Mažieji gerumo lopšeliuose-darželiuose mokomi ne tik per šventes

Vaidilė GEDMINAITĖ, 2015-01-05
Peržiūrėta
2090
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mažieji gerumo lopšeliuose-darželiuose mokomi ne tik per šventes

Prieš gražiausias metų šventes „Palangos tilto“ redakcija jau tradiciškai visus geros valios žmones pakvietė į gerumo akciją – paaukoti maisto produktų mažiau pasiturintiems miesto vaikams. Džiugu, kad pasidalinti panoro nemažai palangiškių. Į akciją įsitraukė ir Palangos lopšelių-darželių „Nykštukas“, „Gintarėlis“ bei „Ąžuoliukas“ kolektyvai. Lopšelio-darželio „Nykštukas“ auklėtiniai iš „Čiauškučių“ grupės surinktas gėrybes į redakciją atnešė savo pačių puoštoje dėžėje, o „Ąžuoliuko“ ugdytiniai su stokojančiais pasidalino ne tik pirktomis gėrybėmis: jų lauknešėlyje puikavosi ir pačių tėvelių virtos uogienės, konservuotos daržovės.

Dosniai aukojo
Vargstantiesiems suaugusieji bei vaikai aukojo kruopų, makaronų, cukraus, arbatos, aliejaus, sausų pusryčių, konservų, žirnelių, įvairių saldumynų, o viena Vasario 16-osios gatvės gyventoja į redakciją atnešė krepšį minkštų žaisliukų, tuo nudžiugindama vargingai gyvenančių šeimų mažuosius.
Jau ne pirmus metus organizuojamos šventinės gerumo akcijos metu surinktos gėrybės atiteko tiems, kam iš tikrųjų buvo labiausiai reikalingos. „Palangos tilto“ redakcijai maloniai sutiko talkinti Palangos miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Emilija Lapėnienė. Kiekvienais metais ji pateikia labiausiai socialiai pažeidžiamų palangiškių šeimų sąrašą. Tai – daugiavaikės šeimos, šeimos, kuriose yra tik vienas iš tėvų, močiutė, viena auginanti vaikus ir pan. Būtent jiems ir buvo išdalintos akcijos metu surinktos dovanėlės. Apsilankiusios redakcijoje šeimos džiaugėsi praturtintomis šventėmis ir dėkojo už jūsų, „Palangos tilto“ bičiuliai, širdžių šilumą bei gerumą. Neliko neįvertinti ir kasdieniai maisto produktai, kurie puikavosi geros valios palangiškių suneštuose lauknešėliuose. „Kruopos, makaronai – puiku, vis kurį laiką nereikės pirkti“, – džiaugėsi labiausiai socialiai pažeidžiamų šeimų mamos. Džiugina ir tas faktas, kad šiais metais organizuotos akcijos metu paramos sulaukė 43 šeimos.

Dalintis malonu
Lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorė Biruta Mazrimienė sakė, jog tai jau ne pirmoji gerumo akcija, prie kurios prisideda jos vadovaujama ugdymo įstaiga. „Kada akcija skelbiama, tada ir atsiliepiame. Atsiliepėme ir į Lions skelbiamą akciją, kur pagalbos reikėjo mergaitei. Mes, kur reikia, prisidedame ir pinigais, ir maistu, ir dovanėlėmis. To mokome nuo mažens. Juk vienas kitam privalome padėti, o viskas prasideda nuo vaikų. Aukojo visi darželio nariai: ir vaikai, ir tėveliai, ir administracija, ir auklėtojos, ir kiemsargis, ir seselė – kiekvienas prisidėjo kuo galėjo“, – kalbėjo ikimokyklinio ugdymo įstaigos vadovė.
Pasak B. Mazrimienės, dalintis, užjausti, padėti kitam „Nykštuko“ lopšelyje-darželyje vaikai mokomi ne tik per šventes – tai kasdienė ugdymo įstaigos praktika. „Dalintis mokome ne tik per šventes. Dalintis kūčiuku, obuoliu vaikai skatinami nuolat, nes duodant yra malonu, o ne imant. Juk jei tu pavaišinai draugą, jis atsikando tavo obuolio, tau taip pat yra malonu. Bent aš esu tokios nuomonės, manau, auklėtojos galvoja panašiai“, – kalbėjo pašnekovė.
„Nykštuko“ direktorė nelinkusi sureikšminti gražaus savo vadovaujamos įstaigos gesto: „Aš visada sakau, nesifotografuokime, nesireklamuokime, nes mes tai darome ne dėl garbės. Geras darbas eina iš širdies. Ne kažin ką mes čia padarėme – visi žmonės, manau, tai daro. Man viskas taip natūralu atrodo. Žinome, kad aukos atiteks vaikams, šeimai, tai mes daug saldumynų atnešėme. Anksčiau paskirstydavome, kuri grupė ką neša, o šiais metais to nedarėme – visi patys nešė tai, ką galėjo“.
B. Mazrimienė sakė, jog ugdytinių tėveliai greitai sureagavo į kvietimą aukoti. „Įstaigoje mes išplatiname skelbimus, sudarome atsakingą darbo grupę ir pakviečiame dalintis kas kuo gali. Tai greitai pradėjo plaukti dovanėlės į specialią aukų dėžę. Manome, kad akcija labai tikslinga. Labai malonu, kad pasidalinęs sulauki ir grįžtamosios reakcijos – tai skatina įsijungti į akcijas. Aišku, tai darome ne dėl reklamos“, – sakė ugdymo įstaigos direktorė.

„Prisijungsime kasmet“
Prie gerumo akcijos prisidėjusio lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorė Rūta Regina Lukaitienė džiaugėsi, jog jos vadovaujama įstaiga su vargingai gyvenančiomis šeimomis dalinasi jau ne pirmus metus: „Mes jau antri metai atsiliepiame į jūsų kvietimą. Aš pati perskaičiau kvietimą. Mes visose grupėse platinome skelbimą ir paskatinome aukoti ir vaikus, ir darbuotojus“. Pasak pašnekovės, gerumo vaikai mokomi ne tik per šventes, bet ir kasdienybėje: darželyje organizuojama gerumo savaitė, tačiau mažieji raginami neužmiršti skurdžiau gyvenančiųjų ir prieš Kalėdas.
Pasiteiravus, kaip vaikai ir tėveliai reagavo į aukų rinkimą, direktorė sakė: „Normaliai visada atsiliepia. Pernai mes daug surinkome, apie 200 kilogramų jums atnešėme, šiais metais irgi daug maisto surinkome, tai, manau, rodo, kad reaguoja normaliai. Mes jokioje kitoje tokioje akcijoje nedalyvaujame, pasirinkome jūsų organizuojamą ir kiek ji bus, tiek prisijungsime“.

Reikia remti vargingesnius
Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė džiaugėsi, jog tokios akcijos organizuojamos ir sakė, jog jos vadovaujama įstaiga labai noriai atsiliepė į kvietimą dalintis. „Jūs buvote pirmasis Palangos laikraštis, organizavęs tokią akciją Palangoje. Iš pradžių dovanojome žaisliukus. Kai su kolege pamatėme, kad tie dovanoti žaisliukai pateko į tas šeimas, kuriose jų trūko, supratome, kad surinktos aukos nenueina veltui. Vėliau buvo pereita prie paramos maisto produktais. Aš nesu iš tų vadovų, kurie vogtų idėjas. Manau, jei tokia akcija organizuojama, reikia ją palaikyti, paremti socialiai remtinas šeimas. Jau penkti metai mes prisijungiame prie akcijos – tai jau mūsų įstaigos tradicija. Ir tėveliai labai noriai įsijungė į kvietimą aukoti“, – sakė vadovė.
Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ugdytiniai nuolat pratinami dalintis. „Vaikai ne tik per šventes skatinami dalintis: prieš vasarą organizavome akciją „Dovanok darželiui gėlytę“. Tėveliai atnešė į darželį daigų. Gėlių atnešta nemažai, jau puošiamės vaikų dovanotomis gėlėmis. Arba kita akcija – gintarinis žaisliukas eglutei – jų turime jau tiek, kad šiais metais gintariniais žaisliukais papuošėme eglutę, nors jų mums dar trūksta. Gruodžio mėnesį pasakojame vaikams apie adventą, puošiamės advento vainikais su žvakėmis. Šiais metais darželyje suorganizuota kalėdinė vakaronė su tėvais“, – kalbėjo direktorė.
Pasak pašnekovės, bendradarbiavimas yra labai svarbus. „Bendradarbiaujame su tėvais: kai visi esame kaip šeima, tada pasiekiame gerų rezultatų. Juk viskas vardan vaikų“, – sakė I. Milkontė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Naujos gyvenimo aktualijos ir iššūkiai reikalauja ir naujų sprendimų. Lietuvą toliau terorizuojant kibernetinėmis atakomis su grasinimais pakenkti ugdymo įstaigoms ir jose esantiems vaikams, Palanga ėmėsi papildomų konkrečių priemonių kurorto ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigose – jose įrengs vaizdo stebėjimo kameras.


UAB „Pajūrio šaltinis“ Kalėdų gerumo akcijai skyrė 1 500 eurų. Padedant „Palangos tiltui“, UAB „Pajūrio šaltinis“ direktorius Paulius Rojus juos išdalins 15 pagalbos reikalingiems palangiškiams – kiekvienam po 100 eurų.


Prieš didžiąsias metų šventes Palangos senojoje gimnazijoje šurmuliavo tradicinė kalėdinė labdaros mugė „Ištiesk gerumo ranką“, kurios metu gimnazijos bendruomenės – mokinių, tėvų ir mokytojų – surinktos lėšos bus skiriamos kilniam tikslui.


„Palangos tilto“ skelbtoje tradicinėje gerumo akcijoje „Padovanokite vaikams mažą Kalėdų gerumo stebuklą“, kurios metu renkamos dovanos – negendantys maisto produktai ir skanumynai likimo nuskriaustiems vaikams, šią savaitę dosniai ir aktyviai dalyvavo Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ vaikučiai ir jų auklėtojos. Vaikai...


Prieš gražiausias metų šventes „Palangos tilto“ redakcija jau tradiciškai visus geros valios žmones pakvietė į gerumo akciją – paaukoti maisto produktų mažiau pasiturintiems miesto vaikams. Džiugu, kad pasidalinti panoro nemažai palangiškių. Į akciją įsitraukė ir Palangos lopšelių-darželių „Nykštukas“...


„Palangos tilto“ redakcijos duris, artėjant Kalėdoms, vis dažniau praveria geraširdžiai, žinantys, ką reiškia meilė ir dėmesys kitam, palangiškiai- redakcijoje gausėja Kalėdinių dovanų, paaukotų laikraščio gerumo akcijai „Padovanokime vaikui mažą Kalėdų stebuklą.“


Palangos reabilitacijos ligoninėje su pacientais dirbama trimis pagrindinėmis kryptimis. Aktyvioji reabilitacija padeda žmonėms su negalia integruotis į gyvenimą. Prieš porą metų savo veiklą ligoninėje pradėjo nauja aktyviosios reabilitacijos centro dalis – valčių prieplauka spinaliniams pacientams. Šioje prieplaukoje yra sumontuotas specialus keltuvas, kurio pagalba...


Artėjant Kalėdoms ir Naujiesiems, gražiausioms metų šventėms, „Palangos tiltas“ buvo paskelbęs jau tradicinę gerumo akciją „Padovanokime vaikui mažą Kalėdų stebuklą“.


Ir mažoj širdelėj daug gerumo telpa

Palangos l/d ,,Sigutė” auklėtoja metodininkė Alma Valaitienė, 2011 01 11 | Rubrika: Miestas

Palangos lopšelio - darželio ,,Sigutė“ ,,Boružėlių“ grupės vaikučiai, belaukdami Kalėdinio stebuklo įrodė, kad ir mažoj širdelėj daug gerumo telpa. Jie stengėsi būti geresniais: mažiau pykosi, buvo nuoširdūs, gražiai bendravo, daugiau dirbo, puošė grupę savo pagamintais darbeliais, mokėsi eilėraštukų, dainelių ir žaidimų.


Į gerumo akciją sureaguota: vaikai pasidalino žaislais

„Palangos tilto“ redakcija, 2010 12 19 | Rubrika: Kultūra

Mūsų laikraštyje skelbiama gerumo akcija „Padovanok vaikui mažą Kalėdų stebuklą“ nepraslydo skaitytojams pro akis. Mus maloniai nustebino pasipylusių dovanėlių gausa. Juk Kalėdos labiausiai vaikų laukiama šventė, o jie labiausiai ir suprato tuos mažuosius, kurie dovanėlių galbūt negauna. Juk išaušusį Kalėdų rytmetį mažieji pasitinka nekantraudami ir su plačiomis šypsenomis tyliai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius