Palangiškiai antrą kartą tvirtai pasakė, kad savo baseino privatininkui neatiduos (PILDOMA)

"Palangos tilto" informacija, 2022-12-10
Peržiūrėta
1553
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai antrą kartą tvirtai pasakė, kad savo baseino privatininkui neatiduos (PILDOMA)

Saulėtą gruodžio 10-ąją, šeštadienį, apie du šimtus prie Palangos baseino susirinkusių palangiškių antrą kartą per 2022-uosius tvirtai pasakė, kad savo baseino privatininkui neatiduos, nors to reikalauja Konkurencijos Taryba.

Palangos bendruomenė „Palangos santarvė“ pirmininkė Daina Eitmanavičienė, pradėjusi akciją, sakė: „Konkurencijos taryba reikalauja Palangos miesto baseiną perduoti valdyti privatininkams. Mes, gyventojai, su tuo nesutinkame – Palangos baseinas turi išlikti miesto, o ne atiduotas į privačias rankas."

Miesto meras Šarūnas Vaitkus sakė, kad Savivaldybė niekada „nesutiks“ su Konkurencijos tarybos reikalavimais perduoti miesto baseiną privatininkams ir sieks „visais būdais“ jį išsaugoti visiems palangiškiams bei kitų miestų gyventojams.

Meras ragina visus palangiškius ateinantį trečiadienį ir ketvirtadienį ateiti į Savivaldybę ir pasirašyti peticiją – Savivaldybė dėl Konkurencijos Tarybos reikalavimo kreipsis į Generalinę Prokuratūrą.

Palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas priminė, kad Savivaldybių valdomi baseinai veikia ir kitur šalyje, pavyzdžiui, Skuode ir Šilalėje, tačiau Konkurencijos Taryba tų kol kas nereikalauja jų atiduoti privačiam operatoriui.

„Gal Palangos baseino pastatas pernelyg gražus, gal pernelyg gerai mūsų baseinas dirba, kad Konkurencijos Taryba taip mūsų baseinu domisi?“ – retoriškai jis klausė.

Jis teigė, kad Seimo Ekonomikos komitetas (būtent jame dirba M. Skritulskas – PT) ragina pradėti parlamentinį tyrimą dėl Konkurencijos Tarybos veiksmų.

Verslininkas Nidas Kiuberis, jau penkis metus gyvenantis Palangoje, pasidžiaugė, kad vakar (gruodžio 9 d.) net du jo vaikai, lankantys Palangos baseiną, laimėjo plaukimo varžybas. 

„Kam griauti tai, kad gerai veikia?“ – klausė jis.

Palangos baseine reguliariai rengiamos nemokamos mankštos senjorams, kūdikiams, kitoms visuomenės grupėms, o gyventojai apsilankyti baseine gali kelis kartus pigiau, nei šalia esančiuose panašaus pobūdžio objektuose, kuriuose šeimininkauja privatus verslas. 

Šių metų sausį Vidaus reikalų ministerija paskelbė, kad Palangos sanatorija „Pušynas“ ir Palangos baseinas turi būti privatizuojami, tačiau tąkart Palangai savo objektus pavyko apginti – „Pušynas“ bus perduotas Sveikatos apsaugos ministerijai.

Tuomet „Palangos santarvės“ inicijuotą internetu pasirašė daugiau nei 3 tūkstančiai neabejingų Palangos gyventojų. Dar 2 tūkst. 431 žmonių šią peticiją pasirašė „gyvai“. Peticiją pasirašyti galima ir dabar.

 

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiemet savo dešimtmetį švenčiančios futbolo akademijos FK „Gintaras“ įkūrėjas ir siela Marsel Balasanov iki šiol nepasisotino skambiais laimėjimais – jų ant visų pirštų tikrai nesuskaičiuosi! – ir jais tvirtai pradėti 2024-ieji. „Vien tik tarptautinių turnyrų apie penkiasdešimt per dešimt metų laimėjome, o taures, laimėtas Lietuvoje, ko gero, šimtais galėtumėme skaičiuoti,“ – šypteli...


Joniškio „Delikatesas“ serviruoja dar vieną staigmeną ir atsidūrė per žingsnį nuo „7bet-NKL“ pusfinalio.


Praėjusią savaitę, gegužės 26 d., Palangos miesto Savivaldybė kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą su skundu ir prašydami panaikinti balandžio 26 dienos Konkurencijos tarybos nutarimą, kurio pagrindinis reikalavimas – Palangos savivaldybė įpareigota per dvylika mėnesių surengti konkurencingą procedūrą naujam mūsų baseino valdymo operatoriui parinkti. 


Po geros pauzės vėl prabilta apie pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos įpaminklinimą. 


Saulėtą gruodžio 10-ąją, šeštadienį, apie du šimtus prie Palangos baseino susirinkusių palangiškių antrą kartą per 2022-uosius tvirtai pasakė, kad savo baseino privatininkui neatiduos, nors to reikalauja Konkurencijos Taryba.


Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansamblis „Mėguva“ Latvijos nepriklausomybės dieną – lapkričio 18-ąją - Šventosios mokykloje nori  dar kartą parodyti savo programą ,,Kuržemninkė man pasiūlė“, kurios premjera šių metų kovo 30 dieną buvo Kurhauze.


Palangiškis Seimo narys Dainius Kepenis, kurį per koronaviruso pandemiją daug kas „skalpavo“, susitikęs su žurnalu „Lietuvos pajūriu“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriu, juokėsi: „Gi aš buvau pirmas prieš beveik penkerius metus pradėjęs kalbėti apie „Sveikatos pasą“! Tik – su visai kitokiu turiniu: apie žmogaus sveikatos pagrindinius rodiklius, o ne apie jo skiepus nuo to...


Linas Jegelevičius – vienas iš keleto vyresnės kartos Lietuvos žurnalistų, kuris yra dvikalbis: lengvai ir profesionaliai rašo lietuviškai – jis yra dabar jau vienintelio Palangos laikraščio „Palangos tiltas“ redaktorius, žurnalo „Lietuvos pajūris“ redaktorius ir leidėjas – ir angliškai. Linas jau daugiau kaip 10 metų...


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai. Kurorto gyventojai taip pat kviečiami pažymėti šią visai šaliai svarbią sukaktį –...


Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimo perduoti baseino valdymą savivaldybės įmonei „Palangos investicijų valdymas“. Taryba nagrinės, ar savivaldybė galėjo privilegijuoti savo įmonę, diskriminuoti kitus rinkos žaidėjus ir taip sukurti skirtingas konkurencijos sąlygas, pranešė Konkurencijos taryba.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius