Vykstančius į Palangą ir iš jos vairuotojus fiksuos net 5 vaizdo kameros: automobilius atskirs pagal modelį ir spalvą

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2022-11-22
Peržiūrėta
914
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Palanga pabandys bent apytiksliai suskaičiuoti, kiek į kurortą atvyksta poilsiautojų, – savivaldybė įsigijo transporto srauto stebėjimo sistemą, kuri kontroliuos į miestą vedančius kelius.

Į Palangą įvažiuojančius ir iš miesto išvažiuojančius automobilius skaičiuos 5 vaizdo kameros, kurias baigiama pastatyti prie trijų įvažiavimo kelių.

Viena kamera aprėpia dvi eismo juostas, todėl Kretingos gatvėje 4 eismo juostomis įvažiuojančias ir išvažiuojančias transporto priemones iš abiejų kelio pusių fiksuos dvi kameros. 

Po vieną kamerą dar bus įrengta prie miesto ribos Nemirsetos kelyje, transporto žiede prie posūkio link Darbėnų ir Liepojos plente prieš tarptautinį oro uostą. Bet liks neįvertintas į Mančiškę ir Šventąją vykstantis transporto eismas.

Transporto srauto stebėjimo sistema mašinas automatiškai skaičiuos pagal transporto priemonių rūšis ir atskirai fiksuos lengvuosius automobilius, motociklus, mikroautobusus, keleivinius autobusus, sunkvežimius.

Atvažiuojančių transporto priemonių skaičius Palangai svarbus, nes jis turi įtaką skirstant Automobilių kelių direkcijos lėšas gatvėms atnaujinti. 

Visi rezultatai bus matomi savivaldybės kompiuterizuotoje sistemoje, kuri pagal užklausą galės pateikti kiekvienos paros, savaitgalio ar viso mėnesio statistiką.

O įvertinus, kiek vidutiniškai lengvuoju automobiliu ar autobusu atvažiuoja keleivių, bus galima apytiksliai apskaičiuoti, kiek poilsiautojų per savaitgalį, mėnesį ar visą vasarą aplankė kurortą. 

Pateikiami sistemos duomenys taip pat leis įvertinti, kokiu paros laiku atvykstančiųjų srautas yra intensyviausias, kada poilsiautojai išvyksta namo. Tai kelių policijos pareigūnams leis pasiruošti automobilių spūstims autostradoje. 

Beveik 40 tūkst. eurų kainavusi sistema ir jos diegimas buvo perkama iš visuomenės saugumui gerinti skirtų Europos Sąjungos lėšų, todėl vaizdo kameros talkins ir policijai.

Sistema fiksuos tikslų transporto priemonių pravažiavimo laiką, jų valstybinius numerius, automobilius atskirs pagal modelį ir spalvą. 

Prireikus pareigūnai galės pasižiūrėti ir transporto srautą fiksuojančio vaizdo įrašą. 

Statistika svarbi verslui 

Palanga jau seniai bando įvertinti apytikslį pajūrį aplankančių poilsiautojų skaičių. 

Tai svarbu siekiant pritraukti investicijas.

Nežinodami tikrų poilsiautojų srautų verslininkai nesiryžta pajūryje statyti didelių pramogų ir aktyvaus poilsio objektų, nes sudėtinga apskaičiuoti, per kiek laiko investicijos atsipirks. 

Juo labiau kad Palangoje yra ryškus sezoniškumas – per vasarą poilsiautojų antplūdžio sulaukiantis kurortas šaltuoju metų laiku būna tuštokas.

Kurortas atsiduria lyg užburtame rate: verslininkai neinvestuoja baimindamiesi nuostolių, o poilsiautojai žiemą neatvažiuoja, nes tokiu metu čia nėra pakankamai pramogų. 

Suskaičiuoti sudėtinga 

Suskaičiuoti vasarą į Palangą atvykstančius poilsiautojus buvo mėginta dar sovietmečiu. Tai buvo vertinama pagal parduotuvėse parduodamos duonos kiekį ir vandens suvartojimą.

Tuomet buvo apskaičiuota, kad vasarą Palangoje per dieną apsilanko apie 200 tūkst. žmonių. Šis skaičius ilgam buvo tapęs savotišku standartu. 

Pastaraisiais metais kurortas net vasarą tapo daugiau savaitgaliniu, o per ilguosius savaitgalius sulaukia tiek poilsiautojų, kad ieškodami nakvynės žmonės neretai beldžiasi į bet kuriuos namus. 

Beveik prieš 20 metų per Mindaugo karūnavimo dienos ilgąjį savaitgalį kurortą užplūdusius žmones buvo pamėginta suskaičiuoti kurorto paplūdimiuose.

Juos apžiūrėjus iš sraigtasparnio pagal pliažų plotą buvo apskaičiuota, kad tą vidurdienį ilsėjosi apie 300 tūkst. žmonių. 

Prieš dešimt metų Palangoje buvo įvesta kurorto infrastruktūros rinkliava, vadinama pagalvės mokesčiu. 

Visos apgyvendinimo įstaigos ir oficialiai poilsiautojus priimantys palangiškiai privalo deklaruoti nakvynių skaičių, o poilsiautojai už kiekvieną nakvynę moka vieną eurą, kuris turi patekti į miesto biudžetą. 

Bet ne visi sąžiningai deklaruoja svečių nakvynes. Be to, jų skaičius neatspindi, kiek per tam tikrą laiką žmonių buvo apsilankę iš tikrųjų.

Skaitiklis nebuvo atstatytas 

Beveik prieš 10 metų kilo mintis atvykstančiuosius skaičiuoti pagal į miestą įvažiuojančias mašinas. Juo labiau kad 2013 metų vasarą kelyje Šiauliai–Palanga prieš įvažiavimą į kurortą Lietuvos automobilių kelių direkcija buvo įrengusi eismo intensyvumo skaitiklį. 

Tada buvo apskaičiuota, kad per vasarą šiuo keliu link Palangos važiavo apie 965 tūkst. transporto priemonių.

Tačiau šis skaičius nebuvo objektyvus, nes dar neįrengus aplinkkelio pro Palangą tranzitu riedėjo visos į Latviją vykstančios transporto priemonės. 

Be to, eismo intensyvumas nebuvo fiksuojamas į Palangą įvažiuojant pro Nemirsetą. 

Prieš 6 metus atnaujinant Kretingos gatvės asfalto dangą eismo intensyvumo skaitiklis buvo pašalintas ir nebeatstatytas. 

Transporto priemonių srautas pradėtas skaičiuoti 2015 m. atidaryto Palangos aplinkkelio pradžioje, bet pagal čia esančio skaitiklio duomenis neįmanoma įvertinti, kiek transporto priemonių važiavo į kurortą.

Vasarą prie jūros suko daugiau nei milijonas 

Kelyje Klaipėda–Liepoja ties Palanga yra du nuolatinį transporto srautą fiksuojantys skaitikliai, kurių duomenis mato Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Už posūkio į Nemirsetą esantis skaitiklis užfiksavo, kad šių metų vasarą link Palangos važiavo beveik 850 tūkst. transporto priemonių. Pro aplinkkelio pradžioje esantį skaitiklį, kuris yra už 5 kilometrų, link Šventosios nuvažiavo apie 563 tūkst. mašinų. 

Vadinasi, prie viaduko į Palangą nusuko apie 286 tūkst. transporto priemonių. Įvertinus, jog tarp jų buvo keleivinių mikroautobusų bei autobusų, galima manyti, kad šiuo keliu per vasarą į Palangą atvažiavo apie milijoną žmonių. 

Praėjusiais metais į Palangą atvykusiųjų buvo daugiau, nes link jūros nusuko apie 309 tūkst. transporto priemonių.

Tačiau tai nėra galutinis kurorte apsilankiusių žmonių skaičius, nes transporto eismo intensyvumas nėra vertinamas Nemirsetos kelyje. Be to, neįmanoma suskaičiuoti į Šventąją važiavusių mašinų, nes eismo intensyvumo skaitiklio nebeliko ir prie valstybinės sienos su Latvija. 

Šią vasarą Palangoje ir Šventojoje buvo deklaruota apie 697 tūkst. nakvynių, o pernai per tą patį laikotarpį – beveik 682 tūkst.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga pabandys bent apytiksliai suskaičiuoti, kiek į kurortą atvyksta poilsiautojų, – savivaldybė įsigijo transporto srauto stebėjimo sistemą, kuri kontroliuos į miestą vedančius kelius.


Per ilgąjį šventinį savaitgalį, 2022 m. birželio 24 – 26 d., vykdytas priemones Klaipėdos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai nustatė 25 neblaivius vairuotojus.


Palangoje viename kieme automobilius apdaužęs girtas vairuotojas spruko į kitą kiemą. Tačiau policijos pareigūnai netruko sugauti bėglį.


Kiekviena moteris nori būti graži ir išskirtinė, dėl to moterys naudoja kosmetiką. Didžiausias skirtumas yra naudojant akių šešėlius, nes jų pagalba galima sukurti daugybę naujų įvaizdžių. Kiekvieną kartą šešėlių pagalba sukuriamas vis naujas įvaizdis, kuris padeda išsiskirti iš kitų.


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, taip pat ir palangiškiai pareigūnai, netrukus į tarnybą važiuos naujaisiais „Seat Leon Sportstourer" automobiliais, kurie yra universalūs, modernūs, kokybiški, ekonomiški ir greiti. Automobiliuose sumontuota visa sklandžiam pareigūnų darbui reikalinga įranga, yra vieta kompiuteriui ir...


Mieste ne vienerius metus veikė 15 vaizdo kamerų, tačiau jų šią vasarą padaugėjo iki 24. Kokį biudžetą jų išlaikymui yra skyrusi miesto Savivaldybė, „baltieji rūmai“ neatsakė, tačiau Jurgita Rinkevičienė, Palangos miesto policijos Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja, tikina, kad jos – veiksminga priemonė išaiškinti ir užkardyti teisės...


Kas niokoja BMW automobilius Palangoje?

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 03 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos ir Palangos policijos pareigūnai ieško nusikaltėlių, niokojančių BMW automobilius. Per parą Klaipėdoje ir Palangoje buvo nusiaubtos trys mašinos


Šią vasarą Palangos oro uosto prieigose įrengiama vaizdo stebėjimo sistema pradės fiksuoti automobilių eismą. Tikimasi, kad nauja priemonė padės spręsti įsisenėjusią problemą, kai vairuotojai automobilius stato draudžiamoje vietoje, ant Liepojos plento, taip rizikuodami savo ir kitų keliautojų saugumu.


Saugumui Palangos gatvėse užtikrinti – stebėjimo kameros  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 11 08 | Rubrika: Miestas

Palangoje pradėjo veikti 15 didelės raiškos vaizdo stebėjimo kamerų, kurių perduodamas vaizdas visą parą stebimas policijos komisariato patalpose įrengtame Kontrolės centre. „Tai bus didelė pagalba ir paspirtis policijos pareigūnams, siekiantiems užtikrinti saugumą mieste“, - sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus.


Jau kuris laikas palangiškiai galėjo matyti bendrovės „Lintel“ darbininkus, triūsiančius įvairiose kurorto vietose bei montuojančius didelės raiškos vaizdo stebėjimo kameras. Nuo lapkričio pradžios, pagal Savivaldybės su bendrove TEO pasirašytą sutartį, bus įdiegta nauja vaizdo stebėjimo sistema.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius