Nuogalės atskleidė, kuo iki šiol jas vilioja Palangos moterų paplūdimio turgus

Palangos tiltas, 2021-07-10
Peržiūrėta
2365
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

lrytas.lt Ivetos Skliutaitės nuotr.
lrytas.lt Ivetos Skliutaitės nuotr.

Palangoje yra išskirtinė vieta, kur karaliauja vien moterys. Vyrams čia užsukti tiesiog draudžiama, nepaisant to, kad daugelis jų šioje erdvėje slapčia norėtų atsidurti bent akimirkai. Tai – Palangos moterų paplūdimys, kuriame dešimtmečiais veikia margaspalvis vasariškas turgus, rašo lrytas.lt žurnalistė Iveta Skliutaitė.

Vyresnės kartos dailiosios lyties atstovės pamena, jog Palangos moterų paplūdimio turgus išpopuliarėjo daugiau nei prieš pusšimtį metų. Jame būdavo galima įsigyti daiktų, kurių anuomet sunkiai pavykdavo rasti parduotuvėse. Ypač paklausios būdavo importinės prekės, kurios Palangą pasiekdavo iš šalia įsikūrusio Klaipėdos uosto. 

Sovietmečiu jūrininkai daiktus atplukdydavo laivais. Juos parduodavo vietos perpardavinėtojams, vadintiems „spekuliantams“. Moterų paplūdimys Palangoje tapo puikia tokių pardavėjų zona. Anuomet šioje vietoje buvo galima nusipirkti deficinių prekių: užsienietiškų drabužių, avalynės, rankinių. 

Į Palangos moterų paplūdimį atvykusios poilsiautojos rasdavo iš svetur atvežtos kramtomosios gumos, cigarečių, kvepalų, net džinsų, kurie anais laikais buvo labai paklausi, bet sunkiai gaunama prekė. Nors jau daugiau nei du dešimtmečius poreikio ieškoti deficitinių prekių nėra, Palangos moterų paplūdimio turgus per tą laiką neprarado populiarumo. Šįmet jis taip pat vilioja gausia prekių pasiūla.  O karštas šios vasaros oras šiam turgui leidžia dirbti kone kasdien.   

Kai kurios prekeivės čia įsikūrusios šalia kopų pačių įrengtose palapinėse, apsaugančiose šeimininkes, pirkėjas ir prekes nuo kaitrios saulės ar staiga pasipylusio lietaus. Kitos moterys ant smėlio įsirengusios kabyklas, kur plevėsuoja drabužiai ar aksesuarai. Trečios stovi už prekystalių. Tačiau netrūksta ir tokių pardavėjų, kurios prekes išdėlioja tiesiog ant audinio, patiesto tiesiai ant smėlio. Turguje galima rasti įvairių vasariškų suknelių, šortų, sijonų, kelnių, skrybėlių, skarelių, papuošalų. O daugiausia čia maudymosi kostiumėlių ir apatinio trikotažo – liemenėlių, įvairių kelnaičių, ilgomis eilėmis  išdėliotų ant smėlio. 

Būtent prie šių prekių pirkėjų matėsi daugiausia. Nuogoms pirkėjoms, kurios aplinkinių visai  nestebina, matuotis apatinius yra labai patogu. „Galiu nors visą turgų išsimatuoti. Niekur kitur patogiau nėra. Ateinu nuoga ir laisvai matuojuosi liemenėles. Net matavimosi kabinų nereikia. Dėl to man šis turgus ir patinka“, – tvirtino smarkiai  nudegusi poilsiautoja Dangira iš Vilniaus.

 Šiame turguje netrūksta kiniškų, turkiškų,  latviškų apatinių drabužių prekės ženklų. Kai kurios pardavėjos siūlė atkreipti dėmesį į itališkas liemenėles. Kelnaičių kainos turguje prasideda nuo 2 eurų, tačiau yra tokių, kurios kainuoja ir penkiskart brangiau.

 Pardavėjos tikino, kad perkamiausios yra 4-7 eurus kainuojančios kelnaitės.  Moterys labiausiai perka 10-15 eurų kainuojančias liemenėles. Brangesnės taip pat perkamos, tačiau rečiau. 

Medvilninių suknelių, kurių daugelis pažymėtos, kad gamintos Italijoje ar Turkijoje galima rasti nuo 20-25 eurų, lininės kainuoja apie 30-70 eurų. Pasaulyje žinomų prekės ženklų drabužiai paplūdimio turguje gerokai brangesni. Nesiimu vertinti jų kokybės ir kilmės. Tačiau norint jų įsigyti pinigines atverti tenka plačiau, nei perkant mažiau žinomų gamintojų aprangą. 

„Su draugėmis jau apie dešimt metų lankomės tik moterų paplūdimyje. Ištisą dieną gulėti ir deginis nuobodu, todėl vis ateiname į visai šalia esantį turgų. Neskubėdamos pasimatuojame sukneles, kelnes, skrybėles, akinius nuo saulės. Viena kitai patariame, kas tinka, o kas ne, todėl maloniai apsiperkame. Turbūt  šio turgaus privalumas yra tai, kad galima ramiai žiūrinėti prekes, moterims nereikia niekur lėkti", –  sakė panevėžietė poilsiautoja Adelė. 

Pirkėjos šiame turguje randa ir įvairiaspalvių skarelių, kurias perka ne tik sau, bet ir veža lauktuvių. „Spalvinga skarelė ar šalikėlis su nuostabiu piešiniu kainuoja vos 6 eurus. Prie jų priderinkite papuošalą-kilpelę už 50 centų, 1 ar 2 eurus, priklausomai nuo dydžio, ir atrodysite nuostabiai. Aš pamokysiu, kaip šiuo papuošalu naudotis",  – tvirtino rusiškai kalbanti pardavėja.

 Ryte pradėjusios darbą pardavėjos daiktus rinktis pradeda vakarėjant, kuomet iš paplūdimio traukia ir saulės voniomis bei jūros bangomis dažnai visą dieną besimėgavusios merginos ir moterys.

Lrytas.lt Iveta Skliutaitė

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Į Klaipėdos ligoninę penktadienio naktį paguldyta iš Palangos paplūdimio atvežta sušalusi nepilnametė.


Sausio 13 d. vyko Šventosios bibliotekos organizuotas renginys – latviškos knygos „Rucavos moterų pasakojimai“ pristatymas.


Ir vėl didžiausio susidomėjimo susilaukė penktadienio rytą startavęs „108 km moterų iššūkio“ ralis, turtingoje ir turiningoje „Aurum 1006 km lenktynių“ programoje randantis vietos jau šeštus metus paeiliui. 


Palangos miesto savivaldybė Šventosios seniūnijos gyventojus kviečia dalyvauti apklausoje dėl „Pietinio Šventosios paplūdimio funkcinių zonų suskirstymo (pliažas, skirtas lankytis su gyvūnais, moterų pliažas, vyrų pliažas, nudistų pliažas, bendrasis pliažas bei pliažas, pritaikytas žmonėms su negalia)“.  


Palangoje yra išskirtinė vieta, kur karaliauja vien moterys. Vyrams čia užsukti tiesiog draudžiama, nepaisant to, kad daugelis jų šioje erdvėje slapčia norėtų atsidurti bent akimirkai. Tai – Palangos moterų paplūdimys, kuriame dešimtmečiais veikia margaspalvis vasariškas turgus.


Gerumo niekada nebūna daug, o ypač šiuo slogiu karantino metu. Tačiau būrys Palangos veiklių ir energingų geradarių moterų, susivienijusių į Palangos LIONS moterų klubą, skuba daryti stebuklus – didesnius ir mažesnius. Tiems, kuriems jų labiausiai reikia. „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Palangos LIONS prezidente Raimonda Mitkuviene.


Penktą vasarą Palangoje organizuojamas „bagažinių“ turgus prie „Iki“ parduotuvės Klaipėdos plente taip išpopuliarėjo, kad į turgų, aptvertą tvora, kai kurie prekeiviai ir pirkėjai jau nesutelpa. Tačiau turgelio kaimynystė Klaipėdos pl. 68-3 gyvenančio Juozo Jankausko ir jo ligotos žmonos Irinos gyvenimą labai apkartino – nuostabiai gražiai prie namo...


Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK ONTV) pareigūnai kartu su kolegomis iš Palangos atskleidė kovo pradžioje Palangoje įvykdytą nusikaltimą, kurio metu buvo sunkiai sužalotas su organizuotu nusikalstamumu siejamas vyras.


Palangos moterų paplūdimyje jau seniai tapo teisėta vien tiktai dailiosios lyties atstovių karaliavimo zona. Anksčiau vyriškiai, patingėję sukti ratą pro miško takelius, dar bandydavo kirsti jiems uždraustą zoną, tačiau ne juokais apšaukti galiausiai įprato į moterų teritoriją šiukštu kojos nekelti.


Valdantieji planavo, kad dar ši Tarybos kadencija patvirtins paplūdimio tvarkymo ir viešųjų vietų išdėstymo schemą, bet, regis, išeis šnipštas. Vieša paslaptis, kad valdantieji norėtų dar iki savivaldos rinkimų surengti konkursus „restoraninėms“ vietoms paplūdimyje užimti. Bet valdančiųjų siekius žlugdo pernelyg didelė kritika pateiktai schemai, net iš savųjų tarpo – praėjusiame Tarybos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius