Sunerimo dėl kirsti paruoštų pušų

Palangos tiltas, 2017-09-11
Peržiūrėta
1017
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sunerimo dėl kirsti paruoštų pušų

Kunigiškių bendruomenė sunerimo, pamačiusi, kaip ties Užkanavės gatve esantis pušynas paruoštas iškirsti. Daug pušų pažymėtos, vadinasi, jų greit turėtų nelikti. Susirūpinusi Užkanavės gatvės gyventoja kreipėsi į redakciją, prašydama, jog būtų paaiškinta, kodėl apskritai taip vyksta. Palangos girininkijos girininkas Stanislovas Jonaitis patvirtino, kad ketinama retinti šį pušyną, tačiau paskatino gyventojus, iškilus bet kokiems klausimams, kreiptis į jį.
„Prašau atkreipti dėmesį į šiuo metu pažymėtus medžius pajūrio miško ruože ties Užkanavės gatve! Bendruomenė sunerimus, tokio drastiško kirtimo nesam matę per visus miško gyvavimo metus. Jei iškirs, tai yra „išvalys“, tiek daug medžių, tai per audrą tie keli likę neatlaikys. Ir visada siaus vėjai“, – teigė susirūpinusi moteris.
Pasiteiravus Palangos girininkijos vadovo S. Jonaičio, ar išties numatytas toks drastiškas, kaip teigia Užkanavės gyventojai, kirtimas, jis patikslino, jog numatytas pušyno retinimas, kokių būta jau ir anksčiau. „Tai yra planiniai kirtimai, numatyti pagal miškotvarkos projektą“, – teigė pašnekovas.
Jis neslėpė, jog visuomet, vos nusprendus išretinti kurį mišką, išgirsta įvairiausių gyventojų nuomonių: vieniems atrodo, kad iškirsta per daug, kitiems – kad per mažai. „Pas mus rugpjūčio mėnesį kaip tik vyko girininkijoje revizija, viskas buvo patikrinta, jokių pastabų negavome dėl savo veiklos“, – teigė S. Jonaitis.
Ar kils rizika išvirsti likusiems medžiams siautėjant audroms, kaip nuogąstavo Užkanavės gatvės gyventoja, girininkas teigė, jog toks pavojus gali kilti, bet miškininkai tam ir yra, kad tikslingai dirbdami užkirstų bet kokiems pavojams kelius. „Mūsų pagrindinis tikslas yra turėti tvarius miškus, kad atlaikytų jie bet kokias audras. Tad ir retinimai vykdomi atsižvelgiant į visus reikalavimus: kiek medžių palikt, kokiu kampu kirst, kitus dalykus, viskas reglamentuota“, – pasakojo Palangos girininkijos girininkas.
Pašnekovas akcentavo, jog miškų retinimai yra reikalingi, taip išlieka stipriausi medžiai, o silpnesni – šalinami. Taip jau gamtos surėdyta – silpnesnieji atkrenta.
Dar šį pavasarį gyventojai buvo sukėlę didelį šurmulį dėl išretinto miško prie Naglio kalno. Tuomet žmonės „ant kojų“ pakėlė visus žiniasklaidos atstovus. Šiuo metu dėl šių kirtimų sąmyšis jau nurimęs, nors buvo, kaip pasakojo girininkas, paskambinusi viena moteris, kuri paprieštaravo, jog nesurinktos visos šakos. „Nesurinkome taip labai švariai, bet šiaip miškui yra naudinga palikti šakų, tai – tarsi trąša. Tačiau reikia derintis ir prie žmonių“, – šypsojosi girininkas.
O tai, kad išretinti miškai atlaiko visas audras, galima įsitikinti pasižvalgius po kurio laiko. „Kiek yra buvę audrų, o tokių didelių „skylių“ miške nesame matę, vadinasi, neišverčia vėjai medžių, nebūna taip, kad vėjas „atbėgtų“ ir išverstų pušis. Jos stovi kaip įkastos. Pajūris jau toks yra, tvirtai laiko. Ten, kur esama drėgmės, galimas atvejis, kad vėjas gali lengviau išversti medžius. Mes gi nesame kokie „žulikai“, kad bet kaip sugalvoję ir iškirstume bet kokius medžius, viską darome galvodami apie ateitį“, – tikino Palangos girininkijos girininkas S. Jonaitis.
Jis paskatino gyventojus kreiptis, iškilus bet kokiems klausimams. Jis mielai susitiks ir pasikalbės su gyventojais. Jam galima skambinti telefonais 8(460)53690 arba 8 618 51472. Girininkas pasidžiaugė, kad žmonės nėra abejingi, kad jiems rūpi juos supanti aplinka.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos pakraštyje, Vanagupės rajone, savivaldybė nusprendė naikinti dalį miško, kirsti mažiausiai 35 brandžius medžius. Taip siekiama nutiesti 200 metrų dviračių ir pėsčiųjų tako atkarpą, kuri niekur neveda. Kaimynystėje esančių namų gyventojai tam priešinasi, nes mano, kad taip už savivaldybės pinigus planuojama nutiesti įvažiavimą į privačią valdą.


Savivaldybė: Kęstutis Oginskas, Šventosios turizmo asociacijos (ŠTA) vadovas, dezinformuoja, leidimo iškirsti 25 brandžius medžius Savivaldybė neišdavė, pašalinti medžiai buvo sausi ir nudžiūvę. 


Palangos girininkijoje bus tvarkomi rekreacinės paskirties miškai

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 09 | Rubrika: Miestas

Spalio mėnesį VĮ Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio Palangos girininkija pradeda miško tvarkymo darbus miške prie Ošupio tako. Tvarkant 3,9 ha miško plotą bus išrenkami sausuoliai, krūmai, iškirsti netinkamai augantys medžiai, trukdantys geriausiai išsivysčiusiems medžiams.


Nemirsetos kelias – tarsi džiunglės  1

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 14 | Rubrika: Skundų dėžutė

Į PT redakciją paskambinę vyras baisėjosi keliu Palanga- Nemirseta. „Medžiai pakelėse taip tankiai suaugę, kad jų šakos svyra ant kelio, blogindamos matomumą. Ne gi miesto tvarkytojai negali nugenėti medžių, kai kuriuos jų tiesiog iškirsti?“ – stebėjosi žmogus.


Kunigiškių bendruomenė sunerimo, pamačiusi, kaip ties Užkanavės gatve esantis pušynas paruoštas iškirsti. Daug pušų pažymėtos, vadinasi, jų greit turėtų nelikti. Susirūpinusi Užkanavės gatvės gyventoja kreipėsi į redakciją, prašydama, jog būtų paaiškinta, kodėl apskritai taip vyksta. Palangos girininkijos girininkas Stanislovas Jonaitis...


Valsas pušų pavėsy

2017 06 05 | Rubrika: Kultūra

Trečiojo amžiaus universiteto „Jūrės“ šokėjai, atsisveikindami su pavasariu ir dalyvaudami šventėje „Myliu Palangą“, kurorto muziejuje surengė senjorams popietę „Valsas pušų pavėsy“. Popietės programa simbolizavo kelionę gyvenimu per laiką ir vietoves, kur kiekvienoje aplankytoje stotelėje žmogaus siela gauna dovanų. 


Vakar, birželio 30 dieną vyko Tarybos posėdis, kuriame aktualiausi svarstyti klausimai – „Eneos 1006 km“ lenktynės ir niekaip netylančios diskusijos dėl statybų Simpsono gatvėje.


Mašinvagiams sučiupti prireikė geriau paruoštų pareigūnų pajėgų

„Palangos tilto“ informacija, 2011 03 29 | Rubrika: Miestas

Pastarosiomis dienomis Palangoje itin aktyviai buvo vagiami automobiliai. Per šiuos metus mieste pavogta 12 automobilių, kai praėjusiais metais per visus metus buvo dingę 13. Šią savaitę pareigūnai ėmėsi iniciatyvos ir sujungę jėgas sulaukė teigiamų rezultatų – sulaikyti du vagystėmis įtariami asmenys.


Ar galima įkišti pagalį į riedančius ratus?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 01 30 | Rubrika: Miestas

Palangoje prasidedanti savivaldybių rinkiminė kampanija žada būti kaip reta karšta ir arši. Miškas jau dabar pradedamas kirsti taip, kad skiedros lekia į visas puses. Kliuvo net bene aktyviausiai valdžios kritikei Rūtai Ruzgutei, kuri viešai apkaltinta tarybos tribūną naudojanti konservatorių politinei reklamai.


Akylai skaičiuojantys išlaidas už šildymą, karštą vandenį bei kitas komunalines paslaugas palangiškiai, sunerimo dėl mokesčio už karštą vandenį. Jų tvirtinimu, jiems nesuprantama Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos patvirtinta karšto vandens kaina. Pasak daugiabučių namų gyventojų, jų skaičiavimu, už  vieną kubinį metrą vandens vartotojai permoka daugiau kaip tris...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius