Palangos moterų paplūdimyje – turgus be persirengimo kabinų

"Delfi", 2012-08-06
Peržiūrėta
3198
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos moterų paplūdimyje – turgus be persirengimo kabinų

Palangos moterų paplūdimyje jau seniai tapo teisėta vien tiktai dailiosios lyties atstovių karaliavimo zona. Anksčiau vyriškiai, patingėję sukti ratą pro miško takelius, dar bandydavo kirsti jiems uždraustą zoną, tačiau ne juokais apšaukti galiausiai įprato į moterų teritoriją šiukštu kojos nekelti.

Net ir jaunučiai gelbėtojai prisipažįsta – kai tenka eiti pasiimti įrangos, kirsti tą paplūdimio dalį būna ypač nejauku. Gelbėtojus nuo moteriškų rankų apkūlimo gelbsti tiktai ant akių stipriai užtraukta kepurė su užrašu „Gelbėtojas“.

Ir ne be reikalo – šis paplūdimys tapo moterų sielos atgaiva ne tik dėl to, kad čia jos gali maudytis nuogos. Tiesą sakant, įprastą dieną moterų paplūdimyje maudymosi kostiumėlių tikrai netrūksta. Kiltų mintis, tai kam gi toliausiai žingsniuoti į tą liaudiškai vaidinamą „bobų pliažą“?

O žingsniuoti verta. Nes moterų paplūdimyje – moteriškos taisyklės. Čia gali negalvoti, kaip atrodai, ir pasiduoti visoms moteriškoms pagundoms – ne tik mėgautis saulės voniomis ir vartyti skolintus žurnalus, bet ir apsipirkinėti.

Jau ne pirmą vasarą moterys savo paplūdimyje džiaugiasi turgeliu, kuris šiemet kaip reikiant išsiplėtojo. Paplūdimyje, visai netoli jūros driekiasi eilės prekystalių su pačiais įvairiausiais moteriškais dalykėliais – drabužiais ir papuošalais.

Paklausiausia paplūdimio prekė – liemenėlės. Ir visai nesunku suprasti, kodėl. Priėjusioms pasižvalgyti pusnuogėms moterims nereikia ieškoti persirengimo kabinų – jos apatinius drabužėlius matuojasi tiesiog vietoje.

Kalbinta liemenėlių pardavėja patikino, kad prekyba tikrai nesiskundžia: „Čia nemažai konkurencijos, bet kur jos nėra. O ir už vietą visam sezonui reikia labai daug susimokėti. Tačiau čia vis tiek geriau nei turguje. Jame aš net neprekiauju – man užtenka vasarą praleisti čia“.

Be gundančių apatinių, paplūdimio turguje galima rasti įvairių sezono naujienų – besiplaikstančių suknelių, skrybėlių, žvangančių apyrankių.

O ir prekės ženklai visiškai kitokie nei turguje. „Šitas iš Amerikos, tai ne kiniška kokybė“, – į vieną liemenėlę baksnoja saulėje baigianti nusvilti pardavėja.

Tiesa, už tokį patogumą, kai gali degintis ir apsipirkinėti vienu metu, moterims tenka susimokėti – drabužėlių kainos moteriškame paplūdimyje kiek didesnės nei prekybos centre.

Paplūdimio prekeiviai skundžiasi tik dėl vieno – oras yra jų prekybos šeimininkas. Jei tik apsiniaukia ir pasirodo pirmi lietaus lašai, moterys staigiai čiumpa už daiktų ir lekia namo. O tada ir prekyba nutrūksta.

Deja, net jei lietaus aliarmas ir būna netikras, poilsiautojų atgal prie jūros lengvai nebeprisikviesi, ir prekiautojoms tenka nukabinus nosį per smėlį maišus drabužių tempti namo.

Jūsų komentaras:

ona 2012-08-07 14:00 (IP: 78.61.27.187)
Tik vyrai per moterų pliažą marširuoja laisvai, niekas jų nedrausmina, net čia moterys negali laisvai jaustis...

Taip pat skaitykite

Sausio 13 d. vyko Šventosios bibliotekos organizuotas renginys – latviškos knygos „Rucavos moterų pasakojimai“ pristatymas.


Ir vėl didžiausio susidomėjimo susilaukė penktadienio rytą startavęs „108 km moterų iššūkio“ ralis, turtingoje ir turiningoje „Aurum 1006 km lenktynių“ programoje randantis vietos jau šeštus metus paeiliui. 


Džiugi žinia antradienį, gegužės 23 d., pasiekė Lietuvą ir, žinoma, Palangą. Krepšinio žvaigždė, palangiškė Justė Jocytė kartu su savo klubo komanda tapo Prancūzijos moterų krepšinio čempionė!


Šią vasarą į moterų paplūdimį patekti bus patogiau

"Palangos tilto" informacija, 2023 05 05 | Rubrika: Miestas

Ties Naglio kalnu, itin populiaraus miško takelio, vedančio į moterų paplūdimį, jau baigiamas įrengti naujas takas. Miesto komunalininkai šiuo metu baigia kloti šio maždaug 200 metrų ilgio tako dangą, atsižvelgiant į regėjimo negalią turinčiųjų poreikius čia įrengtos ir aklųjų bei silpnaregių vedimo linijos. Didesnį saugumą bei patogumą užtikrins ir įrengtas tako apšvietimas.  PT info


Iš 76 veiklos sričių 67-iose vyrų vidutiniai atlyginimai išlieka aukštesni nei moterų, parodė kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ atlikta analizė. 


Kaip ir kiekvienai metais, Palangos Lions moterų klubas organizuoja tradicinį labdaros vakarą „Sapnuok baltai“, į kurį Palangos gyventojus kviečia jau 15-liktą kartą.


Palangoje yra išskirtinė vieta, kur karaliauja vien moterys. Vyrams čia užsukti tiesiog draudžiama, nepaisant to, kad daugelis jų šioje erdvėje slapčia norėtų atsidurti bent akimirkai. Tai – Palangos moterų paplūdimys, kuriame dešimtmečiais veikia margaspalvis vasariškas turgus.


Gerumo niekada nebūna daug, o ypač šiuo slogiu karantino metu. Tačiau būrys Palangos veiklių ir energingų geradarių moterų, susivienijusių į Palangos LIONS moterų klubą, skuba daryti stebuklus – didesnius ir mažesnius. Tiems, kuriems jų labiausiai reikia. „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Palangos LIONS prezidente Raimonda Mitkuviene.


13-metė Justė Jocytė sulaukė dar vieno įvertinimo – kvietimo į Lietuvos moterų krepšinio rinktinę.   


Palangos moterų paplūdimyje jau seniai tapo teisėta vien tiktai dailiosios lyties atstovių karaliavimo zona. Anksčiau vyriškiai, patingėję sukti ratą pro miško takelius, dar bandydavo kirsti jiems uždraustą zoną, tačiau ne juokais apšaukti galiausiai įprato į moterų teritoriją šiukštu kojos nekelti.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius