Pajūris laukia trečios M.Rimeikio „Eglė žalčių karalienė“ premjeros

"Palangos tilto" informacija, 2019-10-23
Peržiūrėta
162
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Choreografas Martynas Rimeikis su jam būdingu preciziškumu Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro šokėjus rengia trečiajai spektaklio „Eglė žalčių karalienė“ premjerai. Spalio 26 ir 27 d. „Eglės žalčių karalienės“ spektakliuose Žvejų rūmuose publika išvys naują baleto solistų sudėtį. Eglės vaidmenį pirmą kartą atliks „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė Aušra Krasauskaitė-Berulė, Žilvinu liks nepakeičiamasis Mantas Černeckas. Mistinės pasakos poros atžalas vaidins šįmet iš Ukrainos į Klaipėdą persikėlę dirbti jauni šokėjai: Drebulytės vaidmuo teko Kirai Tikhonovai, Ąžuolo – Mykhailo Mordasovui.

Dukart „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotas choreografas Martynas Rimeikis šiuo metu laikomas perspektyviausiu šokio kūrėju Lietuvoje. M. Rimeikis tituluojamas vienu geriausių šių laikų šalies choreografų, turintis išskirtinį talentą bei gilų, savitą braižą. Visame pasaulyje stebimas TV kanalas „Mezzo.tv“ neseniai pirmą kartą rodė Lietuvoje darytą spektaklio įrašą, ir šiuo istoriniu spektakliu tapo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre Martyno Rimeikio sukurtas baletas „Procesas“. 

XX a. lietuvių muzikos klasiko Eduardo Balsio neoklasikinis baletas „Eglė žalčių karalienė“ – populiariausias šio žanro nacionalinis veikalas. Jį kurdamas, kompozitorius rėmėsi Salomėjos Nėries to paties pavadinimo poema, dar labiau išryškindamas mitologinius pasakos pradus ir intensyviai plėtodamas Eglės ir Žilvino žmogiškųjų jausmų dramą. Baleto partitūrai būdinga spalvinga instrumentuotė, ryškūs nuotaikų kontrastai, atpažįstami liaudies muzikos motyvai.
M. Rimeikio spektaklio Žilvinas – užburtas jaunikaitis, žmogumi galintis būti tik savame pasaulyje, šalia mylimos moters. Jo kitoniškumas nulemtas jo nešamo prakeikimo. „O Eglė... Taip, savo kaime ji tokia vienintelė. Kaip tik todėl ją pasirenka Žilvinas, o mes galime džiaugtis nemirtingos meilės legenda. Pasakos veikėjai vienas kitame įžvelgia kažką, kas juos vienija ir papildo. Finale virsdami medžiais, Eglė ir jos vaikai iš žmonių pasaulio pasitraukia atgal pas Žilviną, į gamtos pasaulį. Ir tai – šviesi, viltinga pabaiga“, – taip savąją Eglės ir Žilvino istorijos versiją apibūdina pats spektaklio kūrėjas.
Anot M. Rimeikio, blogiausia, ką gali padaryti choreografas – tai mėginti išaiškinti žiūrovams, ką reiškia vienas ar kitas jo spektaklio judesys. Šokio keliamos asociacijos – pernelyg skirtingos, kad jas vertėtų apriboti konkrečiais rėmais. Tad ateikite ir pabandykite išjausti spektaklį patys!

KVMT informacija
Martyno Aleksos nuotr.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

NEMOKAMO žurnalo „Lietuvos pajūris“ naujas numeris praėjusią savaitę praleido spaustuvėje, o per savaitgalį jau pakvipo spaustuvės dažais! Jau vidury naujos savaitės „Lietuvos pajūris“ pasieks Palangą ir jus!


Choreografas Martynas Rimeikis su jam būdingu preciziškumu Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro šokėjus rengia trečiajai spektaklio „Eglė žalčių karalienė“ premjerai. Spalio 26 ir 27 d. „Eglės žalčių karalienės“ spektakliuose Žvejų rūmuose publika išvys naują baleto solistų sudėtį. Eglės vaidmenį pirmą kartą atliks „Auksinio scenos...


Partnerystėje su "Palangos tiltu" išleistas naujas žurnalo "Lietuvos pajūris" vasaros-rudens numeris tęsia kelionę per Lietuvą - šįkart vėl Vilniuje. O jau netrukus pradėsime leisti žiemos sezonui skirtą žurnalą. Kas jam turi idėjų, pasiūlymų?„Eglė žalčių karalienė“ atgyja šokio scenoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 13 | Rubrika: Kultūra

Retas kurorto svečias nėra matęs Roberto Antinio (vyresniojo) skulptūros „Eglė žalčių karalienė“ Palangos Botanikos parke: kelios lietuvių kartos albumuose saugo nuotraukas, darytas bronzinių Eglės kojų fone. Šią vasarą „Eglė žalčių karalienė“ ruošiasi atgyti: Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras Palangos koncertų salėje rugpjūčio 16 ir 17 dienomis...


Ko gero, kai skaitote šias eilutes, „Palangos tilto“ žurnalą „Lietuvos pajūris 2019”, jau matėte, o gal ir spėjote visą perskaityti. Žurnalas vasario 15 d. buvo pristatytas ir paleistas į kelionę pas skaitytojus pagrindinės žurnalo herojės, Sandros Vainorės vadovaujamame bare-„pabe“ „Resort Pub“, kuris anksčiau buvo žinomas kaip kavinė...


Šeštadienį, gruodžio 3 d., Palangoje pasklis kalėdinė nuotaika – 17.30 val. centrinėje miesto aikštėje bus įžiebiama Kalėdų eglė. Pasibaigus šiam žaismingam renginiui, Palangos ir Šventosios gyventojai kviečiami į Koncertų salėje vyksiantį nemokamą grupės „Tele bim-bam“ koncertą.


Palangos Kalėdų eglė, vietos gyventojus ir svečius stebinanti savo išskirtine forma, išrinkta viena iš gražiausių šalies šventinių žaliaskarių – naujienų portalo „Delfi“ surengtoje apklausoje kurorto eglė tarp visų šalies žaliaskarių užėmė antrąją vietą.


Palangos centrinėje aikštėje antradienį pradėta montuoti Kalėdų eglė, savo neįprastumu nustebinsianti ne tik palangiškius, bet ir kurorto svečius. Šis darbas užtruko tris dienas, o visu grožiu žaliaskarė nušvis rytoj, šeštadienį (lapkričio 29 d.), 17 val.


Didžiausias Lietuvos kurortas Palanga šventinėmis spalvomis nušvis jau penktadienį, lapkričio 30 d. Pavakare, 17 val., centrinėje aikštėje bus įžiebta miesto eglė, tuo pačiu metu ryškiaspalvėmis lemputėmis bei švytinčiomis dekoracijomis sužibės visas Kalėdų šviesos miestas - Palanga.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius