Taryba: svarstymai dėl tvarkos po lenktynių ir šimtamečių pušų

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-06-30
Peržiūrėta
492
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vakar, birželio 30 dieną vyko Tarybos posėdis, kuriame aktualiausi svarstyti klausimai – „Eneos 1006 km“ lenktynės ir niekaip netylančios diskusijos dėl statybų Simpsono gatvėje.

Po „Eneos“ lenktynių bus surenkama 64 tonos šiukšlių?
Bene daugiausiai diskusijų sulaukė Kultūros skyriaus vedėjo Vyganto Rekašiaus pranešimas, kuriuo buvo prašoma pritarti bendradarbiavimo sutarties papildymui, o konkrečiau – dėl savivaldybės lėšų skyrimo „Eneos 1006 km“ lenktynių organizavimui. Tarybos nariai reikalavo konkrečių pagrindimų, kodėl reikalaujama tokių sumų. Tarybos narys Eugenijus Simutis taip ir nesulaukė atsakymo į klausimą, iš kur ištraukti kai kurie skaičiai: „Jūs argumentuojate, kad 3000 eurų reikalingi surinkti 64 tonoms šiukšlių. Niekaip nesuvokiu, iš kur traukiate tokius skaičius, ar bent įsivaizduojate, kiek tai yra 64 tonos?“.
V. Rekašius bandė taisyti padėtį, kad į šiukšlių tvarkymą įtrauktas ir pavojingų atliekų utilizavimas, tačiau E. Simučio toks argumentas neįtikino: „Tai ką, gal senus automobilius utilizuosime. Jūsų pateikiami skaičiai akivaizdžiai keliasdešimt kartų padidinti“.

Siūlė nesišvaistyti pinigais
Tarybos narė Elena Kuznecova teigė, kad pastaruoju metu Tarybos posėdžiuose prasidėjęs „pageidavimų koncertas“ dėl pinigų skyrimo: „Kažkaip ėmėme dalinti pinigus be jokių programų ar parengtų sąmatų, tačiau reikėtų prisiminti, kad Savivaldybė turi negrąžintų 6 mln. skolų, o dabar išeina taip, kad kas paprašo, tam ir duodame. Norėčiau svarių argumentų, kodėl reikalaujamos būtent tokios sumos“.
V. Rekašius tikino, kad kai kurios sumos jau ir taip sumažintos tris kartus: „Konkrečiai galiu įvardyti, kad trasos plovimui reikalingi 400 eurų, o trasa plaunama tris kartus. Sceninės įrangos įrengimui reikalingi kaštai sumažinti tris kartus“. Vis dėlto E. Kuznecova nesutiko su tokiais argumentais. „Paprašė baikerių festivaliui – gavo, dabar duosime lenktynėms. Manau, kad gerbiamam Tarybos nariui Vaidui Šimaičiui turėtų būti garbės reikalas pateikti ataskaitą po festivalio, tačiau iki šiol dar nieko nesulaukėme“, – dėstė E. Kuznecova. Ji patikino, kad tikrai nėra neigiamai nusiteikusi prieš kurorte organizuojamus renginius: „Tikrai ne, tik esu už tai, kad pinigai būtų skiriami atsakingai“.

Ar galėtų palangiškiai nemokamai lankytis lenktynėse?
Liberalas S. Simė bandė kelti mintį, kad jei jau miesto savivaldybė skiria finansavimą organizuojamoms lenktynėms, tai gal galėtų būti sprendžiamas ir bilietų klausimas: „Tokiu atveju, manau, Palangos lankytojai galėtų renginyje lankytis nemokamai arba bent jau su didele nuolaida“. Tačiau į tokius pasakymus pritariamai reagavo tik E. Simutis.
Miesto meras Š. Vaitkus mano, kad tokie žodžiai kaip „tai – visuomenės pinigai“ ir pan. – populiarūs tarp politikų, tačiau situacija dėl lenktynių yra tokia, kad tai – viena didžiausių reklamų miestui: „Iš kai kurių nuomonės galima spręsti, kad mieste nereikia visiškai jokių renginių, bet taip nebus. Esame kurortas, tad turime pritraukti žmones, o lenktynės, organizuojamos jau 17 tus metus, pritraukia minias žmonių, jas filmuoja televizija, o įrašai rodomi ir užsienio kanalais“.
Pasak mero, renginio organizatoriai jau ne kartą atvykę įrodė lenktynių naudą miestui. Tad po ilgų diskusijų beveik daugumos balsavusiųjų „už“ finansavimas vis dėlto buvo skirtas.

Vienbalsiai pritarta saugoti miesto pušis
Jau ne pirmus metus vis netylančios diskusijos dėl Simpsono g. 21 planuojamų statyti poilsio namų vėl susilaukė dėmesio. Detaliajam planui nepritarta vienbalsiai. Čia pasisakė Antanas Sebeckas, kuris pasakojo, kad ta vieta kažkada buvo gretinama su parku: „Ten auga nepaprasto grožio pušys ir plyti kita žaluma, tad toks gamtos darkymas būtų tikrai žalingas miestui“.
Čia pritarė ir E. Kuznecova, kurios manymu Tarybos pritarimas liktų nesuprastas miestiečių: „Jei mes taip lengva ranka iškirsime šimtametes pušis, tokio poelgio miesto gyventojai, manau, ne tik kad nesuprastų, bet ir reaguotų itin neigiamai“. Tarybos narė siūlė galvoti ne tik apie save, bet ir apie ateities kartas, kurios norės džiaugtis žaliu miestu.
Čia jau nusprendė nebetylėti Dainius Želvys: „Kažkaip šiandien mes nepritariame, o po to tam tikros tarnybos vis tiek nuvyksta į Vyriausybę ir stebuklingai gaunami visi reikalingi leidimai, tad jokie mūsų pritarimai ar nepritarimai nebetenka prasmės“. Ateinančiame tarybos posėdyje numatyta svarstyti alternatyvų sprendimą šio detaliojo plano nepritarimui.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimo perduoti baseino valdymą savivaldybės įmonei „Palangos investicijų valdymas“. Taryba nagrinės, ar savivaldybė galėjo privilegijuoti savo įmonę, diskriminuoti kitus rinkos žaidėjus ir taip sukurti skirtingas konkurencijos sąlygas, pranešė Konkurencijos taryba.


Palangoje, netoli Birutės parko, medžiais gausiai apaugusiame kvartale žemės sklypus įsigiję savininkai panoro nusitiesti gatvę, dėl kurios būtų išguldyta apie porą šimtų brandžių pušų. Kad Aitvarų kvartalu vadinamame pušyne kažkas ruošiasi plynam kirtimui, čia gyvenantys žmonės pastebėjo dar sausio pabaigoje. Kretingos aplinkos apsaugos inspekcija...


Kunigiškių bendruomenė sunerimo, pamačiusi, kaip ties Užkanavės gatve esantis pušynas paruoštas iškirsti. Daug pušų pažymėtos, vadinasi, jų greit turėtų nelikti. Susirūpinusi Užkanavės gatvės gyventoja kreipėsi į redakciją, prašydama, jog būtų paaiškinta, kodėl apskritai taip vyksta. Palangos girininkijos girininkas Stanislovas Jonaitis...


Nuo lenktynių starto prabėgus 8 val. 54 min. lietuviškuoju automobilių maratonu tituluojamų „ENEOS 1006 km lenktynių“ finišo liniją, nuvažiavęs visą 373 ratų distanciją,pirmasis kirto „Skuba Dream“ komandos „Porsche 911 GT3 CUP 997“ automobilis, kurį į pergalingą finišą atvairavo ekipos lenktynininkas Egidijus Valeiša.


Miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus (VTS) darbuotojams vasara – darbymečio karštymetis. Kiekvieną dieną skyriaus specialistai pėstute ar automobiliu pagal iš anksto numatytą planą ar signalus leidžiasi į miesto žvalgytuves. Kaip įsitikino „Palangos tilto“ žurnalistas, dalyvavęs su VTS vyr. specialistu Karoliu Gailiumi tokiame reide po Palangą...


Valsas pušų pavėsy

2017 06 05 | Rubrika: Kultūra

Trečiojo amžiaus universiteto „Jūrės“ šokėjai, atsisveikindami su pavasariu ir dalyvaudami šventėje „Myliu Palangą“, kurorto muziejuje surengė senjorams popietę „Valsas pušų pavėsy“. Popietės programa simbolizavo kelionę gyvenimu per laiką ir vietoves, kur kiekvienoje aplankytoje stotelėje žmogaus siela gauna dovanų. 


„ENEOS 1006 km“ Palangos lenktynių miestelis rengiasi įkurtuvėms

Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“, 2016 07 18 | Rubrika: Sportas

Kas dar prieš savaitę pro Vydmantų transporto mazgą važiavo į Palangą ar atvirkščiai – Klaipėdos pusėn, šiandien jau nebeatpažintų jo apylinkių. Šalia kelių sankirtos buvusi dykynė jau įgavusi laikinojo „ENEOS 1006 km lenktynių“ miestelio kontūrus. Nenuostabu, vos po poros dienų čia įsikurs komandos, didžiausių Baltijos šalyse automobilių...


Tik savaitė ir kelios valandos beliko iki tarptautinių, didžiausių Baltijos šalyse „ENEOS 1006 km lenktynių“ Palangoje. Septynioliktasis paeiliui renginio metraštyje automobilių maratonas didžiausiame vasaros kurorte taps savotiška meka ne tik pajėgiausiems mūsų bei užsienio šalių žiedinių lenktynių meistrams, bet ir būriui estrados ir pramogų pasaulio...


Vakar, birželio 30 dieną vyko Tarybos posėdis, kuriame aktualiausi svarstyti klausimai – „Eneos 1006 km“ lenktynės ir niekaip netylančios diskusijos dėl statybų Simpsono gatvėje.


Lygiai 100 dienų beliko iki tarptautinių 1000 km lenktynių, pagrįstai tituluojamų kaip didžiausia automobilių sporto šventė Baltijos šalyse. Šiemet jos bus neeilinės – 15-osios jų istorijoje. Nors tai dar ne akademinis jubiliejus, tačiau pirmoji ženklesnė sukaktis brangi bei įsimintina ne tik lenktynių organizatoriams, bet ir daugumai varžybose dalyvavusių...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius