „Palangos tiltui“ sakė Božena Zaborovska-Zdanovič, VRM Komunikacijos skyriaus specialistė.

Anot jos, šiuo metu „Pušynas“ išsilaiko iš gaunamų pajamų, valstybės biudžeto lėšos yra skiriamos tik už pareigūnų sveikatinimo paslaugų suteikimą.

„Tačiau tai yra ydingas palikimas, kai pajamų gavimui yra naudojamas valstybės turtas ir šį klausimą tikrai spręsime,“ – pabrėžia ministrė A. Bilotaitė.

Ar ministrė kada nors lankėsi „Pušyne“ kaip Seimo narė ar privatus asmuo?

„Ne,“ – sakė A. Bilotaitė.

Anot jos, „Pušynas“ veiklos auditas artimiausiu metu nėra numatomas.
 

Jūsų komentaras:

Ekonomistas 2021-03-13 21:01 ([email protected] / IP: 162.158.203.32)
Senei laikas naikinti tokias įstaigas!!! Tai valstybės pinigų švaistymas!!!

Taip pat skaitykite

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė dar iki paskyrimo ministre viešai užsiminė, kad Vidaus reikalų ministerijai priklausanti Palangoje esantis poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ neturėtų būti ministerijos pavaldume. A. Bilotaitė sakė „Palangos tiltui", kad tai, kai pajamų gavimui yra naudojamas valstybės turtas, yra ydingas palikimas....


Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) laikinoji kanclerė Odeta Vitkūnienė ketvirtadienį pristatė Palangos vaikų reabilitacijos įstaigos „Palangos gintaras“ kolektyvui naująjį įstaigos direktorių Saulių Deveikį. Po pokalbio su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga atrinktas konkurso nugalėtojas šiandien pradėjo eiti pareigas.


Jono Pirožniko, Palangos paplūdimio gelbėtojų vado, telefonas ir racija mūsų 15 minučių pokalbio metu vis pypsėdavo, skambėdavo. "Taip dirbu visą vasarą," - šyptelėjo J. Pirožnikas. "Jūs - Palangos, Lietuvos vasaros sostinės, premjeras," - jam atsakiau. Pagyręs visus savo gelbėtojus, Jonas "Palangos tiltui" prisipažino: "Vis tik labiausiai pasitikiu...


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Ar ne anekdotas? Šiandien, balandžio 30-ąją, miesto Taryba patvirtino praėjusių metų pabaigoje iš lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktorės pareigų atleistos Ilonos Milkontės veiklos ataskaitą už 2019 metus.


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Finansų ministrė Rasa Budbergytė praėjusį savaitgalį lankėsi Palangoje. Ji domėjosi Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos iniciatyva teikti konsultacijas mokesčių mokėtojams būnant viešose vietose, vizituojant pajūrio verslininkus ir gyventojus dviračiais su VMI atributika.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius