Po Palangą vaikštinėjo netikėtas svečias: specialistas pasakė, ko daryti šiukštu nereikėtų

Palangos tiltas, 2023-03-29
Peržiūrėta
1079
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Po Palangą vaikštinėjo netikėtas svečias: specialistas pasakė, ko daryti šiukštu nereikėtų

Po Palangą ketvirtadienio rytą šiukštinėjo netikėtas, tačiau žavus svečias. Atrodo, kad Raimundo Klionausko įamžinto gyvūnėlio pernelyg neišblaškė net šalia sustojęs automobilis.

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) lektorius dr. Artūras Kibiša sako, kad tokia bebro drąsa nėra būdinga šios rūšies atstovams.

„Gal ieško naujų vietų, bando įsikurti kažkur kitur. Gali būti, kad prisitaikė prie žmonių, intensyviai apgyvendintų vietų, tačiau tikėtina, kad jis tiesiog priverstas ieškoti naujos buveinės. Pasiutligės jau ilgą laiką Lietuvoje neturime, todėl nemanau, kad tokiam elgesiui įtakos turėjo ši liga“, – svarsto A.Kibiša. 

Specialistas taip pat ramina ir sako, kad bebrų baimintis tikrai nereikia, tačiau, kaip ir visų kitų laukinių gyvūnų, bandyti jų sugauti ar užspeisti į kampą šiukštu nederėtų.

„Medžioklės metu, kai gaudoma graibštu ir bebrui belieka tik gintis, atvejų yra įvairių buvę – buvo perkandęs ir koją, ir ranką. Tačiau tai – ekstremali situacija. Žmonių pulti tikrai neturėtų, bet visokių situacijų būna.

Jei kažkas bandytų jį gaudyti ar užspausti į kampą, pasekmės gali būti ir perkąsta koja“, – įspėja A.Kibiša.

Visgi mieste, sako specialistas, tokie svečiai naudos nedaro. Jei bebras sugalvotų ten apsigyventi, nukentėti gali ir mieste esantys medžiai, ir krūmai. 

„Jei bebras sugalvos mieste apsigyventi, ji tikrai reikėtų išprašyti su aplinkos apsaugos inspektorių pagalba“, – sako A.Kibiša. 

Lrytas.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Švarus namų oras gali labai pagerinti žmogaus gyvenimo kokybę. Pirmiausia – jis bus kur kas sveikesnis ir produktyvesnis. 


Po Palangą ketvirtadienio rytą šiukštinėjo netikėtas, tačiau žavus svečias. Atrodo, kad Raimundo Klionausko įamžinto gyvūnėlio pernelyg neišblaškė net šalia sustojęs automobilis.


Saulėtą gruodžio 10-ąją, šeštadienį, apie du šimtus prie Palangos baseino susirinkusių palangiškių antrą kartą per 2022-uosius tvirtai pasakė, kad savo baseino privatininkui neatiduos, nors to reikalauja Konkurencijos Taryba.


Daugelis mokytojų ir mokinių tėvų sutinka, kad mokymasis turėtų būti ne tik efektyvus, bet ir įdomus, tačiau dalis mano, jog inovatyvūs mokymosi būdai, bandymai ir eksperimentai vaikams labiau asocijuojasi su žaidimais.


Palangos turizmo informacijos centro vadovė Rasa Kmitienė sako, kad per dvejas pandemines vasaras kurorto svečias pasikeitė. Jos teigimu, daugėja jaunų šeimų, kurios kurorte, jei turi tokią galimybę, dirba nuotoliniu būdu. Tuo metu Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė pasakojo, kad verslininkams teko susipažinti su lietuviais, kurie ankstesniais metais...


Palangoje esančiame Kunigiškių paplūdimyje praėjusį antradienį, balandžio 13 d., pastebėtas bebras. Portalo lrytas.lt skaitytoja dalijasi kadrais, teigdama, kad gyvūnas negali išplaukti. Kol kas nėra aišku, kaip bebras atsidūrė jūroje, tikėtina, kad į platesnius vandenis jis pateko per Šventosios upę.


Šią savaitę savo darbo dešimtmetį Palangos mero poste minintis Šarūnas Vaitkus jau sulaukė daugybės sveikinimų. „Palangos tiltui“ savo nuomonę apie didžiausio šalies kurorto, Palangos, merą išdėstė ir Algirdas Butkevičius, buvęs premjeras, dabar – Seimo narys.


Kol palangiškiai dėl koronaviruso baidosi arčiau prieiti prie kito žmogaus, Palangos benamiai, kurių kurorte sezone susirenka iki 75 – tiksinčios vaikščiojančios bombos. „Ne vienas jų serga tuberkulioze, vienas, išleistas iš kalėjimo, mūsų skyriaus darbuotojams taip ir prisistato: „ Aš esu Aidas – sergu AIDS. O kur visos kitos jų...


Buvusio Palangos policijos komisariato vadovo Alvydo Katkausko byla dėl piktnaudžiavimo tarnyba pasisuko netikėta linkme – pirmos instancijos teismas konstatavo, kad atleisti komisariato vadovo nebuvo už ką. Tiesa, buvusiam pareigūnui tenka liudyti kitoje baudžiamojoje byloje – dėl prekybos poveikiu.


Lietuvos naujųjų laikų politikos patriarchas Vytautas Landsbergis laukia gegužės, kada baigs europarlamentaro kadenciją Europos Parlamente. „O tada jau būsiu dažnas svečias Palangoje – jos pakraštyje, Nemirsetoje, renčiu namuką“, – prisipažino. Į pastabą, kad, renovavus kurorte Vasaros estradą, galėsiąs visus lepinti M. K. Čiurlionio rečitaliais, profesorius...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius