Aistringo palangiškio pomėgiais domėjosi Lietuvos televizija

"Palangos tilto" informacija, 2019-10-04
Peržiūrėta
401
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškis Reinoldas Liaudanskas turi galybę pomėgių. Jis savęs ieško gamtoje, ją piešia, domisi fotografija, kolekcionuoja balandžių skulptūrėles, unikalus jo ir kitas laisvalaikio praleidimas – balandininkystė. Rugsėjo mėnesį balandžių skulptūrėlių kolekcijos dalis, jo piešiniai ir fotografijos puošė atgimstantį Palangos kurorto muziejų. Unikalūs palangiškio pomėgiai sudomino ir Lietuvos televizijos žurnalistus, kurie apie energingą vyrą parengė reportažą.

Kurti įkvepia žmonės

Balandininkystė – išskirtinė veikla, kuria užsiimti išdrįsta ne kiekvienas. O štai Palangoje ir Klaipėdoje vis dar gyvos balandžių auginimo tradicijos, jų augintojai noriai dalijasi savo sukaupta patirtimi su mūsų kraštiečiais, ir tais lietuviais, kurie gyvena už Lietuvos ribų, rengia parodas, susitikimus.. R. Liaudanskas – Palangos balandininkų klubo pirmininkas yra surengęs balandžių parodų Lietuvoje ir už jos ribų. Balandžių parodos sutraukia nemažai entuziastų, pristato unikalų pomėgį, pasakoja apie įvairiapusės veiklos galimybes. R. Liaudanskui pomėgiai yra ne tik puiki galimybė prasmingai praleisti laiką, jam labai brangūs visi, jo kelyje sutikti žmonės. O žmonių, aktyviai gyvenant, tenka sutikti ir ne vieną. Visuomeninė veikla įkvepia kūrybai, turiningam bendravimui. R. Liaudanskas – Palangos kraštovaizdžio bičiulių klubo narys, floristinių paukščių parodų organizatorius, Europos dekoratyvinių paukščių ir naminių gyvūnų parodų delegacijos narys, atstovavęs Palangos kraštą Prancūzijoje, Danijoje ir kitos šalyse. Jo kolekcija, 2019 - aisiais metais užregistruota „Factum“ agentūros kaip gausiausias balandžių statulėlių rinkinys. Jų anuomet buvo 250. O štai dabar jo balandžių kolekcijos rinkinį papildė 490 eksponatas, kuris jam labai brangus.

Kolekcijoje – gausu ir didelių ir mažų

Palangiškio kolekcijoje bene seniausia balandžių statulėlė datuojama 1896 ar 1905 metais. Didžiausia – siekia 24 centimetrus, ji pagaminta iš porceliano. Mažiausia statulėlė siekia vos 4 centimetrus, ji yra alavinė. Eksponatai į kolekcininko rankas atkeliavę yra ne vien iš Lietuvos, jie yra suplaukę net iš 25 pasaulio šalių, netgi iš Indijos. R. Liaudanskas taip pat laiko ir balandžius, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra, meilė, rūpestis ir atsidavimas. Nuolatinės išvykos, parodos, balandininkų renginiai leidžia tapti tam tikrais savo šalies ambasadoriais, reprezentuojančiais savo šalį Lietuvoje ir už jos ribų.
„Likimas lėmė taip, kad gimiau Palangoje. Anuomet gyvenome Vytauto gatvėje, kaip ir visi palangiškiai vasaromis sulaukdavome svečių, poilsiautojų. Visuomet mane kažkuo traukė gamta, žavėjausi kaimynais, kurie laikė balandžius. Ši veikla man atrodė labai paslaptinga, o balandis siejosi su taikos, ramybės, susitaikymo simboliu. Mane traukė visa, kas gyva. Tikriausiai pamatęs susižavėjimo kupinas akis, kaimynas, prieš daugelį metų pasiūlė man padovanoti pirmąją balandžių porelę. Tai buvo Lietuvos vartikliai. Įspūdingiausia yra tai, kad jie pakilę elegantiškai vartosi. Nuo jų prasidėjo mano, kaip balandininko veikla, pradėjau veisti balandžius ir šis pomėgis mane lydi iki šių dienų“, – atviravo Reinoldas.
Jis prasitarė, kad jam, dar būnant septyniolikmečiui, atvykę poilsiautojai iš Maskvos padovanojo knygą apie balandininkystę, kuri jam padėjo gauti reikiamų žinių apie balandžių auginimą, yra iki šių dienų labai brangi.

Įkvėpė pažintis su augusiu žmogumi

Pašnekovas žurnalistams pasakojo, kad labai jį įkvėpė ir pažintis su vyriausiuoju Palangos balandininku Jurgiu Kuzminsku, kuris neseniai atšventė savo šimtmetį. Jo balandinėje teko ne kartą lankytis, o taip pat tenka bendrauti, nes pono Jurgio dukra, kuri yra Reinoldo klasiokė.
„Man labai patinka kolekcionuoti, piešti, o prie fotografijos meno dar ketinu sugrįžti“, – atviravo R. Liaudanskas. Pašto ženklai, netgi vokai su balandžiais ir popiežiumi Jonu Pauliumi antruoju – visa tai yra jo kolekcijos dalis. Na, o visai neseniai jo kolekciją papildė 490 eksponatas, draugų iš Panevėžio dovana. Kitoje Palangos kurorto muziejaus salėje buvo eksponuojami R. Liaudansko grafikos darbai – medžiai.
„Dar technikume, studijuojant dendrologiją teko piešti medžius iš natūros, galbūt todėl man kiekvienas medis skirtingas. Stengiuosi piešti grafiškus medžius, kurių kažkuo įdomios lajos, keistai išsidėsčiusios šakos, akį traukia šimtametės palangos botanikos parko pušys“, – pasakojo apie savo piešinius kolekcininkas.. Jo kūryba labai grafiška, naudojama juodai balta spalvos. Tai yra pirmieji žingsniai į didžiąsias dailės paslaptis, kurias atskleisti pavyyksta ne kiekvienam. Tačiau nėra jokių abejonių, jog Reinoldas labai įvairiapusis žmogus, gyvenantis aktyvų gyvenimą, o jo unikalūs pomėgiai į Palangą patraukė ir Lietuvos televizijos žurnalistų – Jūratės Jatkonytės - Petraitienės ir LRT kino legendos, operatoriaus Algirdo Mikutėno dėmesį.

Dana Lukauskienė

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ieškantiems naujo išmaniojo telefono – puikios naujienos. „Tele2“ paruošė ypač gerų pasiūlymų telefonams įsigyti. Jais jau dabar galite pasinaudoti operatoriaus internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.


Palangos Vlado Jurgučio pagrindinė mokykla startavo su nauju, tėvelių iniciatyva užgimusiu, karjeros ugdymo pamokų ciklu. Pamokos kitaip leido jauniesiems palangiškiams patirti mokymosi džiaugsmą netgi už savo ugdymo įstaigos ribų. Spalio 17 dieną Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 1b klasės mokiniai, lydimi Rimos Kontrimaitės, pradinio ugdymo mokytojos metodininkės, lankėsi...


Aistringo palangiškio pomėgiais domėjosi Lietuvos televizija

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 04 | Rubrika: Miestas

Palangiškis Reinoldas Liaudanskas turi galybę pomėgių. Jis savęs ieško gamtoje, ją piešia, domisi fotografija, kolekcionuoja balandžių skulptūrėles, unikalus jo ir kitas laisvalaikio praleidimas – balandininkystė. Rugsėjo mėnesį balandžių skulptūrėlių kolekcijos dalis, jo piešiniai ir fotografijos puošė atgimstantį Palangos kurorto muziejų. Unikalūs...


Palangos savivaldybė susimovė savo pačių patvirtintuose tvarkose, skelbia lrytas.lt Palangos miesto Tarybos socialdemokratei Svetlanai Grigorian kurorto valdžia kaip politikei kelis mėnesius mokėjo atlygį už bendravimą su rinkėjais socialiniame tinklalapyje „Facebook.“ Tačiau tik istorija pradėjus domėtis „Lietuvos Ryto“ televizijai paaiškėjo, kad savivaldybė...


Palangos bendruomenės „Palangos santarvė“ nariai su pirmininke Daina Eimanavičiene priešaky labai apsidžiaugė, sulaukę kvietimo apsilankyti UAB „Palangos šilumos tinklai“. Susitikę su įmonės vadovais, kurie organizavo ir nedidelę ekskursiją po patalpas, bendruomenės atstovai jiems uždavė daug klausimų ir sulaukė naudingų atsakymų.


Penktadienį, kovo 24 dieną, Seimo narys Antanas Vinkus lankėsi Palangoje, Šventojoje ir Kretingoje. Palangoje, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Elgesio medicinos instituto klinikoje, kur sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis atliekama reabilitacija, veikia streso ligų dienos stacionaras ir konsultuoja specialistai, vyko susitikimas su įstaigos darbuotojais, čia...


Palangoje vykusiame euro seminare gyventojai ir verslo atstovai aktyviai domėjosi jiems rūpimais praktiniais euro įvedimo klausimais. Valstybės institucijų atstovai daugiausia palangiškių klausimų sulaukė dėl litų keitimo į eurus galimybių, viešojo transporto bilietų ir įvairių kuponų galiojimo laiko bei kitų klausimų.


Tie, kas savaitgalį praleido Palangoje – o ir patys palangiškiai, atėję į „Palangos stalo 2013“ šventę, turėjo progą ne tik paskanauti kurorto kavinių bei restoranų siūlomų pačių įvairiausių pilvą pamaloninančių patiekalų, bet ir sužinoti, kaip galima ne mažiau skaniai, tačiau tikrai sveikai pasivaišinti. Ir svarbiausia – sveikai pamaitinti...


Vakar Palanga sulaukė itin aukštų užsienio svečių – vakar, penktą valandą, į Palangos aerouostą iš Vilniaus nusileido Slovakijos prezidento Ivano Gašparovičiaus lėktuvas. Jis atskraidino ne tik Slovakijos vadovą, bet ir jo žmoną Silviją, Slovakijos ambasadorių Vilniuje, jo žmoną, aukštus Slovakijos prezidentūros ir užsienio reikalų ministerijos pareigūnus – iš viso 19 Slovakijos...


Miške prie Panevėžio – palangiškio lavonas

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 10 | Rubrika: Kriminalai

Viename iš šalia Panevėžio miesto esančių miško masyvų,  Panevėžio apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (ONTB) pareigūnai atkasė nužudytų 26 metų amžiaus jaunuolių kūnus. Paaiškėjo, kad tai – neseniai dingusio panevėžiečio Mindaugo  Diržinausko ir palangiškio Tado Lukaičio kūnai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius