Vaizdo stebėjimo kameros bus įrengtos ir visuose Palangos vaikų lopšeliuose – darželiuose

Linas JEGELEVIČIUS, 2023-10-17
Peržiūrėta
1050
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vaikų lopšelio – darželio „Žilvinas“ nuotr.
Vaikų lopšelio – darželio „Žilvinas“ nuotr.

Naujos gyvenimo aktualijos ir iššūkiai reikalauja ir naujų sprendimų. Lietuvą toliau terorizuojant kibernetinėmis atakomis su grasinimais pakenkti ugdymo įstaigoms ir jose esantiems vaikams, Palanga ėmėsi papildomų konkrečių priemonių kurorto ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigose – jose įrengs vaizdo stebėjimo kameras.

„Vakar (pirmadienį, spalio 16 d.) surengėme pasitarimą su darželių bei mokyklų vadovais ir darsyk aptarėme visas privalomas procedūras, kaip elgtis vienoje ar kitoje neadekvačioje situacijoje ir svarbiausia – kaip užtikrinti vaikų ir įstaigose dirbančių žmonių saugumą. Susirinkusiems buvo priminti privalomų veiksmų algoritmai ir tai, kaip visus juos koordinuoti. Pažymėtina, jog kibernetinė ataka – ne vienintelė situacija, kuomet tiek įstaigų vadovai, tiek mes galime būti priversti imtis tam tikrų nekasdienių veiksmų,“ – sako kurorto mero Šarūno Vaitkaus įrašas socialiniame tinkle Facebook antradienį, spalio 17 dieną.

„Vakar darsyk pasiaiškinome, o šiandien priėmėme dar vieną svarbų sprendimą – visuose šešiuose Palangos vaikų lopšeliuose – darželiuose bus įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, tam reikalingos savivaldybės biudžeto lėšos bus surastos ir kameros bus nupirktos.“

„Primenu, jog vaizdo stebėjimo kameros yra įrengtos visose mūsų bendrojo lavinimo mokyklose, dabar jomis bus aprūpintos ir tos įstaigos, kurias lanko patys mažiausieji mūsų miesto gyventojai.

Taip pat pasitvirtino jau ankstesnis mūsų sprendimas, nors tam reikalingos nemažos biudžeto lėšos, visose ugdymo įstaigose palikti ir išlaikyti ne tik dienos, bet ir nakties budėtojų etatus. Žmogiškasis faktorius visą parą stebėti tiek ugdymo įstaigų teritoriją, tiek tai, kas lankosi mokyklose, dabar kaip niekad yra labai svarbus. Ir ypač svarbu, kad ir mokyklų nedarbo laiku jos nepaliekamos be priežiūros.

Primenu, jog šiomis dienomis, kai Lietuvos ugdymo ir kitas įstaigas per tris paras pasiekė keli tūkstančiai grasinamojo pobūdžio elektroninių laiškų, visus veiksmus koordinuoja ir sprendimus priima Lietuvos policija. Privalome be diskusijų vykdyti pareigūnų nurodymus. Tuo pačiu metu ir ugdymo įstaigų vadovai, ir mes turime užtikrinti, kad ne tik vaikų ugdymo, bet ir saugumo klausimai visada būtų mūsų prioritetinių veiksmų sąrašo pradžioje,“ – skelbia mero įrašas.

Vaikų lopšelio – darželio „Žilvinas“ nuotr.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Naujos gyvenimo aktualijos ir iššūkiai reikalauja ir naujų sprendimų. Lietuvą toliau terorizuojant kibernetinėmis atakomis su grasinimais pakenkti ugdymo įstaigoms ir jose esantiems vaikams, Palanga ėmėsi papildomų konkrečių priemonių kurorto ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigose – jose įrengs vaizdo stebėjimo kameras.


Palanga jau žino, kiek apytiksliai atvyksta žmonių, – nuo kovo vidurio į miestą įvažiuojančias ir išvažiuojančias transporto priemones skaičiuoja vaizdo kameros.


Palanga pabandys bent apytiksliai suskaičiuoti, kiek į kurortą atvyksta poilsiautojų, – savivaldybė įsigijo transporto srauto stebėjimo sistemą, kuri kontroliuos į miestą vedančius kelius.


Ilgapirščiai įsibrovė į kavinę Palangoje, pranešė policija.


Mieste ne vienerius metus veikė 15 vaizdo kamerų, tačiau jų šią vasarą padaugėjo iki 24. Kokį biudžetą jų išlaikymui yra skyrusi miesto Savivaldybė, „baltieji rūmai“ neatsakė, tačiau Jurgita Rinkevičienė, Palangos miesto policijos Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja, tikina, kad jos – veiksminga priemonė išaiškinti ir užkardyti teisės...


Šią vasarą Palangos oro uosto prieigose įrengiama vaizdo stebėjimo sistema pradės fiksuoti automobilių eismą. Tikimasi, kad nauja priemonė padės spręsti įsisenėjusią problemą, kai vairuotojai automobilius stato draudžiamoje vietoje, ant Liepojos plento, taip rizikuodami savo ir kitų keliautojų saugumu.


Prieš gražiausias metų šventes „Palangos tilto“ redakcija jau tradiciškai visus geros valios žmones pakvietė į gerumo akciją – paaukoti maisto produktų mažiau pasiturintiems miesto vaikams. Džiugu, kad pasidalinti panoro nemažai palangiškių. Į akciją įsitraukė ir Palangos lopšelių-darželių „Nykštukas“...


Mažiesiems palangiškiams ir kurorto svečiams Palangoje šiais metais įrengtos keturios naujos, modernios vaikų žaidimų aikštelės daugiabučių kiemuose dėmesį vilioja ryškiaspalviais žaidimų įrenginiais. Jie, beje, yra įrengti ir kurorto vaikų darželiuose, o spalį naujomis atrakcijomis praturtėjo ir Vaikų parkas, esantis visai šalia jūros. Dar du sklypai...


Saugumui Palangos gatvėse užtikrinti – stebėjimo kameros  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 11 08 | Rubrika: Miestas

Palangoje pradėjo veikti 15 didelės raiškos vaizdo stebėjimo kamerų, kurių perduodamas vaizdas visą parą stebimas policijos komisariato patalpose įrengtame Kontrolės centre. „Tai bus didelė pagalba ir paspirtis policijos pareigūnams, siekiantiems užtikrinti saugumą mieste“, - sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus.


Jau kuris laikas palangiškiai galėjo matyti bendrovės „Lintel“ darbininkus, triūsiančius įvairiose kurorto vietose bei montuojančius didelės raiškos vaizdo stebėjimo kameras. Nuo lapkričio pradžios, pagal Savivaldybės su bendrove TEO pasirašytą sutartį, bus įdiegta nauja vaizdo stebėjimo sistema.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius