Aikštėje prie rekonstruotos Jūratės gatvės užgros fontanas

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014-08-21
Peržiūrėta
446
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Aikštėje prie rekonstruotos Jūratės gatvės užgros fontanas

Pavasarį rekonstruota Jūratės gatvė netruko tapti pėsčiųjų pamėgta pasivaikščiojimo vieta.  Tačiau rudenį ši kurorto erdvė palangiškiams ir poilsiautojams taps dar patrauklesnė – Jūratės gatvės aikštėje palangiškiai ir miesto svečiai neilgai trukus galės gėrėtis ir grojančiu fontanu.

 

Pradžia – 2012-ųjų rudenį

Vienoje iš populiariausių kurorto gatvių – Jūratės g. – rekonstrukcijos darbai užvirė 2012-ųjų rudens pabaigoje. Pirmuoju rekonstrukcijos, kurią atliko konkursą laimėjusi UAB „Akordas1“, etapu iki 2013 metų vasaros iš pagrindų buvo sutvarkyta atkarpa nuo Sinagogų g. iki Vytauto g. bei nuo Smilčių g. iki dviračių tako, pradėta rekonstruoti aikštė.

Jūratės g. rekonstrukcijos metu buvo pakeistos gatvės trinkelės, pažymėti dviračių takai, paklotos naujos komunikacijos, elektros kabeliai, įrengta mažoji architektūra. Taip pat pertvarkyta aikštė – ji išklota akmens plytelių bei klinkerio danga.

Iš viso Jūratės gatvės ir šalia jos esančios aikštės rekonstrukcijai buvo skirta 4,9 mln. litų.

 

Pabaiga – anksčiau laiko

Jau nuo šią gegužę Jūratės gatvė buvo atverta pėstiesiems. Gatvę papuošė mažosios architektūros elementai: buvo įrengti suoliukai, šiukšlių dėžės, taip pat – pasodinti želdiniai, pažymėti dviračių takai. Aikštėje prie Jūratės gatvės buvo įrengti stovai vėliavoms.

Pasak rekonstrukciją atlikusios UAB „Akordas1“ direktoriaus pavaduotojo Mindaugo Karpičiaus, Jūratės gatvės atnaujinimo pabaigta – ne už kalnų. „Visi gatvės rekonstrukcijos darbai jau baigti, beliko tik keliose vietose ją atitinkamai paženklinti. Tikimasi, kad jau rugsėjo pradžioje bus galima kviesti valstybinę komisiją“, – sakė M. Karpičius.

 

Ypatinga danga, originalūs šviestuvai

Rekonstruotosios Jūratės gatvės ilgis – 1 km, plotis – 7,5 m, o palei Palangos senąją gimnaziją – 5,5 m. Jai rekonstruoti prireikė 274 kvadratinių metrų granito ir 1350 kv. m trinkelių. Gatvėje pastatyti 34 mediniai suoliukai ir tiek pat šiukšliadėžių.

 

Kaip sakė M. Karpičius, geltonos klinkerio plytelės, kuriomis išklota Jūratės aikštė, atvežtos iš Vokietijos, nes Lietuvoje tokių negaminama. Aikštė įrėminta pilkšvomis granito plytelėmis, į grindinį įmontuoti žibintai. Taip pat aikštėje sumontuoti skirtingų aukščių – taip sukuriamas ypatingas šviesos žaismas – lenkiški šviestuvai.

Pilkos ir raudonos betoninės plytelės, kuriomis išklota Jūratės g. važiuojamoji dalis bei šaligatviai, atvežtos iš Klaipėdos. Palei važiuojamąją gatvės dalį sumontuoti iš Italijos atkeliavę 9 ir 10 m aukščio šviestuvai. Iš viso abiejų rūšių šviestuvų įrengta po 32.

 

Muzikinis fontanas

 Artimiausiu metu darbai persikels į aikštę šalia Jūratės gatvės, kuri ir dabar neatpažįstamai pasikeitusi – čia bus įrengtas grojantis muzikinis fontanas. „Muzikinis fontanas taps dar vienu  išties originaliu traukos objektu. Visi erdviniai būsimojo fontano sprendiniai jau suderinti, artimiausiu metu teiksime projektą statybos leidimui gauti“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorė.

Pasak Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo pavaduotojo Vidmanto Dantos, būsimas fontano baseinas turėtų būti apvalios formos, diametras turėtų siekti 9 metrus. Aikštėje prie jo bus suoliukai, atsiras ir želdinių.

Pats fontanas būsiąs ypatingas tuo, jog kiekvienas norintis, pasirinkęs melodiją iš sudarytos programos ir SMS žinute už tam tikrą mokestį ją užsisakęs, galės išvysti, kaip pagal skambančią melodiją „muzikuoja“ fontano vandens čiurkšlės.

„Jeigu kalbėtume apie analogus Lietuvoje, panašių fontanų mūsų šalyje, regis, yra du“, – paminėjo V. Danta.

Fontano įrengimu besirūpinančios UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus paminėjo, jog fontanas būsiąs ypatingas dar ir tuo, jog automatiškai reaguos į vėjo kryptį ir stiprumą, kad nesitaškytų vanduo. Kalbant apie jo „muzikinį repertuarą“ – juo greičiausiai rūpinsis Palangos kultūros centras. Beje, kūrinių sąrašą rengiamasi nuolat atnaujinti.

„Šią savaitę fontano techninis projektas turėtų būti baigtas, kitą savaitę ketinama jį skelbti Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinės sistemos tinklapyje „Infostatyba“. Tada jau lauksime statybos leidimo“, – sakė K. Skierus

Jūsų komentaras:

Pradžiugino!.?. 2014-08-25 09:59 (. / IP: 86.100.63.40)
-greičiau grąžinkit aikštę ..užsitęsęs baisus jovalas kelis metus labai išvargino žmones, ypač gyventojus.rytą- vakarą klampuojančius per niekaip nesibaigiančias statybas... kvėpuojantys baisiom žvyro dulkėm...Pasibaisėtina padėtis su tokiom gatvių statybom, remontu...Tas pats buvo ir kt., pvz žvejų g. remontas- geriau būtų buvę kaip buvo! ...-Gatvė vos 5 m.,šaligatviai į abi puses daug platesni,... mašinų parkavimui nepadaryta kelkraštyje niša, kaip kitur... Taip toliau dūsta gyventojai nuo baisių išmetamųjų dujų po langais, iš laikomų mašinų...nes, kažkoks kauno durnius -taip suprojektavo!? -Kada bus išgirstas žmogus???

Taip pat skaitykite

ių metų rugsėjo 3 d. pradedami Gintaro gatvės statybos darbai. Juos numatoma pradėti ruože nuo Smilčių gatvės iki Vytauto gatvės. Vykdant darbus iš dalies bus ribojamas eismas, o tiesiant vandentiekio, lietaus nuotekų tinklus, rengiant gatvės pagrindus – patekimas į gatvę bus draudžiamas.


Meras Šarūnas Vaitkus savo paskyroje socialiniame tinkle Facebook paliko tokį įrašą: "Šventosios gyventojai ir čia atvykstantys svečiai jau netrukus galės džiaugtis nauja centrine miesto aikšte. Pradėtas montuoti fontanas. #ŠventojiKeičias"


Netrukus prasidės Bangų g. šaligatvio ir gatvės rekonstrukcija. Darbai čia užvirs jau kitą savaitę – pirmiausia bus sutvarkyta šaligatvio danga vienoje Bangų g. pusėje. Pėstiesiems skirtos dalies atkarpoje nuo Klaipėdos pl. iki Vytauto g. senoji danga bus pakeista naujomis trinkelėmis, įrengtas dviračių takas.


Kelionių po Lietuvą portalas pamatykLietuvoje.lt ir Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacija (LTICA), vienijanti 45 Lietuvos turizmo informacijos centrus, visą rugpjūčio mėnesį kvietė pasigrožėti po visą šalį išsibarsčiusiais fontanais, juos aplankyti kelionių po Lietuvą metu ir išrinkti gražiausią. Palangos fontanas tarp prizininkų nepateko – liko penktas....


Kurorto gyventojus bei svečius ir vėl džiugina muzikinis fontanas – Nepriklausomybės aikštėte jis vandens, muzikos ir spalvų šokiu žavi kasdien nuo 12 iki 22 val. 


Kai kuriems gyventojams kelia nerimą prie miesto fontano vykstantys darbai. Kas nutiko su fontanu? UAB „Palangos komunalinio ūkio“ direktorius Vidas Misiukonis ramindamas atsako, jog muzikinis fontanas konservuojamas, siekiant išsaugoti sudėtingas ir brangias fontano konstrukcijas.


Muzikinis Palangos fontanas sutiktas ovacijomis

"Palangos tilto" informacija, 2015 06 23 | Rubrika: Miestas

Praėjusio š eštadienio vakarą miestelėnai ir Palangos svečiai, kurių susirinko apie pusę tūkstančio, tapo ugnies, šviesos, muzikos ir vandens žaismo liudytojais- buvo iškilmingai atidarytas Palangos muzikinis fontanas. Modernus fontanas susirinkusiesiems pademonstravo savo techninius ir muzikinius sugebėjimus: „šoko“ pagal 10 muzikinių takelių...


Muzikuojantis fontanas stebins vandens ir spalvų šokiu

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 11 06 | Rubrika: Miestas

Gegužės pabaigoje po rekonstrukcijos pėstiesiems atidarytos Jūratės g. aikštėje prie Vytauto g. vėl triūsia darbininkai. Čia įrengiamas palangiškius ir svečius nustebinsiantis ir dar vienu traukos objektu tapsiantis fontanas, kurio srovės, skambant žiūrovų pasirinktoms melodijoms, kurs savąjį šokį, pašokdamos net iki aštuonių metrų aukščio.


Aikštėje prie rekonstruotos Jūratės gatvės užgros fontanas  1

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 08 21 | Rubrika: Miestas

Pavasarį rekonstruota Jūratės gatvė netruko tapti pėsčiųjų pamėgta pasivaikščiojimo vieta.   Tačiau rudenį ši kurorto erdvė palangiškiams ir poilsiautojams taps dar patrauklesnė – Jūratės gatvės aikštėje palangiškiai ir miesto svečiai neilgai trukus galės gėrėtis ir grojančiu fontanu.


Palangos miesto savivaldybė kreipėsi į Lietuvos kelių direkciją prie susisiekimo ministerijos su prašymu skirti 600 tūkst. Lt. Šventosios miestelio Kalgraužių gatvės rekonstrukcijai. „Oficialaus raštiško patvirtinimo dėl finansavimo dar negavome, tačiau neoficialiai – pinigai bus skirti. Raštiško patvirtinimo turėtumėme sulaukti šį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius