Konkurencijos taryba: Palangos baseinas turi būti perduotas valdyti privatininkui

Linas JEGELEVIČIUS, 2023-04-26
Peržiūrėta
9718
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aldo Kazlausko nuotr.
Aldo Kazlausko nuotr.

Trečiadienį, balandžio 26 dieną, Konkurencijos taryba paskelbė sprendimą „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos priimto sprendimo perduoti viešajai įstaigai „Palangos investicijų valdymas“ patikėjimo teise valdyti savivaldybei priklausantį baseiną.

Deja, žinios iš Vilniaus atėjo liūdnos – iš Savivaldybės pavaldumo baseinas išbraukiamas. Baseinas, kurį Palangos savivaldybė pastatė savo iniciatyva bei išskirtinai valstybės ir savivaldybės lėšomis, per 12 mėnesių nuo Konkurencijos tarybos sprendimo paskelbimo datos turi būti perduotas privačiam verslui. Palangos savivaldybė įpareigota per minėtą terminą organizuoti ir įvykdyti konkurencingą procedūrą Baseino valdymo operatoriui parinkti.

„Simboliška, deja, liūdnai, kad Konkurencijos taryba savo sprendimą dėl Palangos baseino paskelbė būtent šiandien, balandžio 26 d., kai visas pasaulis mini dar vienerias Černobylio atominės elektrinės tragedijos metines. Būtų begėdiškai nesąžininga mūsų situaciją prilyginti Černobylio incidentui, tačiau vis dėlto šios dienos Konkurencijos tarybos sprendimas tam tikra prasme prilygsta sprogimui,“ – skelbia Palangos mero Šarūno Vaitkaus įrašas trečiadienio vakarą.

„Liūdna ir apmaudu, bet, stebint Konkurencijos tarybos veiksmus, jau anksčiau galėjome prognozuoti, jog įvyks būtent taip. Pripažindama tai, kad tyrimo laikotarpiu išsiskyrė aukščiausios instancijos teismų praktika, Konkurencijos taryba baudos neskyrė, o ji galėjo siekti po 600 eurų už kiekvieną dieną, skaičiuojant nuo sprendimo įvykdymo termino pabaigos. Kas darosi mūsų valstybėje?“ – retoriškai klausia meras.

Anot jo, Palangos savivaldybė, kelis dešimtmečius nesulaukusi verslo iniciatyvų, 2017 m. pati ėmėsi veiksmų užtikrinti viešąsias paslaugas ir pastatyti baseiną moksleiviams mokytis plaukti, Sporto centro ugdytiniams sportuoti, senjorams ir kūdikiams, o ir visiems palangiškiams sveikatinti.

„Kai jį 2019 metais atidarėme, iškart, vos po kelių mėnesių, jau sulaukėme Konkurencijos tarybos dėmesio ir tyrimo. Beveik ketverius metus mes nuolat ir tendencingai buvome stebimi lyg po padidinamuoju stiklu ir varu varomi mūsų baseiną atiduoti privatininkams,“ – sako Š. Vaitkus.

„Šios dienos Konkurencijos tarybos sprendimas tik patvirtina – DEJA, ši valstybės institucija, išlaikoma iš visų Lietuvos mokesčių mokėtojų lėšų, gina ne valstybės ir savivaldos, o galimai privataus verslo interesus. Privataus verslo, kuris į tokius viešųjų paslaugų objektus neinvestavo nė cento, bet užtat jau dabar bando skaičiuoti būsimus pelnus ar net viršpelnius. Kodėl nė viena valstybės teisėsaugos institucija netiria mūsų atskleistų faktų, kaip už milijonus pastatytas turtas nemokamai atiduodamas praktiškai į vienas ir tas pačias privataus verslo rankas, o savivaldybės dar priverstos pirkti vaikų mokymo plaukti paslaugas? Turtas atiduodamas veltui ir dar primokama?“

Ar Palanga pralaimėjo?

„Kalbėti apie tai, jog šis Konkurencijos tarybos sprendimas palies tik Palangą, reikštų tą patį, kaip įtikėti, kad tik didžiausiam šalies kurortui Konkurencijos taryba organizavo pragarą, o likusios savivaldybės liks rojuje. Deja, ši sprendimas yra ledkalnio viršūnė, ir anksčiau ar vėliau tai palies visas Lietuvos savivaldybes, kurios pasistatė ir dar statosi baseinus, sporto arenas, koncertų sales. Visų jų turėtų laukti toks pat likimas – ačiū, kad pastatėte, o dabar – viso gero! Bet esu įsitikinęs, kad mes nugalėjome ir nugalėsime. Tokio susitelkimo, kokį parodė mūsų miesto bendruomenė, tokios vienybės, bendrystės ir tokio aktyvaus mūsų visų viešojo intereso gynimo, galima tik pavydėti. Esu nuoširdžiai dėkingas ir darsyk tariu AČIŪ – kad taip skaitlingai rinkotės prie baseino jo apginti, kad tūkstančiai žmonių pasirašė už jo išsaugojimą savivaldos rankose, kad garsiai ir atkakliai visai Lietuvai pareiškėme: „Palangos baseinas mūsų!“ – sako meras.

„Mes rankų nenuleisime ir Konkurencijos tarybos sprendimą apskųsime teismui. Tikiu Lietuvos teismais, kurie jau ne kartą yra įrodę, jog teisingumas ir teisybė triumfuoja. Viliuosi ir tikiu, kad teisingumas bus mūsų žmonių pusėje, kad mūsų gyventojų nuomonė ir balsas vis dėlto bus išgirsti.“

Žinutės pabaigoje jis pateikia šiek tiek skaičių. 

Nuo 2019 metų kovo mėnesio, kai atidarytas Palangos baseinas, iki pastarojo balandžio 1 dienos Palangos baseine miesto moksleiviai nemokamai apsilankė apie 80 tūkstančius kartų.

„Ir Savivaldybė NEPERKA šių paslaugų už šimtus tūkstančių eurų per metus. Vien pernai labai ženkli senjoro nuolaida mūsų baseine pritaikyta beveik 4000  kartų. Ar sąžininga iš palangiškių, ypač vaikų ir senjorų, atimti tokias gerovės savo mieste sąlygas?“ – retoriškai klausia meras Š. Vaitkus.

 

Aldo Kazlausko nuotrauka

Jūsų komentaras:

asta 2023-04-26 18:59 (IP: 162.158.222.251)
Jei perduos, daugiau nebe eisiu.

Taip pat skaitykite

Trečiadienį, balandžio 26 dieną, Konkurencijos taryba paskelbė sprendimą „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos priimto sprendimo perduoti viešajai įstaigai „Palangos investicijų valdymas“ patikėjimo teise valdyti savivaldybei priklausantį baseiną. Deja, žinios iš Vilniaus atėjo liūdnos – iš Savivaldybės pavaldumo baseinas išbraukiamas. Baseinas, kurį Palangos savivaldybė pastatė savo...


Saulėtą gruodžio 10-ąją, šeštadienį, apie du šimtus prie Palangos baseino susirinkusių palangiškių antrą kartą per 2022-uosius tvirtai pasakė, kad savo baseino privatininkui neatiduos, nors to reikalauja Konkurencijos Taryba.


Jeigu Palanga rinktų žmogų, kuris, joje negyvendamas, svariausiai per paskutinius trejus metus prisidėjo prie sprendimų, vedančių į didžiausius pokyčius kurorte, Saulius Skvernelis, buvęs premjeras 2016–2020 metų Vyriausybėje, o dabar – vienas partijos „Vardan Lietuvos“ kūrėjų  (partijos suvažiavimas vyksta šiandien, sausio 29 d.) ir visada – didelis Palangos draugas, neabejotinai...


Esu Jonas Kubilius, jaunosios kartos politikas, kairiosios minties šalininkas ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos Palangos skyriaus pirmininkas. Profesionalioje politikoje esu naujas veidas, bet patirties sėmiausi studijuodamas politikos mokslus ir aktyviai dalyvaudamas visuomeninėse veiklose nuo pat paauglystės. Mano asmeninis tikslas ir svajonė – Gerovės valstybė – vieninga, stipri...


Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimo perduoti baseino valdymą savivaldybės įmonei „Palangos investicijų valdymas“. Taryba nagrinės, ar savivaldybė galėjo privilegijuoti savo įmonę, diskriminuoti kitus rinkos žaidėjus ir taip sukurti skirtingas konkurencijos sąlygas, pranešė Konkurencijos taryba.


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Klaipėdos apygardos teismas praėjusį penktadienį, birželio 30 dieną, išnagrinėjęs apeliacinius skundus dėl netinkamai laikomos Kurhauzo dalies paėmimo valstybės nuosavybėn, atlyginimo priteisimo ir žalos atlyginimo, pakeitė Palangos apylinkės teismo sprendimą ir nutarė išlikusią medinę pastato dalį, priklausančią pastato bendrasavininkui Gediminui Jackai, perduoti valstybės...


Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai ragina gyventojus, Šventojoje be leidimų pasistačiusius prekybos bei kitus laikinuosius įrenginius, juos išsigabenti iki metų pabaigos. Nesuskubus to padaryti savininkams, nelegalūs įrenginiai bus nukeldinti stebint antstoliui.


Lietuviai turi būti įrašyti į Lietuvos Raudonąją knygą?  1

Vaidas LEKSTUTIS Sambūrio „Būkime vieningi“ koordinatorius, 2013 11 11 | Rubrika: Miestas

Daugelis esate girdėję, o gal ir matę Lietuvos raudonąją knygą. Lietuvos raudonoji knyga – juridinis valstybės dokumentas, kurio pagrindu Lietuvos Respublikoje organizuojama retų bei nykstančių augalų, grybų ir gyvūnų rūšių apsauga. Šią knygą sudaro žinių sąvadas apie saugomų rūšių būklę ir apsaugos būdus.


„Ar geras šokis turi būti panašus į jūros šėlsmą? Labai jau poetiškai pasakyta. Šokis turi būti visoks“, – nusišypsojo sužinojęs pagrindinę mūsų pokalbio temą tarptautinės kategorijos teisėjas, Lietuvos sportinių šokių federacijos viceprezidentas, Palangos moksleivių klubo sportinių šokių kolektyvo vadovas Paulius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius